بازی شطرنج کارگزار با پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 492 ] - دوشنبه, 8 اردیبهشت 1399
بازی شطرنج کارگزار با پرسپولیس

روزهای اولی که تیم مدیریتی فعلی باشگاه پرسپولیس در رأس کار قرار گرفته بودند را به خاطر دارید؟ لازم نیست خیلی به عقب برگردید و شاید بهتر باشد اخبار مربوط به کم...

ارتش سرخ دات كام :

روزهای اولی که تیم مدیریتی فعلی باشگاه پرسپولیس در رأس کار قرار گرفته بودند را به خاطر دارید؟ لازم نیست خیلی به عقب برگردید و شاید بهتر باشد اخبار مربوط به کمتر از دو ماه قبل را مرور کنید. روزهایی که تیم مدیریتی فعلی با انگشت گذاشتن روی قرارداد  پر سروصدای مدیریت قبلی سعی در زیر سؤال بردن عملکرد شش ماهه انصاری فرد داشت و نزاع شدیدی بین نزدیکان او و عوامل مدیریت فعلی در گرفت که همچنان نیز ادامه دارد.

اکنون از قرارداد عجیبی صحبت می کنیم که محمد حسن انصاری فرد در آبان ماه سال گذشته با شرکت آتیه داده پرداز به عنوان کارگزار اسپانسری بسته بود. قراردادی که به موجب آن 20 درصد تمام درآمدهای پرسپولیس ناشی از هر قراردادی به این شرکت می رسید. این شرکت نیز اپلیکیشن رسمی باشگاه را راه اندازی کرد و قول درآمدزایی عمده از این راه به انصاری فرد داد که البته برخلاف وعده مدیرسابق باشگاه هر طور حساب و کتاب می کردید در خوشبینانه ترین حالت 150 میلیارد تومان در یک فصل نمی شد.

از جزئیات و بندهای عجیب آن قرارداد بارها گفته ایم و رسانه های دیگر هم به آن پرداخته اند اما حالا پرسپولیس و کارگزار اسپانسری وارد مرحله تازه ای از دعوا شده اند. شبی که مهرداد هاشمی عضو هیأت مدیره باشگاه به برنامه فوتبال برتر رفت، با وجود اشاراتی که به ضعف های این قرارداد و نکات منفی اش داشت وارد جزئیات نشد و صراحتاً اعلام کرد باشگاه قصد ادامه همکاری با آن شرکت را دارد اما فقط سه روز بعد مهدی رسول پناه خبر از فسخ یکطرفه قرارداد توسط باشگاه داد.

با توجه به این مسأله پیش بینی می شد اقدام باشگاه پرسپولیس با واکنش تند شرکت مزبور مواجه شود اما به نظر می رسد طرفین وارد دعوایی شده اند که هر حرکت شان را مثل یک شطرنج باز ماهر با حساسیت و سنجیده، مدیریت کرده و انجام می دهند.

هر چند مدیر شرکت آتیه داده پرداز به جهت حضور در اسپانیا و منع سفر همچنان در دسترس نیست اما پیش بینی می شد به خاطر چک هایی که این شرکت بابت قرض 15 میلیاردی اش به باشگاه در اختیار دارد دست بالا را بگیرد و پرسپولیس را تحت فشار بگذارد.

با این حال گفته می شود مرضی الطرفین یا حَکَم بین دو طرف این قرارداد وزارت ورزش است. در واقع وزارتخانه قابلیت حل و فصل این دعوی را دارد و چنانچه تشخیص دهد که در این قرارداد به پرسپولیس ظلم شده می تواند حکم به ابطال آن دهد. در عین حال بعد از آن است که شرکت آتیه داده پرداز می تواند مطابق قانون به نهادهای قضایی شکایت برده و این حکمیت را زیر سؤال ببرد اما از سویی بعید است دست به چنین اقدامی بزند.

ظاهراً شرکت مزبور یک شرکت فعال در بورس است و چنانچه علیه باشگاه پرطرفدار و پرسرو صدایی مثل پرسپولیس دعوی راه بیندازد ممکن است سهامش به خطر بیفتد و اگر باشگاه پرسپولیس بلد باشد این دعوی را خوب پیش ببرد فرصت شرکت طرف قرارداد را تبدیل به تهدیدی برای حیات آن شرکت خواهد کرد.

در واقع از آنجایی که با طرح دعوی ممکن است شرکت کارگزار اسپانسر اعتماد سهامدارانش را از دست بدهد و متضرر شود، بعید است حتی پس از حکمیت وزارتخانه به سود پرسپولیس هم وارد دعوی شود و احتمالاً طرفین سعی خواهند داشت با مصالحه و اقدامات حقوقی حساب شده  و گام به گام پیش بروند تا متضرر نشوند.

به احتمال فراوان رسول پناه نیز بعد از گرفتن چراغ سبز از وزارتخانه اقدام به فسخ قرارداد کرده وگرنه او بهتر از هر فردی می داند در این وانفسای مالی باشگاه، فراهم کردن و پس دادن 15 میلیارد قرض الحسنه کارگزار اسپانسری اصلاً کار راحتی نیست.

در عین حال پاسخ شرکت مزبور به مسأله در اختیار داشتن دامنه سایت باشگاه و اینکه در موعد مقرر مالکیت این دامنه را به باشگاه برخواهد گرداند، نشان دهنده همان سیاست و حرکات شطرنج گونه ای است که طرفین در پیش گرفته اند و با در نظر گرفتن این مهم شاید حداقل بتوان امیدوار بود از بابت فسخ یکطرفه این قرارداد پرسپولیس بیش از این متضرر نخواهد شد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن