مجله ارتباط

    melibet

کامیابی نیا: مثل کی روش و برانکو دیگر به ایران نمی آید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 949 ] - دوشنبه, 23 تیر 1399

کامیابی نیا: مثل کی روش و برانکو دیگر به ایران نمی آید

کمال کامیابی نیا که همراه با پرسپولیس 3 بار طعم قهرمانی در لیگ برتر را چشیده است، حالا با این تیم در آستانه کسب چهارمین قهرمانی و ثبت یک رکورد به یادماندنی قر... 5 out of 5 based on 1 ratings.
کامیابی نیا: مثل کی روش و برانکو دیگر به ایران نمی آید

کمال کامیابی نیا که همراه با پرسپولیس 3 بار طعم قهرمانی در لیگ برتر را چشیده است، حالا با این تیم در آستانه کسب چهارمین قهرمانی و ثبت یک رکورد به یادماندنی قر...

ارتش سرخ دات كام :

کمال کامیابی نیا که همراه با پرسپولیس 3 بار طعم قهرمانی در لیگ برتر را چشیده است، حالا با این تیم در آستانه کسب چهارمین قهرمانی و ثبت یک رکورد به یادماندنی قرار دارد. کمال در این سال ها در خط میانی پرسپولیس یک بازیکن تعیین کننده بوده، هر چند که گاهی اوقات هم به دلیل اخراج از زمین مسابقه، از او به عنوان یک هافبک خشن نام برده می شود. نکته مهم در مورد کمال اما این است که او چند سال با کتف مصدوم برای تیمش بازی کرد ولی درنهایت در این فصل جراحی کرد تا خیالش بابت مصدومیت کتف راحت شود. او در گفت و گوی با ما صحبت های جالبی درخصوص آخرین وضعیت خودش و پرسپولیس داشته است.

*به نظر می رسد با نتایج این هفته و توقف رقبا، باید قهرمانی پرسپولیس را قطعی دانست. قبول داری؟
خب، ما 80 درصد راه را رفته ایم  اما هنوز به دو سه برد دیگر نیار داریم. به هر حال باید این موضوع را روی کاغذ هم درنظر گرفت. ما در بازی های بعدی هم با انگیزه بالا بازی خواهیم کرد تا درنهایت به آن چیزی که می خواهیم برسیم.

*با وضع موجود به رکوردزنی فکر می کنید؟
ما با کسب 67 امتیاز رکورد می زنیم، یعنی 11 امتیاز دیگر می خواهیم. با این بازیکنان و این کادر که همه دنبال برد و موفقیت هستند، کسب 11 امتیاز سخت نیست.

*فکر می کردی پس از رفتن کالدرون و آمدن گل محمدی پرسپولیس بازهم در مسیر قهرمانی حرکت کند؟
من در نفت تهران با آقایحیی کار کرده بودم، او یک مربی انرژیک است که خیلی خوب با بازیکنان ارتباط برقرار می کند و خوشبختانه با آمدن این مربی هم نتایج خوبی گرفتیم. مسئله مهم این است که گل محمدی از سوی هواداران و باشگاه همیشه مورد حمایت قرار بگیرد. گل محمدی پرسپولیسی است و بعد از اینکه تیم ما چند سال با برانکو قهرمان شد حالا با این مربی هم می توانیم چند سال دیگر قهرمان شویم.

*بازیکنان پرسپولیس ظاهرا در هفته های اخیر بابت مشکلات مالی ناراحت شده اند ولی جالب اینجاست که این موضوع در نتایج تیم شما تأثیر منفی نداشته است.
در این چند سال در مقاطعی مشکلات مالی وجود داشته ولی ما هر وقت به زمین مسابقه رفته ایم آنها را فراموش کرده ایم و اینطور نبوده که ذهن مان در زمین درگیر این موضوع باشد. به هرحال بازیکنان روی پولشان حساب می کنند و معمولا شغل دیگری هم ندارند که منبع درآمد داشته باشند. در همین دوران قرنطینه شرایط خیلی از بازیکنان سخت شد و وضعیت باشگاه ها هم طوری بود که خیلی از بازیکنان حق و حقوق شان را نگرفتند. خیلی ها می گویند فوتبالیست ها درآمد بالایی دارند ولی ما هم مشکلات خاص خودمان را داریم و عمر قهرمانی هم بیشتر از 12-10سال نیست. در ضمن خیلی از فوتبالیست ها چند خانواده را ساپورت می کنند. خیلی مواقع همه بازیکنان همه مبلغ قرارداد را دریافت نمی کنند و شما باید مالیات و چیزهای دیگر را هم درنظر بگیرید. با این وضعیت دلارهم که پول قراردادها آماتور شده است.

*امسال از عملکردت در پرسپولیس راضی بوده ای؟
این فصل برای من خوب نبود. در ابتدای فصل که کتفم را عمل کردم و نیم فصل را از دست دادم، وقتی هم برگشتم باید ترسم از بین می رفت. تعطیلی بازی ها اما کمکم کرد تا وضعیت بهتری پیدا کنم و دستم قوی تر شود. من باید زودتر دستم را عمل می کردم ولی متأسفانه بسته شدن پنجره پرسپولیس و کمبود بازیکن باعث شد تا این کار را عقب بیندازم. آن زمان دوست داشتم به پرسپولیس کمک کنم هر چند که دیگر خیلی اذیت می شدم. در مجموع فصل برایم خوب نبود ولی امیدوارم در ادامه به روزهای اوج خودم برگردم.

*برسیم به اخراج های پرتعدادت که باعث شده تا برخی تو را با سرخیو راموس قیاس کنند. جالب اینجاست که طرفدار رئال مادرید هم هستی.
قیاس من با سرخیو راموس درست نیست. من در این چند سال که برای پرسپولیس بازی کردم 4بار اخراج شدم که 2بار به خاطر صحبت با بازیکن و اعتراض به داور بوده است. به هرحال پستی که بازی می کنم شرایط خاص خودش را دارد ولی در اکثر بازی هایی که اخراج شدم خوشبختانه پرسپولیس شکست نخورده تا هواداران ناراحت شوند.

*فکر می کنی حسن یک هافبک دفاعی کم خطا کردن است یا زیاد خطا کردن؟
سؤال سختی پرسیدید. اگر بازیکنی قصد خطا کردن دارد باید بداند که کجا خطا می کند. طبیعتا خطا پشت محوطه جریمه خودی خطرناک است و موقعیت ایستگاهی به حریف می دهیم ولی خطای بموقع در وسط زمین می تواند جلوی حمله یک تیم را بگیرد. در ضمن خصوصیات و ویژگی های هافبک های دفاعی هم متفاوت است. یک بازیکن در این پست نمی تواند هم 90دقیقه بجنگد، هم تکل بزند، هم پاس گل بدهد یا اینکه همه توپ ها را قطع کند. با این حال من همیشه تلاش می کنم تمام وظایفم را در زمین انجام دهم. یک هافبک دفاعی باید در زمین مثل یک کارگر زحمت بکشد.

*در این چند سال خیلی ها موفقیت های پرسپولیس را به حمایت های وزارت ورزش از این تیم ربط داده اند. این موضوع را قبول داری؟
بحث حمایت وزارت ورزش از پرسپولیس یک حرف پوچ است. ما در زمین مسابقه همه چیز را نشان داده ایم و دیگر نیازی به حرف زدن هم نیست. شما می بینید که استقلال در هر فصل تعداد زیادی از بازیکنانش را از دست داده و نفرات جدید جذب می کند. همین موضوع باعث می شود تا آنها برای هماهنگ شدن حداقل نیاز به 6 ماه زمان داشته باشند ولی ما این مشکل را نداریم و در همین زمانی که تیم های دیگر دنبال هماهنگی هستند ما خوب امتیاز می گیریم و جلو می افتیم. باشگاه ما معمولا با بازیکنان قرارداد 3 ساله می بندد و ثبات تیمی از هر چیزی مهم تر است.

*در این سال ها بابت جدایی کدام بازیکن از پرسپولیس، بیشترین حسرت را خوردی؟
ما بازیکنان بسیار خوبی را در این چند سال از دست دادیم، خصوصا سالی که به فینال لیگ قهرمانان رفتیم. جدایی بازیکنانی مثل مهدی طارمی، وحید امیری، صادق محرمی، مسلمان و... ناراحت کننده بود. ما در آن فصل که به فینال آسیا رفتیم، درمجموع 2بازی رفت و برگشت فقط یک نیمه شکست خوردیم که همان یک نیمه قهرمانی را از تیم ما گرفت. ما در آن نیمه واقعا کم آوردیم و اگر این بازیکنان جدا نمی شدند قطعا کاشیما را شکست می دادیم. تیم آنها آنقدر قوی نبود ولی متأسفانه تیم ما به اندازه کافی بازیکن نداشت و دیگر در بازی آخر آن توان همیشگی را نداشتیم. تلخ ترین خاطره من در پرسپولیس از دست دادن قهرمانی آسیاست. ما واقعا شایسته قهرمانی بودیم. امیدوارم با یحیی گل محمدی قهرمانی در آسیا را تجربه کنیم.

*هنوز برای حضور در تیم ملی انگیزه داری؟
من 5 بازی ملی دارم و یک گل هم به گوام زدم. متأسفانه مصدومیت دست باعث شد تا نتوانم در تیم ملی به آن چیزهایی که می خواهم دست پیدا کنم. حتی یک بار هم کی روش گفت که به خاطر مصدومیت دستت نمی توانم روی تو حساب کنم. من 4سال پیش و در بازی با سیاه جامگان از ناحیه کتف مصدوم شدم و آن مصدومیت خیلی اذیتم کرد. الان اما وضعیت خوبی دارم و اعتماد به نفس بالایی دارم تا همان کمال سابق شوم. برای رسیدن به تیم ملی هم ناامید نیستم ولی اول این مهم است که بهترین عملکرد را در پرسپولیس داشته باشم.

*دوران همکاری با کی روش برایت رضایت بخش بود؟
بله، صددرصد. من معتقدم که دیگر مثل کی روش و برانکو به فوتبال ایران نمی آید. آنها مربیانی هستند که به جزئیات توجه می کنند و همین موضوع رمز موفقیت شان است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

کدام گزینه را عامل مهمتری در قهرمانی پرسپولیس می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سیرجان
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 25 مرداد 1399 / ساعت : 20:45
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن