یک و دو

سپاهان - پرسپولیس؛ زمانی برای دور زدن قانون

- نظرات : 6 اظهار نظر - بازدید [ 1476 ] - دوشنبه, 5 اسفند 1398

سپاهان - پرسپولیس؛ زمانی برای دور زدن قانون

داستان حاشیه دیدار تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران تمامی ندارد بلکه سناریو آن در بازی روزی گذشته بر مبنای عبور از قانون توسط باشگاه اصفهانی نوشت... 5 out of 5 based on 2 ratings.
سپاهان - پرسپولیس؛ زمانی برای دور زدن قانون

داستان حاشیه دیدار تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران تمامی ندارد بلکه سناریو آن در بازی روزی گذشته بر مبنای عبور از قانون توسط باشگاه اصفهانی نوشت...

ارتش سرخ دات كام :

داستان حاشیه دیدار تیم های فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران تمامی ندارد بلکه سناریو آن در بازی روزی گذشته بر مبنای عبور از قانون توسط باشگاه اصفهانی نوشته شد.

اگر قضیه سرباز احمدی و درگیری طرفداران سپاهان و پرسپولیس به خاطر آسیب چشم یک سرباز، مدت ها ورد زبان بود و پس از آن قضیه آب های مشکوک پیش آمد اما حاشیه های دیدار این 2 تیم پایان نیافت بلکه قضیه کارت به کارت و دیدار جنجالی نیمه نهایی جام حذفی کلکسیون این حاشیه ها را تکمیل کرد. حاشیه هایی که در بازی برگشت لیگ نوزدهم به شکل جدید ظهور کرد و تیم سپاهان اصفهان در حالی که یکی از مدعیان قهرمانی به شمار می رود از حضور در زمین مسابقه به بهانه نبود تماشاگران خودداری کرد؛ اقدامی که با استناد به قانون  فوتبالی در سراسر جهان محکوم است و تیم سپاهان اصفهان باید با نتیجه سه بر صفر بازنده دیدار مهم هفته باشد.

اما آیا مسوولان این تیم باخت را قبول دارند یا همچنان به دنبال بهانه تراشی هستند؟ تمام هواداران فوتبال و کارشناسان باور دارند که اتفاق روز گذشته ورزشگاه نقش جهان هیچ قاعده و قانون فوتبالی در ایران و جهان قابل توجیه نیست. اما مسوولان باشگاه ضمن بی گناه جلوه دادن خود به دنبال آن هستند که هواداران را مسبب این اتفاق قلمداد کنند. شاید این ادعا درست باشد اما مدیر عامل و سرپرست تیم باید پاسخگو باشد که در قانون برای هوادار چه نقشی تعریف شده است. به جز ان است تماشاگر در اصلاح عرف فوتبالی به یار دوازدهم تشبیه می شود اما آیا این یار قدرت تصمیم گیری را دارد؟

بدون شک خیر زیرا اگر از 11 یار دیگر فوتبالی یکی مصدوم باشد کسی مسابقه را لغو نخواهد کرد بلکه با ایجاد راهکار جانشین به دنبال برد در زمین هستند. همچنین مسوولان این باشگاه اعلام کردند که هواداران سد راه اتوبوس تیم شدند تا بازی برگزار نشود؛ اگر صحت این صحبت ها را بپذیریم بدون شک کسانی که راه را بر اتوبوس تیم سد می کنند هوادار نیستند بلکه تماشاگرنماهایی هستند که تحمل دیدن موفقیت تیم را ندارند.

اما واقعیتی که چند دقیقه پس از لغو مسابقه بر بینندگان تلویزیونی اعیان شد آن بود که ادعای مسوولان باشگاه سپاهان و مدیر این تیم چندان با واقعیت تطبیق نداشت بلکه معلوم شد که باشگاه سپاهان به دنبال دور زدن تصمیم فدراسیون فوتبال و شورای تامین استان بود. این واقعیت را می شود در لابه لای صحبت های سرهنگ نورعلی فرمانده یگان ویژه استان اصفهان جستجو کرد.

وی در گفت وگو با برنامه زنده تلویزیونی فوتبال برتر اعلام کرد: از سوی هواداران سپاهان اقدامی برای جلوگیری از حرکت اتوبوس صورت نگرفت و امنیت در محل هتل مثال زدنی بود. همه چیز آماده بود که مسابقه فوتبال 2 تیم انجام شود. مشکلی برابر هتل سپاهان نداشتیم. خودشان با تاخیر آماده شدند و ما اتوبوس را اسکورت کردیم تا ورزشگاه و هیچ تعرضی نه به اتوبوس و نه به هواداران نشد.

صحبت های فرمانده یگان ویژه استان اصفهان همان چالشی است که مسوولان تیم سپاهان با آن روبرو هستند. چالشی که هدف اصلی آن دور زدن قانون لیگ برتر بود و این تیم می خواست با ابزار هواداران فدراسیون را مجبور به عقب نشینی کند. فدراسیون که یک نیم ساعت زمان برای این تیم در نظر گرفت اما در آن زمان هیچ فردی از باشگاه گام به کنار زمین نگذاشت.

تناقض و خرید زمان برای تحت فشار نهادن سازمان لیگ زمانی بود که تابش پس از خروج تیم پرسپولیس از زمین در گفت وگوی زنده تلویزیونی اعلام کرد که تیم در حال ورود به چمن است اما تصاویر زنده از ورزشگاه فولادشهر واقعیت دیگری را نشان داد و پس از چند دقیقه کسانی کنار زمین آمدند که چمدان تدارکات تیم پرسپولیس را در دست داشتند. این شکل برخورد در فوتبال نشان از یک گردن کلفتی فوتبالی دارد. اما آیا امکان دارد که این گردن کشی به کسب امتیاز منتهی شود؟

پاسخ این سوال را باید در اقدام فدراسیون جستجو کرد اقدامی که باید در کمترین زمان ممکن شکل گیرد تا فرصت بهانه گیری را به قانون شکنان مدعی قانون ندهد. فدراسیون نباید با مماشات داستان فینال جام حذفی را تکرار کند داستانی که امروز سپاهان برای قانون شکنی خود به آن استناد می کند. اگر آن داستان با سناریوی جدید سپاهانی ها در فوتبال ایران تکرار شود بدون شک دیگر هیچ قانونی در فوتبال ایران اعتبار نخواهد داشت و قدرت اجرایی آن به هواداران و مسوولان باشگاه مختلف بستگی دارد.

اگر فدراسیون روز گذشته بدون هیچ تعارفی نتیجه بازی را سه بر صفر اعلام می کرد بدون شک حساب کار دست کسانی می آمد که قانون را به هر بهانه ای نقض می کنند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  نه تنها نتیجه باید سه بر صفر بشه.بلکه باید جریمه و محرومیت هم شامل تیم خطاکار بشه..باید قوانین سازمان لیگ رو کامل خونداونوقت میشه فهمید شامل چه بندی میشه.
 • علی نوروزی
  علی نوروزی :
  سپاهان اصلا برا هواداران خودش هم احترام قائل نبود بحث هواداران بهانه بود، حقیقت این بود که چند تا بازیکن مصدوم داشتند و از طرفی با اوج گیری علیپور به وحشت افتاده بودند که بازی رو میبازن، قشنگ معلوم بود ترسیدن و فدراسیون باید هرچه سریعتر و قاطعانه با سپاهان برخورد کنه تا درس عبرتی باشد برای سایرین
 • مهدی شعبانی
  مهدی شعبانی :
  به همه اینا اضافه کنید قضیه عماد رضا و ثبت غیر قانونی و خارج از وقت اداری و پایان مهلت نقل انتقالات در سالهای قبل که توسط مسئول هیأت فوتبال اصفهان و با همکاری ساکت و رحیمی و حمایت تاج انجام شد و علی رغم اثبات اینکه حتی پرواز عماد رضا بعد از اتمام مهلت نقل و انتقالات در فرودگاه اصفهان به زمین نشسته ، ولی با وجود مافیای اصفهانی در بدنه فدراسیون و وجود امثال تاج و ساکت به نتیجه نرسید و راحت حق پرسپولیس خورده شد .
 • ماکان ماهان
  ماکان ماهان :
  دلیلی برای درگیر شدن پرسپولیس و هوادارانش در این ماجرا نیست پیروانی هم خطا کرد تخلف را سپاهان کرده طرفش فدارسیون فوتباله هر گونه در گیری مسولان پرسپولیس برای طرف مقابل بهانه ایجاد می کند اگر کمیته انضباطی رای خلافی داد آنوقت نوبت پرسپولیسه
 • مهدی شعبانی
  مهدی شعبانی :
  اتفاقاً خیلی هم خوب کاری کرد پیروانی
  تجربه ثابت کرده هر جا پرسپولیس سکوت کرده و به ارکان قضایی فدراسیون اعتماد کرده حقش خورده شده .
 • محسن عباسی
  محسن عباسی :
  آدم از این زورش میاد که اینا چقدر وقیحن و راحت عین آب خوردن دروغ میگن و بعدش با مظلوم نمایی و جوسازی میخوان بقیه رو تحت تاثیر بزارن
  قشنگ تابلوئه میخواستن جنگ روانی راه بندازن و اعصاب بازیکن ها رو خرد کنن بعدش بیان بازی کنن
  همیشه همین طور کثیف بودن و جرئت ندارن توی زمین حرفشون رو بزنن
  پارسال توی جام حذفی هزارتا کثیف کاری کردن ولی گلی که نوراللهی زد چنان اونا رو آتیش زد و مارو خوشحال کرد که حتی الان فکر بهش هم حالم رو خوب میکنه

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن