مجله ارتباط

    melibet

حاج رحیمی پور و مهدی ترابی 2 روی یک سکه 50 ساله

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1052 ] - شنبه, 4 مرداد 1399

حاج رحیمی پور و مهدی ترابی 2 روی یک سکه 50 ساله

مهدی ترابی با گل های جذاب امتیازآورش یکی از بهترین های پرسپولیس در سال های اخیر بوده است و گل هایی که او به ثمر رسانده است پرسپولیس را در مرز قدرت نگه داشته ا... 5 out of 5 based on 5 ratings.
حاج رحیمی پور و مهدی ترابی 2 روی یک سکه 50 ساله

مهدی ترابی با گل های جذاب امتیازآورش یکی از بهترین های پرسپولیس در سال های اخیر بوده است و گل هایی که او به ثمر رسانده است پرسپولیس را در مرز قدرت نگه داشته ا...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی ترابی با گل های جذاب امتیازآورش یکی از بهترین های پرسپولیس در سال های اخیر بوده است و گل هایی که او به ثمر رسانده است پرسپولیس را در مرز قدرت نگه داشته است اما وقتی درباره او که مهاجم نیست و خوب گل زده است حرف می زنیم به یاد می آوریم که در تاریخ پرسپولیس افراد زیادی بوده اند که خوب گل زده و مهاجم نبوده اند مردانی مثل علی پروین، مثل اسماعیل حاج رحیمی پور، مثل مجتبی محرمی، مثل مهدی هاشمی نسب و حتی علی انصاریان و بهروز رهبری فرد و مهم تر از همه کریم باقری و البته همین مهدی ترابی عزیز که درباره اش حرف زدیم .

هوهو حاج رحیمی پور
او را تماشاگران 45سال قبل فوتبال ایران اینگونه تشویق می کردند… هوهو حاج رحیمی پور…
درست است که اسماعیل حاج رحیمی پور یک مدافع هافبک راست بود، اما سابقه بازی در گوش راست را هم داشت. او در سال هایی بیشتر از 6 یا 7 گل به ثمر رسانده و در دربی هم سابقه زدن گل داشته است، حاج رحیمی پور در اولین دربی که پرسپولیس و استقلال بیشتر از 100 هزار تماشاگر داشتند گل زد وگلش  هم بسیار ماندگار در تاریخ فوتبال ایران شد .

سلطان… همه چیز
علی پروین اما باوجود حضور در هافبک راست از بهترین گلزنان تاریخ پرسپولیس است که البته در دهه 50 بیشترین گل زده او در یک فصل 7 گل بود اما در دهه شصت که به جلوتر رفت گل های بسیار زد .
پروین که از حیث تعداد گل و نه میانگین گل بعد از فرشاد پیوس دومین گلزن برتر تاریخ پرسپولیس است در سال 61 و62 برای پرسپولیس در 34بازی 20 گل زد .او در شش بازی سال 63 هم برای سرخ ها 9 گل زد تا تعداد گل هایش در 40 بازی به رقم قابل توجه و استثنایی 29گل رسیده و از این حیث بعد از ناصر محمدخانی دومین گلزن برتر فوتبال ایران باشد .ناصر در 40بازی مورداشاره برای پرسپولیس 35 گل زد .

هت تریک استثنایی
مجتبی محرمی هم در این عرصه یکی از بهترین هاست که سابقه 3بار هت تریک در تیم پرسپولیس را داشته است .مجتبی محرمی استاد ثبت گل های زیبا و شگفت انگیز برای تیم فوتبال پرسپولیس بوده است .او در بازی معروف بین پرسپولیس و ژاندارمری و بازی برگشت پرسپولیس برابر پنجاب پاکستان سه گل برای تیم فوتبال پرسپولیس به ثمر رسانده است .

بعد از زیکو
کریم باقری یکی دیگر از بهترین گلزنان غیر مهاجم در تاریخ فوتبال ایران است که برای تیم ملی 50 گل زده است و بعد از زیکوی بزرگ و افسانه ای دومین گلزن برتر فوتبال دنیا در رده ملی بوده است البته در رده هافبک ها …او برای پرسپولیس هم خوب گل زده و سابقه زدن 11 گل در یک فصل هم برای تیم بزرگ پرسپولیس را داشته است .

هری پاتر ایرانی
علی کریمی از دیگر مردان برتر گل برای پرسپولیس بوده ست.کریمی که سابقه زدن 12 گل در یک فصل را برای پرسپولیس داشته است در تیم ملی فوتبال هم با زدن 38 گل چهارمین گلزن برتر تاریخ فوتبال ملی کشورمان هم بوده است .علی کریمی در رده بهترین گلزنان غیر مهاجم پرسپولیس در جمع 8 مرد برتر حضور دارد .

خاطره انگیز دربی
محمد نوری هم از دسته نفراتی است که سابقه زدن بیشتر از 10 گل در یک فصل  را داشته است و در بین 10 مرد برتر گلزن در تاریخ پرسپولیس بوده است او هم سابقه زدن گل در دربی را برای تیم فوتبال پرسپولیس داشته است .

سرآمد مدافعان میانی
چند نفر از مدافعان میانی در تاریخ فوتبال پرسپولیس بیشتر از دو، سه گل از مردانی مثل مهدی هاشمی نسب که سرآمد همه آن ها بوده است و پشت سر او نفراتی مثل بهروز رهبری فرد، شجاع خلیل زاده، علی انصاریان و…. در این بین مهدی هاشمی نسب تنها مدافع میانی بوده است که در یک فصل برای سرخ ها بیشتر از 10 گل زده است ضمن این که او در این عرصه برای تیم فوتبال پرسپولیس در دربی های ماندگار و تاریخ ساز 4 بار هم گل زده است هرچند رفتن او از پرسپولیس به استقلال باعث کم شدن محبوبیت او در بین هواداران شد، اما به هر حال گل های او در تاریخ پرسپولیس هیچ گاه از حافظه فوتبال ایران پاک نشده است .

6 گل 80
بهروز رهبری فرد از دیگر مدافعان میانی در تاریخ فوتبال پرسپولیس بوده است که گل زدن را خوب بلد بود. رهبری فرد بعد از رفتن مهدی هاشمی نسب از تیم فوتبال پرسپولیس بهترین گلزن این تیم محسوب می شد. او در سال 80 سابقه زدن 6 گل برای پرسپولیس در یک فصل را در حالی داشت که در این عرصه مدافع میانی برای تیم فوتبال پرسپولیس محسوب می شد .

9 گل و اخراج
علی انصاریان بعد از مهدی هاشمی نسب و بهروز رهبری فرد سومین پنالتی زن تیم فوتبال پرسپولیس بوده است که پنالتی زن اول این تیم به طور متوالی بوده است. او در سال 84 که از تیم فوتبال پرسپولیس اخراج شد با زدن 9 گل بهترین گلزن تیم فوتبال پرسپولیس محسوب می شد .

رکورددار 3 امتیازی
اما امروز مهدی ترابی با زدن تعداد گل های 2 رقمی برای فوتبال ایران بسیار مثمر ثمر بوده است. مهدی ترابی امسال رکورددار ثبت گل های شایسته با 3 امتیاز میزان تأثیرگذاری در فوتبال ایران بوده است. مهدی ترابی در حالی این تعداد گل را زده است که غیر از علی علیپور هیچ کدام از مهاجمان پرسپولیس در 2-3 سال اخیر به اندازه او برای تیم پرسپولیس گل نزده بودند .


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

کدام گزینه را عامل مهمتری در قهرمانی پرسپولیس می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سیرجان
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 25 مرداد 1399 / ساعت : 20:45
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن