یک و دو

داور و ناظر بازی در گزارش چه نوشتند؟

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2278 ] - سه شنبه, 6 اسفند 1398

داور و ناظر بازی در گزارش چه نوشتند؟

حکم کمیته انضباطی درباره بازی سپاهان – پرسپولیس در نهایت چه خواهد بود؟ این مهم ترین سؤالی است که از یکشنبه که بازی سپاهان – پرسپولیس برگزار نشد، میهمان ذهن اه... 5 out of 5 based on 5 ratings.
داور و ناظر بازی در گزارش چه نوشتند؟

حکم کمیته انضباطی درباره بازی سپاهان – پرسپولیس در نهایت چه خواهد بود؟ این مهم ترین سؤالی است که از یکشنبه که بازی سپاهان – پرسپولیس برگزار نشد، میهمان ذهن اه...

ارتش سرخ دات كام :

حکم کمیته انضباطی درباره بازی سپاهان – پرسپولیس در نهایت چه خواهد بود؟ این مهم ترین سؤالی است که از یکشنبه که بازی سپاهان – پرسپولیس برگزار نشد، میهمان ذهن اهالی فوتبال شده است. در کشمکشی که به راه افتاده از یک طرف سپاهانی ها سند علیه پرسپولیسی ها رو می ‎کنند و مدعی هستند که بازی باید لغو می شده، از طرف دیگر پرسپولیسی ها صدای ضبط شده امیر قلعه نویی در رختکن را منتشر می کنند و درخواست اعلام نتیجه سه بر صفر به سود خود را دارند.

در نهایت اما چیزی که تکلیف این بازی را مشخص می کند، نظر کمیته انضباطی است که با توجه به گزارش های رسیده از ناظر بازی و داور مسابقه درباره حکم نهایی تصمیم گیری می کند.

جلال مرادی بعد از بازی نظرش را در مصاحبه ای تلویزیونی بیان کرد و گفت: « ما ساعت 2 بعد از ظهر اطلاع پیدا کردیم از وضعیت سپاهان و فرمانده نیروی انتظامی را بلافاصله به محل فرستادیم و آنها ثانیه به ثانیه رصد کردند. در تماسی که این عزیزان داشتند گفتند شرایط آماده ست اما تیم بیرون نمی آید. ما حتی با یگان ویژه هماهنگ کردیم که با چند موتورسوار مسیر را پاکسازی کنند که مشکلی در مسیر برای حضور آنها در استادیوم شکل نگیرد.» او همچنین تأکید کرد: «من یک سؤال دارم، آیا تیمی که می خواهد مسابقه بدهد در رختکن گرم می کند؟ مگر نباید لیست را به ما بدهند؟ بنده دو سه مرتبه خواهش کردم اما نیامدند. جالب است این را بگویم که عوامل تیم در همان ساعت بازی رفته بودند استانداری که بازی را لغو کنند!»

سیدمهدی سیدعلی هم در گزارشی که برای کمیته انضباطی فرستاده، نوشته: «ما در زمان مقرر در زمین بازی حاضر بودیم اما تیم فوتبال سپاهان در زمین بازی حاضر نشد.»

تا اینجای کار همه چیز به ضرر سپاهان است و مقدمات برای اعلام نتیجه بازی به سود پرسپولیس فراهم. مگر مفادی که بعضی ها از آیین نامه انضباطی به عنوان سند مطرح می کنند تا تأخیر سپاهان را موجه بدانند. عبدالرحمان شاه حسینی، رئیس پیشین کمیته انضباطی هم در این رابطه گفته است: «اگر مطابق قانون، قاضی کمیته انضباطی به این نتیجه برسد که حاضر نشدن تیم سپاهان در زمین بازی، عذر غیرموجه داشته، طبق آئین نامه بازی 3 بر صفر به سود پرسپولیس می شود و جریمه های مالی و دیگری هم برای تیم اصفهانی در نظر گرفته خواهد شد. در غیر این صورت، سپاهان باید دلایل محکمه پسندی ارائه بدهد که بر اساس مواد قانونی باشد و عدم حضورش در زمین را توجیه کند. در شرایط فعلی، هنر یک قاضی «کشف عذر» از تیم سپاهان است. اگر به این قطعیت برسد که عذر باشگاه سپاهان غیرموجه است، تکلیف روشن می شود و اگر دلیل سپاهانی ها موجه باشد، باز هم کار سختی برای قضاوت و تعیین رأی وجود ندارد.»

آئین نامه در مورد غیبت موجه یا غیرموجه چه پیش بینی هایی دارد؟ شاه حسینی در این رابطه تأکید کرده: «اگر غیبت یا تأخیر تیم ها به خاطر قوه قهریه مثل سیل، زلزله یا مسائل دیگری که خارج از دخالت انسان است، رخ بدهد، موجه است اما هر اتفاقی که در آن دخالت انسان باعث تأخیر یا غیبت تیم ها شود، غیرموجه است.»

تعیین تکلیف در این رابطه در گرو حکم کمیته انضباطی است. ابوالفضل حسن زاده محمدی، سرپرست کمیته انضباطی در گفت وگو با سایت فدراسیون فوتبال تأکید کرده: «با دریافت گزارش به صورت فوق العاده جلسه تشکیل و طبق مقررات، ظرف مدت یک هفته تعیین تکلیف می کنیم. بر این اساس، دفاعیات هر دو باشگاه اخذ و بر اساس گزارش و دفاعیات تصمیم نهایی را خواهیم گرفت.»

آنچه اهمیت دارد اما این است که در حال حاضر کمیته انضباطی حتی می تواند بدون توجه به گزارش های رسیده و بعد از در نظر گرفتن دفاعیات دو باشگاه، رأی نهایی را صادر کند. با توجه به تعطیلی لیگ بعد از بازی سپاهان – پرسپولیس، حالا مسئولان باشگاه سپاهان مدعی هستند که باید بازی آنها هم لغو می شد و تلاش می کنند با این موارد، نظر کمیته انضباطی را به سود خود تغییر دهند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  دراین براه بیش ازدوزای قابل تصورنیست
  یارای 3-0 به سودپرپسولیس یاتعویق بازی بااعمال سک سری جریمه ها
  طبعا پیش ازبازی نیز سپاهان خواستارتعویق بازی بود وقطعا حاضرمی شدهزینه سفرواقامت پرپسولیس راهم بپردازدتابزی یه تعویق بیفتدوبتوانددرآینده ازیاران مصدومش هم استفاده کند
  اصلاهمه این ژانگولربازی ها برای تعویق بود
  حال هررایی غیراز3-0 یف سودپرسپولیس جایزه دادن به سپاهانی است که کل لیگ رابه سخره گرفت.
  سپاهانی ها تنهاهدف شان این بودکه بانیامدن به زمین و....کاریکنندکه بازی درفصتی دیگربرگزارشود.
  حال اگرتنبیه نشونددرواقع جایزیه ای بزرگ به آنهاتعلق گرفته است.حتی اگرتعویق بازی باجریمه هایی هم برا ی سپاهان همراه باشد

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن