مجله ارتباط

    melibet

پرسپولیس؛ مثل رئال، مثل لیورپول

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 452 ] - یکشنبه, 5 مرداد 1399

پرسپولیس؛ مثل رئال، مثل لیورپول

تیم پرسپولیس 4هفته قبل از پایان لیگ نوزدهم به مقام قهرمانی رسید و بازی های باقیمانده اش در این 4هفته را به بازی هایی تشریفاتی بدل کرد. حالا سؤال مهم این است ک... 5 out of 5 based on 3 ratings.
پرسپولیس؛ مثل رئال، مثل لیورپول

تیم پرسپولیس 4هفته قبل از پایان لیگ نوزدهم به مقام قهرمانی رسید و بازی های باقیمانده اش در این 4هفته را به بازی هایی تشریفاتی بدل کرد. حالا سؤال مهم این است ک...

ارتش سرخ دات كام :

تیم پرسپولیس 4هفته قبل از پایان لیگ نوزدهم به مقام قهرمانی رسید و بازی های باقیمانده اش در این 4هفته را به بازی هایی تشریفاتی بدل کرد. حالا سؤال مهم این است که یحیی گل محمدی در هفته های باقیمانده با چه ترکیب و چه انگیزه ای پا به میدان خواهد گذاشت. این سؤال از آن جهت مهم است که 3بازی از 4بازی باقیمانده سرخپوشان نقش مهمی در رقابت تیم های پایین جدول برای سقوط ایفا خواهد کرد. به جز نساجی که در میانه جدول جاخوش کرده، 3حریف دیگر پرسپولیس یعنی ذوب آهن، گل گهر و سایپا در خطر سقوط هستند. اگر پرسپولیسی ها بعد از مسجل کردن قهرمانی تصمیم بگیرند با انگیزه کمتر و با ترکیبی از جوان تر ها و ذخیره ها برای محک زدن تیم فصل آینده خود به میدان بروند، این تصمیم می تواند باعث خوشحالی حریفان پرسپولیس و ناراحتی رقبای آنها شود. در لیگ شانزدهم که نخستین قهرمانی برانکو با پرسپولیس به دست آمد این تیم در هفته آخر بدون انگیزه و با جوان هایی مثل علوان زاده و کرملاچعب و... به مصاف سیاه جامگان رفت که در آخرین روز رقابت نزدیکی برای فرار از سقوط داشت. در آن روز سیاه جامگان تیم برانکو را شکست داد و با همین 3امتیاز در لیگ ماندگار شد تا صبای قم به جای این تیم سقوط کند. امیدواریم تیم یحیی در هفته های باقیمانده با قدرت و انگیزه به کارش ادامه بدهد تا کورس قعرنشین ها در شرایطی طبیعی و عادلانه به انجام برسد. فراموش نکنیم که در همین هفته های اخیر لیورپول بعد از قطعی کردن قهرمانی اش در لیگ برتر انگلیس در بازی های باقیمانده با ترکیب کامل و انگیزه بالا به میدان رفت و رئال مادرید هم در آخرین هفته لالیگا درحالی که قهرمانی اش مسجل شده بود با قدرت به مصاف حریف قعر جدولی اش رفت و نقش مهمی در سقوط لگانس و بقای سلتاویگو در لالیگا ایفا کرد. برای اینکه پرسپولیس هم مثل لیورپول و رئال مادرید به لیگ ادامه بدهد، شکستن رکوردهای باقیمانده و کسب بالاترین امتیاز تاریخ لیگ هم می تواند انگیزه مهمی برای شاگردان یحیی باشد.

زلزله در تالار رکوردها
یک برد، 6امتیاز، بسته ماندن دروازه با هر کدام از اینها پرسپولیس یک رکورد دیگر را هم می شکند. پرسپولیس قهرمانی اش را در فاصله 4هفته به پایان لیگ قطعی کرد و حالا همه جا صحبت از رکوردها و رکوردشکنی های این تیم است. شاگردان یحیی تا همین جا هم تعدادی از رکوردهای تاریخ لیگ برتر را جابه جا کرده اند و رکوردهای دیگری هم در دسترس آنهاست که می تواند در بازی های آینده جابه جا شود. به بعضی از این رکوردها نگاه کنید.

 هیچ تیمی تا کنون نتوانسته بود در فاصله 4هفته به پایان لیگ برتر قهرمانی اش را قطعی کند. سپاهان با مربیگری فرهاد کاظمی در لیگ دوم و خود پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ 3هفته قبل از پایان لیگ به قهرمانی رسیده و در این زمینه رکورددار بودند. این رکورد جمعه شب توسط یحیی و تیمش شکسته شد.

زمانی که کالدرون از پرسپولیس رفت این تیم صاحب 5برد متوالی بود. یحیی در بدو ورودش با بردن تراکتور و نفت آبادان تعداد بردها را به 7رساند اما در داربی تهران مساوی کرد. بعد از داربی، تیم یحیی شروع به بردن کرد و حالا دوباره به رکورد 7پیروزی متوالی در لیگ رسیده است. رکورد تاریخ لیگ برتر با 8برد متوالی در اختیار سپاهان است و پرسپولیس که 2بار در این فصل به یک قدمی این رکورد رسیده فرصت دارد تا این بار از این رکورد بگذرد. البته سرخپوشان باید پیروزی هشتم را در قائمشهر به دست بیاورند که اصلا کار ساده ای نیست.

14برد و یک تساوی؛ این آمار خیره کننده و عجیب وغریب پرسپولیس در 15بازی اخیر است. در 15بازی که معادل یک نیم فصل از لیگ برتر است حداکثر می توان 45امتیاز به دست آورد که پرسپولیس 43امتیاز را به دست آورده است. این رکورد در تاریخ لیگ برتر هیچ مشابهی ندارد. پیش از آن در لیگ آزادگان پرسپولیس با هدایت علی پروین رکورد 14پیروزی متوالی را به جا گذاشت که در پانزدهمین بازی با 2گل مغلوب پاس تهران شد.
پرسپولیس در نخستین فصل قهرمانی اش با برانکو 20بازی را برد اما تعداد بردهای این تیم در 2 قهرمانی بعدی کمتر و کمتر شد. همان 20پیروزی رکورد تعداد پیروزی در تاریخ لیگ برتر هم هست. رکوردی که سرخپوشان حالا با آن مساوی کرده اند و در 4بازی باقیمانده اگر فقط یک بازی را ببرند این رکورد را خواهند شکست.

رکورد بهترین خط دفاعی در تاریخ لیگ برتر با 13گل متعلق به استقلالِ وینفرد شفر است که در همین فصل گذشته به دست آمد. پرسپولیس برای تصاحب این رکورد هم هنوز فرصت دارد، اگرچه برای این کار باید در 4بازی باقیمانده هیچ گلی دریافت نکند. پرسپولیس در 5مسابقه ای که بعد از تعطیلات کرونا انجام داده فقط 2بار و آن هم از روی ضربات پنالتی گل خورده و حالا 12گل خورده دارد.

رکورد بالاترین امتیاز در تاریخ لیگ برتر را سپاهان و استقلال با 67امتیاز در اختیار دارند. البته آنها این تعداد امتیاز را در لیگ 18تیمی و با 34بازی به دست آورده اند. رکورد لیگ های 16تیمی در اختیار پرسپولیسِ برانکو با 66امتیاز از 30بازی است. تیم یحیی با 6 امتیاز دیگر می تواند تمام این رکوردها را جابه جا کند. پرسپولیس حتی می تواند نخستین تیم 70امتیازی تاریخ باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

کدام گزینه را عامل مهمتری در قهرمانی پرسپولیس می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سیرجان
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 25 مرداد 1399 / ساعت : 20:45
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن