خلیل زاده: باید ما را مثل پاری سن ژرمن قهرمان معرفی کنند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 492 ] - شنبه, 13 اردیبهشت 1399
خلیل زاده: باید ما را مثل پاری سن ژرمن قهرمان معرفی کنند

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما در پرسپولیس یاد گرفتیم به همه حریفان ریز و درشت احترام بگذاریم و این شاید یکی از اصلی ترین رموز موفقیت تیم ما بوده است. یک ر...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما در پرسپولیس یاد گرفتیم به همه حریفان ریز و درشت احترام بگذاریم و این شاید یکی از اصلی ترین رموز موفقیت تیم ما بوده است.
یک روز تعطیلی، دو روز تعطیلی، یک هفته تعطیلی و دو هفته تعطیلی خوب است، اما اگر به خاطر ویروس کرونا کار و زندگی شما تعطیل شده باشد چطور؟ حالا فکر کنید فوتبالیست هم هستید، هر روز سر تمرین می روید، با هواداران تیم خود خوش و بش می کنید و با همبازیان خود می گویید و می خندید، اما مجبور شدید به خاطر بحران کرونا 40، 50 روزی در خانه بمانید. حوصله تان سر می رود، کلافه می شوید و از منفعل بودن و خانه نشینی خسته می شوید. این حکایت این روز های شجاع خلیل زاده مدافع جنگنده پرسپولیس است که دلش برای تمرینات، مسابقات و هواداران تیمش لَک زده است و... بهتر است خودتان تازه ترین گپ و گفت ما با مدافع شماره 3 پرسپولیس را بخوانید.

*مدت ها از تعطیلی مسابقات و تمرینات لیگ برتر می گذرد و همه فوتبالیست ها و مربیان به نوعی خانه نشین شده اند. حوصله ات سر نرفته است؟
این ویروس مشکلات زیادی به وجود آورده است. من از نوجوانی و جوانی ورزش حرفه ای انجام می دادم و اولین بار است که چنین اتفاقی می افتد. واقعاً دلم برای همه چیز این فوتبال تنگ شده است. دلم برای هواداران، همبازیانم، استادیوم و زمین مسابقه تنگ شده است.

*زندگی بدون فوتبال را تجربه می کنی. چطور است؟
وقتی شما از چیزی که عاشق آن هستید و سال ها با آن زندگی کردید بالاجبار دور می شوید خیلی سخت و طاقت فرساست. ما در خانه تمرین می کنیم، اما فوتبال و تمرین واقعی چیز دیگری است. امیدوارم هرچه زودتر این ویروس فروکش کرده و نه تنها فوتبال بلکه زندگی همه مردم به حالت عادی برگردد.

*افسرده که نشدی؟!
نه! من یکی افسرده نمی شوم. به هر حال این تعطیلات فرصتی هم به همه ما داد که کمی فکر کنیم. نسبت به هم مهربان باشیم، ببخشیم و کدورت ها را دور بریزیم. قدر با هم و کنار هم بودن را بدانیم. قدر دوستان، آشنایان و نزدیکان را بیشتر بدانیم و مهربان تر باشیم.

*فکرش را می کردی چند ماه مسابقات لیگ به خاطر یک ویروس تعطیل شود؟
آن موقع که کرونا و اخبارش از چین آمد خیلی ها ازجمله خود ما جدی نمی گرفتیم. اگر می دیدیم یکی ماسک زده شاید می خندیدیم و می گفتیم زیادی جدی گرفته و می ترسد، اما به مرور زمان ثابت شد کرونا خیلی خیلی جدی است. مدت هاست همه قرنطینه شده ایم و دلم برای بیرون رفتن، ورزش کردن، مسابقه دادن و همه چیز تنگ شده است.

*تو که با رفقایت درلایو شوخی می کنی و می خندی.
بله ولی دوست دارم با علیرضا بیرانوند و بقیه بچه ها توی زمین تمرین یا رختکن شوخی کنیم و بخندیم. دلم برای همه آن روز ها تنگ شده است. راستی شما می دانید بالاخره چه می شود؟ بازی ها آغاز می شود یا نه؟

*با مربیان خودت حرف نزدی که بدانی؟
با مربیان تیم و افشین خان که در تماس هستیم، اما هیچ کس نمی داند از چه روزی تمرینات شروع می شود. البته می گویند از 15 یا 20 اردیبهشت اجازه تمرین به تیم ها می دهند و بعد از عید فطر هم که لیگ دوباره استارت می خورد. درست است؟

*ما هم مشابه همین حرف ها را شنیدیم و حتی فدراسیون و سازمان لیگ هم نمی دانند بالاخره لیگ برگزار می شود یا نه؟ البته شما پرسپولیسی ها که دوست دارید لیگ ادامه پیدا کند!
می دانم منظورت چیست ولی برای ما پرسپولیسی ها هم اولویت سلامتی جامعه است. ما هم دوست داریم اول همه مردم، بازیکنان و مربیان سلامت باشند، اما یک سؤال دارم. وقتی مراکز خرید یا مترو و اتوبوسرانی فعال است فوتبال فقط باید تعطیل باشد؟ فوتبال بیشتر از مراکز خرید یا مترو انسان ها را در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار می دهد؟ از آن طرف هم برخی مصاحبه ها عجیب است که بعضی ها برای تعطیل شدن کامل لیگ نوزدهم عجله عجیبی دارند. این دوستان اگر جای پرسپولیس و با 10 امتیاز اختلاف صدرنشین لیگ بودند باز هم حرف از تعطیلی دائمی مسابقات می زدند؟ مشخص است که نمی زدند.

*منظورت دقیقاً چه کسانی است؟
من اسم نمی آورم، چون خیلی ها هستند و البته همگی هم برای من قابل احترام. ما در پرسپولیس یاد گرفتیم به همه حریفان ریز و درشت احترام بگذاریم و این شاید یکی از اصلی ترین رموز موفقیت تیم ما بوده است. ضمن آنکه لیگ فرانسه هم به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد، اما به صورت رسمی پاری سن ژرمن به عنوان قهرمان معرفی شد.

*پاری سن ژرمن 68 امتیازی است و ...
بله، تیم بعدی مارسی 56 امتیازی آن هم در فاصله 11 هفته به پایان مسابقات در حالی که ما هم در فاصله 9 هفته به پایان 10 امتیاز از تیم دوم جلو هستیم. البته ما دوست داریم بازی کنیم. ما پرسپولیسی ها دوست داریم مثل سه سال گذشته بازی کنیم و مثل سه سال گذشته هم با قدرت قهرمان شویم، اما اگر ویروس کرونا فعلاً مهارشدنی نیست و خطر احساس می شود و بناست لیگ تعطیل یا لغو شود باید مثل لیگ فرانسه و تیم پاری سن ژرمن تیم ما را در لیگ برتر ایران به عنوان قهرمان لیگ ایران معرفی کنند.

*قطعاً از نتیجه حکم کمیته استیناف در خصوص بازی لغو شده سپاهان و پرسپولیس در اصفهان همان روز صدور رأی مطلع شدی. می خواستیم نظرت را بدانیم.
به نظرم همه چیز مشخص بود. ما تا اصفهان رفتیم، هتل گرفتیم، با اتوبوس به موقع وارد نقش جهان شدیم و با دستور ناظر مسابقه سر زمان مقرر گرم کردیم و وقتی حریف در زمین حاضر نشد باز هم با دستور جلال مرادی ناظر مسابقه زمین و استادیوم را ترک کردیم و همه این کار ها قانونی و جلوی چشم میلیون ها بیننده تلویزیونی انجام شد. با تمام احترامی که برای تیم خوب سپاهان، کادر فنی و بازیکنانش قائل هستم باید بگویم حکم کمیته انضباطی و استیناف قانونی بود و نمی شد حکم دیگری صادر کرد.

* 3 بر صفر شدن این بازی به شما چسبید؟!
ما دوست داشتیم با سپاهان در اصفهان بازی کنیم و مرد و مردانه در زمین برنده شویم، اما این 3 امتیاز هم حق ما و به قول معروف حلال حلال بود. یک بار دیگر اتفاقات آن بازی را مرور کنید تا خیلی چیز ها دستگیرتان شود.

*بعضی ها هم معتقدند این 3 امتیاز شاید سرنوشت لیگ را تعیین کند.
آیا ما مقصریم؟ این قبیل اتفاقات هیچ جای دنیا نمی افتد ولی اگر برخورد نشود با تمام احترامی که برای سپاهان قائل هستم ممکن است تکرار شود. ما می خواستیم بازی کنیم و کلی هم در زمین نقش جهان معطل شدیم. ما در سه سال گذشته هم ثابت کردیم بهترین تیم ایران هستیم و هیچ تیمی هم نتوانست جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرد، چون ما تیمی جنگنده، مبارز و نترس هستیم. این فصل هم می خواهیم پوکر کنیم و چهارمین قهرمانی خود را جشن بگیریم.

*آیا درست است که اول فصل همه شما بازیکنان پرسپولیس هم قسم شدید با کمک یکدیگر قهرمان شوید تا همه بدانند فقط برانکو عامل این قهرمانی نبوده است.
برانکو به پرسپولیس خدمت کرده و جایگاه ویژه ای نزد هواداران دارد. این صحبت ها را من هم شنیدم ولی ما بازیکنان شاگرد آقای برانکو بودیم و هیچ وقت درباره سرمربی خود یا پشت سرش این حرف ها را نمی زنیم. در این پرسپولیس حرمت و رعایت کسوت حرف اول و آخر را می زند.

*در هفته های اخیر چند بازیکن شما از جمله خودت، بشار رسن، علی علیپور... و حتی محسن ربیع خواه کم حرف صحبت از بی پولی باشگاه کردند. خودت و بشار هم مثل علیپور تلویحاً بحث احتمال جدایی را پیش کشیدی. آیا مشکلات حل شده است؟
ان شا الله حل می شود!

*شوخی کردی یا جدی می گویی؟
چه بگویم؟ هر چه لازم بود قبلاً گفته ام. بازیکنان پرسپولیس لایق بهترین ها هستند. من هم می دانم مدیران باشگاه به دنبال فراهم کردن امکانات و منابع مالی لازم هستند و امیدوارم موفق باشند. این تیم موفق پرسپولیس را فقط و فقط مشکلات مالی می تواند از هم بپاشد. این حرف من شخصی نیست و به خاطر کل تیم است. جلسه ای هم با مدیران داشتیم و سیدجلال به عنوان کاپیتان و بزرگ تر تیم مدام با مسئولان باشگاه صحبت می کند. امیدوارم پرسپولیس به عنوان قهرمان ایران به آرامش برسد و بچه ها هم حق خودشان را بگیرند، چون واقعاً برای این جایگاه زحمت کشیده اند. گفتم که این حرف من شخصی نیست.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن