یک و دو

عابدینی: ماشین احمدی نژاد را زنوزی خرید

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 2918 ] - یکشنبه, 11 اسفند 1398

عابدینی: ماشین احمدی نژاد را زنوزی خرید

صحبت های اخیر محمدرضا زنوزی درباره پرسپولیس، نام یونانی این باشگاه و همچنین حمایت دولت از آنها واکنش های بسیاری را به دنبال داشته. بعد از حسین کلانی حالا نوبت... 5 out of 5 based on 14 ratings.
عابدینی: ماشین احمدی نژاد را زنوزی خرید

صحبت های اخیر محمدرضا زنوزی درباره پرسپولیس، نام یونانی این باشگاه و همچنین حمایت دولت از آنها واکنش های بسیاری را به دنبال داشته. بعد از حسین کلانی حالا نوبت...

ارتش سرخ دات كام :

صحبت های اخیر محمدرضا زنوزی درباره پرسپولیس، نام یونانی این باشگاه و همچنین حمایت دولت از آنها واکنش های بسیاری را به دنبال داشته. بعد از حسین کلانی حالا نوبت امیر عابدینی است که به حرف های مالک باشگاه تراکتورسازی واکنشی تند نشان بدهد. عابدینی معتقد است افرادی که سوادی در این زمینه ندارند، بهتر است تمرکز خود را روی موفقیت تیمشان بگذارند، نه اینکه مدام درباره پرسپولیس صحبت کنند. عابدینی از نام باشگاه پرسپولیس دفاع جانانه ای انجام می دهد و البته سری هم به دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد می زند و کدهایی درباره ارتباط نزدیک زنوزی با او می دهد.

*زنوزی چند روز قبل مصاحبه ای انجام داد و مدعی شد نام پرسپولیس باید تغییر کند. حتماً صحبت های او را شنیده اید.
 کامل نه اما به من گفتند که او چنین حرف هایی زده. حالا چرا نام پرسپولیس باید تغییر کند؟

*زنوزی گفته کلمه پرسپولیس، یونانی است.
 در این زمینه چند بحث دارم. خوب است ما هم بگوییم تراکتورسازی متعلق به ژاپن است؟

*چرا ژاپن؟
 یادمان نرفته به دلیل مصاحبه های مکرر ایشان، هواداران تراکتورسازی و سایر تیم ها با پرچم ژاپن به ورزشگاه می آمدند و حتی صورت شان را هم به رنگ پرچم این کشور در می آوردند. همه اینها برمی گشت به موضع گیری های زنوزی. در شرایط بحرانی بهتر است یک مدیر یا مالک مطالبی به زبان نیاورد که ایجاد حاشیه کند. اینکه زنوزی یک نفره به این نتیجه رسیده که نام پرسپولیس باید تغییر کند، خنده دار است.

*شما در این زمینه چه دفاعی دارید؟ اگر نام پرسپولیس یونانی نیست، چه دلایلی دارید؟
 اولاً که پرس به معنای پارس است. یونانی ها که به ایران آمدند تا تخت جمشید را بگیرند، به پاسارگاد گفتند پرسپولیس. درست مثل خیلی از لغت های انگلیسی و عربی که وارد زبان فارسی شده اند و بالعکس خیلی لغات فارسی که وارد زبان های دیگر شده . من به خیلی از کشورها که می روم از برخی لغات فارسی استفاده می کنند. فردوسی از زبان فارسی پاسداری کرد اما به مرور زمان تغییراتی در آن حاکم شده. بهتر است آقای زنوزی کمی مطالعه کنند و بعد حرف بزنند. پرس از پارس می آید، ریشه در فرهنگ ما دارد و کاملاً هم فارسی است.

*همه اینها به کنار. آیا درست است شما پرسپولیسی ها هم از نام تیم های دیگر ایراد بگیرید؟
 دقیقاً درست می گویید. خوب است ما هم بگوییم نام تراکتورسازی متعلق به یک دستگاه است. تبریز با آن آوازه و مردم خوبش، چرا نباید نام یک تیم باشد؟ اینها را گفتم تا بدانند ما هم می توانیم از این حرف ها بزنیم اما نمی زنیم و به خودمان اجازه این کار را نمی دهیم. ضمن اینکه خودم معتقدم زمانی سیستم کارگری به تراکتور عرق داشت و اسم زیبایی هم انتخاب کردند اما آیا ما نمی توانیم به این نام کنایه بزنیم؟

*زنوزی البته این را هم گفته که نام پرسپولیس باید به پیروزی تغییر کند.
 پرسپولیس با فرهنگ ما آمیختگی دارد. آن وقت زنوزی یکباره و بدون مقدمه آمده و گفته باید نامش به پیروزی تغییر کند؟ پیروزی یعنی تیم ما همیشه پیروز است و واقعاً هم چنین شرایطی را دارد. باشد، ما مشکلی نداریم، چون همیشه برنده هستیم اما این صحبت ها مشکل تراکتورسازی را حل نمی کند. مشکل این باشگاه جای دیگری است، به عنوان نمونه در بخش مدیریت که زنوزی نمی تواند کار خوب یک مدیر را تحمل کند و خیلی زود او را کنار می گذارد.
آقای زنوزی، شما منابع مالی داری و امیدوارم که سالم هم باشد اما قرار نیست برای تیمی که آوازه اش جهانی است نسخه بپیچی.

*مالک تراکتورسازی این نکته را هم گفته که پرسپولیس تیم حکومتی است و به همین دلیل نتایج این تیم مهندسی می شود. پاسخ شما چیست؟
پرسپولیس بزرگ است، یک برند معنوی دارد که مردم صاحب آن هستند. زمانی که به تیم فشار می آید و مشکلات مالی وجود دارد و البته وزارت کمک نمی کند، آیا این آقایان می گویند شما دولتی هستید؟ زمانی می توانیم بگوییم پرسپولیس دولتی است که در ردیف بودجه اسمش بیاید که نمی آید. پرسپولیس و استقلال هر سال گرفتاری های مالی خود را دارند و دولت نه در بحث مالی که فقط در بخش مدیریتی دخالت می کند. یک موضوع دیگر را هم تا یادم نرفته بگویم.

*بفرمایید.
 زنوزی یار غار احمدی نژاد است و در ستاد تبلیغاتی ایشان نقش ویژه ای ایفا کرد. یادتان می آید در ستاد تبلیغاتی ماشین 5 میلیونی احمد ی نژاد را یک فرد به مبلغ دو میلیارد و خرده ای خرید؟ آن خریدار آقای زنوزی بود. البته او دوست داشت برای احمدی نژاد تبلیغ کند و ایرادی هم نداشت اما چرا آن زمان نمی گفت دولتی اما حالا می گوید؟ من برای زنوزی چند نصیحت دارم. اول اینکه مردم و دستگاه های نظارتی را روی خودت حساس نکن. نگذار بروند تحقیق و بررسی کنند که کی هستی، چه قدرتی داری و از کجا آمده ای. آن وقت تو را به چالش می کشند، مثل خیلی های دیگر. پس خدا خیرت بدهد و دیگر مثل کسی که چیزی از فوتبال نمی داند، حرف نزن.

*درباره رأی کمیته انضباطی و پیروزی پرسپولیس مقابل سپاهان هم صحبت کنید.
 خدا را شکر متوجه شدیم که بعضی وقت ها کمیته انضباطی احکام خوب هم صادر می کند. معنی این رأی حفاظت از قانون و مقررات است. ما باید باور کنیم که قانون بهتر از بی قانونی است و هیچکس حق ندارد مقررات را دور بزند. اگر قانون دور بخورد، اعتمادها از بین می رود.

*البته این روزها رأی کمیته انضباطی به اندازه ویروس کرونا و اعتراض به تعطیل نشدن مسابقات سوژه نشده است. محسن بنگر می گفت سنگ که نیستیم کرونا نگیریم. به نظر شما باید لیگ را تعطیل کرد؟
 واقعاً جالب است. وقتی دیدم تیم ها بازی می کنند، دلم برای بی سوادی برخی مسئولان سوخت. معنی اش چیست؟ این تصمیم مثل تعطیلی مدارس می ماند که دبستانی ها به مدرسه نمی روند اما بقیه باید بروند. آنها آبشش دارند و بقیه شش؟ دبستانی ها مریض می شوند، بقیه نه؟ آقایان لیگ را تعطیل و از بازیکنان و مربیان حفاظت کنید. چرا می خواهند مجمع را تعطیل کنند و یا به تعویق بیندازند؟ چون امکان دارد یک نفر مبتلا باشد و چون آنجا همه قلم به دست هستند، بقیه هم ویروس بگیرند. وقتی این جلسات مهم به تعویق می افتد، چرا لیگ باید برگزار شود؟ خودشان می گویند به مراکز تجمع نروید، مگر حضور بازیکنان و مربیان در رختکن تجمع نیست؟


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
 • morteza morteza
  morteza morteza :
  نام پرسپولیس نباید عوض بشه سالهای ساله که تیم محبوب پرسپولیس با این اسم داره می درخشه حالا چرا ما بیایم اسم پرسپولیس رو تغییر دهیم؟!
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  حالاکی حرف ازعوض شدن نام پرسپولیس زدکه جوگیرشدی؟
  یع] آدم بیخودی یه زری زده.چراجدی ش میگیری؟
 • حبیب اله شهریاری
  حبیب اله شهریاری :
  آقای زنوزی اگر سواد لازمه را داشتند ابتدا به عبارت فامیلی خودشان که یک کلمه عبری ( یهودی ) می باشد توجه می کردند ، که معنی آن در زبان عبری به فارسی ( یونسی ) میباشد ، ولی خیلی ناشیانه و با اطلاعات غلطی که اطرافیان ایشان تهیه و به خورد ایشان داده اند ، باعث مضحکه و دست آویز قرار دادن مدیر خود شده اند و ایشان را در مهلکه خطرناکی قرار داده اند .

  ایشان به خوبی میدانند که طبق قانون بین المللی و داخلی فوتبال به هیچ وجه یک فرد حقیقی یا حقوقی نمی تواند مالکیت و امتیاز دو باشگاه فوتبال را به نام خود ثبت نماید ، پس ایشان با این عمل برخلاف قانون ، مهندسی را معنی کرده و از طرفی مسولین ذیربط باید پاسخگو باشند که چگونه به یک شخص اجازه چنین خلافی را صادر کرده اند ؟

  ایشان برای چندمین بار طی دو فصل گذشته و فصل جاری پس از شکست یکی از دو تیم تحت مالکیتشان به کمیته داوران و انضباطی حمله کرده و کلیت این مجموعه ها را زیر سوال برده و متهم به تبانی و حمایت از دو تیم دولتی پایتخت نشین کرده اند ولی تاکنون هیچ عکس العمل انضباطی در مورد تهمت و اهانتهای ایشان صورت نگرفته و همین موضوع باعث گردیده وقاحت ایشان بیشتر و اجازه هرگونه اتهامی را در مصاحبه های خود نسبت به هر باشگاه و شخصیتی برای خود قانونی و موجه تلقی نمایند .

  حال جای سوال باقی است که چگونه آقای کالدرون سرمربی آرژانتینی تیم پرسپولیس در نیم فصل گذشته در یک مصاحبه و به عنوان اعتراض به وضعیت داوری و بصورت غیر مستقیم احتمال بعضی تصمیمات داور در زمین را عمدی دانسته بود ، از طرف کمیته انضباطی جریمه و یک جلسه از هدایت تیم روی نیمکت محروم می شوند ولی مالک باشگاه تراکتور در بیشتر از چندین مصاحبه طی دو سال گذشته در مصونیت کامل ، درشت ترین اتهامات را به وزارت ورزش ، فدراسیون فوتبال ، کمیته انضباطی ، و اختصاصا باشگاه پرسپولیس نثار نموده و هیچگونه عکس العملی از سازمانهای ذیربط فوتبال به توهین و اتهامات این شخص تا کنون صورت نگرفته است.

  به آقای یونسی ( زنوزی ) برای آخرین بار اخطار اکید می کنیم چنانچه به رفتارهای نا هنجار خود در توهین به باشگاه پرسپولیس ادامه دهند این اطمینان را به هواداران این تیم میدهیم که پرونده سفید و سیاه گذشته ایشان و چهره پشت پرده ای که برای هواداران تا کنون پنهان مانده را به نمایش عمومی خواهیم گذاشت .
 • مهدی شعبانی
  مهدی شعبانی :
  یه سوال برام پیش اومده . چرا قوه قضائیه در مورد درآمدها و منابع مالی زنوزی تحقیق انجان نمیده ؟
  چرا مثل هدایتی ته و توح منابع مالیش رو در نمیارن ؟
  از قدیم گفتن از آسمون که نباریده به سرش . یا خودش ... بوده یا پدرش

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن