تا بن دندان گرفتار مشکلات مالی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 519 ] - 9 روز پیش

تا بن دندان گرفتار مشکلات مالی

پرسپولیس با مشکلات بسیار روبرو است، آن قدر که حتی در روز خوش خود نیز با اما و اگر روبرو می شود. اتفاقات روز سه شنبه هفته گذشته از این دست موارد بود. روزی که پ... 3 out of 5 based on 2 ratings.
تا بن دندان گرفتار مشکلات مالی

پرسپولیس با مشکلات بسیار روبرو است، آن قدر که حتی در روز خوش خود نیز با اما و اگر روبرو می شود. اتفاقات روز سه شنبه هفته گذشته از این دست موارد بود. روزی که پ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس با مشکلات بسیار روبرو است، آن قدر که حتی در روز خوش خود نیز با اما و اگر روبرو می شود. اتفاقات روز سه شنبه هفته گذشته از این دست موارد بود. روزی که پرسپولیس بالاخره از قرارداد جدید خود با کارگزار برند، رونمایی کرد و حالا سوالات گوناگونی را به وجود آورده است.
این روزها پرسپولیس تا بن دندان گرفتار است و این در حالی است که دندان های کرم خورده هم کم ندارد که حالا سرپرست باشگاه پرسپولیس که به یک دندانپزشک است، نوید آن را داد که دندان های خراب را علاج کند یا آن ها را بکَند و دور بیندازد. به نظر می رسد، آقای دکتر باید دست به جراحی بزند ولی قبل از آن مهم است که دندان خراب  را به درستی بشناسد که مبادا اندک دندان های سالم به اشتباه، دور انداخته شوند.

*امضای مهرداد هاشمی لازم نبود ولی…!
رسانه ها، هفته گذشته، با کنایه به سخن رییس هیات مدیره پرسپولیس در توضیح عدم حضور مهرداد هاشمی در کنفرانس خبری،  پرسیدند که آیا برای امضای او در قرارداد هم جا نبود؟
نکته این است که اصلا نیازی به این امضاء هم نبود، همان طور که نیازی به حضور آن همه افراد غیرضروری در کنفرانس خبری نبود. افرادی که واقعاً برای آن امر به کار نیامدند. اسناد تعهدآور باشگاه با امضای مدیرعامل و یک عضو هیات مدیره که توسط مجمع یا هیات مدیره برگزیده می شود، اعتبار قانونی پیدا می کنند، اما مساله به همین جا ختم نمی گردد.
مهرداد هاشمی ، چندی پیش گفته بود که هر فرد یا شرکتی می خواهد با پرسپولیس قرارداد ببندد، اول باید برود، آگهی رسمی را ببیند که دارندگان حق امضاء را بشناسد. نکته اساسی در همین جا نهفته است. این که دارندگان حق امضاء، باید ابتدا طبق صورتجلسه مجمع عمومی شرکت، ثبت رسمی شده باشند که آگهی آن وجود داشته باشد. آیا این هیات مدیره، در ثبت شرکت ها به رسمیت رسیده است؟ ما که هرچه سایت آگهی های روزنامه رسمی کشور را زیرورو کردیم به موردی دست پیدا نکردیم. جستجوها به نتیجه ای ختم نشد. این در حالی است که طبق قانون، مجامع شرکت ها باید تغییرات این گونه را با ارسال نسخه ای به ثبت شرکت ها اعلام دارند.
در تبصره ذیل ماده 39 اساسنامه شرکت پرسپولیس، آنجا که به بحث درباره اختیارات مجمع می پردازد، آورده شده است که هرگاه تصمیمات مجمع، متضمن انتخاب مدیران باشد باید نسخه ای از صورتجلسه برای ثبت رسمی به ثبت شرکت ها ارسال شود. امضای هاشمی پای قرارداد لازم نبود ولی اعتبار امضاهای دیگر به اقداماتی است که صورت نگرفته و حداقل در این دوره مقصر این مساله، مدران گذشته باشگاه نیستند.

*امضاء ها قانونی و حقوقی است؟
این سوال واقعا وجود دارد که از امضاهای پای قرارداد بازیکنان تا همین امضای قرارداد های تجاری و اسناد اعتباری باشگاه از چه پشتوانه قانونی و حقوقی بهره می برد؟ آیا همه چیز در همان حکم وزیر خلاصه می شود و سایر موارد، مثل اجرای اساسنامه شرکت، قانون تجارت و امور ثبتی که مربوط به قوه قضاییه می شود فرمالیته است؟
باشگاه پرسپولیس از ابتدای سال 97 به این سو فقط 2 بار مراجعه به ثبت شرکت ها داشت که به مسایل دیگری مربوط به علامت تجاری باشگاه مختص می شد. آخرین اثر از ثبت هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، به 8سال و نیم قبل در پاییز 1390 برمی گردد که ترکیب لطف ا… فروزنده دهکردی، محمد رویانیان، علی پروین، سید محمدرضا پنجعلی و  محمد حسین نژاد فلاح برای هیات مدیره معرفی شد. البته بحث ثبت رسمی اعضای هیات مدیره در تمام این سال ها هیچ گاه جدی گرفته نشده است که این خود جای سوال دارد و نتیجه چنین رویکردی ، باید هم نابسامانی های فراوان پرسپولیس در بخش های مالی ، ساختاری، حقوقی و قراردادی باشد. این مشکلات در این دوره آغاز نشده است ولی مدیران فعلی بر این منوال پیش می روند. نیاز به اصلاحات و بیمار بودن ساختار حرف درستی است ولی فراتر از ان چیزی است که رییس هیات مدیره باشگاه درباره آن سخن گفت.

*هیات مدیره زیر سوال به خاطر قانون تجارت و اساسنامه شرکت
قرارداد کارگزاری برند که در سال های گذشته با عنوان مجری طرح برند خوانده می شد و پیش ازاین هم گفتیم که برای اولین بار اتفاق نیفتاده است، توسط هیات مدیره تصویب شد که به امضاء رسید. الحاقیه آن نیز چنین شرایطی داشت. از اعتبار صاحبان امضاء در پای قرارداد که در بالا به ان پرداختیم اگر بگذریم به اعتبار صاحبان مصوبه صورتجلسه می رسیم. مهرداد هاشمی چندی پیش در گفتگو با میثاقی گفته بود هیات مدیره پرسپولیس با 3نفر هم قانونی است ولی این طور نبود و نیست. اساسنامه شرکت پرسپولیس بر اساس شرکت سهامی عام تنظیم شد و به ثبت رسید. طبق ماده 107 قانون تجارت، شرکت های سهام عمومی باید حداقل 5عضو هیات مدیره داشته باشند. در ماده40 اساسنامه شرکت هم آمده است که؛ شرکت به وسیله هیات مدیره ای مرکب از حداقل پنج نفر عضو اصلی اداره شود.
البته هیات مدیره می تواند با 3 عضو رسمیت یابد، منوط به آن که حداقل 5 عضو قانونی، فعال و دارای حق امضاء داشته باشد. هر یک از اعضاء نیز می تواند در نامه ای رسمی یک عضو دیگر را نماینده خود قرار دهد و هر عضو اجازه دارد فقط نمایندگی یک نفر را بر عهده بگیرد.
درواقع در حال حاضر قراردادها در پرسپولیس به تصویب هیات مدیره ای می رسد که طبق اساسنامه و الزامات قانونی، فاقد شرایط لازم برای تصمیم گیری است.

*شیوع بیماری از یک جایی فراتر از پرسپولیس
این که رییس هیات مدیره و سرپرست باشگاه، ساختار و تشکیلات را بیمار می داند از این جهت خوب است که حداقل نقص را قبول دارند ولی آیا همین کافی است؟ این همه مدارک و سند چگونه از باشگاه خارج می شود. آیا غیر از افرادی در این امر نقش دارند که در سطوح بالای مدیریتی باشگاه هستند و منتخب و تایید شده مراجع بالادستی هستند؟ این افراد چگونه وارد تشکیلات می شوند و زور چه کسی به آن ها می رسد. آیا ساختار بیمار پرسپولیس از خود پرسپولیس شروع می شود یا از جایی بالاتر از پرسپولیس؟ حالا که اصل موضوع موردتوافق است چه بهتر که سر نخ و مشکل را هم از جای درست آن ببینیم. قبل از هر چیز هم باید تعارف را کنار گذاشت. از سوی دیگر اگر بحث را تا سر حد ساختار تشکیلاتی باشگاه، پایین بیاوریم، آیا لزوم تبیین چارت، مشکلات را حل می کند. آیا نفرات مناسب برای پر کردن مسوولیت ها در اختیار  قرار دارد؟ تکلیف آدم های سفارشی چه می شود؟ مگر نه این که از گذشته تا حال، مجریان طرح برند با ترک تشریفات پای میز مذاکره نشسته اند. همین امر از کجا می آید؟ آیا همین وضعیت در مورد حضور سفارشی بسیاری افراد، صدق نمی کند؟


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن