اکسید هد

پرسپولیس با بیرو شروع می کند یا رادو؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 900 ] - پنجشنبه, 1 خرداد 1399
پرسپولیس با بیرو شروع می کند یا رادو؟

آخرین مسابقه پرسپولیس 8 اسفند برگزار شده و اگر تصور کنیم بازی بعدی این تیم در لیگ برتر مقابل پیکان 31 خردادماه یا اول تیرماه برگزار خواهد شد، 112 یا 113 روز (...

ارتش سرخ دات كام :

آخرین مسابقه پرسپولیس 8 اسفند برگزار شده و اگر تصور کنیم بازی بعدی این تیم در لیگ برتر مقابل پیکان 31 خردادماه یا اول تیرماه برگزار خواهد شد، 112 یا 113 روز (چیزی نزدیک به چهار ماه) بین بازی قبلی و مسابقه بعدی سرخ ها فاصله می افتد و شرایط به گونه ای خواهد شد که بسیاری از دوستداران پرسپولیس جزئیات مربوط به آخرین مسابقه تیم محبوب شان از جمله ترکیب اصلی و نفرات مورد اعتماد یحیی گل محمدی در آن مقطع زمانی را فراموش خواهند کرد.

به هر حال شاید پرسش مهمی که از حالا تا آن روز درخصوص ترکیب پرسپولیس مطرح باشد مربوط به پست دروازه بانی است؛ اینکه آیا یحیی دوباره به بیرانوند اعتماد کرده و شماره یک تیم ملی را به ترکیب اصلی برمی گرداند یا همچنان به رادوشویچ تکیه می کند؟

پرسپولیس در این فصل فوتبالی و تا کنون 26 بازی انجام داده؛ بازی در لیگ برتر، سه دیدار در جام حذفی و دو مسابقه در لیگ قهرمانان آسیا. از این تعداد 19 بازی گابریل کالدرون این تیم را هدایت کرده و 7 مسابقه گل محمدی در نقش سرمربی پرسپولیس روی نیمکت نشسته است. در عین حال ذکر این نکته ضروری است که در یکی از مسابقات تحت رهبری یحیی، تیم حریف (سپاهان) به میدان نیامده و با اینکه امروز سه امتیاز این مسابقه در کارنامه یحیی ثبت می شود اما قطعاً تعداد گل های زده و کلین شیت ناشی از رأی انضباطی در کارنامه تیم و بازیکنان ثبت نخواهد شد.

با این وجود آمار نشان می دهد در مجموع این 26 بازی 17بار بیرانوند در ترکیب قرار گرفته و 9 بازی هم به رادوشویچ رسیده است. بیرانوند در 13 بازی لیگ برتر، دو دیدار جام حذفی و دو مسابقه لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته که 13 گل خورده و 8بار کلین شیت کرده است. رادوشویچ اما در 8 بازی لیگ برتر و یک دیدار از جام حذفی به میدان رفته -یکی از بازی های لیگ برتری اش (سپاهان) محاسبه نمی شود- که در این مسابقات یک گل خورده و در 7 بازی کلین شیت کرده است.

از 13 گلی که بیرانوند خورده 9تا در لیگ برتر و 4تا در لیگ قهرمانان آسیا بوده، ضمن اینکه او در هر دو بازی جام حذفی مقابل ماشین سازی و صنعت نفت کلین شیت کرده است. بیرو به ترتیب در بازی مقابل استقلال، ماشین سازی (حذفی)، شاهین بوشهر، ماشین سازی، فولاد، صنعت نفت (جام حذفی)، تراکتور و صنعت نفت کلین شیت کرده است.

بیرانوند که اولین بازی فصل را به خاطر محرومیت از دست داد در دو بازی لیگ (سپاهان رفت و استقلال برگشت) و همچنین دو بازی متوالی آسیایی (الدحیل و شارجه) 2 گل خورده است. او در اولین مسابقه این فصلش مقابل تراکتور در تبریز گل بدی خورد و بعد از آن در دیدار مقابل صنعت نفت روی نیمکت نشست، اما کالدرون که از مجموع 19 حضورش روی نیمکت 12بار به بیرو میدان داد در حد فاصل هفته سوم تا یازدهم لیگ به علاوه دو مرحله جام حذفی 10 بازی متوالی به بیرانوند میدان داد. بیرانوند البته در این 10 مسابقه 6 کلین شیت هم داشت اما در هر دو گلی که مقابل سپاهان خورد؛ گلی که در مشهد مقابل شهرخودرو پذیرفت، گلی که از پیکان دریافت کرد و در نهایت گلی که مقابل نفت مسجدسلیمان خورد یکی از مقصران اصلی بود.

کالدرون بعد از دریافت گل از مسجدسلیمان و شکست خانگی که موقعیت خودش را هم بشدت به خطر انداخت در بازی حذفی یک چهارم نهایی هم از بیرانوند استفاده کرد اما در بازگشت به لیگ از رادوشویچ بهره برد.
رادشویچ که در اولین و سومین بازی فصل مقابل پارس جم و صنعت به میدان رفته و کلین شیت کرده بود از 25 شهریور (دیدار با صنعت نفت در تهران) تا 14 آذر (بازی با ذوب آهن در اصفهان) به مدت 80 روز روی نیمکت نشست تا بالاخره به ترکیب اصلی برگردد. رادو در برد درخشان تیمش در اصفهان کلین شیت کرد اما کالدرون در بازی بعدی مقابل گل گهر در تهران باز بیرانوند را به ترکیب برگرداند. در آن مسابقه پرسپولیس به سختی برنده شد اما گلی که بیرو در لحظات پایانی دریافت کرد باعث شد تا مرد آرژانتینی دوباره به گلر کرواتش میدان دهد و بیرو را برای مدتی کنار بگذارد.

بعد از آن رادو در چهار دیدار متوالی (سایپا، پارس جم، نساجی و شهرداری ماهشهر جام حذفی) به میدان رفت که بیرانوند در برخی از این مسابقات حتی روی نیمکت هم نبود. رادو در هیچ کدام از این بازی ها گل نخورد اما بیرانوند خوش شانس بود که مرد آرژانتینی از پرسپولیس جدا شد.

با حضور گل محمدی روی نیمکت او هم مثل برانکو و کالدرون به شماره یک اعتماد کرد. بیرانوند مقابل تراکتور و در برد مهم تیمش کلین شیت کرد. این اتفاق در آبادان هم تکرار شد اما دریافت دو گل بد در دربی کاری کرد تا یحیی هم بیرانوند را نیمکت نشین کند.

 رادو بدشانس بود که در بازی سرنوشت ساز با سپاهان که در ترکیب قرار گرفته بود حریف به میدان نیامد چراکه بعد از آن دو مسابقه آسیایی در پیش بود.

در قطر و مقابل الدحیل بیرانوند دو گل خورد که حداقل روی گل اول مقصر بود. در امارات و بازی با شارجه هم او دو گل دیگر دریافت کرد که گل دوم را از زاویه نسبتاً بسته خورد و باز هم مقصر بود. همین گل های بد خورده با وجود چند عکس العمل خوب باعث شد یحیی دوباره رادوشوویچ را به ترکیب اصلی برگرداند.

در بازگشت به لیگ برتر رادو در بازی بدون تماشاگر مقابل شهرخودرو به میدان رفت و در نهمین بازی فصلش (یا به عبارت درست تر هشتمین) با وجود عملکرد خوب خود اولین گل این فصلش را دریافت کرد و نتوانست تعداد کلین شیت هایش را به بیرانوند (8 کلین شیت) برساند.

با تعطیلی لیگ برتر ناشی از شیوع ویروس کرونا، رادوشویچ برای چندمین بار در این فصل بدشانسی آورد و بیرانوند خوش شانس بود که مسابقات تعطیل شد تا از روی نیمکت شاهد بازی های متوالی رادو نباشد کما اینکه بعید نبود در دوران یحیی، گلر کروات سرخ ها اولین بازی های آسیایی اش را هم در فروردین ماه تجربه کند.

به هر حال اکنون پس از حدود 70 روز تعطیلی، تمرین پرسپولیس از شنبه آغاز خواهد شد و این دو دروازه بان رقابتی یک ماهه و جانانه را آغاز خواهند کرد. در نهایت و قبل از بازی با پیکان باید دید یحیی با درنظر گرفتن تمرینات حدوداً یک ماهه برای آن مسابقه تصمیمی می گیرد یا با درنظر گرفتن بازی آخر رادو را در ترکیب اصلی قرار داده و بیرانوند را روی نمیکت می نشاند. همچنین باید دید جدایی بیرو در پایان فصل و نگاه یحیی به رادو به عنوان گزینه اصلی گلر شماره یک فصل بعد تیمش تأثیری در تصمیم سرمربی پرسپولیس خواهد داشت یا خیر؟


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر نفت مسجدسلیمان راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15
نفت م.س
نفت م.س
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن