melbet_head

بیرون آمدن از زیر سایه برانکو، مهم ترین مأموریت یحیی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 802 ] - چهارشنبه, 1 مرداد 1399

بیرون آمدن از زیر سایه برانکو، مهم ترین مأموریت یحیی

شاید غیرممکن و شاید هم فوق العاده دشوار باشد اما بالاخره یک روزی یحیی گل محمدی باید از زیر سایه برانکو بیرون بیاید و تیم خودش را بسازد و قهرمان کند. در باشگاه... 5 out of 5 based on 7 ratings.
بیرون آمدن از زیر سایه برانکو، مهم ترین مأموریت یحیی

شاید غیرممکن و شاید هم فوق العاده دشوار باشد اما بالاخره یک روزی یحیی گل محمدی باید از زیر سایه برانکو بیرون بیاید و تیم خودش را بسازد و قهرمان کند. در باشگاه...

ارتش سرخ دات كام :

شاید غیرممکن و شاید هم فوق العاده دشوار باشد اما بالاخره یک روزی یحیی گل محمدی باید از زیر سایه برانکو بیرون بیاید و تیم خودش را بسازد و قهرمان کند.

در باشگاه های بزرگ، نام و اعتبار مربیان موفق و اثرگذار را نمی توان فراموش کرد. بارسلونا با تیتو ویلانووای فقید ضمن تکرار قهرمانی لالیگا به رکورد 100 امتیاز رئال رسید یا لوئیس انریکه سه گانه را برد و نامش بین مربیان پرافتخار تاریخ باشگاهش قرار گرفت اما همه این موفقیت ها تا حدود زیادی زیر سایه اثرگذاری پپ گواردیولا و آنچه او در این باشگاه کاشته بود کمرنگ شد.

مشخص بود جانشین برانکو در پرسپولیس کار بسیار دشوار و پیچیده ای برای بولد کردن نام خودش در رسانه و افکار عمومی و به رخ کشیدن توانایی های واقعی اش خواهد داشت. بعد از جدایی برانکو، پرسپولیس وارد پروسه انتخاب بهترین گزینه برای جانشینی مرد کروات شد. نشستن روی صندلی اول نیمکت پرسپولیس البته جذابیت های فراوانی داشته و دارد اما مربیان شیفته نشستن روی این نیمکت با یک حساب سرانگشتی می توانستند به این مهم فکر کنند که تکرار موفقیت برانکو حتی اگر به لحاظ فنی شدنی باشد، تا حدود زیادی به نام او نوشته خواهد شد و اینطوری هیچ کس به خودشان و آنچه انجام داده اند اهمیت و اعتباری نمی بخشد.

حالا یحیی گل محمدی در آستانه قهرمانی است. افتخاری که البته نیمی از راه آن توسط کالدرون کادرش طی شد و یحیی مثل یک مسابقه امدادی چوب را از مرد آرژانتینی گرفت و با بالاترین سرعت و رکوردی قابل توجه به خط پایان رساند تا جایی که حالا در آستانه شکستن رکوردهای برانکو قرار دارد.

حالا که پرسپولیس فولاد را شکست داده و فقط یک هل کوچک تا دستیابی به جام فاصله دارد خیلی ها به توانایی های یحیی و ظهور یک مربی بزرگ در فوتبال ایران اشاره کرده اند اما باز گوشه این تعریف و تمجیدها به برانکو رسیده اند و موفقیت یحیی را به اثرگذاری ایوانکوویچ و روحی که او در کالبد پرسپولیس دمیده ارتباط می دهند.

این واقعیتی است که نمی توان از آن فرار کرد و حتماً یحیی گل محمدی نیز حتی اگر نخواهد آن را به زبان بیاورد به این مهم واقف است اما گل محمدی وظیفه دارد تا از همین قهرمانی به بعد وارد دنیای مستقل خودش شده و با جاه طلبی های بیشتر اسم خودش را فارغ از آنچه مربیان پیشینش در پرسپولیس ساخته اند مطرح کند و خودش سمبل قدرت و افتخارآفرینی در باشگاهش باشد.

یحیی گل محمدی از همین حالا که قهرمانی لیگ را در مشتش می بیند وظیفه دارد تیم خودش را بسازد. او به زودی قدم در مسیر دشوار لیگ قهرمانان آسیا خواهد گذاشت و باید از سنگلاخی عبور کند تا شانس هایش را برای صعود و موفقیت در این رقابت ها زنده کرده و همراه تیمش پیشروی کند. در واقع قدم گذاشتن در دوحه و ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا اولین گام از حرکت عظیمی است که یحیی باید برای بیرون آمدن از زیر سایه برانکو بردارد.

این همان تیم برانکوست و تا حدودی کالدرون در پروار کردنش نقش داشته اما یحیی در پایان همین فصل موظف به ساختن تیمی تازه است. تیمی که با اندیشه و افکار او پایه گذاری خواهد شد. تیمی که ناگزیر است تا با همین قدرت و استحکام پیش برود و البته اندک نقایصش را هم رفع کند.

هنر تیم سازی، مسأله فوق العاده بااهمیت و معتبری است که به نوعی اولین گام یحیی برای خروج از سایه برانکو به حساب خواهد آمد. آزمونی که با توجه به در پیش بودن مسابقات آسیایی و چسبیدن فصل آینده لیگ برتر به این مسابقات از همین حالا شروع شده تا جایی که یحیی به موازات گرفتن جشن قهرمانی باید برای ساختن تیم جدیدش حساب و کتاب کند و مقدماتش را بچیند.
فارغ از اینکه باشگاه پرسپولیس آنقدر توانمند هست که درصد عمده ای از تیم فعلی را حفظ کند یا نه، یا برای جذب نفرات دلخواه یحیی چقدر بودجه و تلاش وسط می گذارد، همه نگاه ها به شخص گل محمدی خواهد بود و همه به او و تصمیماتش نگاه می کنند.

یحیی امروز باید تیم خود را بسازد و برای استمرار قدرت این امپراتوری بهترین تصمیمات را بگیرد. به نظر می رسد او درعین برخورداری از این چهره ظاهراً مظلوم و ساکتش آنقدر جسور و خودخواه است که حداقل از این پس تمام موفقیت ها را برای خودش و تیمش بخواهد و مربی دیگری را در آن شریک نکند.

با در نظر گرفتن آنچه همگان از تأثیرگذاری برانکو بر تیم فعلی می گویند، رسیدن به قهرمانی لیگ احتمالاً تازه شروع دوران مربیگری یحیی در پرسپولیس خواهد بود اما او حتماً به این آگاهی رسیده که برای ساختن تیم خودش باید زجر بکشد، درست فکر کند و تصمیمات آگاهانه و منطقی بگیرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

پرسپولیس برابر السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 6 مهر 1399 / ساعت : 17:10
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 0
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : تاناشف (ازبکستان)
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن