مهدوی کیا: شرایط پرسپولیس برای قهرمانی هموارتر است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 547 ] - 3 روز پیش

مهدوی کیا: شرایط پرسپولیس برای قهرمانی هموارتر است

هادی مهدوی کیا در سال های 1377 تا 1380 عضو پرسپولیس بود. پیستون راست سال های گذشته سرخپوشان حالا یکی از ارکان اصلی آکادمی کیا است. کرونا تمرینات آنها را هم تع... 5 out of 5 based on 1 ratings.
مهدوی کیا: شرایط پرسپولیس برای قهرمانی هموارتر است

هادی مهدوی کیا در سال های 1377 تا 1380 عضو پرسپولیس بود. پیستون راست سال های گذشته سرخپوشان حالا یکی از ارکان اصلی آکادمی کیا است. کرونا تمرینات آنها را هم تع...

ارتش سرخ دات كام :

هادی مهدوی کیا در سال های 1377 تا 1380 عضو پرسپولیس بود. پیستون راست سال های گذشته سرخپوشان حالا یکی از ارکان اصلی آکادمی کیا است. کرونا تمرینات آنها را هم تعطیل کرده، اما رفته رفته مثل لیگ برتر فوتبال، آکادمی کیا هم تمریناتش را آغاز خواهد کرد.
با هادی مهدوی کیا در مورد اتفاقات اخیر فوتبال، تصمیم به از سرگیری لیگ برتر، مشکلات مدیریتی در رأس باشگاه صحبت کردیم. گفت وگوی ما با بازیکن سابق پرسپولیس را در زیر می خوانید:

*کار شما هم تعطیل شد؟
از همان موقع که همه فعالیت های ورزشی را تعطیل کردند، ما هم کارهای مان را اینترنتی دنبال می کردیم. اما بعد دیدیم خیلی تعطیلات طولانی مدت شد و لیگ های پایه تکلیف شان مشخص نیست، به همین خاطر تصمیم کرفتیم که فشار روی بچه ها نیاوریم اما از دستورالعمل های لازم را در اختیار آنها قرار دادیم تا بدن های شان حفظ شود. حالا هم قرار است تمرینات از 10 خرداد شروع شود.

*بعد از کلی حرف و حدیث، بالاخره تصمیم گرفته شد که لیگ برتر ادامه پیدا کند؟
باید بازی کنند دیگر، باید دید عرف در فوتبال دنیا چه بوده، ما هم همان کار را انجام دهیم. در کشورمان همیشه حرف زیاد است. خیلی ها بدون کارشناسی صحبت می کنند. حرف ها هم معمولا طوری است که در آن نفع افراد بیشتر در نظر گرفته می شود. عرف در کشور، تقریبا همیشه همین بوده، خیلی ها همین شکلی هستند. به همین خاطر چون اختلاف نظر زیاد است، باید به جامعه جهانی رجوع کنیم، وقتی نظرات متفاوت هست و در یک راستا نیست، می توانیم ببینیم دیگران چه کار کردند و ما هم همان کار را انجام دهیم. خب دنیا دارد رفته رفته لیگ هایش را راه اندازی می کند. مثلا در آلمان شروع کرده اند، بقیه هم تمرینات شان را آغاز کردند و قرار است بازی ها دنبال شوند.

*ضمن اینکه این روزها تقریبا فقط ورزش شروع نشده، همه به کارهای شان بازگشته اند.

خیلی ساده هست. همه جوامع و مشاغل راه افتادند، تازه فعالیت بدنی که خیلی در سلامت بدن تاثیر گذار بوده، بنابراین وقتی همه به سر کارشان برگشته اند، دیگر بحثی نمی ماند.

*عده ای می خواستند پرسپولیسی که به قهرمانی دوباره نزدیک است، را از این مهم دور کنند.
هر کسی ذینفع هست، توجیه منطقی به نفع خودش می آورد. اگر تیم شان صدر بود هم می گفتند نباید بازی ها تعطیل شود. همانطور که گفتم اینجا براساس منفعت ها صحبت می شود. درحالیکه موضوع باید دو دوتا چهار تا شود. باید همه چیز را مد نظر قرار داد.

*چقدر پرسپولیس را به قهرمانی نزدیک می بینید؟
فوتبال است دیگر، نمی شود قطعی گفت. البته با فاصله ای که پرسپولیس دارد، شرایطی که هست، طبیعی است که شرایط برایش خیلی راحت تر از سایر تیم ها باشد. ولی زیبایی ورزش مخصوصا فوتبال به این است که کسی نمی تواند پیش بینی اش کند، نخبه ترین مفسران فوتبالی هم نمی توانند حتی یک بازی ساده را قبل از سوت داور، دقیق پیش بینی کنند. تمام جذابیت این ورزش همین است ولی شرایط برای قهرمانی پرسپولیس هموارتر است. ضمن اینکه کسی این قهرمانی را به آنها هدیه نداده، آنها خودشان در زمین زحمت کشیده اند.

*برخلاف رقبایی که امتیاز بازی با سپاهان را بادآورده عنوان می کردند!

من به این موضوع ورود نمی کنم چون خیلی واضح بود. مثل همان موضوع منفعت ها که قبلا گفتم. دنیا به این حرف ها و ادعاها می خندد. تیم به زمین نیامده و می گوید جلوی مان را گرفته و نگذاشته اند از هتل خارج شویم، این حرف ها دیگر قابل بحث نیست، موضوع کاملا روشن است.

*می شود فوتبال را با رعایت پروتکل های بهداشتی دنبال کرد؟
بله تاحدودی. مثلا ما خودمان برای شروع تمرینات، خواسته ایم لباس را از خانه بپوشند، به رختکن نروند، دست ندهند، تا حد امکان فاصله دو متری در همه تمرینات رعایت شود. تا حدودی می شود رعایت و کنترلش کرد، اما مسئله اصلی این است که مگر هنوز همه مردم در خانه هستند؟ همه جامعه درگیر کار شده اند، فروشگاه ها باز شده، همه دارند کنار هم زندگی می کنند و طبیعتا باید تا حد امکان رعایت کرد.

*و دعواهای خسته کننده مدیریتی؟
این چیزها دیگر در پرسپولیس و استقلال عادی هست، این داستان ها همیشه بوده، سر اینکه چه کسی قدرت را بگیرد.

*چرا همه می خواهند در رأس دو باشگاه باشند؟
چون شهرت دارد.

*یک شعار و وعده کلیشه ای هم همیشه هست، اینکه سرخابی ها خصوصی می شوند!
نمی دانم، درست موضوع را پیگیری نمی کنند. خیلی چشمم آب نمی خورد. البته به خاطر شرایط پیش آمده مجبور شدند این دو تا تیم را یک کاری کنند. می خواهند خصوصی اش کنند تا از شرش راحت شوند، ولی به نظر من نمی شود، به همین سادگی نیست. این یک بازی است. بعد از چند سال، می خواهند بگویند این کار را کردیم، اما آن وقت زیرساخت هایش فراهم نبود.

*یعنی با خصوصی سازی مخالفید؟
نه، در نهایت باید خصوصی سازی شود ولی وقتی هیچ چیزی در کشور ما به صورت واقعی خصوصی نیست، نمی شود. اصلا چیز خصوصی مشخصی در هیچ کدام از مشاغل نداریم، اینها هم جدا از جامعه نیستند، تمام کشور دست دولت هست. ضمن اینکه اول باید زیرساخت خصوصی سازی و واگذاری به افراد، مثل همه جای دنیا مشخص شود و بعد خصوصی سازی اتفاق بیافتد. یعنی نیاز به تغییرات کلان و عمده برای خصوصی سازی دو تیم است.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن