bahrami_head

غافلگیری در دقایق نخست؛ شکست با اشتباهات فردی

- نظرات : 15 اظهار نظر - بازدید [ 2041 ] - سه شنبه, 22 بهمن 1398

غافلگیری در دقایق نخست؛ شکست با اشتباهات فردی

تیم فوتبال پرسپولیس در اولین گام از فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مقابل حریف قطری خود ناکام ماند، آنهم در یک بازی ضعیف و دور از انتظار. پرسپولیس یکی دی... 3 out of 5 based on 2 ratings.
غافلگیری در دقایق نخست؛ شکست با اشتباهات فردی

تیم فوتبال پرسپولیس در اولین گام از فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مقابل حریف قطری خود ناکام ماند، آنهم در یک بازی ضعیف و دور از انتظار. پرسپولیس یکی دی...

ارتش سرخ دات كام :

 تیم فوتبال پرسپولیس در اولین گام از فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مقابل حریف قطری خود ناکام ماند، آنهم در یک بازی ضعیف و دور از انتظار.

پرسپولیس یکی دیگر از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:45 امروز (سه شنبه) در اولین بازی خود در گروه C این رقابت ها در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه به مصاف الدحیل رفت که  این بازی با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم قدرتمند قطری به پایان رسید. ماریو  مانژوکیچ (5) و ادمیلسون جونیور(12) گل های نماینده قطر را در این مسابقه به ثمر رساندند.

نیمه اول

ترکیب الدحیل: کلود امین لکومته، مهدی بن عطیه، محمد موسی، احمد یاسر، هان کوانگ سونگ(83 خالد محمد)، ادمیلسون جونیور، ماریو مانژوکیچ، سلطان البرک، المعز علی(85 علی حسن یحیی)، عاصم مادیبو، کریم بوضیاف.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، محمد نادری، محسن ربیع خواه(81 امید عالیشاه)، احمد نوراللهی، بشار رسن، مهدی ترابی (کریستین اوساگونا)، وحید امیری و علی علیپور(آنتونی استوکس).

دقیقه 5: ارسال الموعز علی از  سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس در میان غفلت مدافعان پرسپولیس به مانژوکیچ رسید و او با یک ضربه سر آرام و دقیق دروازه بیرانوند را باز کرد. در این صحنه مدافعان پرسپولیس و بیرانوند اعتقاد داشتند المعزعلی توپ را از بیرون زمین ارسال کرده و اعتراض آنها بی فایده بود.

دقیقه 9: ارسال رسن روی ضربه ایستگاهی از جناح چپ می رفت با ضربه سر نادری به گل تساوی پرسپولیس تبدیل شود که لکومته با یک شیرجه عالی توپ را برگرداند و شجاع نتوانست از توپ برگشتی استفاده خوبی کند.

دقیقه 12: دفع اشتباه ترابی با ضربه سر باعث شد توپ پشت محوطه جریمه پرسپولیس زیر پای سونگ بیفتد و او با یک پاس در عمق جونیور را صاحب موقعیت گلزنی کرد و ضربه دقیق او از زاویه بسته بیرانوند در درون دروازه این دروازه بان قرار گرفت.

دقیقه 15: شوت محکم ترابی در حالت خطرناک از کنار تیرک عمودی دروازه الدحیل راهی اوت شد.

دقیقه 37: پاس بلند شیری پشت مدافعان الدحیل به علیپور رسید و تکل به موقع بن عطیه اجازه نداد مهاجم پرسپولیس ضربه نهایی خود را بزند. هر چند داور در این صحنه خطای هند علیپور را گرفت.

دقیقه 42: عاصم مادیبو  اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

نیمه دوم

دقیقه 57: شوت نه چندان محکم ادمیلسون در دستان بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 60: علیپور درون محوطه جریمه الدحیل توسط مدافع الدحیل سرنگون شد، اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 61: ضربه سر اوساگونا روی ارسال نادری در دستان دروازه بان الدحیل جای گرفت.

دقیقه 71: ارسال تند و تیز امیری با ضربه سر استوکس همراه شد که توپ از کنار دروازه الدحیل راهی اوت شد.

دقیقه 73: داور این بار به احمد یاسر کارت زرد نشان داد.

دقیقه 74: ضربه ایستگاهی المعز علی از کنار دروزاه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 82: مانژوکیچ از داور کارت زرد دریافت کرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news
چيدمان به ترتيب :
 • abbas mousavi
  abbas mousavi :
  یحیی خیلی الدوحیل رو دست کم گرفته بود
 • samane haji
  samane haji :
  اره منم نظرم همینه
 • پرسپولیس ایران
  پرسپولیس ایران :
  متاسفانه علی رغم همه هیاهوها و قمپز ها دوباره برگشتیم سراغ ربیع خواه,و نوک حمله هم شد امیری و علیپور
  مردک کچل ارژانتینی هم عالی تشخیص داد که رادو بسیار بسیار بهتر از بیرانوند پر ادعا ست
  امیدوارم یحیی ترسو بزدل نباشه و بر مبنای شایستگی و اماده بودن، بازیکن انتخاب کند,
  ودر اخر هنوز چیزی تموم نشده، به امید موفقیت های بعدی
 • وحيد خان بابالو
  وحيد خان بابالو :
  الدوحیل اصلا تیمی نبود ک جلو پرسپولیس وایسه پرسپولیس اگرخودش بودبراحتی میبرد فقط جای سواله ک تاکتیک تیم چیبودبراگلزنی ازراست ب چپ و از چپ ب راست اخرشم موقعیت نشدایجادکنن یه سانتر درست درمونم که نفرستادن رو دروازه یعنی ایناتمرین نمیکنن!!؟
 • abbas mousavi
  abbas mousavi :
  بدون سید جلال علیرغم سن بالا دفاع بی نظم و کم تمرکز است.
 • محسن عباسی
  محسن عباسی :
  باخت همیشه هست ولی چطوری باختن مهمه. امروز ترسو بازی کردیم و اتفاقا الدحیل رو خیلی بزرگش کرده بودیم. نمیدونم چرا همیشه عادت داریم تیم های حریف رو خیلی بزرگ کنیم؟ حتما برای اینکه باختیم بگیم حریف قوی بوده. خواهشا شارجه و تعاون رو بزرگش نکنید که در حد پرسپولیس نیستن و رفت و برگشت باید ببریمشون.
  فرق بازیکن های ما با اونا فقط تو باهوش بودن اونا و خنگ بودن ما بود. ما توپ لو دادیم و اونا استفاده کردن ولی از چند توپی که اونا لو دادن حتی یکی رو هم استفاده نکردیم. تاکتیک تیم هم فقط پاس دادن تو عرض بدون سانتر بود و اینقدر گوشه زمین پاس میدادیم تا توپ لو میرفت. همه میدونن که در اینجور بازیها یکی از راه های گل زدن شوت از راه دور هست و فقط یه بار استوکس امتحانش کردن. وقتی تاکتیک تیم سانتره باید بازیکن متخصصش رو داشته باشی که ما نداریم یه عالیشاه بود که خیلی دیر اومد ولی از وقتی اومد موثر بود. برای رییع خواه خیلی احترام قائلم ولی اعتقاد دارم به درد پرسپولیس نمیخوره چون هرچی بهش پاس میدن با عجله و هول شدن فقط پاس به عقب میده بهتره تا کمال آماده تر بشه با یه هافبک بازی کنیم
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  این اولین باخت مان نبود
  آخری ش هم نخواهدبود
  به همین الدحیل قبلاهم باخته ایم
  زمان برانکوبایک گل باخته ایم وحالابادوگل
  مابه نفت مسجدسلیمان درتهران باخته ایم.اینکه الدحیله .پس غمی تیست
  گام اول بود.گام های بعدی رادرست تربرمی داریمالدحیل برای یمکسال فقط مانؤوکیچ بیش ازکل بودجه سالانه پرسپولیس هزینه کرده
  پی به کم تیمی نباخته ایم
  کم کم داریم میرسیم به جایی که به کارهای برانکو.کالدرون که انتقامی کردیم ایمان بیاریم
  کالدرون وقتی بیرانئمدراکنارگذاشت براش داستان درست کردیم که بیرانوندفلان چیزراگفته وکالدرون لج کرده و...
  درحالی که می بینیم بیرانوند گل های بدداره میخوره
  شک ندارم شش ماهه ازبلژیم دیپورت میشه.تودوبازی 4تاگل خورده که یکی ازیکی مسخره تربوده.روی هردوگل دیروز مقصربوده
  البته روگل هایی که خوردیم کل تیم مقصره
  الدحیل باشناختی که ارعلی پورداشت راه های پای عمقی رابسته بود.ومجبورشدیم بازی رابه عرض بکشیم
  ابزارهای این نوع بازی هم مهاجمین خارجی مان بودندکه هنوزآماده نیستند
  این دودارندکم کم آماده میشند.که اگربشندهیچ تیمی جلودارمان نخواهدبود.استوکی تاآمادگب کارداره واساگوناهم خوب تغذیه نمیشه
  قول میدهم این دوامسال کولاک کنند
  ربیع خواه فعلابساربهترازکماله
  عالیشاه هم جواب داد
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  دوستانی که قبل از بازی میگفتن باید برا حداقل امتیاز بریم و اول گل نخوریم بعد به فکر گل زدن باشیم کجا هستن؟در حالیکه بنده با قاطعیت گفتم اگه با این تفکر و با ترکیب محتاطانه به زمین بریم بدون شک بازنده ایم. 40 ساله این تفکر که اول گل نخوریم بعد بریم شاید گل بزنیم و برنده بشیم توی فوتبال ما و مربیان وطنی بکاربرده میشه و 95 درصد هم باختیم. باور کنید فوتبال مالدیو هم دیگه این تفکرات رو نداره. اگه ما اینهمه ادعا میکنیم که میخوایم قهرمان بشیم و هدفمون قهرمانی آسیاست پس چرا اینقدر حریفامون رو بیش از حد گنده میکنیم و برای نباختن به زمین میریم. اگه اونا فقط یه بازیکن تکنیکی مثل ادمیلسون داشتن ما چندتا داشتیم . ترابی ، رسن ، امیری ، نادری . اگه اونا مانژوکیچ رو داشتن ما هم استوکس رو که از لحاظ تکنیکی بالاتر بود رو داشتیم. باور کنید بغداد بونجاح بازیکن تواناتری نسبت به مانژوکیچ بود. ولی ترس باعث شد تا ما تواناییهای خودمون رو نادیده بگیریم و حریف رو بیش از حد بزرگ جلوه بدیم و جالب اینکه از همون بازیکنهایی که اینهمه روشون مانور دادیم و 6 نفر رو مامور مهارشون کردیم مثل آب خوردن گل خوردیم و تیمی که اینهمه توانایی بازیکنهای هجومیش رو خرج احتیاط همراه با ترس و بزرگنمایی کرده بود و رفته بود که اول گل نخوره توی همان دقایق ابتدایی دو گل مفت خورد. اما نیمه دوم چون دیگه چیزی برای از دست دادن نداشتیم شجاعانه بازی کردیم و تیم حریف رو تو زمین خودش محبوس کردیم . طوریکه همون تیمی که اینقدر بزرگش کرده بودیم از نیمه زمین جلوتر نمیومد و دیگه هیچ اثری از اون بازیکنهایی که ازشون غول ساخته بودیم نبود و اونا تبدیل به بازیکنهای معمولی شده بودن. البته بازی نیمه دوممون هم که سبک خود یحیی یعنی بازی مالکانه هست نیز کامل و با طراوت نبود و بیشتر سنتی بود تا مدرن و سریع و همراه با کارهای ترکیبی ولی حداقلش این بود که توی این نیمه تیم پرستاره الدحیل به یه تیم معمولی تبدیل شده بود و حرفی برای گفتن نداشت. در پایان باید بگم اگه این تفکر در گل محمدی و کلا مربیان ایرانی عوض نشه اگه مسی و رونالدو رو هم بیاریم هیچی نمیشیم. بعنوان مثال مایلی کهن مربی بود که واقعا بیشتر از اینکه به تواناییهای حریف فکر کنه به تواناییها و استعدادهای بازیکنانون اعتقاد داشت و نتیجش این بود که از یه مشت بازیکن جوان و گمنام اما با استعداد یه نسل طلایی و تکرار ناپذیر ساخت که تا 10 سال فوتبال ما از اون تیم ارتزاق میکرد.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  من اینجام آقای حبیبی.امری باشه
  من سرحرفم هستم
  وبراین باورم که شمادراشتباه عمیقی هستید
  خانه حریف است بابازیکنان میلیاردی وکیفی.
  بخواهی مسی بازی درآری بدجورمیخوری.
  بایدبرای گل نخوردن ومساوی بازی میکردیم ومنتظرنتیجه گیری درتهران می نشستبم
  نقطه قوت ماهواداران مان هستندکه امیدوارین دربازی برگشت پشت تیم باشند
  مادردوران کالدرون باتاکتیک نباختن صدرنشین شدیم.
  اینگه میفرمایید:40 ساله این تفکر که اول گل نخوریم.....حرف غلطی یه
  اتفاقامربیان وطنی اهل حمله های احساسی بوده اند
  این تفکرمدرن مال برانکووکیروش وکالدرون بود
  اطللاعات نادرسیت به شماانداخته انند
  دفاع سفت کردیم ودرضدحمله ضربه زدیم
  بازیکنان مااین رابلدند
  اگرباختیم به خاطراحتیاط نبودبلکه به خاطر حمله بی پروا بود
  تیم ماپرس وگل نخوردن راخوب بلده ولی به این خاطرباخت که حمله کرد
  بایددست نگه می داشت ودراواخربازی بامهاجمان خارجی اش برای ضربه زذن بازی میکرد
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  واینکه می فرمایید: اگه اونا مانژوکیچ رو داشتن ما هم استوکس رو که از لحاظ تکنیکی بالاتر بود رو داشتیم. "احتمالاناشی ازاین است که ازکم وکیف فوتبال دنیا بی خبرید.سطح کیفی استوکس ومانژوکیج اصلاقابل قیاس نیست
  مانؤوکیچ یک سال پیش درفینال جام قهرمانی بازی کرده
  چندین جام معتبرررابایوونتوس وبایرن برده.همین پارسالتویونتوس بوده .استوکس چی؟البته توانایی های استوکس راکاملا قبول دارم اما قیاس ایندوخیلی ساده انگارانه است
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  جناب صامت اگه تیم با این تفکر شما نتیجه میگرفت بله .پس با این تفکر شما جناب صامت بهتر نیست مقابل این حریفان اصلا در زمین حاضر نشیم و بازی سه صفر بشه به امید بازی برگشت. اینطوری خسته هم نمیشیم . فرق تیم الدوحیل نیمه اول با الدوحیل نیمه ی دوم چی بود ؟بنده تیم ملی زمان مایلی کهن رو براتون مثال زدم البته اگه شما اونموقع رو یادتون بیاد. اون تیم بازیکنهایی داشت که به اندازه نصف بازیکنهای فعلی پرسپولیس هم اسم و رسم نداشتن ولی به لطف شجاعت و اعتقادی که مایلی کهن به استعداد ناب فوتبال ایران داشت این جوونهای گمنام مثل میناوند، مهدوی کیا ، کریم باقری ، داریوش یزدانی ، علی موسوی ، خداداد، مجیدی و.... تبدیل به ستاره های فوتبال آسیا شدن. شما فکر میکنید مثلا مهدوی کیا استعداد و تکنیک بالاتری نسبت به ترابی داشت ؟ خیر ولی شجاعت و نترسیدن و اعتقاد و اعتماد به استعداد فوتبال ایرانی امثال مهدوی کیا رو تبدیل به ستاره های بی بدیل آسیا کرد. باز هم تاکید میکنم ما همیشه به این تفکر و ترس از گل خوردن باختیم و تمام استعداد و خلاقیتمان را خرج این تفکر کردیم.
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  بنده مربی ایرانی رو مثال زدم تا بدونید که هیچ مشکلی با مربی ایرانی ندارم و اتفاقا دوست دارم گل محمدی سربلند باشه ولی به شرطی که یحیی خودش باشه و همون فلسفه و سبک و سیاقی که در تیمهای کم ستاره تر ذوب آهن و شهر خودرو داشت رو در پرسپولیس پر ستاره ادامه بده و ان شا ا... در بازیهای بعدی شاهد سربلندی پرسپولیس و یحیی تا قهرمانی آسیا باشیم.
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  جناب صامت...اتفاقا امثال شما در اشتباه و خواب عمیق هستید. بزرگترین ضربه ای که کیروش و امثالهم به فوتبال ایران زدند همین تفکرات اینچنینی است. آقای حبیبی دارن منطقی میگن. به این سوال جواب بدهید؟ پرسپولیس در طول یک فصل مگر چند بازی با ترکیب و سیستم احتیاطی بازی کرده است(و یا در واقع تمرین کرده است) که بخواهد به یکباره از اصل بازی خودش دور شده و به زعم شما بدور از احساسات دنبال مساوی باشد؟ ضمنا اشکال شما و اکثر ایرانیها اینست که فوتبال هجومی و دفاعی را با واژه جسورانه یا ترسو اشتباه میگیرند. کیروش مربی با علاقه به فوتبال دفاعی بود ولی به بازیکنان جسارت میداد و به هیچ وجه اونا رو از مقابله با بازیکنانی مثل مسی و... نمیترساند. در مقابل هر مربی که هجومی بازی میکنه جسور نیست.
  اینجا ابتدا صحبت از جسارت است و بعد روش بازی
  در ضمن در این 30 سالی که فوتبال می بینم هیچ وقت ندیدم یک تیم ایرانی با این تفکر به میدان بره و دست آخر نقره داغ نشه. اتفاقا اعتقاد دارم یحیی اگرچه مربی هجومی است ولی مربی جسوری حداقل در ابتدای بازی نبود و تصورش این بود که با وجود مهره های نامی باید به استراتژی همیشگیش دست بزنه.
  بر خلاف نظر شما اگر باختیم بخاطر بی احتیاطی نبود. به خاطر بلاتکلیفی بود. ما به عنوان قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا باید خودمان باشیم. 20 دقیقه خودمان نبودیم و حریف 2 گل زد و 70 دقیقه خودمان بودیم و حریف نفس نکشید. حرف اینست که اگر کیروش می گوید فوتبال دفاعی پای فلسفه خود می ایستد و ثبات تفکر دارد . اگر قلعه نویی می گوید سانتر از جناحین یک سبک مشخص دارد و پای سبک خودش می ایستد تا العین را گلباران کند ولی امثال یحیی در بازی با پارس جنوبی یک جور هستند و در بازی با الدوحیل پا پس می کشند و وقتی می فهمند که دیگر دیر شده.
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  احسنت جناب مهدوی
 • samane haji
  samane haji :
  شکست غم انگیزی بود
  از اون روز خیلی ناراحتم مگه میشه اخه بدون هیچ تاکتیکی بازی کرد؟

نظرسنجی

به نظر شما با جدایی بیرانوند پرسپولیس در ادامه لیگ دچار مشکل می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00
پیکان
پیکان
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : محمدحسین زاهدی فر
یکشنبه, 8 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور8
2مهدی ترابی8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن