محرمی: چرا من نباید مدیرعامل پرسپولیس باشم؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 786 ] - 4 روز پیش

محرمی: چرا من نباید مدیرعامل پرسپولیس باشم؟

مجتبی محرمی از بهترین مردان فوتبال ایران در سال های دهه شصت و هفتاد بود که امروز در تنهایی، خودش و غرورش را در دایره اعتبار وبزرگیش مخفی کرده است. وقتی پای حرف... 5 out of 5 based on 2 ratings.
محرمی: چرا من نباید مدیرعامل پرسپولیس باشم؟

مجتبی محرمی از بهترین مردان فوتبال ایران در سال های دهه شصت و هفتاد بود که امروز در تنهایی، خودش و غرورش را در دایره اعتبار وبزرگیش مخفی کرده است. وقتی پای حرف...

ارتش سرخ دات كام : مجتبی محرمی از بهترین مردان فوتبال ایران در سال های دهه شصت و هفتاد بود که امروز در تنهایی، خودش و غرورش را در دایره اعتبار وبزرگیش مخفی کرده است. وقتی پای حرف هایش می نشینی باور نخواهی کرد که برای حفظ غرورش از چه ها که نگذشته است .
وقتی با مجتبی حرف می زنی باور نداری که چه کسانی به عشق او حاضرند فداکاری کنند و همه چیزشان را به تلافی روزهای بزرگی مجتبی در فوتبال ایران به او ببخشند ….
وقتی با او حرف می زنی باور نداری که کسانی هستند که حاضرند برای او تنها ثروتشان یعنی موتور سیکلت زیر پای خود را هم هدیه کنند ….
این مجتبی محرمی بزرگ است که این حرف ها را می زند و مهم ترین نکته درباره او و حرف هایش همین است که بدانی حرف هایش باور کردنی نیست اما راست است و جذابیت  حرف هایش دقیقا به همین خاطر است .

*کجا هستی آقا مجتبی ؟
خانه و در قرنطینه هستم، در تهران … اما اگر مشکلاتم بیشتر باشد برمی گردم پردیس..

*چرا پردیس؟
هم راحت تر هستم و هم آنجا اجاره ارزانتر است.

*یعنی همین طور بی توقع مثل همیشه؟
-یعنی چه کار باید بکنم؟

*مثلا انتظار نداری یکی از دوستانت در پرسپولیس قدیم که در تیم های دیگر مدیر یا سرمربی هستند بگویند که مجتبی بیا پیش ما؟
نه کسی نمی گوید و من هم نمی توانم.

*نمی توانی که چه کار کنی؟
نمی توانم سر خم کنم، نمی توانم تعظیم کنم، نمی توانم دست بوسی کنم، نمی توانم التماس کسی را بکنم…

*پس چی، چه کار بلدی رفیق؟
بلدم خدا را شکر کنم، شکر کنم به خاطر این که شخصیتم را به گونه ای خلق کرده که حاضر نمی شوم در بدترین شرایط دست کسی را ببوسم و تعظیم کنم و دنبال تملق و التماس باشم. خیلی از بچه های فوتبال با دست بوسی ها اینطور زندگی می کنند .

*الان یعنی هیچ فعالیتی نداری؟
نه الان که هنوز در قرنطینه هستیم ….فقط با ناصر محمد خانی رفت و آمد داریم و البته چند شب قبل هم رفتیم خانه آقا محمد پنجعلی

*مشکلت در مورد خانه چیست که می خواهی برگردی پردیس؟
مشکل زیاد است، یا اجاره ها زیاد است و یا این که می ویند به مجرد خانه نمی دهیم! البته من که مجرد نیستم و زن و بچه دارم البته در انگلیس هستند ….غیر از این مسئولان شرکت پیشکسوتان فشار می آورند که خانه را تخلیه کن، وقتی حق من از فوتبال این مملکت یک آپارتمان استیجاری نباشد پس چیست؟

*ولی خیلی ها حاضرند تنها به خاطر اسمت به تو خانه اجاره ای البته مجانی بدهند .
خیلی ها حاضرند بدهند اما من حاضر نیستم بگیرم. فرق ماجرا همین است!ا خلاق من همین است که از اول هم بود .خیلی ها پیام می دهند وا ز من شماره حساب و شماره کارت می خواهند که برایم پول بریزند. یک پیک موتوری می خواهد موتورش را برای من بفروشد و یک کسی پیدا شده و می گوید حاضرم کلیه ام را بفروشم و پولش را به تو بدهم . بیا تلفنم را چک کن وب بین چند نفر حاضرند برای من کمک کنند …

*واقعا؟ باورش سخت است؟
بله سخت است اما باور کن من اگر می خواستم اینطور زندگی کنم که الان وضعیتم این نبود و میلیاردر بودم …مثل برخی از دوستان دست بوس! من طلبکار کسی نیستم.

*البته تو برای فوتبال ایران زحمت کشیدی و فوتبال ایران به تو بدهکار است. البته من نمی دانم که این حق را چطور باید به تو بدهند آقا مجتبای عزیز اما خیلی ها که یک صدم تو نبودند حالا چه به قول خودت با دست بوسی و یا به جز دست بوسی صد برابر تو می برند .
البته ما چیزی نمی بریم که بخواهد کسی ده برابر یا صد برابر از من بگیرد اما به هر حال کسی به من بدهکار نیست و همه چیز به خاطر بدشانسی من بوده که زمانی فوتبال بازی کردم که در فوتبال پول نبوده است. وگرنه اگر الان بود و این طور پول می گرفتیم باز هم کسی می گفت که فوتبال ایران به من بدهکار است؟

*میخواستم یک سوال بپرسم …این که در روزگار فوتبالی تو چه کسی از بعد فنی بیشتر از همه پشت تو ایستاد .
– از نظر فنی استانکو، او در دوره محرومیت من در سال 74 و بعد از آن خیلی روی من کار کرد و حساب زیادی داشت . او چنان کار کرد که من در سن 32 سالگی باز هم به تیم ملی فوتبال کشور دعوت شدم آن هم زمانی که مایلی کهن اصولا به جوان های کم سن وسال رغبت برای دعوت شدن نشان می داد.

* یعنی مربیان دیگر …..؟
تمامش را خودت بخوان.

*بین دوستان چطور؟
الان ناصر محمد خانی ذهنی و روحی بیشتر از همه من را حمایت می کند در بحث معروفت و مرام…

*باشگاه پرسپولیس و مدیرانش؟
باشگاه پرسپولیس را بی خیال باش …آنها آنقدر دور و اطراف دارند و آن قدر به ماشین و خانه هایشان توجه دارند که فکرشان به من نمی رسد ….برخی از دوستان ما از اول حضورش به عنوان مدیر تا آخرش اصلا به پرسپولیس فکر نمی کند…بلکه همه فکرش به دنبال گسترش است ….

*گسترش چه؟
گسترش ماشین 10 میلیاردی و خانه 30 میلیاردی خودش…اینها که این همه ادعا دارند که به فکر آن دنیا نیستند و فقط ادعا می کنند چون اگر غیر از این بود که اینطور دنبال این چیزها نمی دویدند .

*مثلا مدیری که همبازیت بود؟
بله او از سری اول که به باشگاه آمد چیزی نداشت. در پرسپولیس و راه آهن آن قدر روزی داشتند که من فکر می کردم دیگر به فوتبال فکر نکند اما دوباره او را به پرسپولیس برگرداندند.

*او  چه کارهایی بلد بود که برخی مثل زادمهر و دادگان و ذوالفقارنسب و مثل اینها بلد نبودند بیشتر یا بهتر از او انجام دهند که بعد بروند دوباره سراغ او…دادگان چطور؟ سلامت بود و کار بلد اما چرا حرف از او نیست؟
– آنها فرقشان این است که فوتبال را بلدند و اداره کردن سلامت فوتبال را هم می فهمند …من نمی دانم …برو از کسانی بپرس که او را آوردند و زندگی آدمهای معمولی را تبدیل به زندگی اشرافی کردند ….مثل همبازی سابق خودم که وضع مالیش یک باره عوض شد.

*چطور بود وضع مالی همبازی سابقت؟
برو از بقیه بپرس چرا همه این حرفها را از من می پرسی!

*قدیم ها می گفتند در هر مسئولیتی باید بررسی کنیم و یک مدیر وضع مالی و دارایی های خود و خانواده اش را قبل وب عد از مسئولیتش وقتی از درب خارج می شود اعلام کند. الان چطور؟ به نظر شما جواب می دهد این کارها؟

آن مدیر اصلا از درب خارج نمی شود بلکه از اتاقی به اتاق دیگر می رود و ظاهرا داستانی پشت سر حضورشان هم هست….

*ظاهرا قوه قضائیه قرار است ورود کند به این پرونده ها وبرخلاف پرونده های قبلی این بار ظاهرا جدی تر گرفته می شود .
خدا کند

* یادت هست مختلصین و دلال سکه و مرغ را اعدام کردند؟ در فوتبال هم کسی لیاقت دارد که به خاطر بد رفتاری و دلالی و کثیف کردن چهره فوتبال اعدامش کنند؟
– تا دلت بخواهد هست…لابد انتظار داری از بین همبازیان قدیمی خودم اسم یک اعدامی بیاورم …

*بگذریم..از این عکس بگو کاپیتان
نه در این بازی محمد آقای پنجعلی کاپیتان بود

* نه این بازی را نگفتم، کلا گفتم کاپیتان…این بازی پرسپولیس و آرارات سال 73 بود درست است؟
بله فکر کنم سال 1373بود که ما بازی را 2بر صفر بردیم و علی دایی که تازه به پرسپولیس آمده بود 2 گل برای ما زد. شماره او در این بازی 12 بود .

* درباره مدیریت بیشتر بگو…
چرا من بگویم؟ مگر خودت نمی دانی؟

*تو مجتبی محرمی هستی، بسیاری از موفقیت های پرسپولیس بدون تو امکان پذیر نبود، بی تعارف پرسپولیس بدون تو قهرمان مسابقات 68 و69 تهران و قهرمان آسیا 70 وقهرمان سال 75 در لیگ نمی شد احتمالا.
ممنونم پس بگو چرا من نباید مدیر عامل پرسپولیس باشم؟

*مدیر عامل؟ جدی میگویی؟
چرا دروغ بگویم، در این تیم ملاک مدیریت کردن چیست؟ آنها که مدرک تحصیلی بالاتری از من داشتند چه کردند، برای یک ریال گمشده چه کار کردند؟ حق تیم را به اوساگونا و استوکس دادند که همه گلوی خودشان را پاره کردند که نیاورید اینها را، اینها را برای پرسپولیس نیاوردید برای سهم دلالی آوردید که برای پسرانتان ماشین مدل ماشین خودتان بخرید …با چه ماشینی آمدید وبا چه ماشینی رفتید؟ بیایید حساب کنیم ، تو که وضع خانوادگی و محل زندگی و ماشینت معلوم بود که چه بود، بیاییم حقوق رسمی خودتان را محاسبه کنیم وب گوییم در این سالها فقط حقوقت را پس انداز کردید و هیچ هم نخوردید و لباس هم نپوشیدید ؟ با آن پول یک صدم آن چه حالا دارید هم نداشتید به خدا….

*از مدیریت خودت بگو

بیایند اعلام کنند مدیر عامل پرسپولیس مجتباست، بعد بروند بین من و مدیران سابق …حداقل مدیران سه تا 4سال قبل و بعد بپرسند از هوادارن پرسپولیس که مجتبی بهتر است یا انصاری فرد و عرب و گرشاسبی وطاهری ….

*شما که قبلا مدیر نبودید؟
لازم هم نبود که باشم، من 2تا مشاور و2تا وکیل و2تا کارشناس امور اجتماعی وفرهنگی و ورزشی می آورم، به پیشکسوتان رسیدگی می کنم و دزدی هم نمی کنم، در امور فنی فوتبال هم خودم به تنهایی از همه رفقا قویتر هستم…بعد دیگر چه کاری باید بکنم که مدیران قبلی کردند و من بلد نبودم بکنم، شاید بگویند من از نظر اخلاقی مشکل دارم…بروند تحقیق کنند کدام یک از آقایان هیچ مشکلی نداشتند؟ می خواهید خودم بگویم؟

*این حرف ها جدی ست یا این که در قالب اعتراض اینطور حرف میزنی؟
نه به خدا جدی جدی حرف می زنم، من حتی می دانم اگر مدیر شوم چه کسی مسئول امور بین الملل است و چه کسی مسئول امور رسانه ….یعنی می خواهم بگویم همه افرادی که من روی آنها نظر دارم از آدمهایی که امروز و دیروز در باشگاه بوده و هستند قوی تر هستند .

*آقا مجتبی یک جمله از طرف خودم و دوستانم و هوادارن پرسپولیس و رفقایت در جمع پیشکسوتان پرسپولیس می خواهم بگویم…
– بگو.

*همه دوستت داریم و به حرفهایت ایمان داریم …

– ممنونم من هم همینطور
مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن