رسول پناه: یک ریال تعهد برای مدیر آینده ایجاد نمی کنیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 317 ] - یکشنبه, 5 مرداد 1399
رسول پناه: یک ریال تعهد برای مدیر آینده ایجاد نمی کنیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: پس از اینکه سرپرست باشگاه شدم برخی به خاطر بدهی های سنگین پرسپولیس جای تبریک به من تسلیت گفتند. مهدی رسول پناه درباره پوکر قهرمانی...

ارتش سرخ دات كام :

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: پس از اینکه سرپرست باشگاه شدم برخی به خاطر بدهی های سنگین پرسپولیس جای تبریک به من تسلیت گفتند.

مهدی رسول پناه درباره پوکر قهرمانی پرسپولیس اظهار داشت: باید ابتدا از خادمان سلامت یادی کنم و امیدوارم هر جا هستند سالم و سلامت باشند. همچنین باید قدردان شهدای سلامت باشیم. باید قهرمانی را به تمام پرسپولیسی های عزیز تبریک بگویم. این قهرمانی ویژگی هایی مثل چهارمین قهرمانی متوالی داشت که توانستیم در فاصله چهار هفته مانده تا پایان مسابقات به دست آوریم. امیدوارم این موفقیت ها مستدام باشد.

وی افزود: این قهرمانی در سایه همدلی و کیفیت بازیکنان، درایت کادرفنی، حمایت هواداران و پشتیبانی مدیریت و هیات مدیره باشگاه پرسپولیس کسب شد. سرپرست شدن من در باشگاه پرسپولیس خیلی غیرمنتظره بود. در واقع شب عید و زمان آغاز شیوع کرونا سرپرست شدم و همه می دانیم آن زمان وضعیت اقتصادی مملکت به چه شکلی بود. برخی به خاطر بدهی های سنگین باشگاه جای تبریک به من تسلیت گفتند. من رئیس هیات مدیره بودم و به خاطر دوست داشتن پرسپولیس مدیریت باشگاه را با جان و دل قبول کردم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: من طرفدار دو آتشه پرسپولیس بودم و باید از مرحوم جعفر کاشانی هم یاد کنم زیرا به دلیل دوستی با وی در مدیریت باشگاه شاهین هم ورود پیدا کردم. همیشه کاشانی را درباره وضعیت پرسپولیس به چالش کشیده و وی را نقد می کردیم. وقتی هم خودم رئیس هیات مدیره شدم این دغدغه ها را مدنظر قرار دادم. مشکلات عجیبی حاکم بود و شاید به جرئت بتوانم بگویم این مشکلات پرسپولیس در عمر 50 ساله باشگاه بی سابقه بود. 

رسول پناه درباره برگزاری جشن قهرمانی پرسپولیس گفت: با توجه به شیوع کرونا نامه ای به فدراسیون نامه زده و درخواست کردیم برای بازی با ذوب آهن در تهران باید جشن قهرمانی برگزار کنیم زیرا این موضوع در شأن تیم بزرگ پرسپولیس است. با ثبت این قهرمانی هم ارزش برند پرسپولیس و هوادارانش بیشتر شد. امیدواریم فدراسیون هم با ما همکاری کرده و جام را برای بازی با ذوب آهن آماده کند . اگر قرار باشد جشن قهرمانی در بازی با سایپا برگزار شود به ماه محرم می خوریم.

وی افزود: درخواست کرده ایم دست کم 1000 هوادار با رعایت پروتکل ها به ورزشگاه بیایند. ما مسئولیت این اقدام را قبول می کنیم و به نظر من می توان این کار را به شکل پراکنده انجام داد. ما پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده ایم و بحث خاصی نیست.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره پرداخت مطالبات بازیکنان توضیح داد: تاکنون حدود 75 درصد مبلغ قرارداد بازیکنان و پاداش بردهای تیم قبل از شیوع کرونا را پرداخت کردیم . انشالله در پایان فصل هم پاداش قهرمانی را طبق مصوبه هیات مدیره به آنها می پردازیم. 25 درصد باقی مانده قرارداد را هم تا پایان بازی ها می دهیم. فرمی را افشین پیروانی آماده کرده که طبق آن و مصوبه هیات مدیره به بازیکنان پاداش پرداخت خواهیم کرد.

رسول پناه درباره آخرین وضعیت شکایت برانکو و دستیارانش از باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: جای برانکو در قهرمانی پرسپولیس خالی است و باید از وی تشکر کنم. ما مدیون تلاش و زحمات این مربی بزرگ و موفق هستیم  و باید از زحمات برانکو تشکر کنم. وی دچار بی مهری و ظلم شد و مطالباتش پرداخت نشد که همین موضوع سبب ناراحتی برانکو شد.

وی ادامه داد: به موازات شکایت برانکو از پرسپولیس نامه ای زده و از وی تشکر کردیم. از برانکو درخواست تخفیف کردیم و اکنون هم تا 6 آگوست (16 مرداد) فرصت داریم نسبت به پرداخت مطالباتش اقدام کنیم. روز گذشته نامه ای به فیفا ارسال و درخواست کردیم به میزان مطالبات زلاتکو ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ از محل مطالبات مان در این محل کسر شود. بخشی از مطالبات مارکو و برانکو را هم احتمال دارد در این هفته پرداخت کنیم.

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس افزود: بدهی ما به برانکو یک میلیون و 113 هزار و 768 یورو است. مطالبات اصلی وی یک میلیون و 750 هزار یورو بود اما پس از طرح شکایت، فیفا تعیین کرد یک میلیون و 50 هزار یورو به وی پرداخت کنیم. با احتساب 5 درصد سود این مبلغ را باید به برانکو بپردازیم. آن زمان که باید پول مربی کروات را پرداخت می کردند, پرداختی نداشتند و اکنون که این بدهی گردن ما افتاده باید حدود 50 میلیارد تومان هزینه کنیم. البته گابریل کالدرون به باشگاه اعلام کرده حاضر است به پرسپولیس تخفیف داده و بخشی از طلبش را ببخشد. برای پرداخت پول وی زمان داریم.

رسول پناه درباره تامین منابع لازم برای پرداخت بدهی های پرسپولیس گفت: ما درآمد پایداری برای باشگاه ایجاد کردیم و از زمانی که من مدیریت را عهده گرفتم با همکاری کارگزارمان حدود 20 تا 22 میلیارد تومان درآمدزایی داشتیم. نسبت به پرداخت برخی دیون و مطالبات بازیکنان هم اقدام کردیم. ضمن اینکه با برخی طلبکاران هم تسویه حساب انجام دادیم.

وی ادامه داد: 11 پرونده خارجی داریم. طلب نیلسون، سرتن چوک و گابریل را پرداخت کردیم. برای دو دستیار برانکو هم از فیفا خواستیم  مطالبات شان را از محل مطالبات مان کسر کند. بحث مارکو را هم در این هفته حل کرده و بخشی از مطالبات برانکو را هم در همین هفته آماده می کنیم. مشغول فراهم کردن سایر مطالبات وی هستیم که امیدوارم با لطف خدا و دعای مردم بتوانیم این کار را انجام بدهیم. بدهی ها دغدغه  بزرگی برای هواداران است و هر چه دیرتر آنها را پرداخت کنیم با توجه به افزایش قیمت ارز به ضررمان است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس افزود: زمانی که دلار 11 هزار تومان بود می توانستیم بدهی برانکو را با شش میلیارد جمع کنیم اما اکنون باید حدود 50 میلیارد هزینه کنیم. من خودم کارشناس حقوقی هستم و اطمینان می دهم ما یک ریال برای مدیریت آینده پرسپولیس در بخش قراردادها و پرداختی ها تعهد ایجاد نمی کنیم. تمام پروازهای چارتر تیم را نقدی پرداخت می کنیم و هیچ تعهدی ایجاد نشده است . در همین بحث هزینه های سفر، از دو دوره قبل بدهی سنگینی گردن ما افتاده است . تاکنون در بحث پرداخت هزینه های جاری پرسپولیس موفق بوده ایم.

رسول پناه درباره زمان تعیین مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره پرسپولیس توضیح داد: بحث تعیین اعضای هیات مدیره در اختیار مجمع باشگاه و وزارت ورزش است. طبق دستورالعمل جدیدی که در تاریخ 24 اردیبهشت به تمام شرکت های دولتی  ابلاغ شد این شرکت ها به سه دسته الف، ب و ج تقسیم شده اند و افرادی که می خواهند عضو هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه ها شوند باید دارای شرایط خاصی باشند. این موضوع در انتخاب اعضای جدید هیات مدیره مشکل ساز شده است. ما هم منتظر هستیم هر چه سریع تر پنج عضو هیات مدیره مشخص شوند. احساس می کنم در یکی دو هفته آینده این اتفاق رخ داده و به سرعت هم مدیرعامل انتخاب می شود.

وی درباره برنامه پرسپولیس برای نقل و انتقالات گفت: تیم اکنون در اوج است و روی قهرمانی جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا تمرکز کرده ایم. استراتژی ما حفظ شاکله اصلی تیم است و با همه نفرات اصلی قرارداد می بندیم. نفراتی هم که قراردادشان تمام شده تمدید خواهیم کرد . البته با توجه به جدایی بیرانوند و مصدومیت انصاری با نظر کادرفنی در پست دروازه بان و دفاع چپ بازیکنان جدیدی جذب می کنیم. گل محمدی هم اعلام کرده در پایان فصل فهرست نفرات مدنظرش را اعلام می کند که به این نظر احترام می گذاریم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به توانمندی های یحیی گل محمدی توضیح داد: وی جدا از کیفیت فنی اش مربی با اخلاقی هم است. ویژگی های گل محمدی که از خانواده پرسپولیس است سبب افتخار ما شده و به همین دلیل از زحمات وی، افشین پیروانی، کریم باقری و سایر اعضای کادرفنی تشکر و قدردانی می کنم.

رسول پناه درباره آخرین وضعیت خصوصی سازی باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در زمان مقرر این دو باشگاه بزرگ به فرابورس بروند. باید در این مورد شفاف سازی انجام بدهم زیرا برخی تصور می کردند قرار است استقلال و پرسپولیس به یک شخص واگذار شوند اما به هیچ وجه اینگونه نیست و آنها به صاحبان اصلی شان که مردم هستند واگذار می شوند. همه مردم می توانند با خرید سهام مالک باشگاه مورد علاقه شان شوند و حتی سقف خرید وجود دارد. 

وی افزود: این اتفاق باید زمانی رخ می داد زیرا طبق قانون، وزارت ورزش حق یک ریال کمک به باشگاه ها ندارد. باور کنید در این بار مالی که دوش می کشیم حتی وزارت ورزش یک ریال به ما کمک نکرده است. تمام درآمدهای باشگاه از طریق برنامه های هیات مدیره ایجاد شد. برخی ها می گویند از پرسپولیس حمایت شده اما بستگی دارد حمایت را چگونه تعریف کنیم. اگر بحث شان حمایت مالی است باید بگویم چنین موضوعی به هیچ وجه صحت ندارد و با سند صحبت م کنم . البته از لحاظ حقوقی و مسائل دیگر به ما کمک شده و وزارت ورزش به عنوان متولی استقلال و پرسپولیس به ما کمک کرده اما از لحاظ مالی پرسپولیس یک ریال نه از این وزارت خانه و نه جای دیگر کمک نگرفته است .

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره احتمال کاهش انگیزه های این تیم برای جام حذفی تصریح کرد: به نظر من قهرمانی در لیگ برتر اشتهای ما را بیشتر کرده است . پرسپولیس در اوج است و ما بهترین بازیکنان را داریم. آنها سبب افتخار فوتبال ایران هستند و با احترام به تمام تیم ها اعتقاد دارم پرسپولیس باعث افتخار آسیا هم است. قطعا پس از قهرمانی جام حذفی به لیگ قهرمانان آسیا هم نگاه می کنیم. با وجود مشکلات زیادی که داریم و از دو بازی ابتدایی یک امتیاز گرفته ایم فکر می کنم می توانیم به فینال این مسابقات هم برسیم.

رسول پناه افزود: بازیکنان پرسپولیس با غیرت و با شرف هستند. آنها در اوج مشکلات خود، باشگاه را درک کردند. باید از سید جلال حسینی که باعث افتخار ما فوتبال ما است تا نفرات جوان مان تشکر ویژه کنم. هواداران ما هم حرفه ای بودند و پرسپولیس متعلق به مردم است. صاحبان اصلی آنها هستند و ما فقط خدمت گزار هستیم. پرسپولیس بالای 40 میلیون هوادار متعصب و بادرایت دارد که باید از آنها تشکر و قدردانی کرد. ما افتخار می کنیم که فصل آینده هم در خدمت همین کادرفنی فعلی هستیم.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن