یحیی در دوحه ریسک می کند؟

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1762 ] - دوشنبه, 21 بهمن 1398

یحیی در دوحه ریسک می کند؟

 برای پرسپولیس لیگ قهرمانان 2020 از سخت ترین بازی ممکن در مرحله گروهی شروع می شود. دیدار با الدحیل پرستاره و صدرنشین لیگ ستارگان قطر که با دوجین بازیکن خ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
یحیی در دوحه ریسک می کند؟

 برای پرسپولیس لیگ قهرمانان 2020 از سخت ترین بازی ممکن در مرحله گروهی شروع می شود. دیدار با الدحیل پرستاره و صدرنشین لیگ ستارگان قطر که با دوجین بازیکن خ...

ارتش سرخ دات كام :

 برای پرسپولیس لیگ قهرمانان 2020 از سخت ترین بازی ممکن در مرحله گروهی شروع می شود. دیدار با الدحیل پرستاره و صدرنشین لیگ ستارگان قطر که با دوجین بازیکن خارجی در خانه از پرسپولیس با شرایط روانی مناسب اما خسته میزبانی خواهد کرد.

دیروز در فاصله دو روز تا این مسابقه گمانه زنی ها در مورد ترکیب اولیه پرسپولیس شروع شد و با توجه به اتفاقات دربی همه آنها حکایت از تغییرات در خط دفاعی و میانی این تیم در بازی سه شنبه شب داشت.

خبرگزاری ها نوشته اند یحیی با توجه به دو گلی که تیمش در دربی خورده تغییراتی در خط دفاع ایجاد خواهد کرد. این تغییرات شامل بیرون گذاشتن سیدجلال و بازی دادن به شجاع در قلب دفاع و حضور نادری به جای انصاری در دفاع چپ است. همچنین گفته شده بشار رسن در خط میانی به ترکیب اضافه خواهد شد اما اینکه جای چه کسی مشخص نیست.

در ظاهر امر این تغییرات اولین چیزی است که با توجه به تغییرات فرم بازی پرسپولیس در دربی و نتیجه ای که حاصل شد به ذهن می رسد کما اینکه اگر استوکس هم آماده تر بود یا زودتر از اینها در تمرینات حضور می یافت از همین حالا همه می گفتند این مهاجم ایرلندی جای اوساگونا را خواهد گرفت.

با این حال تغییراتی که صحبت از آن شد می تواند همراه با ریسک باشد و موقعیت پرسپولیس را در اولین بازی فصل به خطر بیندازد. معمولاً مربیان معتقدند اولین بازی هر تورنمنتی اهمیت بالایی دارد چرا که نتیجه خوب یا بد به لحاظ روانی می تواند شرایط تیم را در ادامه مسابقات تحت تأثیر قرار دهد.

با این وجود اگر قرار باشد انصاری با قالبی تدافعی تر جای خود را به نادری بدهد که در حمله حتماً بازیکن موفق تری است پرسپولیس شکل تهاجمی تری خواهد گرفت. در خط میانی نیز بازی کردن بشار رسن مستلزم بیرون نشستن یکی از دو هافبک میانی این تیم یعنی نوراللهی یا کامیابی نیاست که در هر صورت خط میانی سرخ ها را هم تهاجمی تر و فانتری تر خواهد کرد. در عین حال اگر حساب کنیم که با حضور بشار خط میانی پرسپولیس خلاقیت و طراوت بیشتری پیدا خواهد کرد باید آن روی قضیه را هم ببینیم که خط هافبک پرسپولیس شکننده تر از قبل خواهد شد و بازی با یک هافبک دفاعی شاید خطرناکتر باشد مگر اینکه مثلاً شرح وظایف بشار نیز به گونه ای باشد که نزدیک به هافبک پشت سرش یا روی دست او بازی کند.

به هر حال یحیی گل محمدی با این تغییرات احتمالاً تیم جذاب تر و تهاجمی تری در اختیار خواهد داشت و می تواند به خلق موقعیت های بیشتر و گلزنی امیدوار باشد اما بازی ریسکی در خانه حریف می تواند تبعات سنگینی هم داشته باشد بخصوص اینکه الدحیل در فاز حمله بازیکنان خطرناکی دارد و با اینکه گفته شده ادمیلسون وینگر باتکنیک برزیلی این تیم به بازی سه شنبه شب نخواهد رسید و مهدی شیری نفسی به راحتی می کشد دحیل در خط میانی و حمله آنقدر مهره توانمند دارد که پرسپولیس را با ذهنی محتاط روانه این میدان کند.

با این حساب یحیی در اولین بازی آسیایی خود که حکم دشوارترین دیدار مرحله گروهی اش را هم دارد باید تصمیمات بزرگ و مهمی بگیرد. او هیچ وقت فضای لیگ قهرمانان را تجربه نکرده و برایش این بازی شروع یک دوران تازه خواهد بود اما تصمیماتی که می گیرد باعث خواهد شد تا نگاه ها به این مربی در نقش نفر اول کادر فنی تیم بزرگ پرسپولیس جدی تر یا سست تر شود.

یحیی با تصمیمات ریسکی و تغییراتی که رسانه ها از آن می گویند شاید با یک نتیجه روحیه بخش و غافلگیرکننده از دوحه برگردد اما ممکن است طوری شکست بخورد که خیلی ها بگویند این مربی در کلاس هدایت تیم های بزرگ نیست و در چنین آوردگاه هایی است که باید عیارش را سنجید.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • morteza morteza
    morteza morteza :
    اگر یحیی سید جلال رو بیرون بکشه بسیار ریسک بزرگی کرده سید جلال و شجاع ذوج موفق خط دفاعی هستند ولی حظور رسن کار بسیار خوبیه

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر التعاون کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 19:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن