یک و دو

امپراطور با حوصله در پی کسب عناوین قهرمانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1181 ] - شنبه, 19 بهمن 1398

امپراطور با حوصله در پی کسب عناوین قهرمانی

10 سال بعد از جدایی افشین قطبی، پرسپولیسی ها به یحیی گل محمدی لقب «امپراطور» را داده اند. تیم فوتبال پرسپولیس در حالی صدرنشین لیگ برتر باقی مانده که خوش بین ت... 5 out of 5 based on 1 ratings.
امپراطور با حوصله در پی کسب عناوین قهرمانی

10 سال بعد از جدایی افشین قطبی، پرسپولیسی ها به یحیی گل محمدی لقب «امپراطور» را داده اند. تیم فوتبال پرسپولیس در حالی صدرنشین لیگ برتر باقی مانده که خوش بین ت...

ارتش سرخ دات كام :

10 سال بعد از جدایی افشین قطبی، پرسپولیسی ها به یحیی گل محمدی لقب «امپراطور» را داده اند.

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی صدرنشین لیگ برتر باقی مانده که خوش بین ترین هوادار پرسپولیس نیز اختلاف 5 امتیازی با تمام مدعیان در دوران پسابرانکو را پیش بینی نمی کرد. شاگردان یحیی گل محمدی، در سومین بازی نیز بی شکست ماندند و حالا تنها دو بازی تا خروج از تونل وحشت لیگ (بازی با تیم های مدعی) فاصله دارند.

یحیی گل محمدی سرمربی این تیم که سال ها در خط دفاعی سرخپوشان نقش آفرینی می کرد، حالا برای دومین بار روی نیمکت پرسپولیس حضور دارد. او پس از 7 سال سکان هدایت پرسپولیس را برعهده گرفته و محبوبیت زیادی نیز دارد؛ به طوری که هواداران این تیم لقب «امپراطور» را که برای افشین قطبی استفاده می کردند، حالا به یحیی گل محمدی داده اند و او را امپراطور دوم تیم خود می دانند.

فرمانروایی گل محمدی در پرسپولیس اگرچه نتیجه ای مشابه با کالدرون و برانکو داشته اما در شکل بازی تفاوت های قابل توجهی وجود دارد. تیم یحیی برخلاف فصل اول برانکو، به خوبی توان حفظ نتیجه و مدیریت بازی را دارد. شاید این موضوع تا حد قابل توجهی به تجربه بازیکنان و هماهنگی آن ها مربوط باشد اما به هیچ عنوان نمی شود از تزریق صبر و حوصله از سوی سرمربی و همچنین تعویض های به هنگام او نیز به سادگی گذر کرد.

نکته مهم درباره یحیی گل محمدی، نقطه مشترکی است که با برانکو ایوانکوویچ دارد. برانکو که در سال 2006 از ایران رفت، پس از بازگشت در سال 2015 مردی باتجربه و با رفع ایرادات قبلی بود. اتفاقی که به نظر می رسد برای یحیی گل محمدی نیز رخ داده و ممکن است منجر به موفقیت او در پرسپولیس شود.
 
حالا فرمانروای با حوصله پرسپولیس، در حالی پای به لیگ قهرمانان آسیا خواهد گذاشت که با فرار از شکست در دربی، جایگاه خود را تثبیت کرده و شرایط خوبی نیز در لیگ برتر دارد. او اگرچه به ترکیب مورد نظر خود رسیده اما دل گرم به نیمکتی است که در 4 بازی آخر سال احتمالا به کارش خواهند آمد و در روزهای خستگی عناصر اصلی، بار تیم را به دوش خواهند کشید.

از طرف دیگر، پرسپولیسی ها فراموش نمی کنند که تیم یحیی حساس ترین بازی فصل 91-92 را چگونه به سپاهان واگذار کرد. آن ها دو بار پیش افتادند اما از حفظ نتیجه ناکام ماندند اما این بار در مقابل تراکتور و صنعت پیروزی را حفظ کردند و در برابر استقلال نیز دو بار باخت را به تساوی تغییر دادند.

این که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، قابل پیش گویی نیست اما می توان پیش بینی کرد که در صورتی که یحیی تا پایان به همین شکل عمل کند، کسی نگران جدایی برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون نخواهد بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهر قدس
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 17 اسفند 1398 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن