اکسید هد

چرا لیگ بلژیک مقصد ستاره های ایرانی شده است؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 797 ] - جمعه, 3 مرداد 1399

چرا لیگ بلژیک مقصد ستاره های ایرانی شده است؟

طی سال های اخیر ستاره های زیادی از فوتبال ایران راهی لیگ بلژیک شدند و همین باعث شده خیلی ها دنبال دلیل چنین اتفاقی بگردند. حضور علیرضا بیرانوند در فوتبال بلژی... 5 out of 5 based on 3 ratings.
چرا لیگ بلژیک مقصد ستاره های ایرانی شده است؟

طی سال های اخیر ستاره های زیادی از فوتبال ایران راهی لیگ بلژیک شدند و همین باعث شده خیلی ها دنبال دلیل چنین اتفاقی بگردند. حضور علیرضا بیرانوند در فوتبال بلژی...

ارتش سرخ دات كام :

طی سال های اخیر ستاره های زیادی از فوتبال ایران راهی لیگ بلژیک شدند و همین باعث شده خیلی ها دنبال دلیل چنین اتفاقی بگردند.

حضور علیرضا بیرانوند در فوتبال بلژیک و پیوستن او به باشگاه آنتروپ برای خودش و فوتبال ایران اتفاق بزرگی بود. علیرضا بالاخره به آرزوی خودش که لژیونر شدن بود رسید و فوتبال ایران بعد از سال ها دوباره یک دروازه بان به سطح اول فوتبال دنیا فرستاد. بیرو با رفتن به فوتبال بلژیک به لیست لژیونرهای ایرانی شاغل در این کشور اضافه شد. به لیست بازیکنانی مثل امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، کاوه رضایی، علی قلی زاده، یونس دلفی و میلاد محمدی. این در حالی ست که بین بازیکنان شاغل در لیگ کشور خودمان هم ستاره هایی مثل امید نورافکن و محمد نادری حضور دارند که سابقه بازی در بلژیک را در کارنامه خود می بینند.با مرور این اسامی شاید برای خیلی ها سوال به وجود بیاید که چرا بلژیک مقصد نهایی خیلی از فوتبالیست های ایران شده. وقتی انتقال علیرضا بیرانوند به آنتروپ قطعی شد این سوال دوباره بیشتر برای طرفداران فوتبال به وجود آمد. بیرو حالا یکی دیگر از ایرانی های شاغل در لیگی ست که فصل گذشته اش به دلیل شیوع ویروس کرونا تا هفته آخر پیگیری نشد و حالا همه تیم ها به فکر شروع فصل بعدی هستند.

درجه بندی بهتر تیم ها نسبت به سایر لیگ های اروپایی یا فعالیت بهتر ایجنت ها؛ همه از این دو عامل به عنوان اصلی ترین دلیل کوچ لژیونرهای ایرانی به بلژیک یاد می کنند. مورد اول شاید برای خیلی ها واضح باشد. اینکه لیگ بلژیک نسبت به ترکیه، سوئد، یونان و حتی هلند وضعیت بهتری دارد.

این لیگ در درجه بندی یوفا وضعیت بهتری نسبت به خیلی از لیگ های دیگر دارد و به همین دلیل انتخاب تیمی از این لیگ ترجیح اصلی لژیونرهای ایرانی است. ضمن اینکه فوتبال بلژیک طی سال های گذشته رشد قابل توجهی هم داشته. رشدی که در سطح جهانی و در جام جهانی روسیه هم دیده شد. 

مورد دوم هم البته تاثیر زیادی روی چرخش بازیکنان ایرانی به سمت بلژیک دارد. اینکه روابط بین ستاره های ایرانی با ایجنت هایی که در فوتبال بلژیک فعالیت دارند نسبت به سایر کشورها بهتر است. ایجنت های ایرانی شاغل در فوتبال این کشور هم تا امروز سعی زیادی برای متقاعد کردن تیم ها و بازیکنان ایرانی داشتند و تا حد زیادی هم موفق بودند. این موضوع به خودی خود برای ستاره های ایرانی مشکل ساز نخواهد بود اما بر هیچکس پوشیده نیست که در فوتبال بلژیک هم هر ستاره ای می تواند یک نوع سرنوشت داشته باشد.

این روزها مثلا وضعیت امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی در بلژیک خوب نیست و در مقابل کاوه رضایی، میلاد محمدی و علی قلی زاده و حتی یونس دلفی شرایط نسبتا بهتری دارند. پس می توان نتیجه گرفت در لیگ بلژیک هم می شود به موفقیت بازیکنی مثل علیرضا بیرانوند امیدوارد بود اما به شرطی که لژیونر شدن در لیگی مثل بلژیک فقط هدفی برای کسب درآمد و خروج از ایران نباشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن