ابراهیمی: پرسپولیس 90 درصد راه قهرمانی را رفته است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 250 ] - 4 روز پیش
ابراهیمی: پرسپولیس 90 درصد راه قهرمانی را رفته است

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: از خصوصی سازی نباید بترسیم، چون افرادی داریم که بتوانند سرخابی ها را اداره کنند. ناصر ابراهیمی مربی اسبق تیم ملی فوتبال ای...

ارتش سرخ دات كام :

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: از خصوصی سازی نباید بترسیم، چون افرادی داریم که بتوانند سرخابی ها را اداره کنند.

ناصر ابراهیمی مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در گفت وگویی، در خصوص ازسرگیری رقابت های لیگ برتر اظهار داشت: از روز اول گفتم نمی شود با هیچ قانونی قهرمانی را به پرسپولیس بدهند. در کشور های دیگر هم کرونا وجود دارد، اما بازی ها دوباره آغاز شد و در بسیاری از کشور ها اجازه ندادند بازی ها نیمه تمام بماند.

ابراهیمی ادامه داد: حالا ممکن است تاریخ شروع مسابقات در همه کشور ها متفاوت باشد، اما امکان ندارد که بازی ها را در کشور هایی مثل ایتالیا و انگلیس تعطیل کنند. اگر فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا همه چیز را تعطیل کردند، آن وقت می شد از تعطیلی لیگ ایران هم حرف زد. خودم پرسپولیسی هستم و می دانم که پرسپولیس 10 امتیاز از رقبایش جلو است و حدود 90 درصد راه قهرمانی را رفته است.

او با اشاره به اختلاف امتیاز به وجود آمده بین تیم فوتبال پرسپولیس با دیگر رقبا گفت: با شروع بازی ها و اینکه پرسپولیس می تواند قهرمان لیگ شود یا نه، به هنر مربی تیم ارتباط خواهد داشت. 48 سال مربی بودم و این چیز ها را می دانم. در انگلیس هم لیورپول اختلاف خیلی زیادی با دیگر تیم ها دارد، اما آن ها ادامه مسابقات را جدی می گیرند. امیدوارم یحیی گل محمدی تفاوت 10 امتیازی پرسپولیس با رقبا را به 15 امتیاز تبدیل کند.

ابراهیمی بیان داشت: 20 سال پیش گفتم اگر همین راه را بخواهیم طی کنیم، قطعا به بن بست می رسیم. وقتی می بینیم راهی که وزارت ورزش در این سال ها طی کرده و بالای 20 مدیرعامل را در همین چند سال برای پرسپولیس تغییر داده، به این می گوییم نابسامانی! وزارت ورزش باید جوابگوی این موضوع باشد. مگر می شود یک مدیرعامل پس از 3 ماه تغییر کند؟ کدام مدیرعامل می تواند در 3 ماه کاری انجام دهد؟ فوتبال را در دراز مدت از بین برده ایم.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد: باشگاه های قدیمی تهرانی مثل برق، هما، بانک ملی، دارایی و ... سالی 10 بازیکن به فوتبال ایران معرفی می کردند. شاهین به تیمی معروف بود که خودش بازیکن تربیت می کرد. در این سال ها یکی از مدیرانی که خیلی فرصت برای کار کردن پیدا کرد، رویانیان بود که فقط 2 سال اجازه کار کردن پیدا کرد. مدیر اگر موفق باشد یا نباشد، در فوتبال ایران تغییر می کند.

او تصریح کرد: سیاست مدیران ارشد ورزشی در ایران خیلی خوب نیست. استقلال هم مثل پرسپولیس مدیران زیادی در این سال ها داشته است. در رده های پایه می دانم که مربیان از جیب خودشان برای تیم ها آب معدنی تهیه می کنند. ترکیه چندین سال پیش خودش را از آسیا جدا و به اروپا اضافه کرد. بزرگان ورزش آن کشور به باشگاه بزرگ ترکی مثل گالاتاسرای، بشیکتاش و بقیه تیم ها، ورزشگاه و وام دادند و تیم ها را خصوصی کردند. ما هم باید این کار را بکنیم.

وی درمورد خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: چرا از خصوصی سازی می ترسیم؟ اگر قرار باشد علی پروین بخواهد پرسپولیس را بخرد باید از او بترسیم؟ امثال پروین و عابدینی خودشان می توانند تیمی مثل پرسپولیس را بچرخانند. متاسفانه اتاق فکری تشکیل نمی شود و هر کسی به بزرگان ورزش ما هر پیشنهادی بدهد، آن ها باور می کنند. حرف های من انتقاد سازنده است پس چرا باید به چنین جایی برسیم. یواش یواش داریم به زنگ تفریح اعراب تبدیل می شویم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درمورد قانون جدید منع جذب بازیکن خارجی در این باشگاه و استقلال تاکید کرد: این مورد نیاز به بررسی بیشتری دارد. آنقدر دلال ها بازیکنان درجه 3 و 4 به فوتبال ایران آوردند که کار به اینجا رسید. سید جلال حسینی می خواهد از فوتبال خداحافظی کند، باید بازیکن خارجی که می آوریم از حسینی هم بهتر باشد و هم در دنیا مطرح باشد. در این سال ها با فیلم و ویدئو بازیکن به ایران آوردیم.

ابراهیمی درباره ارزیابی اش از این قانون و اینکه آیا با این طرح موافق است، گفت: خیر من با این قانون هم موافق نیستم. مگر رئال مادرید مجبور به رعایت چنین قانونی است. البته باید به سازندگی در فوتبال توجه کنیم تا بتوانیم فوتبالیست صادر هم بکنیم. من در کانون مربیان بودم و از قرارداد ها خبر دارم. از قرارداد میلیاردی بازیکنان، همه مبلغ به خودش نمی رسد و در نتیجه بازیکن راهی کشور های خلیج فارس می شود. چرا امید ابراهیمی سال هاست که در قطر بازی می کند؟ فوتبالیست ها هم باید به فکر آینده شان باشند.

وی بیان کرد: سال در تیم های پایه به استعدادیابی مشغول بودم. الآن کسی حاضر است سراغ استعدادیابی برود؟ چون این کار هزینه می خواهد. یک زمین فوتبال بخواهید برای یک ساعت کرایه کنید، مبلغ سنگینی باید پرداخت کنید و همه استعدادیاب ها کارشان را رها کردند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن