علی نژاد: پرسپولیس نه آشفتگی دارد نه اختلاف

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 450 ] - شنبه, 13 اردیبهشت 1399
علی نژاد: پرسپولیس نه آشفتگی دارد نه اختلاف

معاون اول وزارت ورزش با اعلام حمایت این وزارتخانه از میزبانی ایران برای جام ملت های فوتبال آسیا تاکید کرد که در موقعِ لازم برای نتیجه گرفتن از این پیشنهاد ورو...

ارتش سرخ دات كام :

معاون اول وزارت ورزش با اعلام حمایت این وزارتخانه از میزبانی ایران برای جام ملت های فوتبال آسیا تاکید کرد که در موقعِ لازم برای نتیجه گرفتن از این پیشنهاد ورود خواهیم کرد.
مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در گفتگویی در مورد موضوعات مرتبط با بازنشستگی برخی از رؤسای فدراسیون های ورزشی، طرح درخواست فدراسیون فوتبال برای میزبانی جام ملت های 2027 آسیا، باشگاه پرسپولیس و بلاتکلیفی هیأت مدیره این باشگاه و همچنین برنامه ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای چگونگی فعالیت های ورزشی بعد از اردیبهشت ماه توضیح داد.
وی در این گفتگو بازنشسته بودن 2 نفر از رؤسای فدراسیون ها را تأیید و اعلام کرد که 31 اردیبهشت ماه زمان پایان حضور آنهاست. علی نژاد همچنین از پیشنهاد فدراسیون فوتبال به AFC برای میزبانی ایران در جام ملت های هفت سال آینده استقبال کرد و گفت که برای به نتیجه رسیدن این پیشنهاد حمایت لازم را از فدراسیون فوتبال خواهیم داشت. این معاون وزیر ورزش همچنین تاکید کرد که در رابطه با تکمیل هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس اصرارمان به انتخابِ خوب است نه عجله در انتخاب.

* ایران اخیراً متقاضی میزبانی جام ملت های 2027 شده است. با توجه به شرایط نابسامانِ این روزهای فدراسیون فوتبال، طرح این پیشنهاد را درست می دانید؟
- وزارت ورزش همیشه و در هر شرایطی از میزبانی ایران برای رویدادهای بین المللی به ویژه در رشته های مطرح و پُرطرفدار مانند فوتبال دفاع می کند.

* فدراسیون فوتبال اما در حالی متقاضی این میزبانی بزرگ شده که هنوز وضعیت انتخابات و حتی اساسنامه آن مشخص نیست. چه بسا این میزبانی در برنامه رئیس آینده فدراسیون جایی نداشته باشد.
- زمان طرح درخواست برای اخذ امتیاز میزبانی، الان بود و فدراسیون هم از آن استفاده درست را بُرد. طرح این درخواست و نتیجه گرفتن از آن اتفاق خوبی برای ورزش و فوتبال ایران است به خصوص اینکه وضعیت زیرساخت ها و استادیوم های کشور به گونه ای است که همیشه برای برگزاری رویدادهای بین المللی مانند لیگ قهرمانان تاییدیه لازم را گرفته است. از نظر حمل و نقل و هتلینگ و دیگر مسائل هم مشکلی نداریم.

* فکر نمی کنید موضوعات مطرح در رابطه با لیگ قهرمانان که باعث گرفته شدن حق میزبانی از نمایندگان ایران در سطح ملی و در رابطه با میزبانی ایران در جام ملت های آسیا هم مجدد مطرح و دست مایه ای برای مانع تراشی دیگر کشورها قرار بگیرد؟
- این مشکل همان زمان که برای باشگاه ها و مسابقات شان در لیگ قهرمانان مطرح شد، متوجه تیم ملی و رقابت هایش نبود. حالا هم کلاً موضوع حل و فصل شده و دیگر خطری از این حیث وجود دارد. البته اینکه برای مسابقات جام ملت های آسیا علاوه بر ایران، کشورهای دیگری هم کاندید شده اند. حالا اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا از میان 7 - 6 کشور متقاضی، حق میزبانی را به کدام کشور بدهد، به عوامل زیادی بستگی دارد. قاعدتاً فقط یک کشور این امتیاز را می گیرد که می تواند ایران باشد یا رقیبانش.

* به نظر می رسد وزارت ورزش از میزبانی ایران برای جام ملت های 2027 فوتبال حمایت لازم را خواهد داشت؟
- سیاست کلی کسب میزبانی حداکثری و به خصوص بزرگ است. فعلاً فقط طرح درخواست شده و در مرحله اولیه هستیم، پیگیری های لازم در این زمینه باید از کانال خود فدراسیون انجام شود اما وقتی موضوع به مرحله حاکمیت و نقش آن رسید، وزارت ورزش هم وارد عمل می شود. قاعدتاً در راستای پیشنهاد مطرح شده و برای بررسی و تکمیل مذاکرات از طرف AFC تیمی به ایران سفر خواهد کرد. وزارت ورزش آن زمان ورود لازم را برای رایزنی خواهد داشت.

* از انتخابات فدراسیون فوتبال و روند اصلاح اساسنامه که لازمه انجام آن است، خبر جدیدی نشده است؟
- اصلاح اساسنامه در فدراسیون فوتبال در قالب نقشه راهی که اعلام شده در حال انجام است. دوستان در این مسیر در حال حرکت هستند و در کمیته تدوین، مقررات و … کارشان را پیگیری می کنند تا به نتیجه برسد.

* وزارت ورزش برای باشگاه پرسپولیس چه برنامه ای دارد؟ اوضاع این باشگاه به خصوص در هیأت مدیره آشفته به نظر می رسد. هر کدام از اعضا هم کار خودشان را انجام می هند.
- اصلاً این مسئله را قبول ندارم. میان اعضای هیأت مدیر پرسپولیس شکافی نیست، آنها کارشان را مشترک و هماهنگ با هم و برای حل و فصل مسائل مالی انجام می دهند. از آشفتگی هم که شما می گوئید، خبری نیست. رسول پناه به عنوان سرپرست کارش را انجام می دهد و دیگر اعضا هم همینطور؛ اصلاً چطور در تیمی که 10 امتیاز از دیگرتیم ها جلوتر است و صدرنشین است، می تواند آشفتگی وجود داشته باشد؟

*شرایط مطلوبی که در رابطه با پرسپولیس (صدرنشینی) به آن اشاره می کنید به جامانده از دو ماه پیش است. طی این مدت اصلاً رویدادی برگزار نشده است. اتفاقاً در همین مدت برخی کناره گیری ها باعث نصف و نیمه شدن ترکیب هیأت مدیره باشگاه شد اما وزارت ورزش برای تکمیل آن هنوز اقدامی نداشته است.
- یک ماه بیشتر از کناره گیری محمد مهدی نبی از ترکیب هیأت مدیره پرسپولیس نمی گذرد که آن هم به خاطر متصدی شدن پست دبیرکلی فدراسیون بود. الان هم هیأت مدیره سه عضو دارد و به لحاظ قانونی مشکلی برای کار ندارد. زمانی که در مورد گزینه های جدید به جمع بندی برسیم، اعلام می کنیم.

* جمع بندی وزارت ورزش برای تکمیل ترکیب هیأت مدیره پرسپولیس چه زمانی خواهد بود؟
- الان هیچ مشکل قانونی در مورد فعالیت هیأت مدیره پرسپولیس وجود ندارد. شما (خبرگزاری مهر) چه مشکلی می بینید؟ وزارت ورزش در تکمیل ترکیب هیأت مدیره این باشگاه اصراری بر عجله ندارد، اصرار ما بر انتخاب خوب است. هر زمان انجام شد، اعلام می کنیم.

* گزینه هایی که اخیراً از میان پیشکسوتان پرسپولیس به عنوان عضو جدید هیأت مدیره باشگاه مطرح شده اند را تأیید می کنید؟
- قاعدتاً گزینه هایی مطرح هستند. هر زمان در مورد آنها به جمع بندی رسیدیم، اعلام می کنیم.

* آخرین جلسه ستاد مبارزه با کرونا در ورزش هفته گذشته تشکیل شد اما در مورد چگونگی ادامه فعالیت های ورزشی (اردیبهشت ماه به بعد) تصمیم گیری صورت نگرفت. برنامه ستاد در این زمینه چیست؟
- قرار نبود در این جلسه جمع بندی خاصی داشته باشیم. ستاد مبارزه با کرونا در ورزش پیشنهاداتی دارد که در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا گذاشته است. بر اساس نظر این ستاد، تصمیم گیری لازم را برای فعالیت های ورزشی در خردادماه و بعد از آن می گیریم. در واقع تا به امروز هم برای اتخاذ تمام تصمیمات همین روند را دنبال کرده بودیم.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن