اکسید هد

باشگاه به دنبال معتمدین برانکو برای مذاکره مستقیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 525 ] - شنبه, 31 خرداد 1399

باشگاه به دنبال معتمدین برانکو برای مذاکره مستقیم

پرونده پرسپولیس و برانکو بسته می شود. یعنی بالاخره بسته می شود. مساله به زمان و چگونگی آن برمی گردد. باشگاه برای چندمین بار تلاش هایی را آغاز کرده است. دفعات ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
باشگاه به دنبال معتمدین برانکو برای مذاکره مستقیم

پرونده پرسپولیس و برانکو بسته می شود. یعنی بالاخره بسته می شود. مساله به زمان و چگونگی آن برمی گردد. باشگاه برای چندمین بار تلاش هایی را آغاز کرده است. دفعات ...

ارتش سرخ دات كام :

پرونده پرسپولیس و برانکو بسته می شود. یعنی بالاخره بسته می شود. مساله به زمان و چگونگی آن برمی گردد. باشگاه برای چندمین بار تلاش هایی را آغاز کرده است. دفعات قبل بدون هیچ تعارفی فیلم و نمایش بود. این بار را نمی دانیم. قسم می خورند که نمایشی در کار نیست. نمی دانیم انتهای این ماجرا چیست غیر از این که به ضرب وزور مراجع بین المللی هم که شده این پرونده بسته می شود. هر یک از دو طرف باید سود و زیان خود را بسنجد. مذاکرات بدون پشتوانه قبلی تا حدودی کار را خراب کرده است. برانکو اعتماد نداشت. اوضاع بدتر هم شد. حالا وکیل برانکو خبر می دهد که وی پیشنهاد جدید باشگاه را نپذیرفته است.

*محبوبیت دردسرساز
اولین بار قرار بود مذاکره درزمانی انجام شود که برانکو هنوز در پرسپولیس بود. برانکو که از بدعهدی ها خسته شده بود، تیم ملی را یک فرصت می دید تا هم نفس تازه کند و هم همین جا برای آینده، بیخ گوش پرسپولیس بماند. فقط دو مشکل اساسی وجود داشت.

مشکل اول این بود که محبوبیت بالای او باعث می شد هواداران پرسپولیس، این موضوع را برنتابند و رفتن او به تیم ملی را اقدامی علیه پرسپولیس و برای جلوگیری از تکرار قهرمانی ها تلقی کنند.

مشکل دوم هم محبوبیت او بود که کلاً تحمل کردن ادامه حضور وی را برای بسیاری سخت می کرد. برانکو به عنوان یک خارجی و آدمی که همیشه از موضع گیری های سیاسی و اجتماعی پرهیز می کرد، نمی توانست تهدیدی به حساب آید ولی به هرحال محبوبیت زائدالوصف او ، آزاردهنده بود و حسادت های زادی را در میان همین اهالی ورزش و فوتبال برمی انگیخت.

در آن زمان شنیده می شد که اگر قرار بر جدایی برانکو برای حضور در تیم ملی باشد با یک رقم خوبی توافق حاصل شود. برانکو درنهایت نماند ولی به تیم ملی هم نرفت.

*اولین ناکامی در متقاعد کردن برانکو
مذاکره بعدی، قبل از رفتنش انجام شد. درحالی که همه می دانستند که وسایل خود را از ایران خارج کرده است. مثل خود مدیران باشگاه با آن ها قرار گذاشت و وعده کرد و رفت. آن روز نتوانستند اعتماد او را جلب کنند. این مساله به موضوع روشن بود. دیوارهای اعتماد قبلاً به ویرانه بدل شده بود. به نظر فشار روبی باشگاه و روی برانکو زیاد بود که دیگر وقت رفتن و برنگشتن است.

آن مذاکرات مشخصاً ناکام ماند. شطرنج دو طرف هم درنهایت کار را به طرح دعوا در فیفا کشید. پولی که اینجا می گفتند آماده است و بسیاری بر سرش قسم می خوردند می توانست حداقل ابزار دستیابی به توافق بین دو طرف شود و این می توانست صرفه جویی مالی زیادی را به ارمغان بیاورد ولی کسی به فکر این مسائل نبود.

*توافقی که با یک تماس هوا شد
مذاکرات بعدی در استانبول بین نمایندگان باشگاه و نماینده برانکو بود. دو طرف در حالی باید با یکدیگر به توافق می رسیدند که یک اختلاف حساب بزرگ داشتند که در فیفا هم محل دعوا بود. به نظر شانسی وجود نداشت ولی وکیل برانکو مواردی را می پذیرد و کار در مسیر خوبی قرار می گیرد. درنهایت نمایندگان باشگاه، ذوق زده با ایرج عرب تماس بگیرند به توافقی نزدیک به آنچه برای دستیابی به آن به استانبول سفرکرده بودند، رسیده اند. انتظار تشویق داشتند که با برخورد سرد باشگاه روبرو شدند. ایرج عرب بعد از جلسه ای با هیات مدیره به نمایندگان می گوید که موضوع منتفی است. بسیاری همین فعل وانفعال را دلیل کافی می دانند که مانع دستیابی به توافق درجایی بالاتر از باشگاه بود ولی چرا؟

در عدم دستیابی به توافق، نفعی برای برانکو نبود ولی ضرر برای پرسپولیس وجود داشت. برانکو بالاخره طلبش را می گیرد. ارزش پول برای او تغییری نمی کند و برای پرسپولیس روزبه روز جبران تعهدات سخت تر می شود، به خاطر تصمیمی که هیچ کس باعقل سلیم قادر به درکش نیست.

*مذاکره بدون پشتوانه به عشق شبکه های اجتماعی
مذاکره جدی بعدی در زمان محمدحسن انصاری فرد انجام شد. هواداران پرسپولیس از نقطه حفظ برانکو به جایی رسیده بودند که دلشان خوش بود به بسته شدن پرونده.

هزینه شد و نمایندگان پرسپولیس برای مذاکره به کرواسی رفتند. سفیر ایران هم درگیر موضوع بود. البته این درگیر شدن از باب حضور برانکو در تیم ملی شروع شد ولی بعد برانکو به اعتبار او وارد مذاکره با نمایندگان باشگاه شد. مذاکره ای که بدون پشتوانه انجام شد. هنوز هم معلوم نیست که انصاری فرد می خواست با برانکو به چه توافقی برسد، درحالی که پولی موجود نبود. مساله این است که وقتی پولی نداشته باشید، نمی توانید بر سر رقمی پایین تر یا تقسیط صلح کنید، چون پول در کار نیست. حالا بد نیست بدانید که برانکو معمولاً خبر دارد که در باشگاه پولی هست، قراراست بیاید یا نه!

بالاخره در این سال ها برای خودش دوستان خوبی پیدا کرد. نتیجه مذاکره بدون پشتوانه هم نمی توانست جز شکست باشد. مذاکره ای که بیشتر به درد هیاهو در شبکه های اجتماعی خورد.

*برانکو توافق کند به خانه اول برمی گردد
و اما تلاش های جدید باشگاه اخیراً آغازشده است. همان طور که پیش ازاین اعلام کرده بودیم، باشگاه پرسپولیس بر اساس رأی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فیفا، یک میلیون و 55 هزار یورو به برانکو ایوانکوویچ، 162 هزار و 480 یورو به ایگور پانادیچ،  205 هزار یورو به زلاتکو ایوانکوویچ و 115 هزار یورو به مارکو استیلینوویچ بدهکار است. یعنی نزدیک به یک میلیون و 550 هزار یورو که نزدیک به 29 میلیارد تومان می شود.

پرسپولیس هنوز مبلغی را نزد فیفا دارد. قرار است مبلغی را هم از آنتورپ بگیرد و فرض کنیم که چند میلیارد تومانی هم از کارگزار دریافت کند و برای این کار کنار بگذارد. به هرحال بعدازاین همه کش وقوس نمی توان انتظار تخفیف زیاد داشت. چنانکه دارو بوشیچ وکیل برانکو و همکارانش هم دیروز اعلام کرد، پیشنهاد باشگاه مورد قبل واقع نشد. در حال حاضر مشخص نشده است که باشگاه خواهان صلح و اخذ تخفیف است یا این که به دنبال تقسیط بدهی خود، خواهان توافق با برانکو است. مساله این است که اگر طرفین با تقسیط توافق کنند و پرونده از جریان خارج شود، آن گاه در صورت عدم پرداخت، اقساط بعدی، برانکو مراحل قانونی را دوباره از ابتدا باید آغاز کندو مساله ای که برای نیلسون هم پیش آمد.
 
*پرسپولیس به دنبال افراد معتمد برانکو
پس از صحبت های اخیر بوشیچ، حالا خبر می رسد که باشگاه سراغ افرادی رفته است که احتمال می دهد برانکو روی آن ها را زمین نزند و به وساطت آن ها حاضر شود، خود وارد گفتگو و مذاکره با باشگاه گردد. البته بعید است این اتفاق بیفتد، اما خیلی پیش ازاین ها مطرح می شد که برانکو اگر برای تقسیط طلب خود توافق کند، برای دیرکرد در پرداخت هر قسط ، جریمه ای معادل همان قسط تعیین می کند تا باشگاه از این شیوه برای بازگرداندن پرونده به نقطه اول استفاده نکند. به نظر نمی رسد چنین توافقی هم به صلاح باشد، چون معمولاً انجام تعهدات در موعد مقرر ممکن نیست.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن