یک و دو

بیرانوند: خوشحالم پول فروش من به حساب بشار رفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1144 ] - سه شنبه, 20 اسفند 1398

بیرانوند: خوشحالم پول فروش من به حساب بشار رفت

گلر ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می دانم پول باشگاه بلژیکی به حساب بشار رسن واریز شده و از این بابت خوشحالم. از دوستان هم می خواهم حاشیه سازی نکنند! چند ر... 5 out of 5 based on 4 ratings.
بیرانوند: خوشحالم پول فروش من به حساب بشار رفت

گلر ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می دانم پول باشگاه بلژیکی به حساب بشار رسن واریز شده و از این بابت خوشحالم. از دوستان هم می خواهم حاشیه سازی نکنند! چند ر...

ارتش سرخ دات كام :

گلر ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می دانم پول باشگاه بلژیکی به حساب بشار رسن واریز شده و از این بابت خوشحالم. از دوستان هم می خواهم حاشیه سازی نکنند!

چند روزی می شود که علیرضا بیرانوند با آنفالو کردن اکانت رسمی باشگاه در اینستاگرام سوژه شده است. طبق توافقات انجام شده میان باشگاه پرسپولیس و آنتورپ بلژیک در هتل اوین تهران پیش از دیدار با تراکتور مبلغ رضایتنامه برای فروش علیرضا بیرانوند 700 هزار دلار اعلام شد. همان زمان مقرر شد باشگاه آنتورپ مبلغ 350 هزار دلار را در دو قسط و طی دو ماه آتی به حسابی که باشگاه پرسپولیس معرفی کرده، واریز کند و 350 هزار دلار باقی مانده هم در پایان فصل به سرخپوشان پرداخت می شود. ظاهراً باشگاه آنتورپ به توافق خود عمل کرده و این مبلغ را به حساب باشگاه پرسپولیس ریخته است. پس از آن گفته شد این پول به عنوان پیش پرداخت قرارداد به حساب آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی و پرحاشیه سرخپوشان رفته و این امر موجب ناراحتی علیرضا بیرانوند شده است. بلافاصله باشگاه پرسپولیس اعلام کرد این پول به عنوان بخشی از طلب بشار رسن به این هافبک عراقی پرداخت شده و ناراحتی علیرضا بیرانوند به این خاطر نبوده است. خود علیرضا بیرانوند هم ترجیح داد بیشتر سکوت کند و حرفی نزند که حاشیه ساز شود اما...

*لیگ پانزدهم و درسی که برانکو گرفت
در هفته پایانی لیگ پانزدهم پرسپولیس که بیشتر از هر زمانی در چند فصل گذشته جام را نزدیک به خود می دید، نتوانست مقابل دیدگان 100 هزار هوادار جشن قهرمانی را برپا کند. سرخپوشان که در صورت پیروزی پرگل قهرمان می شدند، با برتری 2- یک برابر راه آهن به کار خود در لیگ پانزدهم پایان دادند تا دستشان از جام کوتاه بماند. برانکو که تیمش را از رده پانزدهم جدول تا یک قدمی قهرمانی پیش برد، نتوانست مأموریت خود را به پایان برساند و به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد. پرسپولیس با 50 گل زده عملکرد خوبی در فاز تهاجمی داشت و عنوان بهترین خط حمله لیگ را نیز به دست آورد، اما خط دفاع، پاشنه آشیل این تیم بود. خط دفاع سرخپوشان با 34 گل خورده، بدترین عملکرد را در میان 9 تیم بالای جدول داشت. پرسپولیس با 16 برد بیشترین تعداد پیروزی را در این فصل به دست آورد، اما نتوانست قهرمان شود و قهرمانی را به استقلال خوزستان داد! استقلال خوزستان 33 گل زد که 17 گل از پرسپولیس کمتر بود، اما فقط 14 گل خورد و به لطف همین خط دفاع مستحکم خود قهرمان لیگ پانزدهم شد تا برانکو متوجه شود برای قهرمانی به یک دروازه بان و یک مدافع خوب نیاز دارد. اولین خرید او برای لیگ شانزدهم علیرضا بیرانوند بود و نفر بعدی هم سیدجلال حسینی!

*گلر خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است!
عبدالله ویسی سرمربی وقت استقلال خوزستان پس از قهرمانی شگفت انگیز تیمش در لیگ پانزدهم در مصاحبه ای عجیب گفت: «دروازه بان خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است و خدا را شکر که ما امروز یک گلر خوب داریم.» اشاره ویسی به فرناندو دخسوس گلر آماده و برزیلی استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم بود. مصاحبه ای که برانکو را برای خرید یک گلر خوب (بخوانید علیرضا بیرانوند) مشتاق تر کرد.
 
*کالدرون اولین بار بیرو را نیمکت نشین کرد
گابریل کالدرون زمانی که تازه به پرسپولیس آمده بود خیلی به علیرضا بیرانوند اعتماد داشت و حتی از او مشورت می گرفت، اما پس از مدتی دور و بر سرمربی آرژانتینی شلوغ شد. چند نفر دور او را گرفته و به سرمربی سابق پرسپولیس خط می دادند تا بالاخره توانستند بیرانوند را از چشمش بیندازند! کالدرون گلر اول تیم ملی کشورمان را نیمکت نشین کرد و سپس به خاطر سفر به شرق آسیا برای کسب جایزه مرد سال حسابی با او چپ افتاد. کار به جایی رسید که مرد آرژانتینی، علیرضا بیرانوند را به روی سکو ها فرستاد. در آن مقطع بوژیدار رادوشوویچ عملکرد فوق العاده ای داشت، اما فراموش نباید کرد گلر شماره یک ایران بازی های سنگین درون دروازه پرسپولیس ایستاده و بازی های آسان تر به دروازه بان کروات رسیده بود. با این حال بیرانوند ترجیح داد سکوت کرده و به پیشنهادات خارجی خودش فکر کند.

*خدا کند «یحیی» سرمربی پرسپولیس شود!
نیم فصل اول به اتمام رسید و کالدرون به کشورش رفت و دیگر برنگشت. اگر سرمربی آرژانتینی به ایران برمی گشت چند بازیکن از این تیم قطعاً جدا می شدند، اما همان عده خدا خدا می کردند یحیی گل محمدی جانشین گابریل کالدرون شود! کسانی که شاید امروز نظر دیگری داشته باشند، اما به هر حال کار از کار گذشته است. علیرضا بیرانوند یکی از کسانی بود که همواره در مصاحبه هایش خود را مدیون یحیی گل محمدی می دانست. بیرو به همراه دو، سه بازیکن مطرح دیگر نزد مدیران پرسپولیس از خوبی های گل محمدی می گفت و دوست داشت او جانشین کالدرون شود و بالاخره هم این اتفاق افتاد.

*فداکاری بیرانوند یا رودربایستی با یحیی؟!
در نیم فصل و نقل و انتقالات زمستانی بود که محمدحسن انصاری فرد خبر داد بیرانوند که برای ترک تیم مردد بود در نهایت تصمیم به ماندن گرفت. در این زمینه از تلاش همه همکارانم و وکیل بیرانوند تشکر می کنم. برای این منظور، در نهایت راهکار هایی در نظر گرفته شد که با تأیید علیرضا بیرانوند و موافقت باشگاه آنتورپ بلژیک، این انتقال در تابستان انجام شود ولی باشگاه پرسپولیس نیمی از مبلغ رضایتنامه را در دو مرحله در همین مقطع و نیمی دیگر را در پایان فصل به باشگاه پرداخت کند. وی ادامه داد: از علیرضا بیرانوند ممنون هستیم که در این شرایط، تیم را ترک نکرد و به پیشنهاد های طلایی و کلان پشت پا زد. به او مبلغ قابل توجهی را پیشنهاد دادند ولی به خاطر پرسپولیس، هواداران، دینی که نسبت به یحیی داشت، دست به این کار نزد و نیم فصل نرفت. من از طرف باشگاه و هواداران از او ممنون هستم. مدیرعامل سرخ ها درباره بیرانوند ادامه داد: بیرانوند تعصب و وفاداری را معنا کرد. پرسپولیس، همیشه مهد بازیکنان باتعصب و وفادار بوده و هست. من به او درود می فرستم که دریافت درآمدی قابل توجه را به تأخیر انداخت. او صادقانه رفتار کرد و امیدواریم بتوانیم محبت او را جبران کنیم. این یک اتفاق مهم بود که به طرز شگفت انگیزی جور درآمد و من شک ندارم در کنار تلاش همه جانبه در باشگاه، فداکاری بیرانوند، لطف خدا و انرژی هواداران باعث وقوع آن شد. باری، علیرضا بیرانوند تصمیم گرفت تا پایان فصل در پرسپولیس بماند و پس از چهارمین قهرمانی تیمش به بلژیک برود. بعد ها خود علیرضا به نگارنده گفت «از آقایحیی خجالت می کشیدم بروم، چون خودم را مدیون او می دانم.»

*عاقبت فداکاری نیمکت نشینی است؟!
علیرضا بیرانوند که ابتدای حضور یحیی گل محمدی فیکس پرسپولیس بود در بازی آسان تر برابر شهرخودرو نیمکت نشین شد! اتفاقی که باورش سخت می نمود. گرچه به نظر می رسید علیرضا بیرانوند دلخور و ناراحت باشد، اما سکوت اختیار کرد. حرفی نزد تا حاشیه ای درست نشود؛ درست مثل همین ماجرای اخیر! مدتی می شود سعی می کنم با علیرضا بیرانوند صحبت کنم، اما او دوستانه رد می کند و این بار هم تصمیمی برای مصاحبه نداشت و چند بار هم تأکید کرد دوست ندارم حاشیه ای درست شود. با این وجود علیرضا بیرانوند موضوع ناراحتی خود از بابت واریز پول آنتورپ به حساب آنتونی استوکس را رد کرده و گفت: «می دانم پول باشگاه بلژیکی به حساب بشار رسن واریز شده و از این بابت خوشحالم. از دوستان هم می خواهم حاشیه سازی نکنند!» وقتی از آنفالو کردن اکانت باشگاه پرسپولیس پرسیدیم، خیلی مختصر گفت: «این یک موضوع شخصی بود و ربطی به استوکس یا از این حرف ها ندارد.»
علیرضا بیرانوند قرار بود اسفندماه به بلژیک رفته و درتست پزشکی باشگاه آنتورپ شرکت کند، اما این اتفاق نیفتاد. این گلر مطرح دراین رابطه گفت: «به دلیل شیوع کرونا این سفر احتمالاً در اردیبهشت سال آینده انجام خواهد شد.»
 
نکته: آنچه در بالا در قالب گزارش به رشته تحریر درآمد یادآوری فداکاری و صداقت دروازه بانی است که نقشی غیرقابل انکار در 3 قهرمانی سال گذشته پرسپولیس داشته است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن