bahrami_head

نماینده مجلس: دولت هزینه خصوصی سازی نادرست را به دولت بعدی منتقل نکند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 346 ] - جمعه, 16 خرداد 1399
نماینده مجلس: دولت هزینه خصوصی سازی نادرست را به دولت بعدی منتقل نکند

 منتخب مجلس یازدهم با اشاره به این که سیاست دولت در راستای خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال باید منجر به جدایی کامل آنها از دولت و افزایش کارآیی باشگاه ها ش...

ارتش سرخ دات كام :

 منتخب مجلس یازدهم با اشاره به این که سیاست دولت در راستای خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال باید منجر به جدایی کامل آنها از دولت و افزایش کارآیی باشگاه ها شود، گفت: تا مشکل درآمدزایی باشگاه ها حل نشود، واگذاری این دو باشگاه امری بی فایده است.

حسن شجاعی در گفتگویی با اشاره به این که طی سال های گذشته بارها و بارها شنیده شده که دولت ها قصد دارند سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی واگذار کنند، گفت: این وعده های بی عمل، حالا تا جایی پیش رفته که مردم دیگر به شعار خصوصی سازی باشگاه ها اعتماد ندارد.

نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس یازدهم افزود: این در شرایطی است که پس از برگزاری 4 نوبت مزایده بدون سرانجام در سال های 93 و 94، دولت اقدام به خروج این دو باشگاه از لیست واگذاری ها در مرداد 1394 کرد. با وجود این در نیمه دوم سال 97 با خروج این دو باشگاه از گروه 3 واگذاری ها، دولت باز هم شعار خصوصی سازی سرخابی ها را سر داده که تا کنون در تحقق این شعار ناکام بوده است.

وی با اشاره به این که به تازگی وعده داده شده که سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تا شهریور 99 در فرابورس پذیرش و عرضه اولیه خواهد شد، تصریح کرد: این که دولت بخواهد 5 یا 10 درصد این دو باشگاه را در بازار سهام بفروشد و از این محل برای خود کسب درآمد کند، و پس از آن باز هم مدیریت و مالکیت خود را ادامه دهد، نامش را نمی توان خصوصی سازی گذاشت.

شجاعی تاکید کرد: خصوصی سازی به این مفهوم است که دولت سیطره خود را از مدیریت و مالکیت بنگاه ها و باشگاه های ورزشی کنار بزند. بر این اساس تصریح می کنم که دولت علاوه بر فراهم آوردن سازوکار عرضه اولیه سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در فرابورس، باید برنامه زمانبندی مشخص را در خصوص واگذاری بقیه سهام خود در این باشگاه ها ارائه دهد.

این نماینده مجلس گفت: البته پذیرش و فروش 5 تا 10 درصدی سهام این دو باشگاه و عرضه اولیه آنها در بازار سهام، با توجه به شرایط نامشخص درآمدها و بدهی های این دو باشگاه کار آسانی نیست و امیدواریم باز هم وعده خصوصی سازی سرخابی ها به ناکامی منجر نشود.

وی تاکید کرد: واگذاری و فروش صرف سهام باشگاه های ورزشی را نمی توان خصوصی سازی نامید و باید همراه با واگذاری آنها زیرساخت های درآمدزایی باشگاه ها در کشور نیز فراهم شود. از این رو باید به دولت گوشزد کرد که با واگذاری بخشی از سهام این دو باشگاه پرطرفدار، آن هم بدون در نظر گرفتن ادامه حیات آنها، سرنوشتی همچون باشگاه راه آهن را برای ورزش و فوتبال کشور رقم نزند و در ماه های پایانی عمر خود با این اقدام هزینه خصوصی سازی نادرست این دو باشگاه را به دولت بعدی منتقل نکند.

شجاعی اذعان داشت: بهبود شرایط ورزش کشور بویژه دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در گروه کنار رفتن دولت از مدیریت و مالکیت باشگاه ها است. از این رو علاوه بر طی شدن فرآیند خصوصی سازی در باشگاه ها به درست و شفاف ترین روش ممکن، باید بحث درآمدزایی باشگاه ها و اقتصاد ورزش نیز مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس یازدهم تاکید کرد: اگر قرار است شرایط درآمدزایی باشگاه ها تغییر نکند و صرفا واگذاری باشگاه ها انجام شود، شک نکنید که سیاست خصوصی سازی در ورزش کشور نیز با شکست مواجه می شود که نمونه بازر آن باشگاه فرهنگی و ورزشی راه آهن است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news

نظرسنجی

به نظر شما با جدایی بیرانوند پرسپولیس در ادامه لیگ دچار مشکل می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00
پیکان
پیکان
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : محمدحسین زاهدی فر
یکشنبه, 8 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور8
2مهدی ترابی8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن