یک و دو

گرشاسبی: وزیر ورزش نتوانست جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1456 ] - چهارشنبه, 14 اسفند 1398

گرشاسبی: وزیر ورزش نتوانست جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرد

مدیرعامل باشگاه پیکان تهران گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان چون اعتبارات دولتی ندارد و موسسه است یک بخش خصوصی است و با بررسی این موارد حکم بنده امضا شد که در خ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
گرشاسبی: وزیر ورزش نتوانست جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرد

مدیرعامل باشگاه پیکان تهران گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان چون اعتبارات دولتی ندارد و موسسه است یک بخش خصوصی است و با بررسی این موارد حکم بنده امضا شد که در خ...

ارتش سرخ دات كام :

مدیرعامل باشگاه پیکان تهران گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان چون اعتبارات دولتی ندارد و موسسه است یک بخش خصوصی است و با بررسی این موارد حکم بنده امضا شد که در خدمت عزیزان هستم.

حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل جدید باشگاه پیکان تهران درخصوص اینکه با قانون منع بکارگیری بازنشستگان از باشگاه پرسپولیس جدا شد اما با این وجود در باشگاه پیکان به عنوان مدیرعامل انتخاب شده است گفت: من باید یک موضوعی را عرض کنم، بازنشستگی در ادارات دولتی یک اصل است و باید حتما انجام شود اما در دنیا که شما بررسی کنید هیچ جا در ورزش قهرمانی و حرفه ای وجود ندارد و ملاک ارزیابی عملکرد است.

گرشاسبی در پاسخ به این سوال که اما این اصل در مجلس تصویب شده است گفت: به هر حال قوانینی که شما شاهد بودید مقام معظم رهبری هم اعلام کردند که نباید شمشیر گرفت و همه را از دم تیغ گذارند. این اصلا بحث خودم نیست، چون من یک آدم ناتوان بودم و خداراشاهد می گیرم که هیچ زمان به دنبال مسئولیت نبودم ولی وقتی مسئولیتی را برعهده من قرار دادند از زیر بار فرار نکردم چرا که پیش خودم احساس گناه می کردم اگر شانه خالی می کردم. اما انسان هم باید شکلی باشد که اگر نتواند قدمی رو به جلو بردارد خیانت نکند و نماند و آن سیستم و مجموعه را به پایین بکشد. پس لذا اگر بررسی کنید و اسامی تمامی روسای فدراسیون ها را بررسی کنید 90 درصد آنها بالای 65 سال هستند. من خودم این لیست را بررسی کردم اما باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان چون اعتبارات دولتی ندارد و موسسه است یک بخش خصوصی است و با بررسی این موارد حکم بنده امضا شد که در خدمت عزیزان هستم.

گرشاسبی درخصوص اینکه انتظار می رفت او در پرسپولیس بماند گفت: اگر بخواهم پاسخ این سوال را بدهم قطعا یکسری مسائل دیگر را به همراه خواهد داشت اما این قانون استثنایی هم داشت و یکی از آنها این بود که فردی به مرز بازنشستگی می رسد قانون این اجازه را می داد که متولی آن دستگاه برود و مجوز فرد اخذ کند. قطعا مدیریت بالادستی از عملکرد ما رضایت نداشته که این اتفاق نیفتاد ولی در کل عرض کنم که چنین استثناهایی هم وجود دارد.

مدیرعامل پیکان درخصوص اینکه گفته بود اگر وزیر ورزش می خواست او می‎ توانست در باشگاه پرسپولیس بماند، گفت: عرض کردم استثناها هست و قانون اجازه داده است که درخواست مجوز شود تا افرادی که در حال فعالیت هستند در صورت رضایت از فعالیت آنها بتوانند مجوز ادامه فعالیت را بگیرند.

گرشاسبی در پاسخ به این سوال که پس رابطه خوبی با وزیر ورزش نداشته که چنین اتفاقی افتاده، بیان کرد: نه، اتفاقا رابطه خیلی خوبی هم با آقای وزیر داشتیم و اگر خوب نبودیم قطعا پرسپولیس در این جایگاه بالا نمی رسید.

او در پاسخ به این سوال که با این صحبت ها وزیر به پرسپولیس کمک می کند و طرفدار این باشگاه است، گفت: ببینید یکی از شرح وظایف وزیر کمک به تمامی مجموعه های تحت پوشش شان است و یک وزیر و متولی وزیر است که باید به همه کمک کند. اما با توجه به منع کمک مالی در دوران مدیریت من در پرسپولیس یک ریال هم از سیستم دولتی به تیم کمک نشد.

گرشاسبی که در گفتگوی تلفنی با شبکه دوم سیما شرکت کرده بود در درخواست مجری برنامه از اینکه وزیر ورزش پرسپولیسی بوده یا خیر گفت: ایشان با همه خوب بودند، بالاخره هم استقلال و پرسپولیس. پرسپولیسی ها می گویند او استقلالی است و طرفداران استقلال هم می گویند وزیر پرسپولیسی است. به هر حال این مسائل وجود دارد.

از مدیرعامل سابق پرسپولیس برای سومین بار اینطور سوال شد که طی چهار سال اخیر استقلال به قهرمانی نرسیده است پس وزیر پرسپولیسی است که او پاسخ داد: ایشان نتوانسته اند، زورشان به پرسپولیس نرسید. به هر حال جالب است که به شما بگویم زمانی که در سال 94 هیات مدیره باشگاه پرسپولیس را برعهده گرفتیم تیم ما در رده شانزدهم جدول بود و مجموعه دست به دست هم دادیم و همان زمان هم پرسپولیس وضع خوبی نداشت. آن زمان هم دکتر سلطانی فر وزیر نبودند که بگویند او پرسپولیسی است و پرسپولیس را بالا آورده است. آن زمان حضور نداشتند و دوسال پرسپولیس قهرمان شد و بعد ایشان وزیر شدند.

گرشاسبی درپاسخ به این سوال که بعد با حضور سلطانی فر این جایگاه را حفظ کردند، گفت: نه، با توانمندی و سبک فوتبال استانداردی که در تیم ایجاد شد همه را عقب زدیم.

او در واکنش به این سوال که چطور مدیرعامل پیکان شد گفت: با درخواست عزیزان و مدیران ایران خودرو و همینطور هیات مدیره باشگاه ورزشی پیکان که به نوعی موسسه فرهنگی ورزشی ایرانخودرو، ما، اول به عضو هیات مدیره در آمدیم و آقای شیعی که به دلیل ثمرات ورزشی و عمل جراحی سنگین از ناحیه کمر به دنبال کناره گیری از این سمت بودند، اصرار داشتند و در جلسه هیات مدیره این بحث مطرح شد که این مسئولیت برعهده ما قرار گرفت که اگر بتوانیم خدمتی را ارائه بدهیم.

گرشاسبی درباره اینکه چه برنامه ریزی برای بهتر شدن وضعیت این تیم دارند گفت: در بحث فوتبال در لیگ برتر متاسفانه جایگاه خوب و درشان باشگاه را نداریم، در رده آخر هستیم، با تغییرات در کادر مدیریت چون نمیتوان به بازیکن گرفت تمام برنامه ریزی ما روی مسائل روحی روانی و انگیزشی است که تیم جوان که توانمندی خوبی دارند و توپ در خیلی از مسابقات به نفع آنها نچرخیده است را در لیگ برتر نگه داریم.

او همچنین درباره بدهکاری های باشگاه پرسپولیس هم گفت: یک کلاهی روی سر باشگاه ها رفت؛ ماجرا این بود که یک نامه ای از AFC آمد که میزان کل بدهی ها را باید شفاف اعلام کنیم. بدهی ها مربوط به روز بود اما به نوعی به باشگاه ها اعلام شده بود که ظاهرا قرار است کمک مالی به باشگاه کنند و ما هم هول شدیم و هرچه از 30 سال پیش بدهی داشتیم را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم. آنها حدود یک یا دو سال روی آن کار کردند و اعلام کردند که اگر این بدهی ها پرداخت نشوند مجوز حرفه ای برای حضور در لیگ قهرمانان صادر نمی شود. پرسپولیس پرونده های زیادی داشت و همینطور باشگاه استقلال و همینطور سایر باشگاه ها در لیگ برتر که البته آنها به مراتب کمتر بودند.

حمیدرضا گرشاسبی درباره اینکه زمانی گفته بود پرسپولیس 87 پرونده بدهی دارد اظهار داشت: نه، محکومیتی که آمد بالای 100 پرونده بود و حدود 160 - 170 تا بود که حدود 40 تای آن برای بازیکنان فعلی باشگاه بود که هنوز مطالبات عقب افتاده داشتند. پرونده هایی هم بعضا داخلی بود و حدود 26-27 پرونده شکایت خارجی بود. به هر حال هر نوعی که بود با تعامل و نشست هایی که ایجاد شد با تلاش های هیات مدیره و بخش حقوقی ما به نوعی برطرف شد که توانستیم مجوز حرفه ای را بگیریم و به غیر از دو سه مورد که باید در دادگاه تعیین تکلیف می شد تمام پرونده ها را حل و فصل کرده بودیم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن