اکسید هد

باقری ها: قطبی فصل اول آدم خوبی بود، بعدش عوض شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 557 ] - شنبه, 17 خرداد 1399
باقری ها: قطبی فصل اول آدم خوبی بود، بعدش عوض شد

وقتی به دفترچه خاطرات پرسپولیس سر می زنیم با نام هایی مواجه می شویم که امروز دیگر کمتر کسی درباره‎شان صحبت می کند و حتی از دید رسانه ها و خبرنگاران هم دور مان...

ارتش سرخ دات كام :

وقتی به دفترچه خاطرات پرسپولیس سر می زنیم با نام هایی مواجه می شویم که امروز دیگر کمتر کسی درباره‎شان صحبت می کند و حتی از دید رسانه ها و خبرنگاران هم دور مانده اند. یکی از نام هایی که در لیگ هفتم هم لباس پرسپولیس را بر تن می کرد و در قهرمانی دراماتیک سرخ ها هم در زمین حضور داشت، نبی الله باقری ها، مدافع گیلانی قرمزها بود که سرمربی وقت پرسپولیس اعتقاد ویژه ای به او داشت و با اینکه از لیگ یک به این تیم آمده بود، اما توانست جایگاه خوبی برای خود در تیم دست و پا کند. گفت وگو با باقری ها را که این روزها در تیم نونهالان پرسپولیس مربیگری می کند، در زیر می خوانید.

*از زمانی شروع کنیم که به پرسپولیس پیوستی، حضورت از لیگ یک در پرسپولیس برای خیلی ها عجیب بود.
من قبل از پرسپولیس چندسالی را در لیگ یک بازی می کردم و سرشناس بودم و در تیم عقاب با بازیکنان بزرگی مثل هاشمی نسب و خداداد عزیزی همبازی بودم. بعدش هم که به تراکتور رفتم و اسم و رسم و هواداران این تیم را همه می شناسند. آنجا زیرنظر فرشاد پیوس کار کردم و چند گل حساس هم زدم که با این تیم در شرف لیگ برتری شدن بودیم، اما برخی سیاسی بازی ها اجازه این کار را نداد. بعد از پایان این مسابقات من از اکثر تیم های ایرانی پیشنهاد داشتم، اما انتخاب من پرسپولیس بود.

*و خیلی زود به ترکیب اصلی این تیم پرستاره رسیدی.
کسانی که من را می شناسند، می دانند که نبی الله همیشه بیشترین تمرین را پشت سر می گذارد و من اصلا از رقابت و نیمکت‎نشینی هراسی نداشته ام. این را فرشاد پیوس به من گوشزد کرده بود که برای موفقیت در پرسپولیس باید مضاعف تلاش کنم. این را هم بگویم که من می دانستم پیراهن چه تیمی را بر تن کرده ام و قدر آن را می دانستم.

*کار کردن با افشین قطبی چطور بود؟
ما ایرانی ها خیلی عادت بدی داریم، هر کسی که موفق عمل می کند، پشتش حرف می زنیم و برایش داستان درست می کنیم. همین حالا هم پشت سر مربیان لیگ برتری‎مان حرف کم نیست و وقتی به کارنامه افرادی که این حرف‎ها را می زنند، نگاه می کنیم، می بینیم که حتی سابقه هدایت تیم جوانان را هم در کارنامه شان ندارند. افشین قطبی یکی از مربیان موفق لیگ برتر بود که یک ادبیات تازه و خاص را به فوتبال ما آورد و البته او هم شاید مثل همه آدم ها نقاط ضعف و قوتی برای خودش داشته باشد.

*منتقدانش بر این باور بودند که ظاهر و باطنش با یکدیگر نمی خواند.
من احساس می کنم که قطبی سال اول بسیار انسان خوب و کم نقصی بود. او در سال بعد رفتارش عوض شد و دلیل اصلی اش هم این بود که تحت تاثیر ایران و ما ایرانی ها قرار گرفت!

*از آن قهرمانی با کسر 6 امتیاز بگو.
واقعا به یادماندنی بود. سالی که قطبی به پرسپولیس آمد، از ما 6 امتیاز کسر شد ولی درنهایت با گل دقایق پایانی سپهر حیدری توانستیم قهرمان لیگ برتر شویم و این تلاش برای هواداران مان خیلی قابل احترام بود. فکر می کنم تا سال های سال باز هم از این قهرمانی به عنوان یکی از اتفاقات به یادماندنی لیگ برتر یاد شود.

*و در پایان همان بازی، تو تهدید به اخراج شدی.
بله. بازی در وقت معمول بود و 7، 8 دقیقه مانده بود که 90 دقیقه تمام شود و ما هم با مساوی قهرمانی را از دست می دادیم. در یک صحنه توپ را به آشوبی دادم و نفوذ کردم و قطبی هرچه داد و فریاد کرد، برنگشتم. آخر بازی با گل سپهر قهرمان شدیم، اما همین که به رختکن رفتیم، قطبی دنبال من می گشت و تا من را دید، گفت اگر من سال آینده اینجا باشم، تو را نمی خواهم! البته حق با او بود و من نباید احساساتی بازی می کردم، چراکه اگر روی همان صحنه دروازه ما باز می شد، قهرمانی کلا از دست رفته بود.

*بعد از 3 سال هم پرسپولیس را ترک کردی.
من دروغ نمی گویم، جدایی ام به خاطر مسائل مالی بود. من در 3 سال کمترین دریافتی را داشتم و اهل مصاحبه و جنجال و در چشم بودن هم نبودم که بتوانم مبلغ را بالا ببرم. در سال آخر پیشنهاد پرسپولیس خیلی پایین بود و من از مس کرمان پیشنهادی به مراتب بالاتر دریافت کردم و برای تامین آینده ام چاره ای جز ترک پرسپولیس نداشتم. البته این را بگویم که امروز از آن تصمیم به شدت پشیمان هستم.

*الان اوضاع چطور است؟ مربیگری در تیم پایه پرسپولیس راضی کننده است؟
من سال قبل با مسعود زارعی به نونهالان پرسپولیس آمدم و در 9 بازی باقی مانده توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم و 5 برد، 3 مساوی و تنها یک باخت آوردیم. امسال هم هنوز منتظریم که برای شروع تمرینات و بازی ها تصمیم گیری شود.

*شرایط این روزهای لیگ را چطور می بینی و به نظر تو در این شرایط برگزاری لیگ به صلاح است؟
نظر من این است که بازی ها حتما برگزار شود. مثل همه کشورهای فوتبال خیز که رفته‎رفته بازی هایشان آغاز می شود، ما هم باید شرایط را برای ادامه رقابت ها مهیا کنیم. حالا مدام افراد کرونایی را وسط می کشند تا بازی ها را تعطیل کنند، اما یکی نمی گوید که این افراد کجا به کرونا مبتلا شده اند. شاید 2 سال دیگر مجبور باشیم با کرونا زندگی کنیم، نمی شود که همه فعالیت ها را تا آن زمان تعلیق کرد.

*و اگر بخواهند لیگ را تعطیل کنند، چه تصمیمی بگیرند که تیمی متضرر نشود؟
اولا که این کار که لیگ تعطیل شود، درست نیست اما اگر هم قرار بر تعطیلی باشد، تیمی که 10 امتیاز بالاتر از رقبایش کسب کرده، شایسته عنوان قهرمانی است. می خواهند جلوی چهارمین قهرمانی پرسپولیس را بگیرند، اما باید بدانند که این تیم چه بازی بکند و چه بازی نکند، قهرمان است، فقط فدراسیون باید شهامت اعلام این نتیجه را داشته باشد.

*برخی تیم ها هم از خریدن جام برای پرسپولیس و تعطیلی لیگ حرف می زنند.
این حرف ها واقعا زننده است. اینها می خواهند با هر روشی که می توانند خود را در چشم هواداران شان جا کنند. شما از بزرگان فوتبال این حرف ها را نمی شنوید و این صحبت ها برای یک سری افراد خاص است که نمی دانم چه فازی دارند! حتی بزرگان استقلال هم بر این باورند که قهرمانی حق پرسپولیس است.

*به عنوان آخرین سوال خاطره ای از زمان حضورت در پرسپولیس داری؟
روزی که به تمرینات پرسپولیس رفتم، متوجه شدم که هواداران با زبان آذری من را تشویق می کنند. از آقاکریم (باقری) پرسیدم که آنها چه می گویند که به من گفت برو برایشان دست تکان بده، بقیه اش مهم نیست. بعدا فهمیدم که هواداران فکر می کردند چون فامیلی ام شبیه آقاکریم است و از تراکتور هم آمده ام، آذری هستم و این برایم خاطره خیلی شیرینی بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : ؟؟؟؟
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن