یک و دو

ارتش سرخ و دهها میلیارد تومان بدهی!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 595 ] - شنبه, 17 اسفند 1398

ارتش سرخ و دهها میلیارد تومان بدهی!

باشگاه پرسپولیس که طی سال های اخیر با مربیان و بازیکنان خارجی متعددی قرارداد بسته بود، به واسطه آن حالا درگیر یک بدهی بزرگ میلیاردی شده است. با وجود اینکه زمس... 5 out of 5 based on 1 ratings.
ارتش سرخ و دهها میلیارد تومان بدهی!

باشگاه پرسپولیس که طی سال های اخیر با مربیان و بازیکنان خارجی متعددی قرارداد بسته بود، به واسطه آن حالا درگیر یک بدهی بزرگ میلیاردی شده است. با وجود اینکه زمس...

ارتش سرخ دات كام :

باشگاه پرسپولیس که طی سال های اخیر با مربیان و بازیکنان خارجی متعددی قرارداد بسته بود، به واسطه آن حالا درگیر یک بدهی بزرگ میلیاردی شده است.

با وجود اینکه زمستان در نیم کره شمالی روزهای آخرش را طی می کند، اما برای پرسپولیسی ها روزهای سرد و برفی تازه از راه رسیده اند هرچه سال های شیرنی قهرمانی ها و نتایج درخشان در آسیا، هواداران این تیم را خوشحال کرده بود، حالا بدهی های میلیاردی نگرانی بزرگی را برای آنها ایجاد کرده است.

طی سال های اخیر پرسپولیسی ها برای رسیدن به قهرمانی های متعدد در لیگ و البته کسب پیروزی های ارزشمند در لیگ قهرمانان آسیا، برانکو ایوانکوویچ را به ایران آوردند اما در سال آخر همکاری، با توجه به افزایش قیمت ارز و ایجاد مشکلات اقتصادی، شرایط برای پرداخت دستمزد مربی کروات فراهم نشد. برانکو در سال آخر فعالیت خود در ایران، از قرارداد یک میلیون و ١4٠هزار یورویی اش (٨٠٠هزار یورو اصل قرارداد و ٣4٠هزار یورو آپشن) فقط 5٢4 هزار یورو دریافت کرد و در نهایت هم با وجود اینکه یک فصل دیگر باسرخ ها قرارداد داشت، با ناراحتی این باشگاه را ترک کرد و برای رسیدن حق و حقوق خود، دست به دامن فیفا شد.

البته دستیاران مرد کروات هم راهی جز شکایت جلوی پای خود ندیدند. از باشگاه پرسپولیس خبر می رسد از میان سه دستیار کروات برانکو، فعلا رای ایگور پانادیچ صادر شده که بر اساس آن پرسپولیس باید ٧6 هزار و 4٨٠ یورو بابت اصل قرارداد و ٨6هزار یورو نیز بابت غرامت به او بپردازد. با این حال طی روزهای آینده هم رای پرونده مارکو استیلینوویچ و زلاتکو ایوانکوویچ نیز صادر خواهد شد.

از طرف دیگر ماریو بودیمیر هم که برای حل مشکل گلزنی پرسپولیس آمده بود، پس از یک نیم فصل به کشورش برگشت و توانست فیفا را راضی کند تا حقوق فصل بعد خود را نیز از پرسپولیس بگیرد تا به نوعی مصائب جدیدی برای سرخ های تهرانی ایجاد کند. حالا که پرسپولیس مشکلات عدیده ای برای تامین دستمزد بازیکنان و کادر فنی اش دارد، با احکام صادره از سوی فیفا فعلا محکوم به پرداخت یک میلیون 6٩٢ هزار و 4٨٠ یورو شده که به این مبلغ باید 5 درصد سود دیرکرد را نیز اضافه کرد. یعنی با یک حساب ساده (بر حسب یورو ١٧هزار تومانی) انصاری فرد طی ٣٠ روز آینده باید حدود ٣٠میلیارد تومان تامین کند تا پرسپولیس بتواند بدهی سال قبل خود را بپردازد.

البته این فقط بخشی از بدهی سنگین سرخ ها است. این باشگاه که محکومیت های مختلفی را از سوی فیفا تجربه می کند، خود را باید آماده کند که طی ماه های آینده، از رای صادره در پرونده طلب گابریل کالدرون استقبال کند. این مربی آرژانتینی با وجود اینکه یک نیم فصل در پرسپولیس فعالیت کرد و ٣٠٠هزار دلار دریافتی داشت، اما به لطف هنرنمایی مدیران باشگاه، به فیفا شکایت کرده و خواهان مبلغ 55٠ هزار دلار دیگر شده است.

بررسی پرونده های پرسپولیس در فیفا و البته آرای صادره نشان می دهد، این باشگاه در اواخر لیگ نوزدهم درگیر یک بحران بی سابقه مالی شده است. فشار فیفا برای تسویه بدهی خارجی ها و همین طور مطالبات بازیکنان حال حاضر قطعا فشار عجیبی روی کادرمدیریتی باشگاه ایجاد خواهد کرد، از قرار معلوم انصاری فرد به بازیکنان و کادر فنی قول داده  پیش از ٢5 اسفند ماه، مبلغ قابل توجهی از قراردادشان را پرداخت کند اما با شرایط حال حاضر بعید به نظر می رسد قول آقای مدیرعامل عملی شود.

در نخستین روزی که انصاری فرد حکم مدیرعاملی اش را دریافت کرد، در جمع خبرنگاران صراحتا قول داد پرونده برانکو ایوانکوویچ و البته سایر خارجی ها را با مذاکره حل تا این موضوع به فیفا کشیده نشد. با وجود اینکه پای سفیر ایران در کرواسی هم به این پرونده باز شد، اما شرایط به گونه ای رقم نخورد تا نخستین وعده مدیرعامل پرسپولیس رنگ واقعیت به خود بگیرد.

حالا با توجه به آرای صادره شده، پرسپولیس برای فرار از جرایم کمیته انضباطی فیفا، فقط ٣٠ روز فرصت دارد تا بدهی خارجی های سابق خود را پرداخت کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
 • وحيد خان بابالو
  وحيد خان بابالو :
  راهكارچيه؟بنظرتون بجاي الكي دوييدن دنبال بازيكناي خارجي بهتر نبود يه ورزشگاه مدرن بااين پول ساخته بشه؟؟؟ بنظرتون اين پول نميشد درجايي سرمايه گذاري بشه باسودبالا كه راه درآمدي باشه براي پرسپوليس
  جالب تراينكه هنوز ميفتيم دنبال جنس خارجي بااين اوضاع مالي كه داريم اومدن استوكس بنظرم فايده اي نداشت پول رو درو ريختيم قبول كنيم و متاسفانه كسيم نميتونه جلوي اين بريز بپاش هاروبگيره و روزبروز اوضاع فوتبالمون داغونتر از قبله
 • وحيد خان بابالو
  وحيد خان بابالو :
  سايت بنظرم بااقاي انصاريفرد و كليه اعضاي هيت مديره توهمين دوسه روزيه مصاحبه مفصل كنيد تاببينيم چجوري اين مشكل روبايد حلش كرد
  اگرقراربراين باشه كه هوادار حداقل ده هزارتومن كمك كنه بگن اگرنه راههاي اقتصادي ديگه اي داره بگن
  فقط نزاريد برسه دقيقه نود
  ضمنا توقضيه پروپئيچ هم استقلال ازمنابع ماليش توفيفا استفاده كردو دچارمشكلاتي شداگرقراربربه مشكل خوردنه ازهمين الان اقدام كنن براي پرداخت به بوديمير تا دقيقه نود نشه

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن