بی ثبات ترین روزهای تاریخ باشگاه

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1089 ] - چهارشنبه, 21 اسفند 1398

بی ثبات ترین روزهای تاریخ باشگاه

باشگاه پرسپولیس در دهه 90 بیشترین تعداد مدیرعامل یا سرپرست را به خود دیده و در این زمینه رکورد زنی کرده است. ساعاتی قبل مهدی رسول پناه رئیس هیئت مدیره پرسپولی... 3 out of 5 based on 2 ratings.
بی ثبات ترین روزهای تاریخ باشگاه

باشگاه پرسپولیس در دهه 90 بیشترین تعداد مدیرعامل یا سرپرست را به خود دیده و در این زمینه رکورد زنی کرده است. ساعاتی قبل مهدی رسول پناه رئیس هیئت مدیره پرسپولی...

ارتش سرخ دات كام :

باشگاه پرسپولیس در دهه 90 بیشترین تعداد مدیرعامل یا سرپرست را به خود دیده و در این زمینه رکورد زنی کرده است.

ساعاتی قبل مهدی رسول پناه رئیس هیئت مدیره پرسپولیس به عنوان مسئول مدیریتی باشگاه معرفی شد تا جای محمدحسن انصاری فرد را بگیرد. او فعلا در قالب سرپرست کار خود را آغاز خواهد کرد تا این که مدیرعامل این باشگاه انتخاب شود. حضور او روی صندلی مدیریتی پرسپولیس حالا سبب شده تا این باشگاه صاحب یک رکورد منفی مدیریتی شود: بیشترین تعداد مدیرعامل در یک دهه!

پرسپولیس که سال 57 سال از اعلام موجودیتش می گذرد، از سال 42 تا 57 یعنی در بازه زمانی پانزده ساله، تنها دو مدیر را به خود دید: علی عبده و مصطفی مکری. در این دوره پرسپولیسی ها دو قهرمانی جام تخت جمشید را به دست آوردند و شالوده اصلی این باشگاه تشکیل شد که حالا به عنوان یکی از پرطرفدارترین تیم های آسیا شناخته می شود.

در دهه 60 پرسپولیس سال های پرتنشی را پشت سر گذاشت. یک دوره مدیریت شورایی بر این باشگاه حکم فرما بود و در اکثر سال ها، این علی پروین بود که باشگاه را در اختیار داشت. با این حال و در مجموع، 4 اسم به عنوان مدیرعامل در این دهه بر باشگاه سرخپوش پایتخت مدیریت کردند که شناخته شده ترین آن ها عباس انصاری فرد بود.

قرمزها دهه 70 را با عباس انصاری فرد آغاز کردند اما او در سال 72 از این سمت کنار رفت تا سکان مدیریت به دست امیر عابدینی بیفتد. در این دوره پرسپولیس ثبات عجیب و غریبی را تجربه می کرد و بهترین دوره خود پس از انقلاب (از نظر مدیریتی) را گذراند. قهرمانی های پرتعداد، درآمدزایی قابل توجه، موفقیت های قاره ای، ترانسفر بازیکنان به لیگ های معتبر و... بخشی از اتفاقاتی بود که در این سال ها رخ دادند اما با آغاز دهه جدید، عابدینی کنار گذاشته شد.

پرسپولیس دهه جدید را با عباس انصاری فرد استارت زد اما عمر مدیریت او هم طولانی نبود. علی میرزایی، علی پروین، اکبر غمخوار، حجت الله خطیب، محمدحسن انصاری فرد، حبیب کاشانی، داریوش مصطفوی، عباس انصاری فرد و حبیب کاشانی دیگر مدیران عامل پرسپولیس در سال های بین 80 تا 90 بودند. سرخ ها میانگین هر سال یک مدیر را در این دهه تجربه کردند تا آشفته ترین سال های تاریخ خود را بگذارنند.

اوضاع سرخپوشان پایتخت در دهه 90 بدتر هم شد. حبیب کاشانی کار را آغاز کرد اما در شهریور 90 جای خود را به محمد رویانیان داد. رویانیان تا بهمن 92 مدیرعامل بود اما او نیز برکنار شد و پرسپولیسی ها در فاصله دو سال بعدی، 6 مدیرعامل دیگر را در باشگاه خود دیدند! با حضور علی اکبر طاهری ثبات به این باشگاه برگشت اما او هم به سه سال نرسیده کنار رفت و گرشاسبی، عرب، انصاری فرد و حالا رسول پناه، در این دو سال مدیرعامل پرسپولیس بوده اند.

سرخ ها در 8 سالی که از دهه 90 می گذرد، 12 مدیرعامل داشته اند و احتمال دارد رسول پناه نیز خیلی زود جای خود را به شخص دیگری بدهد. عمر مدیران پرسپولیس از 7.5 سال در روزهای نخست پیدایش، به 8 ماه رسیده و باید دید در ماه ها و سال های پیش رو چه اتفاقاتی رخ خواهند داد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • abbas mousavi
    abbas mousavi :
    ایرانی جماعت در کار گروهی بسیار بد عمل میکند و همه میخواهند مدیر باشند. دلیلش هم رابطه ای بودن و فضای غیر رقابتی برای انتخاب شدن است در حقیقت وقتی رابطه داری حمایت هم میشوی و عدم پاسخگویی مدیران و مزایای بی حساب و کتاب همه را وسوسه میکنه.
  • حبیب اله شهریاری
    حبیب اله شهریاری :
    بهتر بود در میان این همه آماری که ارایه شد به آمار تغییرات مدیریتی در زمان وزیر ورزش فعلی هم یک اشاره ای می شد تا ببینیم دسته گل های آقای وزیر فعلی ورزش در باشگاه و انتصاب افرادی مثل آقای عرب که از حمایت بی دریغ جناب وزیر بهره مند بودند چه ضربه های مهلکی به تیم وارد گردیده ، و در ادامه با انتخاب امروز آقای وزیر در آینده نزدیک چه فجایعی را خواهیم دید.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن