اکسید هد

حلالی: استوکس و اوساگونا بند کفش عبدی می شوند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 565 ] - دوشنبه, 6 مرداد 1399

حلالی: استوکس و اوساگونا بند کفش عبدی می شوند؟

اسماعیل حلالی، هافبک سابق پرسپولیس و تیم ملی همیشه با حرارت و تعصب خاصی درباره پرسپولیس و اتفاقاتش حرف می زند. البته این تعصب و علاقه شدید به پرسپولیس باعث نش... 5 out of 5 based on 3 ratings.
حلالی: استوکس و اوساگونا بند کفش عبدی می شوند؟

اسماعیل حلالی، هافبک سابق پرسپولیس و تیم ملی همیشه با حرارت و تعصب خاصی درباره پرسپولیس و اتفاقاتش حرف می زند. البته این تعصب و علاقه شدید به پرسپولیس باعث نش...

ارتش سرخ دات كام :

اسماعیل حلالی، هافبک سابق پرسپولیس و تیم ملی همیشه با حرارت و تعصب خاصی درباره پرسپولیس و اتفاقاتش حرف می زند. البته این تعصب و علاقه شدید به پرسپولیس باعث نشده تا او از مرزهای منطق فاصله بگیرد.

حلالی که تا همین سال قبل سرمربی تیم امید پرسپولیس بود ضمن انتقاداتی که به عملکرد مدیران باشگاه طی دو فصل گذشته دارد از کیفیت تیم و کادر فنی تمجید می کند و البته پیشنهادهایی برای ادامه مسابقات و لیگ قهرمانان دارد.

حرف های حلالی در این گپ و گفت خودمانی را بخوانید:

ما امسال در تیم پرسپولیس فصل را خیلی خوب شروع نکردیم. برانکو پای ثابت بسیاری از مسائل تیم از جمله مدیریت و مربیگری بود. برانکو چند سال در این تیم نقش مهمی ایفا کرد و رفتنش باعث تغییراتی شد. طبیعی بود که در این شرایط زمان می برد تا تیم خودش را با این تغییرت وفق بدهد. از طرفی شروع لیگ به خاطر شرایط بلیت فروشی مدام عقب می افتاد و فکر می کنم در نهایت با یک ماه تا 40 روز تأخیر آغاز شد. این مسائل و یکی دو وقفه ای که برای بازی های ملی به وجود آمد دست به دست هم داد تا تیم ها شکل خوبی پیدا نکنند و ما هم اوایل فصل شرایط خوبی نداشتیم. در این شرایط چند باخت دادیم و باعث شد تا از کورس عقب بیفتیم اما از آنجایی که بچه ها سال ها با هم زندگی کرده اند خیلی خوب خودشان را با شرایط وفق دادند. البته اگر شرایط بدتر از آن می شد بازگشت سخت بود اما بچه ها سریع برگشتند. ما بازی های رودررو با مدعیان قهرمانی یعنی تراکتور، سپاهان و شهرخودرو را از دست دادیم هرچند مثلاً در بازی شهرخودرو بدشانسی هم آوردیم که ثانیه آخر گل خوردیم. اینها دلایلی بود که عقب افتادیم اما خیلی زود برگشتیم و با بردهایی که به دست آوردیم خودمان را بالا کشیدیم. فکر می کنم در نیم فصل اول فقط یک مساوی داشتیم. کلاً در این مسابقات تیم هایی که کمتر مساوی می آورند می توانند مدعی باشند حتی اگر چند باخت هم داشته باشند اما دیدید تیم هایی مثل استقلال، شهرخودرو و سپاهان که مساوی های زیادی داشتند با اختلاف زیادی عقب ماندند. به نظر من تا قبل از شروع مجدد بازی ها هم مشخص بود پرسپولیس قهرمان خواهد شد و بقیه تیم ها باید دنبال سهمیه باشند. به نظرم آن بازی سپاهان باعث شد اختلاف در جدول بیفتد. شاید اگر سپاهان در آن مسابقه حاضر می شد و امتیاز می گرفت پایان لیگ به این شکل نمی شد.

در کل اتفاقات خوبی برای تیم ما به لحاظ مربیگری رقم خورد. آقای کالدرون با اینکه سال اول حضورش در فوتبال ایران بود یک مربی حرفه ای و خیلی خوب بود که کارش را خوب انجام می داد. او از مربیان مورد علاقه من بود که اکتیو است و کاری که خودش می توانست انجام بدهد را به دیگری نمی سپرد. دیدید که خودش دروازه را می برد و مثل ما ایرانی ها بود در حالی که برانکو خودش دست به چیزی نمی زد اما انگار کالدرون از جنس خود ما بود. بعد از او هم یحیی آمد. ما مربیانی را آوردیم که کاری که برانکو پایه گذاری اش کرده بود را ادامه دادند و این نوار پاره نشد که اگر این اتفاق می افتاد شرایط خوبی حاصل نمی شد. یحیی از جنس خودمان است. شرایط باشگاه و پرسپولیس را می شناخت و علی رغم تمام مشکلات مدیریتی که سال هاست بر باشگاه حاکم است و مال امروز و دیروز نیست تیم خوبی ساخت و نتایجی گرفت که باعث شد این همه جلو باشیم. آمدن افشین هم خیلی تأثیرگذار بود و گاهی اوقات به تنهایی جور مدیرعامل را هم کشید و کارها را پیش برد. ما تا حدودی می توانیم جلوی مشکلات بایستیم اما سمتی نداریم ولی ایشان خیلی جاها ایستاد و از حقوق پرسپولیس دفاع کرد. این یک کار خوب بود و حالا می بینیم 4 سال متوالی قهرمان شده ایم و این اتفاق در شرایطی به وجود آمده که عملکرد مدیریت باشگاه ضعیف بوده است. یعنی بعد از رفتن آقای گرشاسبی هر مدیری آمده نه تنها کمک نکرده بلکه به مشکلات اضافه کرده است. البته دکتر رسول پناه می خواهد کارهایی انجام دهد اما فعلاً نمی توانیم در مورد عملکرد ایشان نظر بدهیم و با مرور زمان در آینده می توان در خصوص آن حرف زد.

مدیران قبلی باشگاه هیچ کاری نکردند جز اینکه مشکل روی مشکل بگذارند. اینها افرادی بودند که من کار مدیریت یک تیم محلی را هم به دست آنها نمی سپارم چه برسد به باشگاه بزرگ پرسپولیس. این افراد از صبح تا شب در حال دروغ گفتن بودند و کارهایی کردند تا افرادی بیایند و در باشگاه بنشینند و نفرین شان کنند و حتی به ما هم که عضوی از خانواده پرسپولیس هستیم بد و بیراه بگویند. مثلاً رفته اند برای جذب استوکس از یک صرافی 150هزار دلار گرفته اند و حالا صاحب آن صرافی هر روز می آید می گوید پول من را بدهید. من می خواهم بپرسم چرا آدم باید پولی را بگیرد که می داند نمی تواند آن را پس بدهد؟ چرا باید این کار را بکند؟ فقط برای اینکه کار خودش حل شود؟ خدا از من نگذرد اگر روزی چنین فکری داشته باشم. آیا اسم این کار جرم نیست؟ واقعاً چه چیزی می شود اسمش را گذاشت؟

ما استوکس را برای چه می خواستیم؟ چند بار من گفتم نیازی به بازیکن جدید خارجی نداریم؟ چه کسی مجبورشان کرد بازیکن خارجی بگیرند؟ می گویند تحت فشار هوادار بودیم؟ تحت فشار هوادار باید به یک آدم دیگر ظلم می کردید؟ شما اگر کار بلدید، پس بسم الله. نباید اینطوری باشد که یک نفر دیگر را به مشکل بیندازید و آه و نفرین همه دنبال تان باشد. چرا باید به استوکس پول بدهیم که برود در کلاب شبانه و آن وقت دو تا 20 دقیقه برای ما بازی کند؟ آن هم در شرایطی که همه می گفتند این بازیکن بی شخصیت است و خانواده ندارد. تراکتور هم گفت این بازیکن اصلاً سر تمرین نمی آمد. الان استوکس و اوساگونا یک بند کفش مهدی عبدی می شوند؟

من 6 ماه رفتم دنبال حل مشکل این بچه ها. من از مهدی عبدی چه عایدی داشتم؟ نه حق رشدش به من می رسید، نه پاداش و پول قراردادش اما چون پرسپولیسی ام داد می زدم که این بازیکن به دردمان می خورد. الان مهدی عبدی چهارتا بازی کرده ببینید چند بار تک به تک شده؟ آن وقت فیلم بازی های اوساگونا را هم ببینید که چند بار با گلرهای حریفان تک به تک شده؟ اصلاً اوساگونا کجاست؟ مدیرعامل باید بیاید و جوابگو باشد. من حی و حاضرم و شهامتش را دارم تا با شفافیت بگویم این همه کاری که برای بچه های تیمم انجام دادم به خاطر خودشان بوده. حالا توی گوش یک بازیکن هم زده ام اما شما 99 تا کار خوب من را نمی بینی و آن یک کاری که از اسم من بعید بود را می بینی؛ هر چند ما هم انسانیم. آن وقت شما می آیی من را تعلیق می کنی. کسی باید من را تعلیق کند که یک خط اشتباه در زندگی اش نداشته باشد نه شمایی که سر تا پای زندگی تان جرم و دروغ و هرچه بگویی هست.

من دلم می سوزد. 6 تا بازیکن به تیم بزرگسال دادم که هر 6 تای شان آینده دارند و همه شان می توانند مثمرثمر باشند. من پای حرفم هستم. هیچ منافعی هم نداشتم و به موقع کمک شان هم کرده ام. هیچ تقدیر و پاداشی هم نبوده ولی چون پرسپولیسی ام تمام وجودم را برای این باشگاه می دهم چون همه چیزم مال پرسپولیس است. البته ما که هیچی نداریم اما با تمام وجودم می گویم با پرسپولیس عشق می کنم و کوچک ترین ناراحتی هم ندارم. من آدمی نیستم که اگر یک روز پول قراردادم را ندادند بروم دادگاه شکایت کنم. الان دو سال است حق و حقوق ما را نمی دهند. 10درصد پول ما را داده اند که پول بنزین مان می شود. شما ببینید قراردادهای50، 40 و 30میلیون تومانی الان 10درصدش را داده ا4ند در حالی که من سالی باید 4میلیون پول بنزین بدهم و بروم ورزشگاه امام رضا(ع) برای تمرین. حالا می خواهی در این شرایط چه بازیکنی بسازی؟ اما من ساخته ام. محمد حسینی، سینا مهدوی، ساسان زمانه، مهدی عبدی، احسان حسینی و سعید حسین پور را در این دو سال تحویل دادیم که از هر کدام استفاده کردند ضرر نکردند.

واقعیت این است که یحیی گل محمدی باید در ادامه بازی ها جوان ها را به کار بگیرد و دنبال جدول و رکورد نباشد. مطمئن باشید این تیم با استفاده از جوان ها ضعیف تر نمی شود که قوی هم می شود چون من می دانم با استفاده از این بازیکن ها چه اتفاقاتی می افتد. اینها بچه های خودمان هستند و انگیزه شان بالاتر است. البته بازی دادن به همه شان در ترکیب اصلی کار غلطی است اما به مراتب باید به ترکیب تزریق شوند. من می گویم افراد دیگر نمی توانند برای زندگی من تصمیم بگیرند و من زندگی خودم را با حرف دیگران جلو نمی برم اما این لیگ برای پرسپولیس تمام شده و ما لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم و باید یک تیم کامل داشته باشیم. نه اینکه بگویم بازی های بعدی را از دست بدهیم و حق و حقوق تیم های دیگر را ضایع کنیم یا با سرنوشت آنها بازی کنیم اما سرنوشت ما برای خودمان مهم است. ما مسابقات آسیایی را در پیش داریم و باید در یک هفته 4 تا بازی انجام دهیم که اگر آماده نباشیم و نفرات زیادی در اختیار نداشته باشیم صددرصد کسب نتیجه دشوار خواهد شد. اما اگر شما 30 بازیکن آماده داشته باشید اگر یکی آسیب دید سریع یکی دیگر را جایگزین می کنید. با تمام احترامی که من برای برانکو قائلم ایشان به جوان ها خیلی اهمیت نمی داد مگر اینکه مجبور می شد. ما کلاً 11 تا بودیم و می توانست آرام آرام نفرات جوان را در آن شرایط قرار دهد اما نکرد. شاید برانکو 99 تا حسن داشته باشد اما این یک ایراد بود. البته نظر ایشان قابل احترام است و شاید نظر من را اصلاً قبول نداشته باشد اما من اگر بودم 4 تا جوان را می آوردم بالا تا در آن تنگنا گیر نیفتم. همین پرورش ندادن بازیکنان جوان باعث شد وقتی در بازی برگشت فینال آسیا 11 تا بازیکن بیشتر نداشت وقتی 20 دقیقه آخر تعویض کرد و مجبور شد جوان ها را بازی بدهد فشار تیم از 50 به 40 رسید و حریف نفس کشید و با اندوخته دو گل زده در خانه قهرمان شد.

به نظرم الان باید یک مقدار شراط را مدیریت کنیم. کادر فنی باید به لحاظ بدنی تیم را بالا بیاورند. اگر بازیکنی به بازی بعدی نرسید بازی نکند و دو تا جوان بازی کنند. اوج کار کادر فنی باید همین شهریورماه باشد. برای ما مهم است که تیم از این مرحله آسیا بالا بیاید. تیم ما الان شکل مناسبی دارد و خوب کار می کنیم اما باید بتوانند مشکلات را حل کنند و در این شرایط تیم را نگه دارند.
به نظرم می توانند قبل از شروع مسابقات آسیایی به این تیم بازیکن اضافه کنند. باید بازیکنی بیاورند که عملکرد مثبتی داشته باشد نه اینکه بعد از چهار هفته با کش آمدن پایش برود خانه بنشیند. ما الان در لیگ مان بازیکنی داریم که در طول فصل 30 تا بازی می کند چون رفتار و زندگی اش حرفه ای است. چرا از این بازیکنان نمی آورند؟ مثلاً بازیکن دفاع راست فیکس شهرخودرو تیموری را سپاهان گرفت. چرا ما نتوانستیم بگیریم؟ الان بازیکنان ایرانی زیادی داریم که سرش را می گذارد جلوی توپ. چرا باید برویم استوکس را بگیریم که هم پول ما را بگیرد و کیف کند هم بگوید شما اخ هستید. پیام نیازمند، دانیل اسماعیلی فر و خیلی بازیکنان دیگر در لیگ خودمان هستند که فوتبالیست های بسیار خوبی به حساب می آیند و می توانند مشکلات پرسپولیس را حل کنند. بازیکن خارجی چه می داند عِرق چیست؟ آنها فقط فیفا را می شناسند. همه بشار نمی شوند. بشار ماه است. یک بار مثل بشار اتفاق می افتد که سه سال است پولش را نمی دهند اما ایستاده و کارش را می کند.

امیدوارم شرایط پرسپولیس روزبه روز بهتر شود. یکسری حرف و حدیث هم راه افتاده که این قهرمانی ها مدیریت شده که واقعاً دوست ندارم وارد این فضاها بشوم. این حرف ها حاصل افکار ضعیف یکسری از آدم هاست. اصلاً اینجوری نیست. ما باید خودمان را قوی کنیم و نباید دنبال این حرف ها باشیم. این حرف ها مال افرادی است که نمی خواهند رشد کنند و ضعیف هستند.   


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن