مجله ارتباط

    melibet

استیلی: یحیی از مربیان خارجی خیلی بهتر است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 410 ] - شنبه, 10 خرداد 1399
استیلی: یحیی از مربیان خارجی خیلی بهتر است

حمید استیلی بازیکن و مربی سابق پرسپولیس هرگونه تصمیم گیری در خصوص تمرین و مسابقات را مشروط به مسائل بهداشتی و شرایط روز و تصمیم مراجع ذیصلاح می داند. حمید است...

ارتش سرخ دات كام :

حمید استیلی بازیکن و مربی سابق پرسپولیس هرگونه تصمیم گیری در خصوص تمرین و مسابقات را مشروط به مسائل بهداشتی و شرایط روز و تصمیم مراجع ذیصلاح می داند. حمید استیلی که مدت ها مصاحبه ای انجام نداده بود در گفت وگویی حرف ‎ها و نقطه نظراتش را درباره لیگ، پرسپولیس و تیم ملی مطرح کرد و به سؤالات پاسخ داد.
 
*تمرینات شروع شد اما ظاهراً بعضی از تیم ها با مشکلات و موانعی مواجه شدند تا جایی که بعضی تیم ها کماکان دنبال تعطیلی تمرین و نیمه تمام ماندن لیگ هستند!
در هر کشوری مسئولان بهداشت و فدراسیون فوتبالش بر اساس شرایط کشورشان و امکانات و زیرساخت هایی که وجود دارد نسبت به انجام تمرین و بازی ها تصمیم می گیرند. شرایط فوتبال و وابسته بودن به اسپانسرها و مشخص شدن وضعیت تیم ها هم مسأله ای بوده که تیم ها را بر آن واداشته تا تمرین و لیگ شان را برگزار کنند. در کشور ما هم مشکلاتی هست اما سازمان لیگ و فدراسیون و مراجع ذیصلاح در حد توان شان موانع و مشکلات را برطرف کردند و به نظر می رسد شرایط برای ادامه لیگ مهیاست. در هر حال و در هر وضعیتی نکته مهم جان انسان هاست و اگر مشکل پزشکی تیم ها را تهدید نکند حتماً می توان تمرینات و 9 هفته باقیمانده را برگزار کرد تا برای بازی های پایانی و فصل بعد و لیگ قهرمانان آسیا که قرار شده شهریورماه برگزار شود با مشکلی مواجه نشویم. از سوی دیگر وقتی ما فینال لیگ قهرمانان آسیا و مسابقه‎ای به آن دشواری را برگزار می کنیم حتماً می توانیم با وجود بعضی از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید باز هم به کارمان ادامه دهیم تا تیم ها با قدرت تمرینات و بازی های لیگ شان را ادامه دهند. من شخصاً فکر می کنم اگر با رعایت مسائل بهداشتی تمرینات و لیگ را شروع کنند شرایط بهتری به وجود آمده و فضای بهتری در جامعه و بین فوتبالدوستان حاکم خواهد شد و نشاط در مجموع در فوتبال ما و بین مردم به وجود می آید.

* در لیگ قهرمانان آسیا که قرار است از شهریور به صورت متمرکز احتمالاً در قطر برگزار شود، چه شرایطی را برای نمایندگان کشورمان پیش بینی می کنید؟
نماینده های ما در آسیا در دور رفت بازی های آسیایی شان را خوب شروع نکردند چون از حق میزبانی محروم بودند و این مسأله روی تیم های پرطرفدار ما مثل پرسپولیس و استقلال و حتی شهرخودرو فشار وارد کرد اما متأسفانه شاهدیم که قرار شده حق میزبانی در دور برگشت هم از نماینده های ما گرفته شود که این مسأله خیلی به ضرر پرسپولیس و استقلال است چون از فاکتور هوادار محرومیم. در سالی که پرسپولیس نایب قهرمان آسیا شد بیشتر در بازی های برگشت ورق را به سود خود برگرداند و تا فینال صعود کرد. سالی که اگر دست برانکو به لحاظ بازیکن بازتر بود شاید معجزه تکمیل می شد و تیم پرسپولیس حتی می توانست شاهکارش را با قهرمانی تکمیل کند. این بار هم بدون تماشاگر کار برای یحیی و شاگردانش سخت است اما آنالیز قوی و رفع اشکالات دور رفت می تواند پرسپولیس را به صعود از گروهش در آسیا امیدوار کند.

*یحیی گل محمدی در مصاحبه ای جنجالی با ایران ورزشی به این نکته اشاره داشت که بعضی تیم ها بیشتر از کرونا از پوکر قهرمانی پرسپولیس می ترسند.  شما چه تعبیری از حرف سرمربی پرسپولیس دارید؟
یحیی مربی بسیار خوبی است و به نظرم حتی از خیلی از مربیان خارجی که در ایران کار کردند مربی بهتری است. در فوتبال هم ممکن است هر حسی برای تیم های مختلف وجود داشته باشد و ما نمی توانیم در این خصوص قضاوت کنیم اما در مورد پرسپولیس با توجه به 10امتیاز اختلافی که این تیم با سپاهان تیم دوم جدول دارد، به نظرم شاگردان یحیی شانس خیلی زیادی برای کسب چهارمین قهرمانی متوالی و حتی جام های سه گانه داخلی را دارند هر چند در آسیا کار پرسپولیس را سخت و دشوار می دانم.

*وزارت ورزش جذب بازیکن خارجی را برای دو تیم سرخابی ممنوع اعلام کرده. تصمیم اتخاذ شده را درست و منطقی می دانید؟
باشگاه های ما مشکل دارند و اکثر آنها با ضعف مدیریتی مواجه هستند. هزینه ها به هیچ وجه با درآمدها همخوانی ندارد و از آنجایی که کمبود منابع درآمدی داریم و فقط هزینه می کنیم با مشکلات متعددی مواجه می شویم. یکی از این مسائل هم به جذب و هزینه بازیکنان خارجی باز می گردد که اکثراً به دلیل همان مشکلی که گفتم برای پرداخت پول خارجی ها هم به مشکل می خوریم و متأسفانه تبعات سنگینی را متحمل می شویم.

*پرسپولیس در بخش مدیریت با مشکلات زیادی مواجه شده به نظرتان بهترین گزینه برای مدیرعاملی پرسپولیس چه شخصی است؟
بدون شک آقای دادکان به عنوان فردی فوتبالی و تحصیلکرده و مدیر بهترین گزینه برای مدیرعاملی پرسپولیس هستند و همه هم به این موضوع اشراف کامل دارند. از سوی دیگر چون مدیریت های ما هم مدیریت های دولتی هستند و حیات شان مربوط به بودجه است من بهترین شخص را آقای دادکان می دانم چون ایشان مدیری هست که می تواند برای باشگاه به بهترین شکل درآمدزایی کرده و باشگاه را اداره کند.  زمانی که خودم عضو هیأت مدیره پرسپولیس بودم به اتفاق آقای سلیمی یکی دیگر از اعضای وقت هیأت مدیره به آقای دادکان پیشنهاد مدیرعاملی دادیم اما آقای دادکان به ما گفتند به ایشان اجازه مدیرعاملی داده نخواهد شد. با این وجود ما بحث آقای دادکان را برای مدیریت پرسپولیس مطرح کردیم اما متأسفانه وزارت ورزش پیشنهاد ما را قبول نکرد تا از داشتن مدیری بسیار لایق برای پرسپولیس محروم بمانیم. فقط امیدوارم این بار آقای دادکان انتخاب شوند تا یکی از چالش های بسیار مهم و تأثیرگذار در پرسپولیس که بحث مدیریت و تغییرات متوالی بوده ختم به خیر شود و پرطرفدارترین تیم ایران از موهبت داشتن مدیرعاملی تمام عیار دوباره محروم نشود.

*از پرسپولیس جدا شویم. به نظرتان اسکوچیچ و دستیارانش می توانند در تیم ملی موفق شوند؟
شرایط ما به گونه ‎ای بود که ما باید هر چه زودتر تصمیم می گرفتیم چون زمانی نداشتیم. در بحث انتخاب مربی خارجی هم گزینه اول ما برانکو بود که به دلیل مشکلاتی حضور ایشان در تیم ملی میسر نشد و اسکوچیچ انتخاب شد. خوشبختانه دستیاران خوبی برای ایشان انتخاب شدند و کریم باقری و هاشمیان حتماً می توانند بازوان قدرتمندی برای اسکوچیچ باشند و خیلی به تیم ملی ما کمک کنند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : بیژن حیدری
پنجشنبه, 26 تیر 1399 / ساعت : 21:00
ماشین سازی
ماشین سازی
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی10
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن