مجله ارتباط

    melibet

یحیی و این 4 سؤال

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 2382 ] - یکشنبه, 20 بهمن 1398

یحیی و این 4 سؤال

پرسپولیس علی رغم در اختیار داشتن توپ و میدان در آخرین دقایق موفق شد مقابل استقلال به تساوی برسد و از ابتلا به یک بحران بالقوه بزرگ نجات یافت. اگر امروز یحیی گ... 5 out of 5 based on 7 ratings.
یحیی و این 4 سؤال

پرسپولیس علی رغم در اختیار داشتن توپ و میدان در آخرین دقایق موفق شد مقابل استقلال به تساوی برسد و از ابتلا به یک بحران بالقوه بزرگ نجات یافت. اگر امروز یحیی گ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس علی رغم در اختیار داشتن توپ و میدان در آخرین دقایق موفق شد مقابل استقلال به تساوی برسد و از ابتلا به یک بحران بالقوه بزرگ نجات یافت. اگر امروز یحیی گل محمدی به فرهاد مجیدی باخته بود، قطعا فضای کاملا متفاوتی بر اردوگاه پرسپولیس حاکم می شد اما خب بشار رسن خیلی به موقع به فریاد سرخ ها رسید. در هر صورت اما با اتفاقاتی که در داربی رخ داد، حالا در آستانه بازی سخت با الدوحیل قطر، یحیی دست کم با  4 پرسش بسیار سخت برای انتخاب ترکیب تیمش مواجه شده است؛ پرسش هایی که حتما الان به شدت ذهن گل محمدی و همکارانش را درگیر کرده است.

جلال؛ آری یا نه؟
در نیم فصل اول از سیستم چرخشی در قلب خط دفاع پرسپولیس استفاده می شد. این مسئله با وجود منتقدان زیادی که داشت، باعث شده بود هر 3 دفاع وسط سرخ ها در سطح خوبی از آمادگی قرار بگیرند و 3 زوج خوب هم از آنها تشکیل شود. با وجود این یحیی گل محمدی از زمان حضور در پرسپولیس به استفاده از ترکیب ثابت جلال حسینی- شجاع خلیل‎زاده روی آورد و محمدحسین کنعانی زادگان را روی نیمکت نشاند. این مسئله باعث شد شجاع در دیدار با نفت آبادان کارت بگیرد و حضور در داربی را از دست بدهد. غیبت خلیل زاده در دیدار با استقلال حسابی به چشم آمد و به این ترتیب مسلما او در دیدار با الدوحیل به ترکیب اصلی اضافه خواهد شد، اما سؤال بزرگ در مورد زوج شجاع است. باید دید آیا یحیی باز هم از جلال در ترکیب اصلی استفاده می کند یا نه. به هر حال حسینی که به تازگی با برگزاری جشن تولدش وارد 39سالگی شده، دیگر شادابی چند سال پیش را ندارد و در داربی هم شریک ضعف خط دفاعی تیمش بود. یحیی در هر 3 بازی اول به طور کامل از او استفاده کرده و حالا شاید در دیدار سنگین با الدوحیل، کاپیتان قرمزها با افت بدنی مواجه شود. چه بسا اگر حسینی در یکی از این 3 مسابقه استراحت می کرد الان راحت تر می شد برای بازی با تیم قطری روی او حساب کرد، اما کادرفنی انتخاب دیگری داشت و روز داربی آثار خستگی کاملا در بازی حسینی نمایان بود.

نادری یا انصاری؟
محمد انصاری آن قدر در داربی بد بازی کرد که الان کسی از نیمکت نشینی او در دیدار با الدوحیل تعجب نکند. احتمالا سرمربی پرسپولیس در دیدار با نماینده قطر از محمد نادری در ترکیب اصلی استفاده خواهد کرد، اما مسئله نادری، ضعف در کارهای دفاعی است. اصلا فلسفه ترجیح داده شدن انصاری به نادری در نیم فصل اول هم همین بود؛ تا جایی که در چند بازی از نادری در پست هافبک استفاده شد. فراموش نکنیم بازی با الدوحیل اصلا ساده و سبک نیست و نادری اگر در ترکیب قرار بگیرد، باید بیشترین تمرکز ممکن را روی کارهای دفاعی داشته باشد. این مسابقه به عبارتی می تواند سرنوشت کل فصل او را تعیین کند.

کمال یا ربیع خواه؟
خیلی ها منتظر پایان مصدومیت کمال کامیابی نیا و بازگشت او به میدان بودند تا کمربند خط میانی سرخپوشان محکم تر شود، اما کمال در بازگشت به میادین نشانی از آن بازیکن آماده سال های قبل ندارد. کامیابی نیا زیاد جا می ماند و به ناچار با خطاهای فراوان در پی جبران این ضعف بر می آید. شاید بدترین نمایش چند سال اخیر کامیابی نیا هم در داربی بود که با آن دریبل وحشتناک و تعویض زودهنگام این بازیکن همراه شد. حالا سؤال اینجاست که آیا کمال برای بازی با الدوحیل در ترکیب باقی خواهد ماند یا نه؟ شاید در کمال شگفتی، یحیی گل محمدی هم به سومین سرمربی متوالی پرسپولیس تبدیل شود که محسن ربیع خواه را فیکس می کند! به هر حال فراموش نکنیم پرسپولیس در نیم فصل اول با حضور ربیع خواه صاحب بهترین خط دفاع لیگ شد.

بشار؛ به جای کی؟
بشار رسن باید در پرسپولیس فیکس باشد؛ این را همه می دانند و در داربی هم دوباره ثابت شد. با وجود این فیکس شدن رسن قربانی می خواهد. اگر قرار باشد پرسپولیس همچنان با 2 مهاجم بازی کند، بشار باید جای یکی از این 4 نفر را در ترکیب اصلی بگیرد؛ کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی یا وحید امیری! 2 نفر آخر که غیرقابل تغییر به نظر می رسند؛ بنابراین یحیی یا باید از یکی از مهاجمانش کم کند و یا مثلا کمال را بیرون بگذارد و از نوراللهی به عنوان تنها هافبک دفاعی سود ببرد. تنها در این صورت است که بشار فیکس می شود. می بینید که اصلا انتخاب آسانی نیست.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  1-به سیدجلال بایدبیشتراستراحت داده شودسن وسال اومناسب ایت بازی های فشرده نیست
  2-برابر الدحیل قطعاانصاری بهترخواهدبود.یادمان باشدمابرابر الدحیل یه مساویلازم داریم.پس بایدهمه فضاهراببندیم.نادری باشدبرای بازی باسپاهان
  3-درحال حاضربی هیچ تردیدی ربیع خواه بهتره .کمال فعلاجای کارداره
  4-شایدبشودبایک هافبک دقاعی کارکردوبشارراگذاشت پشت سرمهاجمین.شایدهم بایک دفاع.سیستم 4-2-3-1
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  خیلی جالب است!
  تمامی نفراتی که بابت آنها به کالدرون انتقاد می شد که چرا به این شکل استفاده می شوند حالا باعث انتقاد از گلمحمدی شده اند که چرا مثل کالدرون استفاده نمی شود )
  خلاصه اگر سرمربی بخواهد خودش را دست هوادار و رسانه معلوم الحال بدهد معلوم است به چه سرنوشتی دچار می شود
 • رادوین پرسپولیسی قشقایی
  رادوین پرسپولیسی قشقایی :
  سیدجلال و شجاع بهتره..از تجربه سید میترسن و گل هم بهشون زده،،،برای دفاع انصاری بهتره و نادری هجومی تره،،من ربیع خواه رو به کمال فعلی ترجیح میدم،بشار باید تو این بازی بیشتر بازی کنه..خط حمله مونم که عالیه..با بودن احمد نور،امیری،ترابی،بشار و عالیشاه غمی نداریم
 • رادوین پرسپولیسی قشقایی
  رادوین پرسپولیسی قشقایی :
  بیرانوند،سیدجلال،شجاع،شیری،نادری،بشار،احمدنور،ترابی،امیری،اوساگونا و استوکس 11مرد ارتش سرخ برابر افعی صحرااااااا افعی صحرا و ماریو مانزوکیچ در حسرت برد خواهند ماند
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  اگه برا مساوی توی زمین بریم شک نکنید بازنده ایم. اینهمه مهره ی تهاجمی داریم که هر تیمی آرزوشونو داره بعد برای مساوی بریم توزمین. مساوی یعنی تزریق ترس .

نظرسنجی

کدام گزینه را عامل مهمتری در قهرمانی پرسپولیس می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سیرجان
داور مسابقه : مهدی سیدعلی
شنبه, 25 مرداد 1399 / ساعت : 20:45
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن