سوشا- پرسپولیس در 4 پرده

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1165 ] - دوشنبه, 22 اردیبهشت 1399

سوشا- پرسپولیس در 4 پرده

سوشا مکانی وارد یک دعوای مفصل و دنباله دار با هواداران پرسپولیس شده است. اقدام او از یک جهت منحصر به فرد است؛ اینکه معمولا بازیکنان پرسپولیس و استقلال به تیم ... 3 out of 5 based on 2 ratings.
سوشا- پرسپولیس در 4 پرده

سوشا مکانی وارد یک دعوای مفصل و دنباله دار با هواداران پرسپولیس شده است. اقدام او از یک جهت منحصر به فرد است؛ اینکه معمولا بازیکنان پرسپولیس و استقلال به تیم ...

ارتش سرخ دات كام :

سوشا مکانی وارد یک دعوای مفصل و دنباله دار با هواداران پرسپولیس شده است. اقدام او از یک جهت منحصر به فرد است؛ اینکه معمولا بازیکنان پرسپولیس و استقلال به تیم رقیب می پیوندند و بعد در اینستاگرام تغییر رفتار می دهند، اما سوشا بدون اینکه از آبی ها پیشنهاد داشته باشد به سمت این تیم متمایل شده است. در هر صورت مکانی عقیده دارد طی دوران حضورش در پرسپولیس یعنی لیگ های چهاردهم و پانزدهم، هواداران به اندازه کافی از او حمایت نکرده اند. این در حالی است که مکانی با تزلزل فنی و حاشیه های فراوانی که داشت، هرگز نتوانست به سرخ ها کمک کند. همه ماجرا اما همین نیست و سوشا از جهات دیگر هم باعث زیان دیدن پرسپولیس شد. برای نمونه می توان به 4 نمونه خاص اشاره کرد؛ مصداق هایی که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

اولین محرومیت، نخستین جام
داربی برگشت لیگ چهاردهم، هفته آخر و در فضایی کاملا تشریفاتی برگزار شد، چون هیچ کدام از 2 تیم حتی سهمیه هم نمی گرفتند و برد و باخت فرقی به حال شان نمی کرد. با این حال این بازی حیثیتی را پرسپولیس با تک گل علی علیپور برد. در پایان این مسابقه سوشا مکانی به سمت هواداران استقلال شادی کرد که همین مسئله باعث تذکر حنیف عمران زاده به او شد. بین 2 طرف درگیری فیزیکی به وجود آمد و نهایتا سوشا 3 جلسه از همراهی تیم محروم شد. چون فصل به پایان رسیده بود، این محرومیت به ابتدای لیگ پانزدهم منتقل شد و به این ترتیب مکانی حضور در برابر پدیده مشهد، استقلال خوزستان و سپاهان را از دست داد. برانکو ناچار شد برای این 3 بازی از دروازه بان جانشین یعنی ایمان صادقی استفاده کند. صادقی هم سنگ تمام گذاشت و 8گل خورد و پرسپولیس از این 3 مسابقه فقط یک امتیاز گرفت. شاید اگر مکانی با همین کیفیت فنی اش در این 3 بازی حاضر بود و پرسپولیس یکی دو گل کمتر می خورد این تیم قهرمان می شد، اما سرخپوشان آخر فصل جام را صرفا به خاطر تفاضل گل از دست دادند. غیراز همه گل های بدی که مکانی خورد و ماجرای بازداشت و حبس او بین 2 نیم فصل، این محرومیت بی خودی هم واقعا برای پرسپولیس گران تمام شد.

دومین محرومیت، دومین جام
در لیگ پانزدهم اما سوشا مکانی غیر از خود لیگ، جام حذفی را هم با سناریوی تکراری «محرومیت ناشیانه- ضربه خوردن تیم» از چنگ سرخپوشان درآورد. در بازی مرحله یک هشتم نهایی برابر ملوان، مکانی به خاطر اعتراضات احساسی و درگیری عجیب با داور و کمک هایش یک کارت زرد گرفت تا 2 اخطاره شود و دیدار مرحله بعد برابر ذوب آهن را از دست بدهد. در آن مسابقه باز ایمان صادقی درون دروازه قرار گرفت، هرچند در همان دقایق آغازین با اشتباه یدالله جهانبازی از زمین اخراج شد تا گلر سوم تیم در وقت های اضافی 2 گل بخورد و پرسپولیس در اصفهان با جام دوم وداع کند.

وقتی سرمایه ایرانی شد
سوشا مکانی در لیگ چهاردهم به پرسپولیس پیوست. آن زمان نیلسون کوریا، گلر اصلی سرخ ها بود و طبیعتا بین این 2 نفر رقابت فنی درگرفت. این رقابت اما به حاشیه کشیده شد و ناسازگاری های سوشا، کادرفنی را ناگزیر از انتخاب نهایی یک دروازه بان و حذف قطعی نفر دیگر کرد. نهایتا حمید درخشان سوشا را نگه داشت و نیلسون را کنار گذاشت؛ هرچند برخی حواشی بیرون زمین گلر برزیلی هم در اتخاذ این تصمیم بی تأثیر نبود. درخشان که با انتقاد شدید افکار عمومی مواجه شده بود، فلسفه حفظ سوشا را حمایت از «سرمایه ایرانی» عنوان کرد، اما مکانی قدر این فرصت را ندانست. او در زمین به نمایش های ضعیفش ادامه داد و بیرون از آن هم کلی حاشیه رنگارنگ ساخت.

اخراج 2 مربی از پرسپولیس
سوشا مکانی در لیگ چهاردهم با اشتباه های پرشماری که داشت، باعث اخراج 2 سرمربی از پرسپولیس شد. او هفته هفتم برابر تراکتورسازی با مشارکت محسن بنگر یک گل به خودی زد تا ورق بازی را برگرداند و سرخپوشان بازنده شوند. پس از این شکست، حمیدرضا سیاسی که سخت به دنبال بهانه ای برای اخراج علی دایی می گشت فرصت مناسب را به دست آورد و سرمربی تیم را کنار گذاشت. مکانی اما بیکار ننشست و هفته بیست وسوم همان فصل 2 گل از نفت مسجد سلیمان خورد تا پرسپولیس در مسابقه ای متوقف شود که تیم حریف حدود یک نیمه را با یک بازیکن کمتر بازی کرده بود. این تساوی مقدمات اخراج درخشان را فراهم کرد و او یک هفته بعد از بازی مسجد سلیمان، از سمتش برکنار شد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن