یک و دو

میناوند: حاضر به بازی تکراری شوند دیگر پرسپولیسی نخواهم بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1797 ] - چهارشنبه, 7 اسفند 1398

میناوند: حاضر به بازی تکراری شوند دیگر پرسپولیسی نخواهم بود

کافی است نوشته های مهرداد میناوند را دنبال کنید و به مسیر دل نگرانی هایش درباره اتفاقات و مسائل مربوط به پرسپولیس آشنا باشید تا بدانید آنچه بعد از بازی سپاهان... 5 out of 5 based on 6 ratings.
میناوند: حاضر به بازی تکراری شوند دیگر پرسپولیسی نخواهم بود

کافی است نوشته های مهرداد میناوند را دنبال کنید و به مسیر دل نگرانی هایش درباره اتفاقات و مسائل مربوط به پرسپولیس آشنا باشید تا بدانید آنچه بعد از بازی سپاهان...

ارتش سرخ دات كام :

کافی است نوشته های مهرداد میناوند را دنبال کنید و به مسیر دل نگرانی هایش درباره اتفاقات و مسائل مربوط به پرسپولیس آشنا باشید تا بدانید آنچه بعد از بازی سپاهان اتفاق افتاد، حاشیه زشتی بود که برایش ساختند. استوری منتشر شده که گفته شد میناوند منتشرش کرده باعث شد تا یک شهر بیشتر از همیشه علیه مدافع – هافبک چپ سابق پرسپولیس و تیم ملی شود اما ویدئوی تکذیبیه میناوند تا حدودی از خشم حمله وران کاست. میناوند در گفت و گو با ما به این نکته اشاره می کند که تماس های بسیاری از اصفهان داشته که برخی او را به باد ناسزا گرفته و بعد حرف هایش را شنیده اند و برخی دیگر خودشان می دانسته اند که ساختن استوری جعلی کار ساده ای است که می توان به هر کسی منتسبش کرد. وقتی با میناوند تماس گرفتیم در مسیر شمال به تهران در جاده بود و البته تعدد تماس هایی که با او گرفته اند باعث شد تا جوابگو نباشد. به هر حال میناوند بعد از گرفتار شدن در کولاک دیزین با ما همکلام شد و مثل همیشه آنقدر تند حرف می زد که سخت بود همه جملاتش را روی کاغذ ثبت کرد.
 
*همه از دست کرونا در حال فرار به شمال هستند. چطور شما برعکس حرکت می کنید؟
نه آقا، کرونا به ما اثر نمی کند. همه وقتی اسم پرسپولیس را می بینند، می ترسند و کرونا هم الان زده کنار چون به پرسپولیسی ها اثر نمی کند.

*از ماجرای استوری شروع کنیم که به شما نسبت دادند و برای تان درسرساز شد.
 ببینید یک نرم افزاری آمده که این کار را انجام می دهد. اول بگویم من یک سال در اصفهان بازی کرده ام و رفقای زیادی در این شهر دارم که همه شان سپاهانی شدید هستند اما همه من را می شناسند. من وقتی به آقای تشکری که مسئول امنیت صفحه ام در اینستاگرام است گفتم مشخص شد چه اتفاقی افتاده. آدم های زیادی هم از اصفهان استوری های خودشان را فرستادند که توانسته بودند متن را عوض کنند. یک نرم افزاری وجود دارد که به آسانی قالب قبلی را پاک می کند و قالب دیگری جای آن می گذارد. من اصلاً در زندگی ام نه به سپاهان، نه به مردم هیچ شهری توهین نکرده ام. من حاضر نیستم به دشمنم هم چنین حرف هایی بزنم و این ادبیات من نیست.

*بعد از این ماجرا افرادی مثل آذری واکنش تندی نسبت به شما نشان دادند.
 سعید آذری به من زنگ زد اما باید بگویم خیلی از ایشان نارحتم. نمی دانم شهرت اینقدر دوست داشتنی است یا تحت فشار بوده که آن حرف ها را زده. من با سپهر حیدری هم صحبت کردم و او گفت می دانم تو آدمی نیستی که این حرف ها را بزنی. من دوستان مشترکی با سعید آذری دارم و می دانم مدیر خیلی توانمندی است و کاراکتر مدیریتی اش را دوست دارم. به او زنگ زدم و گفتم به پیر، به پیغمبر من این حرف ها را نزده ام. گفت می دانم اما تو ویدئو بگذار. بعد با سپهر حرف زدم و آن ویدئو را گذاشتم اما دیدیدم که آقای آذری حرف از مافیا زده. بله من از مافیا گفته ام. صددرصد گفته ام. هزار سال هم می گویم این مافیایی که در فدراسیون فوتبال وجود دارد فوتبال را نابود می کند. آدم هایی هم که در سپاهان کار می کنند این اتفاقات را رقم می زنند. من پرسپولیسی ام اما این همه سال به عنوان بازیکن رفتم اصفهان، بازی کردیم، بردیم، باختیم، تماشاگران دست زدند، تمام شد و رفت اما این آقایان از وقتی آمده اند همه چیز را حساس کرده اند و یک آدمی که می خواهد برای خودش کارنامه درست کند اتفاقاتی را رقم می زند تا مردم را به جان هم بیندازد. من از دست آقای آذری ناراحتم و به سپهر هم گفتم تا به او انتقال بدهد. اتفاقاً رفتم در صفحه شان که قفل بود. من از این حرف های دو پهلو واقعاً ناراحتم. این کار خیلی بدی است که بخواهند هم هوای من را داشته باشند هم افراد دیگر را. مهرداد میناوند از اروپا برگشت و با سپاهان قرارداد سفید بست. مدارکش هم موجود است. آخر سر 70 درصد پولم را هم نگرفتم. من نان و نمک اصفهانی ها را خورده ام. ضمناً خانواده شهدا خط قرمز من هستند. همه این را می دانند که من چه کسی هستم و می دانند این کار من نیست. این وسط معلوم بود عده ای دنبال چه هستند. من خوشحالم یک رسانه ای (صفحه اینستاگرام) دارم که در آن حقایق را می گویم که به خیلی از آدم ها زور می آید. من حرف دلم را می زنم و می خواهم فوتبال به سرمنزل مقصود برسد.

*محمود کریمی هم از افرادی بود که به شما اعتراض کرد.
 بله، گفتم که همه چیز برنامه ریزی شده بود. مهراد میناوند دوست دارد اذهان مردم را روشن کند اما یکسری آدم دوست ندارند این اتفاق بیافتد.

*شما خیلی روی پرسپولیس و اتفاقاتش حساسیت به خرج می دهید که برخی جاها به ضررتان تمام شده.
خدا پدر و مادرتان را بیامرزد. شاید خیلی جاها ضرر کرده ام. من اینجا می گویم عاشق مربیگری هستم اما با این حمایت هایم این شانس را از خودم گرفته ام که در شهری یا تیمی مربیگری کنم چون در هر شهری یکسری افراد استقلالی در رأس کار در هیأت مدیره باشگاه ها هستند که نمی خواهند آنجا کار کنم. این عشق از من گرفته شده و در پرسپولیس هم که هیچ وقت کار نکردم اما اصلاً پشیمان نیستم.

*شما برای پیدا کردن فردی که آن استوری قلابی را گذاشته پیگیری حقوقی کرده اید؟
 بله صددرصد. شمال بودم اما تلفنی پیگیری کردم. البته پیدا که نمی شود چون ممکن است روبات باشد. ولی معلوم است چه بوده. آنهایی که آگاهی شان بیشتر است می دانند. از خود اصفهان من بالای هزار تا دایرکت داشتم که نشان دادند با یک نرم افزار می شود این کار را کرد اما خب خیلی ها حب و بغض داشتند. من از 9 شب تا 5 و نیم صبح مشغول صحبت با تلفن بودم. این افراد زنگ می زدند و اول فحش می دادند بعد من می گفتم یک دقیقه اجازه بده حرف بزنم و بگویم چرا اینجوری شده. اتفاقاً میثم رضاپور هم همراهم بود و مغز او هم ترکید. من سعی کردم با توضیحاتم و ویدئویی که منتشر کردم توضیح بدهم چه شده. خیلی آدم ها از اصفهان زنگ زدند. یک نفر از خانواده شهدا بود که اول ناسزا گفت اما وقتی توضیح دادم گفتم به شخصیت من می خورد که این کار را کرده باشم؟ بعد گفت حلال کن و زد زیر گریه. هزار تا از این اتفاق ها افتاد. من مطمئنم این ماجراها از کجا آب می خورد. فوتبال ما در زمان تاج و ساکت به هیچ جا نرسید. اینها فوتبال را نابود کردند و تا 10 سال دیگر هیچ آدمی نمی تواند نجاتش بدهد.

*شما که اصفهان نرفتید؟
نه خیلی دوست دارم بازی های پرسپولیس را ببینم اما اصفهان که نمی توانم بروم اما باید بگویم من به مردم اصفهان کاری ندارم. شما یک جمعیت 500-400 نفری را نمی توانید به کل جمعیت تعمیم بدهید. خیلی از آنها تیم شان را دوست دارند اگر شکست هم بخورند تشویق می کنند. دیدید که آن روز استقلال و شهر خودرو بازی کردند. اگر آنها هم بدون تماشاگر بازی نمی کردند سپاهان حق داشت اما هم شما هم من می دانید موضوع چیست. یک صحنه ای بود که مدیر رسانه ای تیم سپاهان مدیرعامل باشگاهش را کشید کنار، داشت به او خط می داد. شاید مردم عادی ندانند موضوع چیست و گول بخورند اما من که می دانم ماجرا چیست، خون خونم را می خورد.

*بازیکنان سابق سپاهان هم واکنش های زیادی به آن استوری داشتند.
محمود کریمی یکی از بهترین دوستان من است و حق دارد ناراحت باشد چون تیم شهرش بوده . اما آقای کریمی، آقای آذری و سپهر حیدری بدانید که من خودم یک سال در اصفهان زندگی کردم. من آنجا خانه داشتم و یک بقالی که نزدیک خانه ام بود پیدایم کرد و گفت می دانم چطور آدمی هستی و از من عذرخواهی کرد.

*برگردیم به ماجرای بازی برگزار نشده.
صددرصد باید سه هیچ شود. آنهایی که نیامدند شاید فکر کردند با شلوغ کاری می توانند بازی را به یک زمان دیگر موکول کنند. همین تیم را با یک مدیرعامل و سرپرست 7 ساعت نگه داشتند اما اینجا نتوانستند چون یک آدم حرفه ای مثل افشین پیروانی بالای سر تیم بود. همیشه گفته ام که باید کار را به فوتبال و فوتبالی ها بسپارید. این کار افشین پیروانی بود. ما بازی را جایی می دیدیم که دوستانم گفتند بازی حتماً برگزار می شود اما گفتم امکان ندارد افشین پیروانی و انصاری فرد بگذارند بازی انجام شود و اگر انجام شد من استقلالی می شوم.

*معتقدید سپاهانی ها نمی خواستند بازی کنند؟
 اگر این اتفاق برای پرسپولیس می افتاد و جای دو تیم جابه جا می شد به جان یک دانه بچه ام پا روی حق نمی گذاشتم . می دانم وقتی آدم های حرفه ای در رأس کار هستند هیچ وقت این اتفاق نمی افتد. بگذارید یک ماجرایی را بگویم. ما بازی داشتیم با شموشک در نوشهر. علی دایی هم چند هفته بود گل نمی زد. رفتیم نوشهر و آن زمین دوست داشتنی و تیم خوب شموشک. ما دیر رسیدیم. ده دقیقه مانده به بازی به ورزشگاه رسیدیم که زنگ زدند گفتند در اتوبوس گرم کنید. دو دقیقه قبل از بازی رفتیم توی زمین که من در آن بازی سانتر کردم و علی دایی گل زد. یک هیچ بردیم. من می گویم اینها برنامه ریزی شده بود و سپاهان نمی خواست بازی کند. اینها نمی خواستند گرم کنند تا عرق شان خشک شود چون فکر می کردند مثل آن مقطع که مدیر بی لیاقتی مثل عرب 5 ساعت تیم را رها کرد دوباره می آیند و بازی می کنند. اما اینجا یک سرپرست و مدیرعامل باهوش داشتیم. مردم اصفهان باید بدانند اگر آدم ها طبق قانون حرکت کنند هیچ اتفاقی نمی افتد. وقتی کار اشتباهی کرده اند بازی باید سه هیچ شود اما اگر بخواهند پشت پرده کاری کنند من به عنوان یک پرسپولیسی باشگاه را نمی بخشم و دیگر هیچ وقت پرسپولیسی نخواهم بود. بدبختی ما این است که همیشه در این جور مواقع چهار تا آدم سیاسی پیدا می شوند که دنبال مصلحت باشند و اینها پدر فوتبال را درآورده اند. البته من فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد مگر اینکه این آدم ها را از پرسپولیس بردارند. البته باید بگویم اگر بازی می کردیم به نفع ما بود چون ممکن بود علی علیپور چند تا گل بزند و به صدر جدول گلزنان برسد. اصلاً ما باید شکایت کنیم چون ممکن بود این بازی را با چهار یا 5 گل ببریم.

*توجیهات سپاهانی ها در برنامه فوتبال برتر را گوش کردید؟
 خنده دار است. می گویند دروغگو کم حافظه است. من برای آقای تابش احترام قائلم چون سپاهان طرفدار دارد. من زمانی که بازی می کردم آقای تابش در هیأت مدیره سپاهان بود. آقای تاج و ساکت هم بودند و همه اینها را خیلی خوب می شناسم. به آقای تابش می گویم با طناب پوسیده خیلی از این آدم ها کاری می کنید تیم تان زیر سؤال برود. شما در یک روز 5 جور حرف زدید اما نمی توانید مردم را گول بزنید. همه صحبت ها مشخص است و دست تان رو شده. همه شنیده اند چه صحبت هایی مطرح شد و خوشبختانه دست تان روی دکمه خاموش تلفن همراه تان نرفت، پس نمی توانید منکر شوید. بهتر است آقای تابش همین الان عذرخواهی کند و سه هیچ را بپذیرد. به خدا قسم همه ما خطا کرده ایم. بگوید خطا کرده ایم. مطمئن باشید کلی به محبوبیتش افزوده می شود. مگر یک روزی شش امتیاز از ما کم نکردند. دیدید که آخر پرسپولیس قهرمان شد. روزی که شش امتیاز از ما کم کردند چند تا تیم می رقصیدند؟ چند تای شان خوشحال بودند؟ اما آخر سر پرسپولیس قهرمان شد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن