مجله ارتباط

    melibet

از حاصل پوکر چیست در دستم؟ هیچ!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 518 ] - دوشنبه, 6 مرداد 1399

از حاصل پوکر چیست در دستم؟ هیچ!

روزی که برخی تیم های لیگ برتری تلاش می کردند رقابت ها به هر نحوی شده برگزار نشود و پایان لیگ در همان بازی های اسفند 98 اعلام شود، می شد فهمید که فوتبال ایران ... 4 out of 5 based on 3 ratings.
از حاصل پوکر چیست در دستم؟ هیچ!

روزی که برخی تیم های لیگ برتری تلاش می کردند رقابت ها به هر نحوی شده برگزار نشود و پایان لیگ در همان بازی های اسفند 98 اعلام شود، می شد فهمید که فوتبال ایران ...

ارتش سرخ دات كام :

روزی که برخی تیم های لیگ برتری تلاش می کردند رقابت ها به هر نحوی شده برگزار نشود و پایان لیگ در همان بازی های اسفند 98 اعلام شود، می شد فهمید که فوتبال ایران چه وضعیت بغرنجی در بعد اقتصادی دارد. در واقع هنوز جای سؤال است که چرا در فوتبال ایران سرمایه گذاری می شود و به آن پول تزریق می شود تا چنین ملغمه ای از دخل و خرج نامتوازن شکل بگیرد.

در روزهای حکمرانی کرونا بر دنیا در تمام نقاط دنیا تیم ها تلاش می کردند هرچه زودتر به میدان رقابت ها برگردند تا با برگزاری مسابقات بخشی از ضرر و زیان مالی ناشی از کرونا را جبران کنند. حضور در میدان در کنار همه سازوکارهایی که برای فوتبال حرفه ای در این کشورها تدارک دیده شده، موجب می شود تا باشگاه های فوتبال به درآمد برسند و چرخ اقتصادشان بچرخد. در ایران اما تیم ها اگر به میدان بروند احتمالاً ضرر و زیان بیشتری به باشگاه هایی می رسد که اینگونه در پی لغو رقابت ها بودند.

قهرمانی پرسپولیس هم حالا شاهد دیگری بر این مدعاست که فوتبال ما در بعد اقتصادی چیزی برای عرضه ندارد و همین مسأله هم آن را به خاک سیاه نشانده است. پرسپولیس با 4 سال قهرمانی چقدر درآمد دارد؟ هر کدام از این قهرمانی های پیاپی چقدر به ثروت و سود باشگاه اضافه کرده؟ چطور است که هنگام هزینه کرد همه از اتلاف بیت المال حرف می زنند ولی حالا چیزی درباره پاداش قهرمانی نمی گویند؟ در همه این سال ها نالیدن تیم ها از مشکلات مالی پای ثابت مصاحبه های مدیران و اعتراض بازیکنان است. همین پرسپولیس را در نظر بگیریم. قهرمانی های سه سال اخیر به همراه قهرمانی امسال چه کمکی به این تیم در بعد مالی کرده؟ آیا این تیم ثروتمندتر شده است؟ آیا ممکن است در فصل نقل و انتقالات از کمبود منابع ننالند؟ البته که در فوتبال ایران که سازوکارها شفاف نیست خبری هم از ورودی و خروجی های باشگاه ها نیست و معلوم هم نیست سازمان فوتبال ایران از این رقابت ها چقدر درآمد کسب کرده و چقدرش سهم تیم ها شده است. اما همین قدر می دانیم که سهم تیم ها از برخی قراردادهای شفاف شده مثل حق پخش و تبلیغات محیطی و بلیت فروشی چیز ناچیزی است. برای همین هم هست که برخی تیم ها بعد از کرونا نمی خواستند رقابت ها ادامه پیدا کند. چون درآمد قابل توجهی ندارند. در حال حاضر تیم های میانه جدول لیگ ایران با چه انگیزه ای بازی می کنند. آنهایی که نه شانس سهمیه و جام دارند و نه خطر سقوط را احساس می کنند. با چه انگیزه ای برای فوتبال جذاب تر بجنگند؟ در حالی که در لیگ های حرفه ای نشستن روی هر سکوی بالاتر لیگ پاداش بیشتر و قابل توجه تری دارد. چیزی که در فوتبال ایران تعریف نشده است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

کدام گزینه را عامل مهمتری در قهرمانی پرسپولیس می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سیرجان
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 25 مرداد 1399 / ساعت : 20:45
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن