دنیزلی: من و تبعیض؟! از حرف زیاد شعبو خنده ام گرفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 876 ] - یکشنبه, 25 خرداد 1399

دنیزلی: من و تبعیض؟! از حرف زیاد شعبو خنده ام گرفت

مصطفی دنیزلی مربی ترکیه ای سابق تیم های پرسپولیس و پاس و تراکتورسازی در تیم های کشورش هم با تیم های بزرگی کار کرده. مربی ای که بعد از مدت ها یک بازیکن عربی در... 5 out of 5 based on 3 ratings.
دنیزلی: من و تبعیض؟! از حرف زیاد شعبو خنده ام گرفت

مصطفی دنیزلی مربی ترکیه ای سابق تیم های پرسپولیس و پاس و تراکتورسازی در تیم های کشورش هم با تیم های بزرگی کار کرده. مربی ای که بعد از مدت ها یک بازیکن عربی در...

ارتش سرخ دات كام :

مصطفی دنیزلی مربی ترکیه ای سابق تیم های پرسپولیس و پاس و تراکتورسازی در تیم های کشورش هم با تیم های بزرگی کار کرده. مربی ای که بعد از مدت ها یک بازیکن عربی در مورد او اظهارنظر خاصی را مطرح ساخت که ما را مجاب ساخت تا با دنیزلی هم صحبت شویم و با او گپ و گفتی داشته باشیم.
 
*زیاد شعبو بازیکن سوریه ای سابق پرسپولیس در مورد شما گفته در مربیگری تان بین بازیکنان تبعیض قائل می شدید و مدعی شده با معدنچی و نیکبخت و یکی دو بازیکن دیگر پرسپولیس همیشه خنده و شوخی داشتید اما به او و طارق جبان دیگر همبازی سوری اش در پرسپولیس، «گیر» می دادید؟!
من با حدود 200 بازیکن در عمر بازیگری ام و شاید بیشتر از آن در عمر مربیگری ام در لیگ ترکیه و لیگ ایران کار کردم. مثلاً در همین ایران چهار دوره در لیگ مربیگری کردم اما هیچ وقت بین بازیکنان تبعیضی قائل نشدم و حتی بین جوان ترین بازیکن و کاپیتان تیم فرقی قائل نمی شدم و نگاه برابر و مساوی به بازیکن داشتم ضمن اینکه اگر در این بین بازیکن خارجی هم در هر تیمی می دیدم نگاه احساسی و توجه بیشتری به او داشتم چون می دانستم آن بازیکن به جهت دوری از کشورش نیاز به محبت و توجه بیشتری دارد به خاطر همین هم وقتی حرف های زیاد شعبو را از قول شما شنیدم فقط خنده ام گرفت و الان هم اصلاً خنده ام بند نمی آید چون برایم صحبت بازیکن سوری خیلی عجیب بوده است. واقعاً نمی دانم چه بگویم. زیاد شعبو همیشه سر به زیر بود و کمتر حرف می زد به همین دلیل شاید جایی برداشت بدی داشته و صحبت های من و همکارانم را بد برداشت کرده است ضمن اینکه بازیکنانی مانند معدنچی و نیکبخت و یکی دو بازیکن دیگر آن زمان پرسپولیس شوخ طبع بودند و با من گاهاً شوخی می کردند اما من همیشه مربی حرفه ای بودم و اصول اخلاقی و فنی را رعایت کردم و وجدانم هم از این بابت راحت راحت است. برای من مهم آمادگی بازیکن در تمرین بود و رعایت نظم که همیشه بازیکن باید تابع آن باشد. من هم به همه بازیکنان احترام می گذاشتم و اگر بازیکنی می خواست از آن چارچوب خارج شود حتماً با آن برخورد می کردم و با هیچ بازیکنی هم در این خصوص تعارف نداشتم اما به قول شما هیچ وقت بی خودی و بی جهت به بازیکنی گیر ندادم.

*در مورد پرسپولیس لیگ نوزدهم چه نظری دارید؟
پرسپولیس و تراکتور تیم هایی هستند که همیشه پیگیر اخبارشان هستم. در مورد پرسپولیس هم باید بگویم نقطه مثبت پرسپولیس هوادارانش هستند که موجب می شوند این تیم در هیچ جایی در ایران غریبه نباشد. این مهم را خودم هم در پرسپولیس تجربه کردم و از آن لذت می بردم.

*از یحیی گل محمدی چه شناختی دارید؟ به نظرتان او هم می تواند مانند برانکو پرسپولیس را به موفقیت برساند؟
از یحیی همین قدر شناخت دارم که او در تیم های قبلی اش یعنی شهر خودرو و ذوب آهن و نفت تهران هم خوب کار کرده است اما در مورد شانس قهرمانی پرسپولیس باید بگویم برانکو آنقدر فوندانسیون پرسپولیس را خوب و قوی پایه ریزی کرده که به نظرم هر مربی بعد از ایشان به پرسپولیس بیاید راهش برای موفقیت و حتی قهرمانی هموار است به همین دلیل هم با توجه به فاصله 10 امتیازی با تیم دوم، من شانس پرسپولیس را برای پوکر قهرمانی خیلی زیاد می دانم.

*برای موفقیت در آسیا چقدر شانس برای موفقیت پرسپولیس در دور برگشت قائل هستید؟
پرسپولیس تیم خیلی خوبی است و می دانم که کمترین تغییر را در زمینه بازیکن در چند سال اخیر داشته است اما بضاعت تیم هایی مانند الدحیل و بعضی تیم های دیگر خیلی بیشتر است و به لحاظ حرفه ای آنها شرایط خیلی بهتری دارند از همین رو با تمام احترامی که برای پرسپولیس قائل هستم اما شرایطش را در آسیا کمی دشوار می دانم هر چند در فوتبال کار غیر ممکنی وجود ندارد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس در بازی دوم برابر التعاون به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : احمد الکاف (عمان)
سه شنبه, 25 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن