melbet_head

کریم، سیدجلال، افشین مثلث پرافتخارترین ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 530 ] - شنبه, 4 مرداد 1399

کریم، سیدجلال، افشین مثلث پرافتخارترین ها

پرسپولیس کلوب قهرمان هاست.کافی است بازیکنی از بخت خوبش در این 4 فصل عضو این تیم بوده باشد، حتی با کمترین بازی در فهرست پرافتخارترین بازیکنان لیگ قرار خواهد گر... 5 out of 5 based on 1 ratings.
کریم، سیدجلال، افشین مثلث پرافتخارترین ها

پرسپولیس کلوب قهرمان هاست.کافی است بازیکنی از بخت خوبش در این 4 فصل عضو این تیم بوده باشد، حتی با کمترین بازی در فهرست پرافتخارترین بازیکنان لیگ قرار خواهد گر...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس کلوب قهرمان هاست.کافی است بازیکنی از بخت خوبش در این 4 فصل عضو این تیم بوده باشد، حتی با کمترین بازی در فهرست پرافتخارترین بازیکنان لیگ قرار خواهد گرفت چراکه این تیم حالا در آستانه چهارمین قهرمانی متوالی است.

با مرور تصاویر مربوط به قهرمانی اول پرسپولیس یاد بسیاری از بازیکنان می افتیم که حالا دیگر عضوی از خانواده پرسپولیس نیستند؛ بازیکنانی که حتماً در شب قهرمانی پرسپولیس آرزو می کردند همچنان جزوی از این تیم بودند و تعداد جام های شان را بیشتر می کردند و ضمن شریک شدن در این لذت فوق العاده، رزومه شان از نظر تعداد جام قهرمانی در لیگ سراسری پربارتر و سنگین تر می شد.
 
*آنهایی که در جشن چهارم نیستند
در قهرمانی اول پرسپولیس با برانکو که در پایان لیگ شانزدهم حرفه ای رخ داد ( فصل 96-95) بازیکنانی مثل محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی، صادق محرمی، حسین ماهینی، سروش رفیعی، سامان نریمان جهان، رضا کرملاچعب، حامد آقایی، ابوالفضل درویش وند، احسان علوان زاده و محمد آرام طبع حضور داشتند و روی استیج رفتند که حالا باید از تصویر تلویزیون جشن قهرمانی را تماشا کنند. البته از این جمع فرشاد احمدزاده و حسین ماهینی که تا همین اواخر و نیم فصل لیگ نوزدهم در پرسپولیس بودند حتماً بیشتر از بقیه حسرت خواهند خورد. ماهینی و درویش وند در جشن قهرمانی دو فصل بعد از آن هم حضور داشتند ضمن اینکه سروش رفیعی در جشن قهرمانی لیگ هجدهم و صادق محرمی در جشن قهرمانی لیگ هفدهم نیز حاضر بودند.
از نیم فصل بعد از آن هم حالا بازیکنانی مثل گادوین منشا، شایان مصلح، محمدامین اسدی، شهاب کرمی، شاهین عباسیان و احمد بهاروندی نفراتی هستند که حالا عضوی از پرسپولیس به حساب نمی آیند. مصلح و اسدی از این جمع در جشن قهرمانی لیگ هجدهم هم حاضر بودند.

اما علیرضا بیرانوند که در هر سه جشن قبلی حاضر بود با وجود همراهی تیمش تا هفته بیست و دوم این فصل حالا در جشن پوکر غایب خواهد بود. مهدی شریفی، ماریو بودیمیر و سعید کریمی هم دیگر نفرات جشن فصل قبل هستند که با حسرت جشن قهرمانی سرخ ها در لیگ نوزدهم را تماشا خواهند کرد.
 
*حسرت بزرگ برای رضاییان
رامین رضاییان به عنوان ستاره نوظهور در تیم راه آهن در لیگ چهاردهم با یک کاشته تماشایی آخرین ساعات حضور حمید درخشان در پرسپولیس را رقم زد تا برانکو به پرسپولیس بیاید. رضاییان مدتی بعد به همراه برانکو پرسپولیسی شد تا آرزوی پدرش را محقق کند. او یکی از ستاره های پرسپولیس در لیگ پانزدهم بود، اما روز آخر لیگ با وجود گلزنی مقابل تیم سابقش در پایان اشک ریخت چراکه با وجود نمایش های درخشان فقط به خاطر چند تفاضل گل کمتر قهرمانی لیگ را از دست داد.

این اشک های رامین می توانست فصل بعد با قهرمانی در لیگ شانزدم به فراموشی سپرده شود اما در هفته های پایانی برانکو او را کنار گذاشت و حالا در فیلم قهرمان نخست سرخ ها در این چهارگانه رویایی هرچقدر سر بچرخانید رامین را روی استیج نمی بینید در حالی که همه می دانند او در آن فصل جزو بهترین های تیمش بود.

ظاهراً با وجود مخالفت جعفر کاشانی که اعتقاد داشته رضاییان هم در این قهرمانی سهم داشته و باید روی استیج برود، در آستانه جشن قهرمانی لیگ شانزدهم مدیران باشگاه برای رامین شرط می گذارند که او می تواند با لباس شخصی در جشن شرکت کند، اما رامین نمی پذیرد و حالا هیچ عکسی از این ستاره سابق پرسپولیس در حال بالا بردن جام روی استیج نمی بینید. رامین با پرسپولیس یک قهرمانی در کارنامه دارد اما اختلاف با برانکو باعث شد بدون لمس جام در جشن قهرمانی از این تیم جدا شود.

*کادر فنی پرجام در لیگ
اما چنانچه قهرمانی های بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس در مسابقات مختلف از جمله جام حذفی، سوپرجام و مسابقات رده ملی را کنار بگذاریم تعداد قهرمانی های نفرات تیم فعلی پرسپولیس در لیگ (لیگ برتر و جام آزادگان) به عبارت کلی تر مسابقات سراسری می تواند مورد توجه قرار بگیرد. در کادر فنی پرسپولیس کریم باقری پرافتخارترین فرد و نفر دوم تیم است. آقا کریم در هر سه فصل قبلی به عنوان مربی قهرمان لیگ شده، یک بار قهرمان لیگ هفتم شده و در جام آزادگان سال 1375 هم قهرمانی دارد. باقری حالا در آستانه ششمین قهرمانی لیگ است. یحی گل محمدی دوبار با پیراهن پرسپولیس و در نقش بازیکن در سال های 74 و 75 قهرمان لیگ شده اما به عنوان سرمربی اولین قهرمانی لیگش را جشن خواهد گرفت. افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس که به عنوان مدیر تیم قهرمانی لیگ هفدهم را جشن گرفته هم یکی از پرافتخارترین هاست چراکه به عنوان بازیکن چهاربار قهرمان لیگ آزادگان شده و یک بار هم در لیگ برتر به قهرمانی رسیده است. حالا و با احتساب قهرمانی در نقش مدیر تیم، او در آستانه هفتمین قهرمانی لیگ قرار دارد. جالب اینکه داود فنایی هم سه بار در لیگ آزادگان و یک بار در لیگ برتر با پرسپولیس به عنوان بازیکن قهرمان شده و اولین قهرمانی اش به عنوان عضو کادر فنی پنجمین جام قهرمانی او در لیگ خواهد بود. حمید مطهری دیگر عضو کادر فنی پرسپولیس هم در همان فصلی که بازیکن پرسپولیس بوده قهرمان جام آزادگان شده است.

مهرداد خانبان، محمد عسگری و مظاهر رحیم پور دیگر اعضای کادر فنی هم اولین قهرمانی شان را جشن خواهند گرفت. البته رحیم پور در جام آزادگان (لیگ یک) با آلومینیوم هرمزگان قهرمان شده.
 
*سید پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر و پرسپولیس
در جمع بازیکنان نیز طبیعتاً سیدجلال حسینی پرافتخارترین بازیکن پرسپولیس و البته لیگ برتر است. سید سه بار با پرسپولیس، سه بار با سپاهان و یک بار هم با سایپا قهرمان لیگ برتر شده و حالا در آستانه هشتمین قهرمانی است. در بین بازیکنان هم غیر از سیدجلال حسینی 5 نفر در آستانه گرفتن چهارمین جام قهرمانی متوالی شان با پرسپولیس هستند. محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، بوژیدار رادوشویچ، محسن ربیع خواه و علی علیپور بازیکنانی هستند که در هر قهرمانی سه فصل گذشته عضوی از تیم بودند و حالا برای چهارمین بار جام را بالای سر خواهند برد. احمد نوراللهی، وحید امیری، سیامک نعمتی، بشار رسن، احسان حسینی و سعید حسین پور دوبار با پرسپولیس قهرمان شده اند و برای سومین بار جام قهرمانی را در کارنامه شان ثبت خواهند کرد. از این جمع بشار رسن دوبار هم با تیم نیروی هوایی عراق قهرمان لیگ کشورش شده و سیامک نعمتی هم با پیکان به قهرمانی لیگ آزادگان (دسته اول) رسیده است. احمد نوراللهی هم که جزو باسابقه ترین بازیکنان تیم است در لیگ شانزدهم و جشن قهرمانی حاضر نبود. شجاع خلیل زاده هم یکی دیگر از بازیکنانی است که در دو قهرمانی قبلی پرسپولیس حاضر بوده اما او یک قهرمانی هم با سپاهان دارد و چهارمین عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود خواهد کرد. شجاع در لیگ شانزدهم عضو پرسپولیس نبود همان طور که بشار و نعمتی نبودند. امید عالیشاه، مهدی شیری، مهدی ترابی و محمد نادری هم که در قهرمانی فصل قبل حاضر بودند حالا دومین عنوان قهرمانی لیگ برترشان را ثبت خواهند کرد. عالیشاه که کاپیتان دوم تیمش به حساب می آید یک فصل و نیم در پرسپولیس نبوده و در هر دو قهرمانی لیگ شانزدهم و هفدهم حضور نداشت. همچنین محمدحسین کنعانی زادگان که دوبار با پرسپولیس و استقلال تا نایب قهرمانی لیگ برتر پیش رفته در آستانه ثبت اولین قهرمانی اش با سرخ هاست. این وضعیت در مورد جوان هایی مثل مهدی عبدی، امیر روستایی و امیرحسین بیات هم صدق می کند.
 
*کلکسیون افتخار در یک مثلث
با در نظر گرفتن تعداد قهرمانی های اعضای تیم پرسپولیس، سیدجلال حسینی، افشین پیروانی و کریم باقری به ترتیب پرافتخارترین اعضای تیم فعلی پرسپولیس در لیگ برتر هستند و به ترتیب 8 و 7 و 6 جامه خواهند شد. با این حساب در صورت قهرمان شدن در این فصل این سه نفر روی هم 21 جام را به نام خود خواهند زد که آماری فوق العاده محسوب می شود. نکته جالب دیگر اینکه تمام اعضای اصلی کادر فنی و مدیر تیم قبلاً با پرسپولیس به عنوان بازیکن قهرمان لیگ شده اند و برای آنها قهرمانی در لیگ نوزدهم تکرار خاطراتی شیرین مربوط به بیش از دو دهه قبل خواهد بود.
 
*جشن بدون هوادار مزه هم دارد؟
هنوز هیچ یک از پرسپولیسی ها صحنه خواندن سرود قهرمانی توسط کریم باقری روی استیج قهرمانی لیگ هفتم که روز 28 اردیبهشت 97 و بعد از یک برد دراماتیک رقم خورد را از یاد نبرده اند. آن جشن و لحظات ماندگارش با حضور صدهزار هوادار پرسپولیس در خاطره ها ثبت و ضبط شده. سه فیلم قهرمانی های اخیر پرسپولیس بخصوص دو جشنی که در ورزشگاه سراسر سرخ آزادی بر سکوهای مملو از تماشاگر تصاویر فوق العاده ای در ذهن و آرشیو فوتبال ایران ثبت کرده هیچ وقت فراموش نمی شود. حالا قرار است پرسپولیس در خانه اما بدون حضور تماشاگرانش جشن قهرمانی را برپا کند که حتماً تفاوت های چشمگیری با جشن های قبلی خواهد داشت و البته به هیچ وجه طعم و مزه هیچ کدام از آن جشن ها را نخواهد داشت. حالا دغدغه تمام اعضای تیم پرسپولیس این است که جشن قهرمانی را با حضور هواداران شان در ورزشگاه خانگی برپا کنند، اما به نظر می رسد این یک امر محال باشد و باید به پس زمینه صندلی های خالی در عکس های قهرمانی که البته احتمالاً با طرح های موزاییکی و پرچم های بزرگ پوشانده خواهد شد بسنده کنیم، اما این رنگ و لعاب تصنعی حتی جای یک هوادار پرسپولیس را پر نمی کند.
 
*بگذارید تصویر کاپیتان درست ثبت شود
پرسپولیس سه بار قهرمان شده و کاپیتان سیدجلال حسینی به عنوان پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر سه بار روی استیج رفته و جام قهرمانی را بالای سر برده، اما باور کنید یک فریم عکس خوب از لحظه بالا بردن جام توسط سیدجلال پیدا نمی کنید چراکه هنوز جام بالا نرفته بازیکنان و افراد کنار تیم به سمت مرکز تصویر هجوم می برند و کاپیتان به سختی از لای جمعیت پیداست. همچنین لحظه بالا بردن جام توسط سیدجلال به پنج ثانیه هم نمی رسد که نظم روی استیج به هم می ریزد و تصاویر جشن به کلی خراب می شود. با مرور اتفافات جشن های قهرمانی در سه فصل گذشته می توان به این واقعیت پی برد که در برگزاری جشن از سوی سازمان لیگ پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم که با سال های گذشته قابل قیاس نیست، اما بخشی از بی نظمی ها مربوط به خودمان است. اینجا خودمان همان اعضای تیم هستند. اینکه دلیل ندارد مدیرعامل و عضو هیأت مدیره روی استیج بروند یا اصلاً در جشن قهرمانی حاضر باشند. اینکه تدارکاتچی، ماساژور و تمام اعضای تیم باید اجازه بدهند بازیکنان جشن اولیه را برپا کنند و در نیمه دوم جشن به سایر اعضای تیم بپیوندند. امسال اگرچه تماشاگری در جشن نخواهد بود و به نوعی این جشن رنگ و بو نخواهد داشت اما چنانچه نظم و دیسیپلین بیشتری از سوی برگزارکنندگان و اعضای تیم پرسپولیس رعایت شود می توان از همان بک گراندهای خالی از هوادار، تصاویر فوق العاده ای بیرون کشید که شاید جلد روزنامه ها را زیباتر کند و البته جایی بین قاب های ماندگار ذهن هواداران پرسپولیس برای خودش بیابد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر الشارجه کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 6 مهر 1397 / ساعت : 17:10
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 0
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : تاناشف (ازبکستان)
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن