melbet_head

فنایی: این قهرمانی با پرسپولیس چیز دیگری است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 546 ] - چهارشنبه, 1 مرداد 1399

فنایی: این قهرمانی با پرسپولیس چیز دیگری است

پرسپولیس این روزها خودش را آماده می کند تا در مسجدسلیمان دو ماموریت بزرگ را به سرانجام برساند و پرونده لیگ برتر نوزدهم را برای خودش ببندد و البته همه هواداران... 5 out of 5 based on 2 ratings.
فنایی: این قهرمانی با پرسپولیس چیز دیگری است

پرسپولیس این روزها خودش را آماده می کند تا در مسجدسلیمان دو ماموریت بزرگ را به سرانجام برساند و پرونده لیگ برتر نوزدهم را برای خودش ببندد و البته همه هواداران...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس این روزها خودش را آماده می کند تا در مسجدسلیمان دو ماموریت بزرگ را به سرانجام برساند و پرونده لیگ برتر نوزدهم را برای خودش ببندد و البته همه هواداران و پیشکسوتان فوتبالی می دانند که سرخ ها در سرزمین مهد فوتبال ایران، کار بسیار سختی پیش رو دارند. شاگردان یحیی گل محمدی که آخرین شکست لیگ را مقابل همین تیم نفت مسجدسلیمان در بازی رفت لیگ برتر تجربه کردند، برای اینکه انتقام آخرین شکست فصل نوزدهم را هم گرفته باشند پای به مسجدسلیمان می گذارند و البته دومین و مهم ترین هدف آنها مسجل کردن قهرمانی است که برای رسیدن به این مهم نیازمند کسب بیش از یک امتیاز از این بازی هستند تا قهرمانی مسجل شود. هرچند تیم تارتار هم یکی از تیم های سرسخت این فصل به شمار می رود که به سادگی نمی بازد و عادت به مساوی کردن زیاد دارد، اما مقاومت برابر پرسپولیسی که یحیی و دستیارانش ساخته اند کمی مشکل است. درخصوص موارد مختلف دیروز با دستیار یحیی گل محمدی و دروازه بان اسبق سرخ ها دقایقی همکلام شدیم. گفت وگو با داوود فنایی را در ادامه می خوانید.

*بازی با فولاد را می توان نقطه اوج بازی های پرسپولیس بعد از تعطیلات کرونایی و کلید قهرمانی این فصل دانست. به نظر شما چطور برگزار شد؟
من قبل از بازی هم با همکاران شما صحبت کردم و گفتم که یکی از مهم ترین فینال های خود را در لیگ برتر مقابل تیم آماده فولاد باید برگزار کنیم. خدارا شکر می کنم که توانستیم دست پر از این میدان خارج شویم و فکر می کنم توانستیم با تمرکز بالایی که در زمین از خودمان نشان دادیم تیم برتر زمین لقب بگیریم. البته ما در نیمه اول تحت تاثیر بازی حریف قرار گرفتیم و نتوانستیم نمایش دلچسبی داشته باشیم اما در نیمه دوم توانستیم نمایش بهتری ارائه کنیم البته حق ما این بود که بیشتر از یک گل به ثمر برسانیم اما موقعیت هایمان تبدیل به گل نشد. بازیکنان ما در این بازی نمایش بسیار خوبی داشتند و جا دارد از این طریق دست تک تک این عزیزان را ببوسم که شادی را به جمع پرسپولیسی ها آوردند.

*خیلی ها معتقدند پرسپولیس با بردهای اقتصادی فقط به دنبال 3 امتیاز بازی است و برنامه ای برای بیشتر گل زدن و ارائه بازی هجومی ندارد.
اصلا این حرف را قبول ندارم. ما دوست داریم که بیشتر گل بزنیم اما توپ های ما به گل تبدیل نمی شود. اینها حرف های مغرضانه است که افرادی بیان می کنند که هیچ شناختی از فوتبال ندارند. ما یکی از بهترین خط حمله های لیگ هستیم و در دفاع هم بهترین هستیم اما وقتی تیم های دیگر مقابل ما دفاع چندلایه می چینند که کمتر گل بخورند، اصلا کسی به این موضوع توجه نمی کند که ما پرسپولیس هستیم و همه محتاط مقابل ما ظاهر می شوند. البته ماهم باید به دنبال راه حلی برای مقابله با این تیم ها باشیم. اما لطفا کسانی که این حرف ها را می زنند بروند و آمار بازی قبل ما را نگاه کنند و ببینند که با بیش از 500 پاس سالم رد و بدل کردیم و خواهش می کنم افراد کارشناسانه در مورد پرسپولیس حرف بزنند و هرچه دلشان می خواهد نگویند!

*قهرمانی با پرسپولیس در مسجدسلیمان می تواند قطعیت پیدا کند و البته می تواند برای هواداران مزه آخرین انتقام شکست های دور رفت را هم داشته باشد.
به فکر انتقام و این جور کارها نیستیم و روی هدف و کار خودمان تمرکز می کنیم. هدف ما مشخص است و برای رسیدن به آن دست از تلاش برنمی داریم. نفت هم یکی از تیم های خوب لیگ برتر است که کادرفنی اش تقریبا پرسپولیسی است و همه آنها از دوستان ما هستند. ما باید در این بازی عملکرد منطقی داشته باشیم و امیدوار باشیم که نتیجه بگیریم، اما اگر در نهایت با نتیجه دلخواه هم همراه نشد مشکلی نیست.

*در فیلم هایی که بعد از بازی با فولاد منتشر شد همه یک داوود فنایی خیلی خوشحال و سرحال را می دیدند.
این قهرمانی برای من بسیار مهم بود. من اولین قهرمانی زندگی ام را جشن نمی گرفتم و با همین پرسپولیس 4 بار به عنوان بازیکن قهرمان شده ام و در آسیا هم عنوان سومی را کسب کرده ام، اما این قهرمانی در کنار کادری که سال های سال است کنار هم کار می کنیم یک مزه دیگری داشت. ما توانستیم با این نتایج و قهرمانی خیلی چیزها را ثابت کنیم. اینکه کادر ایرانی هم با ذره ای توجه می تواند دست به کارهای بزرگ بزند و تنها خارجی ها نیستند که می توانند برای فوتبال و هواداران آورده داشته باشند. باور کنید ما در شهرستان ها گاهی امکانات ابتدایی را هم در اختیار نداریم اما باز هم کار می کنیم غر نمی زنیم. کادرفنی ما توانست ثابت کند که افرادی کاربلد هستیم و تنها به اطمینان و امکانات احتیاج داریم که جام بیاوریم.

*از رادو هم آمار خوبی به جای گذاشته شد. در 11 بازی 10 کلین شیت داشته و تنها یک گل خورده در پرونده اش ثبت شده است. این آمار اتفاقی است یا ریشه در آمادگی رادوشوویچ دارد؟
درمجموع تمام بازیکنان پرسپولیس بسیار وظیفه شناس و کاری هستند و در زمین بسیار زحمت می کشند و دوندگی زیادی دارند. تیم ما دفاع را از حمله آغاز می کند و حریف را تحت فشار قرار می دهد. به همین خاطر تمام آورده های تیم به نام تمام تیم نوشته می شود و افتخار فردی نیست. ما اگر پیروزی به دست می آوریم افتخارش برای تک تک اعضای تیم است و در شکست ها هم همه با هم شریک هستیم و همین کنار هم بودن باعث شده که بتوانیم موفق باشیم.

*در گفت وگوی قبلیمان تاکید داشتید که بیرانوند تا پایان فصل در پرسپولیس می ماند اما این اتفاق نیفتاد.
من در صحبتی که با علیرضا داشتم به من اطمینان داده بود که می تواند تا پایان فصل ما را همراهی کند، اما بعدا مشخص شد که براساس قرارداد راهی وجود ندارد و باید از جمع ما جدا شود اما فوتبال حرفه ای است و ما باید به این مسائل عادت داشته باشیم.

*نداشتن دروازه بان دوم مطمئن برایتان استرس ایجاد نمی کند؟
نه من با چالش های اینچنینی زیاد دست و پنجه نرم کرده ام و این را هم بگویم که ما در کنار رادو یک جوان آماده مثل بیات را در اختیار داریم و البته یوسفی هم هست که این روزها کنار ما تمرین می کند و قطعا در مواقع لزوم می توانند به ما کمک کنند. ما فعلا نمی توانیم بازیکن جدید به تیم اضافه کنیم و با همین داشته هایمان کار را پیش می بریم. تاکید می کنم که اینجا پرسپولیس است و ما باید به هر شکل ممکن کار را با بهترین کیفیت پیش ببریم.

*به عنوان آخرین سوال؛ اسامی زیادی به عنوان جانشین بیرانوند در فصل آتی به گوش می رسد. این نام ها را تایید می کنید؟
به هیچ عنوان این اسامی مورد تایید من نیستند و انتخاب خود را به بعد از قهرمانی در لیگ و بازی های حذفی موکول می کنیم. البته خیلی ها با نام پرسپولیس برای خودشان دکان باز کرده اند و از جیب پرسپولیس خرج می کنند اما از آنها می خواهم که صحبت زیادی نکنند و به دنبال ایجاد حاشیه برای ما نباشند!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

به نظر شما شرایط پرسپولیس در مرحله مقدماتی چطور خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : دیلان پررا
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن