bahrami_head

یلوه: سهم پرسپولیس، عدد خیلی کوچکی از تبلیغات محیطی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 590 ] - چهارشنبه, 4 تیر 1399
یلوه: سهم پرسپولیس، عدد خیلی کوچکی از تبلیغات محیطی است

معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس تهران گفت: با مجموعه های مختلف صحبت داشتیم تا محصولات آن ها را با برند پرسپولیس ارائه دهیم. رضا یلوه، معاون اقتصادی باشگاه پرسپو...

ارتش سرخ دات كام :

معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس تهران گفت: با مجموعه های مختلف صحبت داشتیم تا محصولات آن ها را با برند پرسپولیس ارائه دهیم.
رضا یلوه، معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس امروز گفتگویی با ما انجام داد که در زیر می خوانید.

*در حال حاضر وضعیت اقتصادی چطور می بینید؟
از 8 آبان ماه که با شرکت آتیه داد پرداز قرارداد امضا شد، تقریبا ساخت اپلیکیشن 6 ماه زمان می برد، این شرکت به دلیل این که اولویت خود را برای توسعه اپلیکیشن گذاشته بود، یک ماه و نیم زمان برد تا از اپلیکیشن رونمایی کردند اما ابعاد اقتصادی اش شاید برای ما قابل لمس نشد. بعد از عید در اردیبهشت ماه یک الحاقیه امضا کردیم که کف تعهد را برای آن ها قرار دادیم و طبق آن قرار داد آتیه موظف بود ظرف یک سال 110 میلیارد تومان در اختیار ما قرار بدهد. از آن تاریخ به بعد دو قسطشان وصول شده، یعنی مبلغ به حساب باشگاه واریز شد. چک قسط سوم هم در اختیار باشگاه قرار گرفته و ظرف چند روز آینده وصول خواهد شد و در همین روزها قسط چهارم هم پرداخت می شود. در الحاقیه زمان شروع بازی ها 25 خرداد ذکر شده و عنوان کرده بودیم به تناسب تعویق بازی ها، قسط سوم و چهارم هم به تعویق می افتد. با توجه به این که بازی ها از 4 تیرماه شروع می شود، فکر کنم تا سوم و چهارم تیرماه قسط سوم وصول شود و ظرف سه چهار روز آینده هم قسط چهارم یعنی 13 تومان آخر وصول خواهد شد.

*صحبت های لغو قرارداد با آتیه داد پرداز صحت دارد؟
پیش از امضای الحاقیه باتوجه به این که درآمدزایی برای هیات مدیره قابل لمس تر بود و از طرفی اولویت آتیه توسعه اپلیکیشن بود. البته قرار بود یک سوپراپلیکشین باشد که کارهایش در حال انجام است، این سوپراپلیکیشن وقتی به 1 میلیون یوزر برسد، خودش خود به خود درآمدزا می شود. بعد از رفتن انصاری فرد، اعضای هیات مدیره تشخیص دادند مذاکراتی را با شرکت آپ هم داشته باشند اما با توجه به اینکه مدیرعامل شرکت قبل از عید به خارج از کشور رفته بود و به خاطر بیماری کرونا نمی توانست برگردد، این موضوع مختل شد و تا زمانی که جلیلوند برنگشته بود ما حتی نامه فسخ را هم به شرکت ابلاغ کرده بودیم. ولی فسخ جاری نشد و فقط نامه ای زدیم که با توجه به مفاد قرارداد، درآمدزایی لازم حاصل نشده و با این شرایط به سمت فسخ قرارداد خواهیم رفت. بعد از آمدن جلیلوند و براساس صحبت هایی که داشتیم، کف تعهد را قرار دادند و خداراشکر الان کارها خواب پیش می رود.

*با تغییر مدیرعامل باشگاه، افراد جدید قراردادهای قبلی را زیر پا می گذارند، این موضوع تا چه حد می تواند برای باشگاه مشکل ساز باشد؟
یکی از دغدغه های اصلی باشگاه که با رسول پناه هم آن را بررسی کردیم و نظر او بر این بود تا این قراردادها حفظ شود. روزهای اول بحث درآمدزایی آتیه بود که می گفتند درآمدزایی حاصل نشد، ولی در کل بحث بر این بود که به قرارداد پایبند باشیم ولی شرایط آن اصلاح شود و به این سمت برویم که هزینه های باشگاه را شرکت قبول داشته باشد و فقط برند باشگاه را در اختیار نداشته باشند تا هر چقدر که درآوردند آن را با ما تقسیم کنند. نظر هیات مدیره این بود که کف تعهد لحاظ شود و اگر این اتفاق نمی افتاد به سمت فسخ قرارداد می رفتیم. آسیب این عدم پایبندی را در دو قرارداد قبلی دیدیم، یعنی قرارداد صدرا سیستم پاسارگاد و بهنام پیشروی کیش که با تغییر مدیرعامل متأسفانه قراردادها فسخ شدند و الان پرونده هایشان در محاکم قضایی در حال پیگیری است که احتمالا در این قضیه جریمه خواهیم شد. از زمانی که من به باشگاه آمدم، با انصاری فرد هم که صحبت می کردیم، هدف این بود شرکتی را انتخاب کنیم تا حواشی که قبلا وجود داشت  را نداشته باشد. یک سری حرف و حدیث ها راجع به شرکت های قبلی بود، خواستیم شرکتی باشد که حداقل  زمانی که نهادهای نظارتی می خواهند پیگیری کنند، نگویند با زد و بند آمدند. ما از بین 40/50 شرکت، نهایتا به آتیه رسیدیم، با توجه به اینکه شرکت بورسی بود و سرورهای 23 بانک در اختیار داشت، یک امنیت خاطر برای ما ایجاد می کرد. در کل من موافق این هستم که وقتی مدیرعامل قبلی قراردادی را امضا کرده است و مدیرعامل بعدی می آید، اگر منافع باشگاه تأمین شود به آن قرارداد پایبند باشد. خداراشکر رسول پناه تا الان تمام موارد به جز دو مورد که منتظر استعلام آن هستیم، به هرچه زمان انصاری فرد مصوب و امضا شده بود پایبند است.

*چرا از شرایط تبلیغات محیطی دو ورزشگاه شهید کاظمی و درفشی فر استفاده لازم صورت نمی گیرد؟
درفشی فر را اجاره دادیم و قرارداد آن تا 1 سال و نیم دیگر ادامه خواهد داشت اما تیم آتیه به ورزشگاه شهید کاظمی رفتند و ابعاد بنرها را اندازه گیری کردند. فکر کنم تا چند ماه آینده تبلیغات محیطی آن انجام می شود. زمان شرکت مبنا این کارها انجام شده بود ولی کرونا باعث شد خیلی از شرکت های دیگر در حوزه  تبلیغات ورود نکنند. در این مدت با تمام شرکت هایی که قبل از کرونا فعال بودند، صحبت کردیم، همه می گویند  فشار زیادی روی آن هاست و مشکل تیم کارگری دارند، هیچ کدام حاضر به ورود نبودند. چند مجموعه هستند که با آن ها مذاکره کردیم و به نتیجه رسیده است، فکر کنم تا چند روز آینده باتوجه به این که ابعاد بنرها را هم زدند، توسط شرکت آتیه بتوانیم از آن جا استفاده کنیم.

*قرارداد پرسپولیس با ایرانسل و همراه اول ادامه خواهد داشت؟

ما یک قرارداد تا 1400 با ایرانسل داریم ولی از شهریور ماه که زمزمه های بحث توقف مطرح شده بود، با ریزش زیادی در تعداد یوزر مواجه بودیم. یعنی از شبی 170 میلیون تومان در پرسپولیس رسیده بودیم به شبی 30/35 تومان، هرچقدر با ایرانسل مذاکره می کردیم می گفتند از وزارت خانه دستور آمده که تعطیل شود. هفته گذشته هم به اپراتورها ابلاغ شد، سوییچ اپراتورها را بستند و می خواهند مدل های دیگری را جایگزین کنند. ما هفته گذشته به اتفاق رسول پناه نامه ای خدمت جهرمی ارائه دادیم، باتوجه به این که چند مجموعه دولتی از قضیه توقف مستثنی شدند، باشگاه های ورزشی هم شامل این موضوع شوند و برای آن ها هم استثنا قائل باشند. در حال حاضر منتظریم تا جلسه با معاون جهرمی برگزار شود، اگر انشاالله به نتیجه ای برسیم که کدهای هواداری پابرجا باقی می ماند، اگر هم قرار بر تعطیلی شد باید با مدل های دیگر درآمدزایی با اپراتورها جلو برویم. خودشان چند پیشنهاد دیگر دارند اما باتوجه به این که در قرارداد اصلی صرفا سامانه های هواداری ذکر شده است، باید شرایط طوری باشد که درآمدزایی برای ما در آن سیستم جدیدی که اپراتورها می خواهند ارائه بدهند، محرز شود. با همراه اول هم یک قرارداد یک ساله زمان عرب بسته شده بود که ما درصدد تمدیدش بودیم ولی با توجه به این که سامانه هواداری بود، باز هم باید منتظر جلسه فلاح معاون جهرمی هستیم تا ببینیم به کجا می رسد. اگر این جلسه نتیجه بخش بود، دنبال تمدید قرارداد با همراه اول می رویم.

*باشگاه سهم خود از تبلیغات محیطی سازمان لیگ را دریافت کرده است؟
ما با مدیرعامل شرکت توسعه چندین جلسه داشتیم، زمانی که من اجاره استادیوم را پرداخت می کنم استادیوم در آن بازی باید در اختیار من باشد. کریمی چند بار هم عنوان کرد که با سازمان لیگ به توافق برسیم که زمین را به باشگاه پرسپولیس و استقلال اجاره داده شده و خاموش یا روشن کردن تبلیغات با تصمیم این باشگاه هاست. سهم خیلی کوچکی از درآمد میلیاردی تبلیغات محیطی برای ما است که اصلا نمی دانیم معیارشان برای پرداخت این عدد به ماه چه بوده است. سهم تیمی که هم لیگ برتر و هم جام حذفی قهرمان شده، عدد خیلی کوچکی از این تبلیغات است. این تبلیغات محیطی باید هزینه های فدراسیون و سایر تیم ها را نیز پوشش دهد، ما مشکلی با این موضوع نداریم ولی چرا هزینه زمین آن استادیوم باید از من کسر شود، علاوه اجاره زمین، هزینه ای بابت تبلیغات محیطی شرکت توسعه در هر بازی از ما کسر می شود. عددی که شرکت توسعه از ما کسر می کند به مراتب از عددی که سازمان لیگ به ما پرداخت کرده بیشتر است، یعنی هر بازی فقط 100 میلیون تومان بابت تبلیغات محیطی پرداخت کردیم و با 15 میزبانی می شود 1 میلیارد و 500 تومان، عددی که سازمان لیگ به ما پرداخت کرده بود خیلی پایین تر از این عدد است.

*پاداش فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا پرداخت شده است؟
پاداش ها زمان مدیریت گرشاسبی برای باشگاه وصول شده بود و زمان عرب پرداخت شد و در اختیار باشگاه قرار گرفت. آن زمان بخش از آن به عنوان پاداش در اختیار بازیکنان و کادر فنی قرار گرفت و بخشی هم بابت یک سری از مطالباتی که باشگاه به طلبکاران داشت، پرداخت شد.

*در رابطه با پرداخت مالیات با این اداره مذاکراتی داشتید؟
در جلسات خصوصی سازی که هر هفته برگزار می شود، یکی از بحث ها همین موضوع مالیات است که تیم مالی باشگاه پیگیر این قضیه هستند. باتوجه به اینکه سودده نبودیم و چون اعلام نکردیم این مالیات ها به وجود آمده است، یعنی اگر اظهارنامه را می دادند هیچ کدام از این مالیات ها به وجود نمی آمد. ما شرکت سوددهی نبودیم، یعنی در چند سال گذشته مالیاتی به ما تعلق نمی گیرد. در حال مذاکره با دیناورند و خواجه وند هستیم تا قبل از خصوصی سازی این قضایا رفع شود.

*آیا به دنبال جذب اسپانسرهای جدید هستید؟
ما قرارداد با کارگزاری امضا کردیم، من چندین بار هم عنوان کردم، ما اسپانسر نگرفتیم و قرارداد کارگزاری امضا کردیم، به همین دلیل تبلیغ آتیه روی پیراهن ها نمی خورد. بر این اساس در هر حوزه ای که در چارچوب قانون تجارت جمهوری اسلامی باشد، ما می توانیم فعالیت داشته باشیم. یعنی می توانیم n شرکت را درگیر کنیم و هیچ محدودیتی در این قضیه وجود ندارد. فقط مدیریت این شرکت ها را در اختیار آتیه قرار دادیم که خودمان هر روز نخواهیم با این مجموعه ها درگیر جلسات باشیم. آتیه مذاکراتش را انجام می دهد، یعنی تمام جلساتی که قرار است به نتیجه برسد تیم اقتصادی باشگاه هم حضور دارد. بخشی از جذب اسپانسرها بستگی به شروع بازی ها دارد. اکثر اسپانسرها گفتند لیگ تعطیل شده و ما باید کجا تبلیغات انجام دهیم؟ شرکت آتیه یک فضای تبلیغاتی دیجیتال هم برای شرکت ها فراهم کرده که ما امیدواریم ظرف چند هفته آینده چند اسپانسر تبلیغاتی را بتوانیم جذب کنیم و کارهایشان را انجام دهیم. در حوزه های مختلف خدماتی هم فعال هستیم، فروشگاه ها و بخش گردشگری آماده شدند یعنی فروش بلیت هواپیما، قطار، هتل و ... در اپلیکیشن ها داریم و به مرور بخش های مختلف اضافه می شود که از هر کدام از این تراکنش ها بخشی از درآمد نصیب باشگاه شده است.

*خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال چقدر می تواند از نظر اقتصادی مفید باشد؟
با توجه به این که تمام باشگاه های بزرگ دنیا به سمت خصوصی شدن رفتند و از دولتی بودن خارج شدند، ما باید به سمت خصوصی سازی برویم چون در بحث های مالی درگیر هستیم، ما بودجه دولتی نداریم، یعنی باشگاه پرسپولیس هیچ بودجه دولتی ندارد. اما وقتی می خواهیم بعضی قراردادها را منعقد کنیم، می گویند باشگاه دولتی هستید و باید تابع قوانین دولت رفتار کنید. الان در بحث اقتصادی یک سری محدودیت ها برای باشگاه ها ایجاد شده که خصوصی سازی باعث می شود مجموعه ای که می خواهند در پرسپولیس سرمایه گذاری کنند، ابتدا یک هدفگذاری برای خودشان انجام می دهند که براساس آن دخل و خرجشان مشخص می شود. بر همین اساس یک رونق اقتصادی برای باشگاه ها ایجاد می شود و از این بلاتکلیفی نجات پیدا می کند. امیدواریم باتوجه به تلاش های وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی، این اتفاق تا شهریور ماه به بهترین شکل رخ دهد و ما شاهد خصوصی شدن واقعی این دو باشگاه باشیم.

*برای دریافت حق پخش تلویزیونی باشگاه چه اقداماتی انجام داده است؟
زمان مدیریت قبلی، جلسه ای با مهدوی مهر صداوسیما داشتیم که متاسفانه به نتیجه لازم نرسیدیم. تقریبا یک ماه پیش اعلام شد صداوسیما قبول کرده 30درصد حق پخش را به باشگاه ها پرداخت کند. اما هنوز ما چیزی ندیدیم، امیدوارم این اتفاق بیفتد و ما باتوجه به این که منبع اصلی درآمد باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی است، صداوسیما بخشی از درآمدی که بابت پخش مسابقات دارد را در اختیار باشگاه ها قرار دهد.

*قصد دارید تا برای افزایس درآمدزایی تولیداتی را با برند باشگاه ارائه دهید؟
کارگزار باشگاه در حال بررسی محصولات هواداری است، برای تولید عطر چند نمونه از یک سری شرکت ها دریافت کردند و در حال انتخاب بهترین ها هستند تا بتوانند با برند پرسپولیس عرضه کنند. همچنین روی سایر محصولات هواداری مانند پیراهن نیز کار می کنند و یک برند تولید پوشاک را ثبت کردند که تا قبل از شروع فصل جدید به تولید برسد. ما با مجموعه های مختلف صحبت داشتیم تا محصولات آن ها را با برند پرسپولیس ارائه دهیم. یک سری آب معدنی ها و محصولات غذایی صحبت کردیم ولی نه این که کاملا لوگوی پرسپولیس روی آن ها بخورد بلکه لوگوی ما در کنار لوگو خود محصول درج شود و یک سری کدهای هواداری روی آن ها لحاظ شده باشد که با ثبت آن در اپلیکیشن یک سری تخفیفات شامل هواداران می شود.

*در حال حاضر با چند اسپانسر و کارگزاری قرارداد دارید؟
ما قرارداد کل برند را در اختیار آتیه داد پرداز قرار دادیم، یک قرار داد با برند قهوه و ایرانسل نیز داریم. شرکت آتیه کارهای سایر قراردادها را خودش انجام می دهد که چندتای آن در حوزه آی تی است که بسته شده. برای اسپانسرهای پیراهن هم با مجموعه های بزرگی در حال مذاکره هستند که امیدواریم آن ها هم تا قبل از شروع فصل جدید به نتیجه برسد.

*از وضعیت اقتصادی باشگاه راضی هستید؟
پروبیزینس پلنی که ما بابت فعالیت های این کارگزاری درآورده بودیم، اگر همکاری تمام ارکان باشگاه باشد، یقینا تمام بدهی های پرسپولیس تا سال آینده تسویه شده و یک درآمد پایداری برای پرسپولیس ایجاد می شود. دو هفته پیش کل بازیکنان و کادر فنی جلسه ای با کارگزار داشتند که در همان جلسه کل ابعاد پروژه را توضیح دادند. امیدواریم این همکاری صورت بگیرد تا بتوانیم یک درآمدزایی مطمئنی را برای باشگاه بزرگ پرسپولیس شاهد باشیم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر شاهین چه کسی بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن