صورت های مالی مشروط؛ تا اطلاع ثانوی غیر قابل فروش!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 722 ] - پنجشنبه, 1 خرداد 1399

صورت های مالی مشروط؛ تا اطلاع ثانوی غیر قابل فروش!

پرسپولیس و استقلال اکنون با درنظر گرفتن برخی مفاد و معیارهای مهم قانون تجارت، قابل واگذاری نیستند مگر آنکه در زمان اندک باقی مانده تا واگذاری تمام ابهام های ما... 3 out of 5 based on 2 ratings.
صورت های مالی مشروط؛ تا اطلاع ثانوی غیر قابل فروش!

پرسپولیس و استقلال اکنون با درنظر گرفتن برخی مفاد و معیارهای مهم قانون تجارت، قابل واگذاری نیستند مگر آنکه در زمان اندک باقی مانده تا واگذاری تمام ابهام های ما...

ارتش سرخ دات كام : پرسپولیس و استقلال اکنون با درنظر گرفتن برخی مفاد و معیارهای مهم قانون تجارت، قابل واگذاری نیستند مگر آنکه در زمان اندک باقی مانده تا واگذاری تمام ابهام های مالی خود را از میان بردارند. یکی از اهرم هایی که باشگاهی را به سمت واگذاری و عرضه سهام در بورس می برد سوددهی و برخورداری از روند مثبت و رو به رشد مالی است که در حال حاضر نه باشگاه پرسپولیس از ظرفیت سوددهی برخوردار است و نه باشگاه استقلال. واقع بینانه است که بگوییم هر دو باشگاه حتی از تأمین منابع مالی یومیه خود نیز ناتوانند و دست نیاز به سوی این شرکت و آن شرکت و حتی برخی افراد دراز می کنند تا مبالغی را به عنوان وام دریافت کنند.


آنچه سرخابی ها را بیش از هر چیز به این روزمرگی انداخته بر کسی پوشیده نیست، به این دلیل که بخش اعظمی از درآمدهای باشگاه های بزرگ دنیا از دریافت حق پخش تلویزیونی تأمین می شود اما در فوتبال ایران سهم اندکی از این حلقه بزرگ اقتصادی به باشگاه ها تعلق می گیرد و تازه این اواخر با کلی چک و چانه زنی از سوی وزارت ورزش قرار شده بعد از واگذاری این عدد به 30درصد سهم از حق پخش تلویزیونی افزایش یابد که تضمینی هم برای عمل به آن وجود ندارد!
 
مسأله اصلی تر در پروسه واگذاری، شفاف سازی مالی باشگاه هاست که طبق قانون تجارت باشگاهی قابل واگذاری خواهد بود که از این حیثت هیچ ابهامی در صورت های مالی خود نداشته باشد. با استناد به صحبت های یکی از اعضای سابق هیأت مدیره استقلال که در زمان صدارت عضو تأثیرگذاری هم بود، هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با صورت های مالی مشروط در حسابرسی های پایان سال به کار خود خاتمه داده اند که این رفتار نادرست مالی سبب می شود هر دو باشگاه از دامنه واگذاری خارج شوند. در نتیجه چنانچه باشگاه ها با وضعیت موجود به بخش خصوصی واگذار شوند یا سهامی به آنها تعلق گرفته و آن سهام عرضه شود، بدون شک در سال های آتی با مشکلات بزرگی مواجه شده و چه بسا واگذاری آنها غیرقانونی و کم لم یکن تلقی گردد و انتقال آن به افراد حقیقی یا حقوقی ملغی شود.

به جهت آنکه انتقال یا واگذاری دو باشگاه در آینده با مشکلات قانونی مواجه نشود بیش از هر چیز لازم است صورت های مالی که هرساله به طور مشروط بسته شده بار دیگر باز شده و تمام حساب و کتاب ها روشن و بدهکار و بستانکارها از باشگاه تمییز داده شده و بعد به تأیید سازمان حسابرسی کل کشور رسیده و در نهایت سهام این باشگاه ها عرضه شود. در واقع این اقدام مقدمه ای است بر صحت جریان واگذاری دو باشگاه که به انتقال سهام آنها به مردم یا افراد حقوقی وجاهت قانونی می بخشد، در غیر این صورت اگر دو باشگاه در ماه های آتی واگذار شوند و به حساب های آنها رسیدگی نشود طبق قوانین داخلی نیز این انتقال عاری از صحت و درستی خواهد بود و ارزش قانونی خود را از دست خواهد داد.

در حقیقت باید اینطور به ماجرا نگریست که شرکت هایی که سود و زیان آنها شفاف نیست و حساب های شان مشروط بسته می شود و در بخش بستانکاری و بدهکاری خود با ابهام هایی عمیق مواجه اند قادر به شرکت و عرضه سهام خود در بورس نیستند اما اکنون عزمی در میان تصمیم گیران برای واگذاری دو باشگاه وجود دارد که تصور می شود تمام این صورت های مالی از حالت مشروط خارج شده که حتی اگر فرض را بر پرداخت تمام بدهی های دو باشگاه به طلبکاران پیشین خود بگیریم باز هم دیون بزرگی به اداره مالیات وجود دارد که تا امروز به هیچ یک از آنها رسیدگی نشده است و به طور کلی این واگذاری را زیر سؤال می برد.

البته نباید این واقعیت را فراموش کنیم که هر دو باشگاه با بدهی های جاری نیز مواجه اند. برای مثال وضعیت بدهی پرسپولیس بدهی خارجی قابل توجهی از جمله به برانکو و کالدرون و سایر دستیاران این دو سرمربی دارد و وضعیت باشگاه استقلال هم با بدهی شفر و استراماچونی روشن نیست که همین دیون کافی است تا ادعای بسته شدن مشروط صورت های مالی این دو باشگاه را تأیید کنیم و به واگذاری آنها در آینده تردید داشته باشیم. بدون شک باشگاه هایی با این همه بدهی و سندسازی نمی توانند برای واگذاری و ارائه سهام مشروعیت داشته باشند مگر آنکه تا روز واگذاری تمام این ابهام ها برطرف شود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل الدحیل به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن