حریف در خانه به ضدحمله فکر می کند؟

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1240 ] - شنبه, 26 بهمن 1398
حریف در خانه به ضدحمله فکر می کند؟

شارجه که به عنوان قهرمان و شگفتی ساز فصل قبل لیگ امارات به مسابقات 2020 لیگ قهرمانان آمده در اولین بازی آسیایی اش مقابل التعاون باخت اما نمایش ضعیفی ارائه نکر...

ارتش سرخ دات كام :

شارجه که به عنوان قهرمان و شگفتی ساز فصل قبل لیگ امارات به مسابقات 2020 لیگ قهرمانان آمده در اولین بازی آسیایی اش مقابل التعاون باخت اما نمایش ضعیفی ارائه نکرد. شارجه ای ها در جریان این بازی بارها به سمت دروازه التعاون حمله کردند هر چند این حملات سودی برای شان نداشت. بررسی آمار این بازی نشان می دهد بیش از نیمی از حملات شارجه در از سمت چپ این تیم بوده، جایی که حسن صالح به عنوان مدافع چپ، اتابک شکوروف به عنوان هافبک میانی متمایل به سمت چپ و کایو وینگر گرانقیمت و برزیلی این تیم به عنوان وینگر چپ حضور داشته اند.

کیفیت نفرات حاضر در سمت چپ زمین شارجه بدین معناست که این تیم در بازی با پرسپولیس نیز به احتمال فراوان تأکید شدیدی به حمله از سمت چپ خود و راست پرسپولیس خواهد داشت و این موضوع به احتمال فراوان مورد توجه کادر فنی سرخ ها نیز خواهد بود.

در نقطه مقابل تصاویر منتشره توسط AFC نشان می دهد که حملات پرسپولیس مقابل الدحیل از سمت چپ طرح ریزی شده، درست جایی که محمد نادری و یک خط جلوتر از او ترابی و گاهاً امیری حضور داشتند. این در حالی است که حملات حریف، بیشتر از جناح راست بوده است.

در مجموع پرسپولیس بیشتر اصرار به حمله از جناح چپ داشته و بعد از آن نیز شاگردان گل محمدی، شانس شان برای رسیدن به گل را از عمق و جناح راست امتحان کرده اند. حریف قطری نیز بیشتر اصرار به حمله از جناحین داشته؛ و البته بیشتر از جناح راست. تیم الدحیل تعداد دفعات کمتری را برای حمله از عمق در نظر گرفته که در تصاویر مشخص است.

فشردگی 48 درصدی در میانه میدان، یعنی جنگ اصلی در وسط زمین و بین هافبک های دو تیم در جریان بوده است؛ بعد از میانه زمین، فشردگی 37 درصدی در نیمه زمین الدحیل نشان از آن دارد که آنها بعد از گلزنی زودهنگام بیشتر مشغول دفاع بوده و چشم به ضد حملات دوخته بودند.

شارجه در شرایطی مقابل پرسپولیس به میدان خواهد رفت که در ترکیب ابتدایی این تیم به احتمال زیاد شاهد حضور پرتعداد بازیکنانی با خصوصیات تدافعی باشیم.

بررسی ترکیب اصلی این تیم در جریان بازی با التعاون نشان می دهد این تیم اماراتی به جز دروازه بان، 7 بازیکن با خصوصیات تدافعی در ترکیب اصلی خود داشته و به احتمال فراوان این روند در بازی با پرسپولیس نیز تکرار خواهد شد.

سالم سلطان و شاهین عبدالرحمن دو مدافع میانی این تیم در بازی التعاون بودند و علی الظنحانی و حسن صالح در جناحین خط دفاعی این تیم بازی کردند. محمد عبدالباسط، ماجد سرور و اتابک شکوروف نیز سه هافبک تدافعی این تیم در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا بودند که هر سه نزدیک به خط دفاعی این تیم بودند.

بررسی نقشه های حرارتی بازی شارجه با التعاون میانگین محل حضور این 7 بازیکن را در نیمه خودی زمین شارجه نشان داده و این بدین معنا است که سرخ ها در تقابل با این تیم اماراتی کار دشواری برای نزدیک شدن به دروازه حریف خواهند داشت.

سرخ ها در دو بازی اخیر خود مقابل استقلال و الدحیل کار دشواری برای باز کردن دروازه رقیبان خود داشته ا ند چرا که هر دو تیم با دفاع چند لایه و فشرده مانع از اجرای نقشه های تهاجمی سرخ ها شده اند.

به نظر می رسد تا پایان فصل به دفعات شاهد این اتفاق خواهیم بود و به احتمال زیاد کادر فنی پرسپولیس به دنبال راهی برای باز کردن قفل دروازه های حریفان خود در این دیدارها خواهند بود.

یکی از پلن های احتمالی برای فرار از این روند، استفاده از فیزیک اوساگونا در خط حمله و ارسال های بلند برای این بازیکن و استفاده از ضربات سر وی و یا توپ های سوم است هر چند پرسپولیس در فصل جاری در ارسال ها چندان موفق نبوده و باید دید گل محمدی چه برنامه ای برای بهبود این نقطه ضعف در سر دارد.

برنامه بعدی سرخ ها برای شکستن قفل دفاع های اتوبوسی، ضربات از راه دور خواهد بود و در این میان آنتونی استوکس مهاجم جدید سرخ ها تبحر خاصی در شوت های از راه دور دارد و در مدت کوتاهی که برای پرسپولیس به میدان رفته توانایی بالای خود در این زمینه را به نمایش گذاشته است. 


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    هرکاری می کنید دفاع رو اول محکم ببندید..خدا نخواسنه گل بخوریم تیم سخت گل میزنه.

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل الدحیل به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن