bahrami_head

سلطان بغض کرد و غرید

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1816 ] - پنجشنبه, 5 تیر 1399

سلطان بغض کرد و غرید

عصر دوشنبه تالار همجوار ساختمان شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس میزبان جمعی از بازیکنان دهه های مختلف این باشگاه و نامدارانی بود که به نوعی عضو مجمع این شرکت به ح... 5 out of 5 based on 1 ratings.
سلطان بغض کرد و غرید

عصر دوشنبه تالار همجوار ساختمان شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس میزبان جمعی از بازیکنان دهه های مختلف این باشگاه و نامدارانی بود که به نوعی عضو مجمع این شرکت به ح...

ارتش سرخ دات كام :

عصر دوشنبه تالار همجوار ساختمان شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس میزبان جمعی از بازیکنان دهه های مختلف این باشگاه و نامدارانی بود که به نوعی عضو مجمع این شرکت به حساب می آیند و بعضاً در جلسات آن شرکت می کنند. جلسه دوشنبه اما جلسه خاصی بود و اتفاقاتی رخ داد تا علی پروین رئیس نمادین شرکت به اوج خشم و عصبانیت برسد و در لحظاتی حتی بغض کند. افراد حاضر در آن جلسه می گویند علی آقا که به شدت ناراحت و عصبانی بوده با انتقاداتش شاگردان سابق و برخی پیشکسوتان حاضر در آن جمع را  یک آچار کشی اساسی کرده است؛ اتفاقی که مدت ها بود رخ نمی داد.
 
پروژه ماهشهر چگونه کلید خورد؟
مسئولان شرکت پیشکسوتان پرسپولیس اسفندماه سال 97 در ماهشهر استان خوزستان قراردادی بستند که حالا تبعات این قرارداد ارتباط بین برخی پیشکسوتان پرسپولیس را به هم ریخته و جلسه روز دوشنبه را هم تحت الشعاع قرار داده است. هر چند به نظر می رسد کل ماجرا یک سوء تفاهم بوده یا برخی با اطلاعات غلط سعی دارند پیشکسوتان و اعضای خانواده پرسپولیس را به جان هم بیندازند.
در روزهای پایانی سال 97 شهرداری شهرستان ماهشهر برای ساخت یک پروژه عظیم که مجتمعی توریستی، تفریحی، تجاری است دنبال سرمایه گذار می گشت که شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس به عنوان سرمایه گذار و با بودجه ای 150 میلیارد تومانی پا پیش گذاشت. شهرداری ماهشهر برای این پروژه 21 هزار متر مربع زمین اختصاص داد و هزینه پروانه ساخت را هم تقبل کرد. قرار بود کلنگ این پروژه در بهار سال 98 به زمین بخورد که چند ماهی عقب افتاد.
مرداد ماه سال گذشته بود که برخی از اعضای شرکت پیشکسوتان که البته تعدادشان هم کم نبود به ماهشهر رفتند و در مراسم کلنگ زنی این پروژه شرکت کردند. البته این تنها سفر مسئولان شرکت پیشکسوتان به ماهشهر نبود و آنها به خاطر ارتباط خوبی که با مسئولان این شهرستان پیدا کرده بودند و البته پیگیری امور مربوط به پروژه ای که کلید خورده بود یکی دو بار دیگر هم راهی خوزستان شدند.
 
اتهام بی اساسی که حاشیه ساز شد
یکشنبه شب مهرداد میناوند در تماس با یکی از نزدیکان علی پروین به او می گوید شنیده پروین و مسئولان شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس 10 میلیارد تومان گرفته اند و از پروژه ماهشهر کنار کشیده اند. روز دوشنبه این مسأله را حمید استیلی به منظور شفاف سازی اقدامات شرکت بدون اینکه نامی از مهرداد میناوند ببرد در جلسه پیشکسوتان مطرح می کند و همین موجب خشم و عصبانیت علی پروین می شود. در جلسه روز دوشنبه از بزرگان دهه 40 و 50 مثل رضا وطنخواه، فریدون ممبینی، حسین کلانی و حمید جاسمیان تا ستاره های دهه 60 مثل حسین عبدی، ضیا عربشاهی، رحیم یوسفی، جواد حسن زاده، ناصر محمدخانی، محمد پنجعلی، حمید درخشان و برخی چهره های دهه 70 مثل اسماعیل حلالی، جمشید شاه محمدی و ... حاضر بودند. اینها تمام ماجرا را شنیدند و البته ماجرا نه از قول استیلی بلکه در جلسه طوری برایشان بازگو شد که انگار میناوند با پروین لج افتاده و قصد دارد در این خصوص افشاگری کند!
 
میناوند: نمی خواهم دشمن شاد شویم
مهرداد میناوند درباره اطلاعاتی که به دست او رسیده و موجب ناراحتی علی پروین شده توضیح می دهد: «من همیشه احترام علی آقا را نگه داشته ام و اگر فردی از من نقل قولی کرده اشتباه کرده. من یکشنبه شب تماسی گرفتم و چیزهایی شنیدم و چون اسم مان پرسپولیس است در آن ساعات نیمه شب که حول و حوش ساعت یک بامداد بود ابتدا با فرد نزدیک به علی پروین بعد با سعید شیرینی و سپس با حمید استیلی تماس گرفتم. به آنها گفتم افرادی از ماهشهر تماس گرفته اند و این حرف ها را زده اند. تو را به خدا مراقبت کنید تا جوی علیه خانواده پرسپولیس و پیشکسوتان درست نکنند. در واقع من از سر دلسوزی این تماس ها را گرفتم.»
میناوند می گوید: «به نظرم سوء تفاهم شده. من نه به جلسات شرکت پیشکسوتان می روم نه حقوقی از این شرکت می گیرم. یک بار گفتم این پولی که هزینه می کنید را به نیازمندان بدهید اما دم تان گرم که به پیشکسوتان حقوق می دهید. با وجود این آن شب چیزهای بدی شنیدم و آنقدر حالم بد بود که همان لحظه می خواستم با علی آقا تماس بگیرم اما چون می دانستم ایشان خواب هستند ابتدا با یکی از نزدیکان شان صحبت کردم بعد با سعید شیرینی حرف زدم و سپس با حمید استیلی که همبازی ام بوده درد دلی داشتم و این مسائل را مطرح کردم.»
میناوند ادامه می دهد: «من از سر دلسوزی و برای حفظ آبروی پرسپولیس این تماس ها را گرفتم چون دوست ندارم دشمن شاد شویم. می توانید از آقای شیرینی بپرسید. من دوست مطبوعاتی زیاد دارم و اگر خدای نکرده قصدم این بود که این مسائل را عمومی کنم کار دیگری می کردم اما سریع تماس گرفتم تا موضوع را با پیشکسوتان در میان بگذارم.»
ملی پوش سابق پرسپولیس درباره تماسی که با او گرفته اند توضیح می دهد: «نمی دانم حرف شان موثق بود یا نه. گفتند مسئولان شرکت 10 میلیارد گرفته اند. گفتند طرف را در ماهشهر بابت اختلاس گرفته اند و گفتند به زور از ایشان امضا گرفته بودند تا برای شرکت تبلیغات کند. گفتند ما پرسپولیسی هستیم و اینها را به شما می گوییم. من هم اینها را به آقای شیرینی و استیلی انتقال دادم وگرنه نه دنبال سهام شرکت هستم نه حقوق می گیرم و چیزی را هم تا حالا امضا نکرده ام. به استیلی و شیرینی گفتم فردا یکسری افراد از همین مسائل داستان درست می کنند و پرسپولیس دشمنانی دارد که دنبال همین ماجراها هستند.»
 
شیرینی: همه می توانند اسناد شرکت را ببینند
سعید شیرینی مدیرعامل شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس درباره ماجرای پروژه ماهشهر و اتهامی که زده شده، می گوید: «یک بنده خدایی با مهرداد میناوند تماس می گیرد و حرف هایی می زند که طبیعتاً درست نیست. مهرداد درست می گوید. او با من تماس گرفت و این مسائل را انتقال داد. من تصور می کنم افرادی هستند که قصد داشتند از مهرداد سوء استفاده کنند و به او اطلاعات ناقص و نادرستی داده اند اما خوشبختانه میناوند باهوش عمل کرد و این مسائل را با ما در میان گذاشت که مشکل و سوء تفاهمی ایجاد نشود.»
شیرینی ادامه داد: «متأسفانه سر این ماجرا برخی دوستان یک مقدار شلوغش کردند و همین باعث شد قصه درست شود. شرکت ما مثل باشگاه پرسپولیس حسابرس دارد و حسابرس های ما هم دولتی اند. یعنی همان هایی هستند که از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال حسابرسی می کنند. مثلاً اگر فلان مبلغ برای کاری یا پروژه ای هزینه می شود برایش سند و مدرک وجود دارد و همینطور نیست که بگوییم اینقدر هزینه شده و اینقدر هم درآمد داشته ایم. ما در شرکت مان چیزی پنهان نداریم و علی آقا هم گفت هر کس دوست دارد می تواند بیاید اسناد را نگاه کند.»
شیرینی در خصوص اتهامی که به پروین و مسئولان شرکت پیشکسوتان زده اند توضیح می دهد: «این پروژه رها نشده و ما این کار را ادامه خواهیم داد. ما یک گروه آوردیم برای سرمایه گذاری در این پروژه که بعداً گفتند توجیه اقتصادی مناسبی برای ساخت ندارد. گفتند با توجه به این مسافت طولانی و هزینه ای که می خواهیم بکنیم کارمان توجیه ندارد.»
شیرینی ادامه می دهد: «یکی آمده بود جلو و می خواست پول بدهد اما تمام اختیارات پروژه را هم خودش می خواست. ما هم گفتم شما 7 میلیارد پول گرفتید و تعهدی ندادید، آن وقت کار سر وقت تمام نشد می خواهید چه کار کنید؟ گفتیم چه جوابی دارید به مردم بدهید؟ گفتیم اگر نتوانستید تعهدات تان را انجام بدهید و واحدها را سروقت به مردم تحویل بدهید چه جوابی برایشان دارید چون اسم شرکت پیشکسوتان و شخصیت نامداری مثل علی پروین در میان است. آنها در جواب گفتند ما اعتبار داریم. ما هم گفتیم می ‎دانیم اعتبار دارید اما افرادی هم بودند که اعتبار داشتند ولی بعداً برایشان مشکل ایجاد شد. گفتیم برای ما اسناد و نظارت ها اعتبار دارد که آنها جا زدند. بعد گفتیم ممکن است پول را بگیرند و ببرند جای دیگر و به این خاطر با آنها همکاری نکردیم.»
مدیرعامل شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس می گوید: «می خواهیم با یک بودجه ابتدایی کار را پیش ببریم و مثل بیشتر پروژه های اینچنینی واحدها را پیش فروش کنیم تا پروژه به سرانجام برسد.»
 
آچار کشی سلطان همراه با بغض و خشم
علی پروین در جلسه روز دوشنبه فوق العاده عصبانی و خشمگین بود. هم به خاطر اتهامی که به او زده بودند هم از برخی رفتار شاگردان سابقش و پیشکسوتانی که عضو صندوق این شرکت هستند. پروین خطاب به جمعی که تعدادشان بیشتر از 70-60 نفر بود گفت بهتر است این عنوان «پیشکسوتان» را از نام شرکت در بیاوریم چون وقتی این اسم وسط می آید همه شما طلبکار هستید. پروین گفت که به همراه شیرینی زمان می گذاریم و هزینه می کنیم اما وقتی دوزار هم پول می دهیم، می گویند وظیفه شان است!
پروین از رفتار برخی پیشکسوتان و انفعال آنها شاکی بود و به برخی از آنها علناً معترض شد. پروین می گفت هر کس نسبت به قد و اعتبارش می تواند موانع پیش روی شرکت را از سر راه بردارد و برای آن اعتبار و درآمد ایجاد کند.
پروین می گفت وقتی پیشکسوتی بیمار می شود یا مشکلی برایش پیش می آید صندوق شرکت باید برایش هزینه کند و همه این توقع را دارند اما هر کس به توان خود باید برای درآمدزایی شرکت و واریز پول به صندوق حرکتی انجام دهد.
پروین در این جلسه توفانی خطاب به یکی از نامداران پرسپولیس هم حرفی زد که در نوع خود عجیب بود. او به بازیکن سابق پرسپولیس حرفی زد که به نظر می رسد به خاطر ارتباط نزدیکش با یکی از پیشکسوتانی باشد که اخیراً علیه پروین مصاحبه کرده بود.
 
تشکیل کمیته انضباطی برای تنبیه پیشکسوتان خاطی
در این جلسه بسیاری از بزرگان پرسپولیس هم لحظاتی صحبت کردند و درباره کارهای اقتصادی و عملکرد شرکت حرف زدند. برخی شان از انفعال شرکت گفتند و جلساتی که نتیجه مشخصی ندارد، برخی دیگر هم طرح هایی برای پیشرفت شرکت و صندوق دادند. البته انتقاداتی هم به خود پروین مطرح شد و اینکه او 30 سال است با آنهایی که به او می تازند محترمانه و دوستانه برخورد می کند و همیشه با گل و شیرینی با آنها صلح می کند. منظور منتقدان، پیشکسوتانی مثل بهروز رهبری فرد یا این اواخر مجتبی محرمی بود که به او تاخته بودند اما پروین برایشان جوابی نداشت.
پروین هم خطاب به جمع گفت از قدیم یاد گرفته وارد دعواهای اینطوری نشود و جواب «های» را با «هوی» ندهد اما جمع بندی این بحث ها به جایی رسید که در این جلسه اعضای مجمع شرکت به یک تصمیم مشترک در خصوص تشکیل کمیته انضباطی برسند.
این کمیته به منظور مقابله با پیشکسوتانی که به خاطر برخی مبالغ عمل نادرستی انجام می دهند یا افرادی که به اسم پیشکسوت پرسپولیس خبط و خطا می کنند، تشکیل شد. اعضای این کمیته هم تعیین شدند که جمشید شاه محمدی، فریدون مببینی، محمد صادقی، یعقوب فاطمی مقدم و محمد پنجعلی هستند. همچنین یک عضو حقوقی هم برای این کمیته در نظر گرفته شد که این فرد رضا شهسوار نام دارد و وکیل دادگستری است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news
چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    حدا نیاره روزی رو که این شرکت بخواد پرسپولیس رو در اختیار بگیره

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر شاهین چه کسی بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن