فنونی زاده: برخی مدیران سرخابی ها از آوردن خارجی ها نفع مالی می برند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 193 ] - شنبه, 20 اردیبهشت 1399
فنونی زاده: برخی مدیران سرخابی ها از آوردن خارجی ها نفع مالی می برند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می گوید ممنوعیت استفاده از بازیکن و مربی خارجی در 2 باشگاه سرخابی پایتخت اتفاقی مثبت است و سایر تیم ها هم باید از آن الگو بگیرند. مرتض...

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می گوید ممنوعیت استفاده از بازیکن و مربی خارجی در 2 باشگاه سرخابی پایتخت اتفاقی مثبت است و سایر تیم ها هم باید از آن الگو بگیرند.

مرتضی فنونی زاده، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در گفت وگویی درباره ادامه یافتن لیگ نوزدهم گفت: این کار خوب سازمان لیگ و متولیان لیگ برتر بود زیرا با ادامه پیدا کردن بازی ها تکلیف قهرمان و سقوط کننده مشخص می شود و دیگر حرف و حدیثی در قهرمانی پرسپولیس به وجود نخواهد آمد. بسیاری از تیم ها مانند تراکتور، استقلال و سپاهان معتقد بودند قهرمانی پرسپولیس بدون بازی دور از عدالت خواهد بود که حالا با برگزاری 9 بازی باقی مانده عدالت دوباره به این تیم ها اثبات خواهد شد و پرسپولیس به چهارمین قهرمانی خود دست پیدا خواهد کرد.

او درباره احتمال افزایش مصدومیت ها و فشردگی بازی ها گفت: به هر حال باید اولویت ها را رعایت کنیم. شاید این فشردگی بازی ها و برگزاری 2 بازی در 10 روز باعث شود مصدومان زیادی روی دست تیم ها بماند اما به هر حال پایان دادن به لیگ و مشخص کردن قهرمان و سقوط کننده اولویت بالاتری دارد. البته این نکته را هم بگویم که مصدوم شدن در این شرایط طبیعی است زیرا بسیاری از بازیکنان از شرایط آرمانی خود دور شدند و حتی ممکن است کیفیت بازی های لیگ برتر هم نسبت به گذشته کاهش پیدا کند.

این بازیکن پیشین پرسپولیس درباره ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی توسط دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی وزارت ورزش گفت: پرسپولیس و استقلال در 10 سال اخیر بازیکنان خارجی بی کیفیت زیادی را به خود دیدند که نه تنها سودی نداشتند بلکه زیان مالی هم داشتند و با شکایت به فیفا، این دو باشگاه را درمعرض جریمه و محرومیت قرار دادند. به نظرم این اتفاق می تواند مثبت باشد و باعث دیده شدن استعدادهای داخلی شود. به هر حال پرسپولیس و استقلال نمی توانند پول این بازیکنان خارجی را بدهند و حتی پرسپولیس باید همین بشار رسن و رادوشوویچ را هم رد کند و به جای این دو نفر که نیمکت نشین هستند، از بازیکنان داخلی استفاده کنند.

فنونی زاده درباره این که آیا این ناعدالتی در قیاس با سایر تیم ها نیست؟ تصریح کرد: تیم های متمولی مثل سپاهان و تراکتور که می توانند پول بازیکن خارجی را بدهند، نیازی نیست که این راه را پیش بگیرند اما سایر تیم های دیگر هم باید استفاده از بازیکن خارجی را کم کنند و به صفر برسانند تا بتوانند دخل و خرج خود را کنترل کنند.

وی در پایان گفت: البته این را هم بگویم که وزارت ورزش همان طور که فکری به حال بازیکنان و مربیان خارجی کرده است، فکری هم به فکر مدیران داخلی این دو باشگاه بکند که استقلال و پرسپولیس هر چه می کشند از مدیران شان است. یکی از مسببان اصلی دردسر شدن همین بازیکنان خارجی، مدیران باشگاه ها هستند که جذب چنین بازیکنانی برای آن ها منافع مالی دارد و به خاطر همین است که سالی 3 یا 4 بازیکن خارجی بی کیفیت جذب این دو تیم می شوند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن