یک و دو

حمله یحیی به رکورد برانکو با کمک کالدرون

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1070 ] - شنبه, 17 اسفند 1398

حمله یحیی به رکورد برانکو با کمک کالدرون

با اختلاف ایجاد شده بین صدرنشین و دیگر مدعیان لیگ، پرسپولیسی ها از همین حالا برای جشن پوکر قهرمانی روزشماری می کنند. هفته بیست ویکم لیگ برتر برای پرسپولیس 6 ا... 5 out of 5 based on 1 ratings.
حمله یحیی به رکورد برانکو با کمک کالدرون

با اختلاف ایجاد شده بین صدرنشین و دیگر مدعیان لیگ، پرسپولیسی ها از همین حالا برای جشن پوکر قهرمانی روزشماری می کنند. هفته بیست ویکم لیگ برتر برای پرسپولیس 6 ا...

ارتش سرخ دات كام :

با اختلاف ایجاد شده بین صدرنشین و دیگر مدعیان لیگ، پرسپولیسی ها از همین حالا برای جشن پوکر قهرمانی روزشماری می کنند.
هفته بیست ویکم لیگ برتر برای پرسپولیس 6 امتیاز داشت. آن ها سه امتیاز از برد شهرخودرو دشت کردند و سه امتیاز هم کمیته انضباطی به دلیل عدم حضور سپاهان برابر پرسپولیسی ها به جیب تیم یحیی ریخت تا اختلاف با تیم دوم به عدد باورنکردنی 10 برسد. پرسپولیس در حالی این اختلاف را با تیم دوم جدول ایجاد کرده که فقط 9 هفته تا پیان لیگ باقی مانده و تراکتور و سپاهان به طور میانگین هفته ای یک امتیاز را هم جبران کنند، باز هم قهرمان نخواهند شد. پرسپولیسی ها از همین حالا برای جشن پوکر قهرمانی روزشماری می کنند و خودشان را قهرمان لیگ می دانند، اما هنوز 9 هفته دیگر باقی مانده و خیلی زود است جام را در دست سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس ببینیم که بالا می رود، اما فاصله پرسپولیس تا قهرمانی دقیقاً چقدر است؟

قهرمانی در پایان هفته بیست و هفتم
این ساده ترین معادله برای تعیین قهرمان لیگ نوزدهم است. یعنی پرسپولیس تمامی بازی هایش را ببرد و یکی از تیم های 37 امتیازی هم برنده تمامی بازی هایش باشد، آن موقع تیم یحیی بعد از برد در هفته بیست و هفتم می تواند جشن قهرمانی بگیرد.

12 امتیاز تا قهرمانی
نگاهی به قهرمان های پیشین لیگ برتر بیندازید. لیگ برتر فوتبال ایران در لیگ های چهارم تا ششم و از لیگ سیزدهم تا به حال با 16 تیم برگزار شده است. در تمامی سال هایی که لیگ برتر 16 تیمی بود هیچ وقت نایب قهرمان از عدد 58 تجاوز نکرده و این یعنی شما در لیگ 16 تیمی با 59 امتیاز قهرمان لیگ خواهید بود. حالا نگاهی به امتیازات پرسپولیس بیندازید که به عدد 47 رسیده و 12 امتیاز دیگر فقط تا عدد 59 فاصله دارد و این یعنی اگر برنده چهار بازی آینده باشد، می شود جام را برایشان کنار گذاشت.

تیم یحیی دو برد دیگر می خواهد
در بخش قبلی توضیح دادیم که پرسپولیس تا قهرمانی 12 امتیاز فاصله دارد. با توجه به 9 هفته باقی مانده پرسپولیس اگر فقط دو برد دیگر به دست آورد و در باقی رقابت ها هم بازنده نباشد قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

1/3 امتیاز در هر بازی تا قهرمانی
اگر معادله 59 امتیاز برای قهرمانی را در نظر بگیریم پرسپولیس برای کسب 12 امتیاز آینده باید از 9 بازی پیش رو به طور میانگین 1/3 امتیاز را کسب کند تا قهرمان شود.

بیشترین اختلاف ممکن با نایب قهرمان
نگاهی به امتیازات قهرمان های لیگ های 16 تیمی نشان می دهد بیشترین اختلاف امتیازی مربوط به لیگ های شانزدهم و هفدهم است که پرسپولیس با اختلاف 9 امتیازی با استقلال جام قهرمانی را بالای سر برد. حالا تیم یحیی 10 امتیاز با نزدیک ترین رقیبش فاصله دارد و این یعنی رکورد بیشترین فاصله ممکن با تیم دوم جدول که در صورت حفظش رکورد به حساب می آید.

حمله به رکورد برانکو
رکورد بیشترین امتیاز در لیگ های 16 تیمی متعلق به برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس است که در لیگ شانزدهم تیمش را با 66 امتیاز قهرمان کرد. حالا تیم یحیی برای زدن این رکورد به 20 امتیاز در 9 بازی پیش رو احتیاج دارد و این یعنی باید از هر بازی به طور میانگین 2/2 امتیاز را جمع کنند. تیم یحیی از 5 بازی گذشته 13 امتیاز کسب و به طور میانگین از هر بازی 2/6 امتیاز را جمع کرده که برای رکوردزنی کافی است همین روند را در پیش بگیرد. البته فراموش نکنید گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی سابق پرسپولیس هم در این رکوردزنی نقش داشته. 34 امتیاز را تیم او کسب کرد و یحیی برای رکوردزنی باید در 14 هفته 33 امتیاز جمع کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن