melbet_head

تغییر اجاره بهای آزادی در بحران کرونا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 552 ] - چهارشنبه, 11 تیر 1399
تغییر اجاره بهای آزادی در بحران کرونا

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به دو تیم پرسپولیس و استقلال این وعده را داد که به خاطر بحران کرونا در پرداخت اجاره بهای ورزشگاه آزادی تعامل لازم را...

ارتش سرخ دات كام :

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به دو تیم پرسپولیس و استقلال این وعده را داد که به خاطر بحران کرونا در پرداخت اجاره بهای ورزشگاه آزادی تعامل لازم را با آنها داشته باشد.

مسئولان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در ازای برگزاری دیدارهای خانگی خود در ورزشگاه آزادی مبلغی را به عنوان اجاره بها به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پرداخت می کنند.

مبلغ این اجاره بها برای هر فصل لیگ برتر فوتبال بر اساس کارشناسی رسمی و با افزایش 10 تا 20 درصدی نسبت به فصل قبل محاسبه می شود کما اینکه دو سال پیش رقم اجاره آزادی برای سرخابی ها و حضورشان در لیگ هجدهم با افزایش بیش از 40 میلیون تومانی به 112 میلیون تومان رسید.

برای هفته های ابتدایی لیگ نوزدهم که از اواخر مردادماه سال گذشته آغاز شد هم به دلیل انجام نشدن به موقع اقدامات کارشناسی لازم، همین رقمِ 112 میلیون تومانی ملاک دریافت اجاره بها از دو تیم پرسپولیس و استقلال قرار گرفت اما در ادامه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اجاره 150 میلیون تومانی را برای سرخابی ها در لیگ نوزدهم مصوب کرد.

این فصل لیگ برتر فوتبال همچون دیگر فعالیت های ورزشی در میانه راه و به دلیل بحران کرونا متوقف شد. حالا هم که بعد از سه ماه برگزاری رقابت ها از سر گرفته شده، دیدارها بدون تماشاگر برگزار می شود.

همین مسئله درآمدزایی باشگاه های فوتبال و از جمله پرسپولیس و استقلال که ملزم به پرداخت اجاره برای بازی در ورزشگاه آزادی هستند را تحت تاثیر قرار داده است. بر همین اساس این پرسش مطرح است که «احتمالا شرایط ویژه فعلی و بحران کرونا که هنوز هم به پایان نرسیده ممکن است روی اجاره بهای آزادی برای دو تیم پرسپولیس و استقلال تاثیر داشته و باعث کاهش آن شود؟»

حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در گفتگویی در این زمینه گفت: باید تعامل لازم صورت بگیرد تا از این بحران و شرایط خاصی که برای ورزش رقم زده، عبور کنیم اگرچه خود ما در شرکت توسعه به خاطر همین شرایط متحمل خسارت 40 میلیارد تومانی شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه رقم اجاره بهای آزادی برای دو تیم پرسپولیس و استقلال در فصل نوزدهم لیگ برتر 150 میلیون تومان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از طرح ها و برنامه های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی از طریق همین دریافتی ها و موارد مشابه آن به مرحله اجرا می رسد. باید پولی وارد شرکت شود که ما هم یک خروجی داشته باشیم با این حال شرایط خاص فعلی را مد نظر قرار داده و کمک حال سرخابی ها خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با یادآوری اینکه طبق دستور وزیر ورزش و در ایام تعطیلی فعالیت های ورزشی، رقم های مصوب بابت اجاره اماکن پرداخت نشد، خاطرنشان کرد: در مورد اجاره بهای آزادی برای پرسپولیس و  استقلال در این ایام که دیدارهای شان بدون تماشاگر است و همچنان درگیر بحران کرونا هستیم، با صلاحدید وزیر ورزش تعامل لازم را خواهیم داشت

وی ادامه داد: در مورد اینکه چقدر از اجاره 150 میلیونی کاهش پیدا کند و در کل رقم پرداختی در این شرایط هنوز تصمیم جدیدی نگرفته ایم اما قطعا این دوره را با تعامل سپری می کنیم تا سرخابی ها برای ادامه دیدارهای شان در آزادی مشکلی نداشته باشند.

به گفته کریمی، مسئولان دو تیم پرسپولیس و استقلال بابت دیدارهای خود در لیگ نوزدهم و برگزاری آنها در ورزشگاه آزادی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بدهکار نیستند اما آنها بابت فصل های گذشته همچنان بدهی هایی دارند که باید پرداخت شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

به نظر شما شرایط پرسپولیس در مرحله مقدماتی چطور خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : دیلان پررا
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن