اکسید هد

خادم: بهترین شکل واگذاری سرخابی ها فرابورس است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 303 ] - سه شنبه, 31 تیر 1399
خادم: بهترین شکل واگذاری سرخابی ها فرابورس است

معاون سابق حقوقی پارلمانی وزارت ورزش وجوانان گفت: بهترین شکل واگذاری استقلال و پرسپولیس از راه فرابورس است و واگذاری کامل آنها به بخش حقوقی و حقیقی نه شدنی اس...

ارتش سرخ دات كام :

معاون سابق حقوقی پارلمانی وزارت ورزش وجوانان گفت: بهترین شکل واگذاری استقلال و پرسپولیس از راه فرابورس است و واگذاری کامل آنها به بخش حقوقی و حقیقی نه شدنی است و نه شرایطش فراهم است.

امیررضا خادم درباره ارزیابی اش از روند خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس، اظهار داشت: صحبت کردن من درباره این موضوع به جلساتی برمی گردد که در سال های 93 یا 94 برای واگذاری دو باشگاه به شکل قطعی و عملی برگزار شد. در آن زمان تمام کارها را برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس انجام دادیم و در سه نوبت هم مزایده برگزار شد. در نهایت آنچه سبب شد این بحث به سرانجام نرسد اهلیت خریداران دو باشگاه بود. استقلال که خریداری نداشت و صلاحیت افرادی که متقاضی خرید پرسپولیس بودند هم تائید نشد.

وی افزود: دولت هم به بحث ورود کرد و با توجه به اینکه در بحث فرهنگی اصل 44 سازوکار مشخصی برای نحوه واگذاری تعیین نشده بود این موضوع متوقف ماند. پس از گذشت 2-3 سال، از سال گذشته با همراهی نمایندگان محترم در مجلس قبلی مقرر شد فرآیند خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از طریق بورس و فرابورس در سال 98 آغاز شود.

معاون حقوقی پارلمانی سابق وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس باید در سال 98 به سرانجام می رسید اما اتفاقی رخ نداد و امیدواریم در سال جاری باشگاه ها واگذار شوند. فکر می کنم با رویکردی که دولت در حوزه بورس دارد و در صدد است شرکت های دولتی را وارد بورس کند، شرایط برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس فراهم است. به نظر من هم بهترین شکل واگذاری باشگاه ها هم همین راه است. واگذاری کامل دو باشگاه به یک نفر چه حقوقی و چه حقیقی نه شدنی است و نه شرایطش فراهم است.

خادم ادامه داد: شاید اقشاری مانند گروه های خودروسازی که شرایط مالی و چارچوب مشخصی برای خصوصی سازی دارند بتوان به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار کرد اما امروز آنچه در بحث واگذاری سرخابی ها مطرح است همین بحث فرابورس است.

وی درباره انتقادهایی که در زمان انتصابش به عنوان مسئول پیگیری خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس در وزارت ورزش و جوانان مطرح شد، عنوان کرد: من قرار نبود دو باشگاه را مربیگری کنم تا نیازی به تخصص در فوتبال داشته باشم. بحث ما حوزه مدیریتی بود که این امر به صورت مستقیم در دو باشگاه انجام نمی شد و فقط می خواستیم شرایط را برای واگذاری آنها فراهم کنیم. به عنوان مسئول حقوقی وزارت ورزش و جوانان درست یا غلط این مسئولیت در اختیار من قرار گرفت. آنچه می شد انجام داد را انجام دادیم. یک بحث درباره شرایط بهینه باشگاه ها بود، قبل از آن باشگاه ها همیشه درگیر و گرفتار دولت ها بوده و به این نگاه می کردند که آیا دولت به آنها  کمک مالی می کند یا خیر.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: مدیران باشگاه ها در تمام برنامه ها و مصاحبه هایشان درخواست می کردند دولت به آنها کمک کند. پس از فراهم کردن سازوکارهای لازم از سوی ما نیازی نبود دولت دست در جیبش کرده و به استقلال و پرسپولیس کمک مالی کند بلکه خودشان توانستند اسپانسرهای قوی و خوبی را به دست آورند. عددهای رویایی از داخل خود باشگاه ها ایجاد شد به شکلی که در همان سال اول 30 میلیارد تومان برای استقلال و پرسپولیس درآمد به دست آمد.

معاون حقوقی پارلمانی سابق وزارت ورزش وجوانان درباره اینکه آیا بهتر نبود فرایند خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس زودتر انجام شود تا آنها گرفتار این همه بدهی نشوند، توضیح داد:من یک سال مسئول پیگیر خصوصی سازی دو باشگاه بودم و ماحصل این مدت هم برگزاری مزایده بود. به نوعی می توان گفت تا ته موضوع را رفتیم و پس از آن باید سازمان خصوصی سازی مزایده را برگزار می کرد که این کار را هم انجام داد. دستگاه های امنیتی باید صلاحیت خریداران را تائید می کردند که این موضوع به سرانجامی نرسید.

خادم افزود: به صراحت می گویم هیچ بخش خصوصی نداریم که بتواند مدیریت دو باشگاه را بدون حاشیه انجام دهد.همین که باشگاه ها از طریق بورس و فرابورس در اختیار مردم قرار گیرند، بهترین اتفاق است. اینکه برخی ها می گویند اگر استقلال و پرسپولیس دست یک شخص به خصوصی بیفتد احتمال دارد این فرد حاشیه ساز شود بحث امنیتی نیست اما مدیریت باشگا ه ها به شکلی که مردم حالشان خوب باشد و تنها  نگران برد و باخت تیم محبوب شان باشند با بخش خصوصی برطرف نمی شود.

وی تصریح کرد: در زمانی که من مسئول پیگیری خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس بودم باتوجه به مشکلات متعدد مالی دو باشگاه بحث جذب اسپانسرینگ و تامین منابع مالی سرخابی ها را حل کردم و از مدیران باشگاه انتظار می رفت با توجه به تامین این منابع مستحکم و قوی نه تنها بحث بدهی ها را حل کنند بلکه سازوکاری هم برای ایجاد زیرساخت های لازم و ورود به رشته های دیگر ورزشی در نظر بگیرند. انتظار داشتیم استقلال و پرسپولیس به ویژه در بحث بانوان ورود کنند و در واقع به عنوان یک باشگاه عمل کنند نه به عنوان یک تیم. متاسفانه پول های زیادی به باشگاه ها رفت اما مدیریت خوبی صورت نگرفت.

معاون حقوقی پارلمانی سابق وزارت ورزش وجوانان درباره دلخوری هواداران استقلال از وی به دلیل آمدن برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس توضیح داد: طبیعی است ما از سوی هواداران سرخابی ها به رنگی بودن متهم شویم. هر مدیری که در وزارت ورزش به عنوان صاحب استقلال و پرسپولیس کاری انجام می دهد خواسته یا ناخواسته با چنین مشکلاتی مواجه می شود. اگر تیم ها ببرند یا ببازند چنین ذهنیتی ایجاد می شود. اما واقعیت این است تنها بد و بیراه ها برای مدیر است.هر چند منکر نمی شوم شاید برخی مدیران به یک تیم بیشتر علاقه داشته باشند و این موضوع چندان غیرطبیعی نیست. اما اینکه این موضوع در عملکردشان تاثیرگذار باشد نیاز به بررسی دارد.

خادم افزود: آمدن برانکو اتفاق خوبی بود و من هم هیأت مدیره پرسپولیس را حمایت کردم تا وی به ایران بیاید. البته استقلالی ها گلایه داشتند چرا وقتی برای پرسپولیس چنین مربی ای آمده برای این تیم نیامده است. شاید رقمی که آن زمان برای برانکو هزینه شده خیلی پایین تر از مبلغ قرارداد مربیان استقلال یا سایر مربیانی بود که به پرسپولیس آمدند. زمانی در استقلال برخی علاقه مند بودند علیرضا منصوریان سرمربی این تیم شود اما عملکرد وی خوب نبود و زیر سؤال رفت.

وی درباره دلیل لو رفتن فایل صوتی علی دایی و علی پروین در جلسه با خودش بیان کرد: این حرکت قشنگ نبود زیرا پروین و دایی بزرگان ورزش ایران هستند و برای کشورمان افتخار آفرینی کرده اند. آن جلسه هم به قول معروف طلبگی بود و بحث های اجرایی و کاری انجام شد اما بیرون آمدن فایل صوتی از جلسه به هیچ وجه زیبا نبود. برای کسی هم که چنین کاری انجام داد تبعات خوبی نداشت. اینجوری هم گفتند فایل از سمت وزارت ورزش پخش شده است.

خادم تاکید کرد: واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس اتفاق خوبی است. برخی ها به دلیل علاقه شان ماهیانه به استقلال و پرسپولیس کمک مالی می کردند اما از حالا می توانند سهم خریده و سهامدار باشگاه ها شوند. خواهش می کنم از این جا به بعد مدیریت باشگاه قاعده مند شود. باید مدیر خوبی به باشگاه ها بیاید که قوز بالای قوز نشود. درست نیست وقتی مردم سهمی می خرند برایشان مشکلی پیش بیاید.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن