مجله ارتباط

    melibet

خارجیهایی که فقط پول هدر دادند و پدیده هایی که آقای گل شدند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1133 ] - پنجشنبه, 12 تیر 1399

خارجیهایی که فقط پول هدر دادند و پدیده هایی که آقای گل شدند

پرسپولیس در این فصل به معنای عامیانه فقط پولش را برای خرید مهاجم خارجی دور ریخت،در حالی که با یک سوم همان دلارها می توانست ده ها بازیکن مثل عبدی پرورش دهد. مه... 5 out of 5 based on 3 ratings.
خارجیهایی که فقط پول هدر دادند و پدیده هایی که آقای گل شدند

پرسپولیس در این فصل به معنای عامیانه فقط پولش را برای خرید مهاجم خارجی دور ریخت،در حالی که با یک سوم همان دلارها می توانست ده ها بازیکن مثل عبدی پرورش دهد. مه...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در این فصل به معنای عامیانه فقط پولش را برای خرید مهاجم خارجی دور ریخت،در حالی که با یک سوم همان دلارها می توانست ده ها بازیکن مثل عبدی پرورش دهد.
مهدی عبدی که در دربی رفت ستاره بود در شروع مجدد لیگ بار دیگر مهارت های بالا خود در گلزنی را به رخ کشید و مقابل پیکان یک تنه کار را برای پرسپولیس در آورد.این مهاجم جوان در حالی برای تیمش دو گل زد که به عنوان بازیکن جانشین به زمین آمده بود.درست مثل همان روزی که مقابل استقلال به زمین آمد،منتها دیگر خبری از آن جوان کم نام و نشان نبود و عبدی که بعد از آن گل تاریخی چند باری فرصت حضور در ترکیب را یافت، حالا از اعتماد به نفس خوبی برخودار شده و با دقت بیشتری به توپ ضربه می زند.او در بازی با پیکان آمادگی خوبی داشت و بسیار با انگیزه ظاهر شد و علاوه بر دو گلی که زد،تلاش قابل توجهی برای گلزنی علیپور داشت.البته عبدی جوان هنوز تا رسیدن به ترکیب ثابت پرسپولیس جای کار دارد و باید باتجربه و پخته شود و در صورتی به بلوغ فوتبالی می رسد که بیشتر میدان ببیند. در این بین ممکن است او یک روز خیلی ضعیف باشد و یک روز مثل بازی با پیکان بدرخشد اما در هر صورت پرسپولیس برای اینکه این استعداد را به عرصه ظهور برساند مجبور است سوخت و ساز دهد.همانطور که پای فرصت سوزی های طارمی نشست و از علیپور دست نکشید. امثال عبدی حتی اگر خام و جوان باشند بی شک صدبرابر بهتر از خارجی های بی کیفیتی مثل جونیور و تادئو هستند. پرسپولیس امسال 3 مهاجم خارجی را با رقمی گزاف جذب کرد، اما هیچیک از آنها به اندازه همین عبدی 21 ساله برای این تیم گلزن نبودند. جونیور که در حد و اندازه لیگ ما نبود،اوساگونا که جز یک پاس گل حرفی برای گفتن نداشت و استوکس نیز نیامده از پرسپولیس رفت.
البته این داستان تکراری هر فصل پرسپولیس است که کهنه نمی شود و کسی هم از بازگو کردنش درس نمی گیرد.باشگاه پرسپولیس به معنای عامیانه فقط پولش را دور ریخت،در حالی که با یک سوم همان دلارها می توانست ده ها بازیکن مثل عبدی پرورش دهد.نکته اینجاست پرسپولیس بعضا از مهاجمان ایرانی اسمی هم خیری ندیده است و در یک دهه اخیر این بازیکنان کم نام و نشان بودند که در این تیم خوش درخشیدند.

وقتی هافبک تیم بیشتر از مهاجمان گل زد
در لیگ یازدهم این محمد نوری بود که با زدن 8 گل توانست بهترین گلزن فصل سرخ ها لقب بگیرد. این در حالی بود که مهاجمانی چون غلامرضا رضایی و هادی نوروزی هر کدام برای پرسپولیس دو گل زدند.اولادی هم بازیکنی که مثل نوروزی بازیکنی کم نام و نشان بود یک گل زد. در آن فصل علاوه بر اشپیتیم آرفی که 4 گل زد،پرسپولیس یک مهاجم خارجی به نام زاید در نیم فصل جذب کرد که فرشته نجات این تیم در دربی شد.ایمون زاید 7 گل را در 9 مسابقه ای که در زمین بود به ثمر رسانده بود که خاطره انگیزین آن سه گلی بود که به استقلال زد.

بهترین گلزن لیگ انتظارات را برآورده نکرد
پرسپولیس در فصل دوازدهم به سراغ آقای گل لیگ و مهاجم مطرح ذوب آهن رفت و این دو بازیکن را با رقمی بالا جذب کرد، اما نه انصاری فرد آن مهاجم مورد انتظار بود و نه قاضی گلزن.گرچه اولی با 8 گل بهترین مهاجم سرخ ها شد.اما قاضی تنها سه بار دروازه حریفان را باز کرد. هادی نوروزی هم در این فصل کمتر فرصت بازی پیدا کرده بود 4 گل به ثمر رساند.

ناکامی در جذب مهاجمان میلیاردی
سرخ ها در فصل بعد سراغ مهاجم نام آشنایی مثل سیدصالحی رفتند و حتی خلعتبری را از عجمان با رقم هنگفتی به فوتبال ایران آوردند، اما هر دو بازیکن بیشتر از 6 گل نزدند.جالب اینجاست که جوان جویای نامی به نام محمد عباس زاده در این فصل 5 گل برای پرسپولیس در دقایق کمی که در زمین حاضر بود به ثمر رساند.به غیر از این نفرات تیم پرسپولیس مهاجمان دیگری هم داشت; هادی نوروزی بدون اینکه گلی بزند در نیم فصل قرضی به نفت رفت.یونس شاکری هم که در پیش فصل جذب شده بود به پدیده قرض داده شد.غلامرضا رضایی نیز در بازگشت مجدد گلی نزد.

طارمی پدیده شد،درخشان چشم بازار را کور کرد!
در فصل پرماجرای لیگ چهاردهم که با اخراج دو مربی همراه بود،مهاجمان پرسپولیس هم داستان های جالبی داشتند.رضا نوروزی که با امید فراوان به پرسپولیس آمده بود بعد از انجام 4 بازی که با زدن یک گل همراه بود دچار مصدومیت شدید گردید و فصل را از دست داد،هادی نوروزی هم که برگشته بود دو گل برای پرسپولیس زد.طارمی جوان که از لیگ یک آمده بود با 7 گل زده بهترین گلزن سرخ ها شد و علی علیپور مهاجم  نیمکت نشین راه آهن که در آخرین روز نقل و انتقالات زمستانی به پرسپولیس پیوست بود در دربی برگشت گل پیروزی بخش تیم را زد.عباس زاده هم که 5 گله زده بود با درخشان دچار اختلاف شد. عجیب ترین مورد فصل اما،حضور مهاجمی به نام تادئو بود که در نیم فصل جذب شد و فقط یک گل برای پرسپولیس زد!

آقای گلی پرسپولیس بعد از 8 سال
مهدی طارمی،علی علیپور،هادی نوروزی،امید عالیشاه و جری بنگستون مهاجمان پرسپولیس در فصل پانزدهم بودند.در این بین طارمی که در لیگ گذشته پدیده مسابقات لقب گرفت بود توانست با زدن 16 گل بهترین مهاجم لیگ لقب بگیرد و بعد از 8 سال پرسپولیس را صاحب کفش طلا کند.بعد از او هم مهاجم هندوراسی پرسپولیس با 7 گل دومین گلزن برتر تیم بود.عالیشاه هافبک چپ پرسپولیس هم که گاهی به عنوان مهاجم در کنار طارمی قرار می گرفت 6 گل زد و علیپور و نوروزی هم هر کدام به ترتیب 6 و یک گل زدند.

کفش طلا باز هم به طارمی رسید
طارمی در فصل شانزدهم توانست با 18 گل از عنوان آقای گلی خود دفاع کند.بعد از او امیری که در پست هافبک به میدان می رفت با 6 گل دومین گلزن برتر سرخ ها شد، علیپور 5 گل زد و  ساسان انصاری هم که خرید جدید برانکو بود چون توان رقابت با بازیکنان پرسپولیس را تاب نیاورد بعد از انجام دو بازی جدا شد.پرسپولیس در این فصل یک مهاجم اوکراینی هم خرید که بخاطر کیفیت ضعیفش حسابی جنجال ساز شد.پریموف فقط یک گل در جام حذفی زد و خیلی زود هم جدا شد.البته سرخ ها در این فصل نفرات جوانی مانند شهاب زاهدی و حمید طاهرخانی را هم داشتند.

منشا هم دوای درد پرسپولیس نبود
علی علیپور که در دو فصل گذشته فداکارانه نقش  مکمل را برای طارمی ایفا میکرد بعد از جدایی این بازیکن تبدیل به مرد شماره یک خط حمله شد و کفش طلا را گرفت.طارمی هم که قبل از محرومیت 4 گل در 7 بازی زده بود در اواسط فصل تیم را به هوای بازی در قطر ترک کرد تا پرسپولیس فصل را با مهاجمانی مثل منشا که از پیکان آمده بود و دومین گلزن فصل گذشته بود ادامه دهد.ولی این مهاجم نیجریه ای 5 گل زد و کمتر از حد انتظارها ظاهر شد.

بار گلزنی پرسپولیس روی دوش علیپور افتاد
پرسپولیس که دو پنجره محروم شده بود در فصل هجدهم نتوانست عضوی به تیمش اضافه کند و با همان نفرات به کارش ادامه داد تا همه بار گلزنی تیم روی دوش علیپور باشد،این بازیکن هم تلاش زیادی کرد تا دوباره آقای گل شود، گرچه در نهایت 15 گل زد و در جایگاه دوم برترین گلزنان فصل ایستاد.منشا هم ضعیفتر از فصل گذشته ظاهر شد و فقط یک گل توانست به ثمر برساند و بخاطر عملکرد ضعیفش جای خود را به بودیمیر داد.اما این مهاجم کروات هم برای پرسپولیس گل زن نبود و در هفته آخر لیگ تازه پایش به گلزنی باز شد.پرسپولیس در این فصل سعید کریمی جوان را هم جذب کرد، اما این بازیکن هم نتوانست خود را به برانکو ثابت کند و فقط یکبار در جام حذفی موفق به گلزنی شد.

هر آنچه که تا به اینجای فصل نوزدهم رخ داده را هم که در بالا شرح دادیم و حالا در ادامه باید دید که علیپور می تواند برای دومین سال پیاپی آقای گل شود و عبدی به روند گلزنی اش ادامه خواهد داد؟ اوساگونا بالاخره بر می گردد و از آن مهمتر اینکه یحیی گل محمدی می تواند از جوان هایی چون آریا برزگر و امیر روستایی که روی نیمکت دارد مهاجمان گلزنی بسازد؟


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

پرسپولیس برابر ذوب آهن به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30
نساجی
نساجی
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : وطنی
داور مسابقه : حمید حاج ملک
شنبه, 11 مرداد 1399 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن