جام می گیرد آنکه جام ها داد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1010 ] - سه شنبه, 9 اردیبهشت 1399
جام می گیرد آنکه جام ها داد؟

شواهد ماجرا نشان می دهد روزهای خوب در انتظار پرسپولیس نیست و تنها چیزی که در این روزها می توان به آن نازید، بازیکنانی هستند که چندسالی است در این تیم حضور دار...

ارتش سرخ دات كام :

شواهد ماجرا نشان می دهد روزهای خوب در انتظار پرسپولیس نیست و تنها چیزی که در این روزها می توان به آن نازید، بازیکنانی هستند که چندسالی است در این تیم حضور دارند و توانسته اند موفقیت های زیادی با این تیم به دست بیاورند و البته اختلاف 10 امتیازی با نزدیک ترین تعقیب کننده اش که می تواند اولین پوکر قهرمانی لیگ برتر را به همراه داشته باشد.
البته شاید این موارد هم در فصل آتی لیگ برتر دیگر وجود نداشته باشد، چراکه بازیکنان سرخ یکی یکی ساز جدایی کوک کرده اند و به نظر می آید کار مدیران این تیم برای حفظ ستاره ها در فصل آتی بسیار مشکل باشد.
خزانه خالی باشگاه پرسپولیس، عدم پرداخت به موقع قرارداد بازیکنان و کادرفنی، پرونده های سنگین در فیفا و نداشتن اسپانسر مناسب، همه وهمه بخشی از موارد و مشکلات در باشگاه است که البته برخی از آنها می تواند حتی قهرمانی های این فصل شان را نیز به خطر بیندازد.

تفسیر رای برانکو هنوز به باشگاه نرسیده است
بعد از اینکه حکم فیفا درخصوص شکایت برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید، زمان مدیریت محمدحسن انصاری فرد بود که البته ادعای زیادی داشت که قطعا با برانکو توافق می کند و جای این مربی موفق و سرخ ها در فیفا نیست. اما با تمام این حرف ها او نتوانست برانکو را متقاعد کند که نیمی از طلبش را ببخشد و نیم دیگر را هم در اقساط بلندمدت دریافت کند.
بعد از ارسال حکم، انصاری فرد و همکارانش تصمیم گرفتند به این رای اعتراض کرده و شانس خود را در زمان جدیدی که دراختیار می گیرند امتحان کنند. اما با رفتن انصاری فرد از پرسپولیس، رسول پناه در رأس امور اجرایی باشگاه قرار گرفت و البته او هم راه حل جدیدی نداشت و با توجه به توان باشگاه، اعتراض به حکم و عقب انداختن زمان پرداخت این طلب را در دستورکار قرار داد.
در این خصوص معاون حقوقی باشگاه با ارسال ایمیلی به فیفا تقاضای تفسیر رای این مربی را کرد و با توجه به اینکه فیفا در روزهای کرونایی در حالت نیمه تعطیل قرار داشت، ارسال تمام صفحات این رای با تاخیر همراه شد.
پیگیری ها نشان می دهد تا دیروز هم فیفا اقدامی برای ارسال مشروح رای نکرده است و سرخ ها همچنان منتظر هستند با دریافت این ایمیل از فیفا، روند پرونده را دنبال کنند.

ادعای معاون حقوقی پرسپولیس
فرصت سرخ ها برای اعتراض روبه پایان است و اینکه با شرایط موجود چه اتفاقی در انتظار پرسپولیسی هاست، سوالی است که ذهن بسیاری از هواداران این تیم را به خود معطوف کرده و نگرانی هایی را درخصوص جرایم احتمالی آینده برای آنها به وجود آورده است.
مهدی خواجه وند، معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «با توجه به اینکه ما درخواست مشروح رای را کرده ایم و فیفا آن را در زمان مقرر برای ما ارسال نکرده، پس زمان 21 روزه ما برای اعتراض به حکم صادره، از زمانی است که این اوراق رای به دست ما برسد و مشکلی پرسپولیس را تهدید نمی کند.»

شکرریز: نرسیدن اوراق رای تفاوتی در زمان اعتراض ایجاد نمی کند!
برای اینکه از صحت وسقم گفته های معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس مطلع شویم این موضوع را با یکی از وکلای حقوقی فوتبال در میان گذاشتیم. او در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «زمانی یک باشگاه از فیفا تقاضای اوراق کامل پرونده را می کند که در حکم صادرشده ابهامی وجود داشته باشد. حالا اینکه این درخواست تا چه زمانی پاسخ داده شود بستگی به کمیته حل اختلاف فیفا دارد و عدم ارسال آن هیچ تغییری در زمانی که کمیته انضباطی فیفا به پرسپولیس داده ایجاد نمی کند.»
او ادامه داد: «دریافت مشروح رای برای پرسپولیسی ها هیچ هزینه ای ندارد و تنها درصورت اعتراض به حکم آنها باید مبلغ باطل کردن تمبر را بپردازند. معمولا فیفا برای این گونه پرونده ها زمان 40 روزه به تیم ها می دهد که فکر می کنم در پرونده سرخ ها هم این موضوع رعایت شده است.»

3 روز فرصت باقی مانده و همچنان سکوت

چند روز قبل، چند تن از پیشکسوتان پرسپولیس با حضور در باشگاه ملاقاتی با رسول پناه، سرپرست باشگاه داشتند و خروجی جالبی هم از این جلسه به رسانه ها و هواداران منتقل شد. یکی از ادعاهای پیشکسوتان سرخ این بود که رسول پناه با برانکو به توافق رسیده و از او برای پرداخت طلبش زمان گرفته است اما نامه وکیل برانکو از نیویورک آب سردی شد بر پیکر این شایعه!
وکیل برانکو در این نامه به تاریخی که فیفا در رای خود صادر کرده بود اشاره و تاکید داشت هیچ توافق جدیدی صورت نگرفته و پرسپولیسی ها را موظف کرد در مهلت قانونی اقدام به تعیین تکلیف این پرونده کنند. حالا از این فرصت یادشده تنها سه روز دیگر باقی مانده و باشگاه همچنان در سکوت خبری به سر می برد و مدیران سرخ حاضر نیستند برای روشن شدن ذهن هواداران شان توضیحات جامع و کامل ارائه کنند. برانکو هم در تازه ترین اظهاراتش تاکید کرده علاقه ای به مذاکره دوباره ندارد و به قدر کافی معطل مدیران پرسپولیس شده و از این به بعد فقط با فیفا طرف هستند.

تهدید پوکر قهرمانی
پیش بینی اینکه اگر پرسپولیسی ها در زمان مقرر به این پرونده رسیدگی نکنند و منجر به حکم جدیدی ازسوی فیفا شوند، چه جرایمی انتظار سرخ ها را می کشد چندان کار سختی نیست و معمولا این پرونده ها با کسر امتیاز در قدم اول همراه می شود؛ کسر امتیازی که اگر صورت بگیرد می تواند حریفان سرخ را به آینده امیدوارتر کرده و پوکر قهرمانی پرسپولیسی ها را با خطری بزرگ مواجه کند.
شاید برای هواداران پرسپولیس خیلی سخت باشد مردی که چند سال جام های زیادی را به ویترین افتخارات سرخ ها اضافه کرد، حالا در قامت کسی دربیاید که از سرخ ها قهرمانی می گیرد، آن هم نه یک قهرمانی معمولی، پوکری که خودش استارتش را زد و تا یک قدم مانده به دریافتش را به نام خودش ثبت کرد.
برای اینکه ببینیم اقدامات سرخ ها برای این پرونده کافی بوده یا نه، باید تا 12 اردیبهشت ماه صبر کنیم. مدیران باشگاه با قاطعیت می گویند خطر محرومیت و کسر امتیاز باشگاه را تهدید نمی کند و جای هیچ نگرانی نیست اما نگاهی به وعده های مدیران در گذشته هواداران این تیم را نگران می کند چون یادشان نرفته قرار بود برانکو قطعا بماند، کالدرون قطعا نرود و ... .


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن