اکسید هد

رنج تازیانه و سرمایه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1107 ] - سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399

رنج تازیانه و سرمایه

این یک مدیحه سرایی برای علی کریمی نیست؛ چه اینکه جادوگر با لشکر جان بر کفان مجازی اصلا نیازی به این حرف ها ندارد. این در درجه اول یک دست مریزاد ساده است برای ... 5 out of 5 based on 8 ratings.
رنج تازیانه و سرمایه

این یک مدیحه سرایی برای علی کریمی نیست؛ چه اینکه جادوگر با لشکر جان بر کفان مجازی اصلا نیازی به این حرف ها ندارد. این در درجه اول یک دست مریزاد ساده است برای ...

ارتش سرخ دات كام :

این یک مدیحه سرایی برای علی کریمی نیست؛ چه اینکه جادوگر با لشکر جان بر کفان مجازی اصلا نیازی به این حرف ها ندارد. این در درجه اول یک دست مریزاد ساده است برای آقای شماره هشت که خبر مشارکتش در تاسیس مدرسه ای در سیستان و بلوچستان عزیز، در این روزهای سخت کمی حال مان را خوش کرد. اما بعد؛ این یک ملامت نامه بلندبالاست برای آنها که امثال کریمی را کنار زده اند و خواسته یا ناخواسته در صدد محو این سرمایه های انگشت شمار هستند. بروید یک جامعه شناس درست و حسابی پیدا کنید و از او بپرسید «سرمایه اجتماعی» یعنی چه و چقدر سخت است که یک نفر به چنین سطحی برسد.

تحقیق کنید و ببینید میزان سرمایه های اجتماعی در هر کشور چقدر اندک است و در عین حال این ذخایر چقدر برای هر جامعه حیاتی هستند. سرمایه اجتماعی یعنی کسی که مردم به او بیشتر از دولت، بیشتر از رسانه ها و گاهی حتی بیشتر از خودشان اطمینان دارند. این سرمایه ها در بحران و بزنگاه هایی مثل سیل، زلزله، قحطی و جنگ به شدت به کار می آیند.

در ایران اما با سرمایه های اجتماعی چه می کنند؟ ببینید نوع رفتارها با کریمی، دایی، حجازی، شجریان و نوادری از این دست چطور بوده؟ البته که همه اینها آدم هستند و به حکم زمینی بودن کلی کم و کاستی دارند، اما برآیند وجودشان برای جامعه مثبت است. علی کریمی که به سهم خودش همیشه «زبان مردم» بوده چرا باید اینطور به کناری رانده شود؟ علی دایی که برای کمک به زلزله زده ها بیشتر از دولت پول جمع می کند چرا الان به «دلایل مبهم» بیرون گود است؟ هیچکس به اندازه ما علیه دایی نقد ننوشته، اما آیا حق او این هجر و عزلت مجهول است؟ زنده یاد ناصر حجازی که در روزهای بیماری کمک چند میلیونی نماینده احمدی نژاد را به او برگرداند و محترمانه از خانه اش راند، چرا باید با قلبی آکنده از درد چشم از این جهان فرو می بست؟

پرویز پرستویی را به کجا رسانده اید که مکررا می گوید: «وصیت می کنم تلویزیون خبر مرگم را اعلام نکند»؟ و البته این تلویزیون همان است که این روزها با منقاش صدای فردوسی پور را حتی از مسابقات قدیمی بیرون می کشد تا خدای ناکرده اثری از عادل روی آنتن باقی نماند. محمدرضا شجریان که کلا هیچ؛ مگر ما از این آدم ها چند تا داریم و مگر آسان به دست می آیند که با آنها چنین می کنید؟ این رنجنامه پایان ندارد، چون در کشور ما رنج تازیانه بر سرمایه ها پایان ندارد. عجالتا اما دم شما گرم، علی آقای کریمی...


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر نفت مسجدسلیمان راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15
نفت م.س
نفت م.س
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن