اکسید هد

تریبون رها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1012 ] - سه شنبه, 7 مرداد 1399

تریبون رها

طی چند روز گذشته پوکر قهرمانی سرخپوشان به مذاق خیلی ها خوش نیامده و شاهد کل کل همیشگی میان طرفداران و پیشکسوتان سرخابی در فضای مجازی هستیم. اما کل کل نه چندان... 5 out of 5 based on 7 ratings.
تریبون رها

طی چند روز گذشته پوکر قهرمانی سرخپوشان به مذاق خیلی ها خوش نیامده و شاهد کل کل همیشگی میان طرفداران و پیشکسوتان سرخابی در فضای مجازی هستیم. اما کل کل نه چندان...

ارتش سرخ دات كام :

طی چند روز گذشته پوکر قهرمانی سرخپوشان به مذاق خیلی ها خوش نیامده و شاهد کل کل همیشگی میان طرفداران و پیشکسوتان سرخابی در فضای مجازی هستیم. اما کل کل نه چندان دلچسب در آنتن برنامه زنده تلویزیونی را کجای دل مان بگذاریم که با دخالت وزارت ورزش و مهندسی نتایج لیگ در قهرمانی پرسپولیس مطرح می شود.
قطعاً نمی توانیم تقابل فوتبالدوستان در فضای ورزشی و فضای مجازی را با کنایه های کم ارزش مجریان تلویزیون که تریبون برنامه زنده را در اختیار دارند، مقایسه کنیم و همسان بدانیم که البته با واکنش های تندی هم همراه شده و شاید این بار برای همیشه در برنامه های ورزشی صداوسیما که با توهین به باشگاه های فوتبال به دنبال جذب مخاطب هستند، تخته شود.

فوتبال دستاویزی برای لودگی مجریان
تمسخر و هتاکی مجریان صداوسیما به فوتبال، تیم ها و چهره های ورزشی تمامی ندارد و صداوسیمایی که سال هاست پرمخاطب ترین و درآمدزاترین برنامه هایش پخش زنده فوتبال و دیگر برنامه های جانبی آن است، هنوز نتوانسته مجریان شایسته در حوزه ورزش و فوتبال تربیت کند. از تحقیر علی دایی، شوخی زشت با لوگوی باشگاه استقلال، توهین به تراکتور، به سخره گرفتن چهارمین قهرمانی پرسپولیس گرفته تا اتهام رنگی بودن به وزیر ورزش و زیر سوال بردن مدیریت در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال… این داستان ادامه دارد و در برنامه های ورزشی صداوسیما مجریانش بی وقفه به تیم ها و اسطوره های فوتبال توهین می کنند. تفاوتی هم در پرسپولیس و استقلال و تراکتور نیست، کسی از تیغ تمسخر مجریان نه چندان فوتبالی رسانه ملی در امان نمی ماند تا نشان دهد مجموعه فوتبال دستاویزی برای مطرح شدن مجریان رسانه ملی است. در پخش زنده به مدیریت فوتبال حمله می کنند و با مطرح کردن مهندسی نتایج لیگ ساختار فوتبال و قهرمانی پرسپولیس را زیر سوال می برند. و در فضای مجازی قرمز و آبی را «خر» و «اسب» می خوانند و تذکری هم نمی گیرند که فعالیت شان حتی در فضای مجازی باید هم راستا باسیاست های ارگان محل خدمت شان باشد. آن هم ارگانی همچون صداوسیما که نقش پررنگی در فضای آموزشی و اطلاع رسانی در جامعه دارد و مطرح شدن مسایلی ازجمله قهرمانی پرسپولیس با برنامه ریزی وزارت ورزش در برنامه زنده این رسانه می تواند شائبه و سوءتفاهم های زیادی را ایجاد کند.

بی رغبتی به حضور در رسانه ملی
اسفند سال گذشته بود که تراکتور و شهر خودرو پس از حواشی و صحبت های یک جانبه برخی مجریان و گزارشگران تلویزیونی علیه سرخپوشان تبریزی ورود دوربین های صداوسیما به استادیوم های خانگی خود را ممنوع و اعلام کردند که پخش زنده دیدار 2 تیم از بستر اینترنت و یک رسانه اینترنتی انجام خواهد شد. اقدام 2 تیم تبریزی و مشهدی در آن مقطع از آن نظر موردتوجه قرار گرفت که علاوه بر کور کردن نقطه توهین و تمسخر از سوی مجریان سیمای ملی، می توانست رویه درآمدزایی یکطرفه صداوسیما از فوتبال را هم قطع کند. که اگر در همان مقطع باشگاه های دیگر نیز به تبعیت از تراکتور و شهر خودرو این رویه را در پیش می گرفتند سازمان صداوسیما بخش قابل توجهی از برنامه های پرمخاطبش را از دست می داد. چراکه عمده درآمد فعلی رسانه ملی به واسطه پخش زنده بازی های لیگ برتر، برنامه های تخصصی مرتبط به آن و تبلیغات قبل و زمان پخش زنده فوتبال است. اما مسوولان رسانه ملی، بدون توجه به علایق مخاطبان خود، تریبون زنده خود را در اختیار هر مجری ناکار بلدی می گذارند که خروجی اش افزایش نارضایتی عمومی و چرخش مخاطبان به تماشای پخش مستقیم مسابقات فوتبال از شبکه های اینترنتی است. این روزها رقیبان بزرگی به اسم تلویزیون های اینترنتی پا به عرصه گذاشته اند و سازمان عریض و طویل صداوسیما هم قافیه را به سادگی به آن ها باخته است، چراکه جامعه ورزش دیگر آن رغبت گذشته برای حضور در برنامه های تلویزیونی را ندارد و هرروز شاهد کمرنگ شدن حضور نقش این سازمان در بطن فوتبال هستیم، از نشست های خبری گرفته تا برنامه های ورزشی آنلاین.

هشتگ «بابا مسعود»
نکته قابل تامل هم اینجاست که درگذشته مسوولان برخی باشگاه ها، ادبیات هجو و توهین آمیز مجریان صداوسیما را حمایت از تیم پرسپولیس عنوان می کردند، اما امروز داستان به آنجایی رسیده که از تیغ ادبیات دور شأن مجریان صداوسیما هیچ تیمی دور نمی ماند و این فوتبال و مسوولان رأس آن هستند که در جایگاه واقعی مورداحترام قرار نمی گیرند. صحبت هایی که روز گذشته عبدالرضا امیراحمدی، مجری باسابقه صداوسیما در برنامه صبحگاهی شبکه یک مطرح کرد و قهرمانی پرسپولیس را حاصل حمایت های وزیر ورزش با هشتگ «بابا مسعود» دانست، مصداق همین ادعاست. او در بخشی از صحبت هایش عنوان کرد: «با سلام خاص خدمت همه باباها. در تابستان های قدیم باباها به کاسب های محل می گفتند فرزندم کار کند و آخر ماه این بابا پولی به اوستا می داد که به فرزندش بدهد که فرزند فکر کند خودش کارکرده است. یا بعضی باباها جوایزی خریداری می کردند و به مدارس می دادند که سر صف فرزندان شان را تشویق کنند، حالا جایزه را که گرفته بود؟… هشتگ… بابا مسعود… و دست همه باباها و بزرگ ترها درد نکند»! مساله ای که نشان می دهد مدیران رأس کار فوتبال ایران همانقدر که در مدیریت فوتبال وامانده و در گرداب مشکلات غرق شده اند، هیچ تدبیری هم برای حفظ شأن فوتبال نداشته اند که اگر درگذشته با توهین های مجریان رسانه ملی به باشگاه های فوتبال واکنش نشان می دادند، امروز این چنین متهم به برگزاری لیگ مهندسی شده نمی شدند.

خودزنی درون سازمانی
البته دود مستقیم تمسخر تیم ها و چهره های فوتبالی در تلویزیون از سوی مجریان، یکسویه به چشم صداوسیما می رود! سازمانی که سال هاست قافیه جذب مخاطب را به دلیل کیفیت پایین برنامه های خروجی اش به فضای مجازی،  IPTV ها و متأسفانه شبکه های فارسی زبان باخته است. و حالا مجریان کار نابلد و تازه کار و شاید قدیمی های جو زده اش تعجیل بیشتری برای پایین آوردن جایگاه این رسانه دارند. ناپختگی و سیاست های یکسویه مدیران صداوسیما در حذف مجریان کارآزموده را هم چندی پیش با شیفت دیلیت پرمخاطب ترین برنامه ورزشی تلویزیونی یعنی 90 و عادل فردوسی پور و جایگزین کردن مجری ای با همان آپشن های عجیب وغریب شاهد بودیم. کسی که چند روز پیش چالش درون سازمانی به راه انداخت و در برنامه زنده همکارانش در پخش استانی شهر مسجدسلیمان را به خاطر گزارش ضعیف و تصاویر کم کیفیت به باد انتقاد گرفت. که البته گزارشگر بازی از همان ابتدا درباره شرایط جوی، دمای 50 درجه و رطوبت بالای 80 درصد و شرایط سخت تصویربرداری این مسابقه صحبت و تأکید کرده بود که باید از همکارانش برای پوشش این مسابقه تقدیر شود.

بهانه هایی برای دیده شدن
در این میان آنچه بیش از همه عیان است این که برخی می دانند که بهترین راه برای وایرال و دیده شدن در فضای مجازی و جذب فالوئر توهین به پرسپولیس و پرسپولیسی هاست. پیر، جوان، دکتر، بازیکن، پیشکسوت، خبرنگار و البته مجریان صداوسیما هم ندارد، یک چیزی می گویند، صدای اعتراضات که بلند شد، عذرخواهی می کنند. البته عذرخواهی غیررسمی که البته هیچ ارزشی هم ندارد. بزرگی پرسپولیس، جذابیت فوتبال، چهره های مطرحش در سطح ملی و بین المللی با چنین شوخی های هتاکانه ای خدشه دار نمی شود اما سازمان صداوسیما نشان داده هیچ تدبیری برای برخورد با این گونه مجریان ندارد که اکنون برنامه هایش را به محلی برای به سخره گرفتن سرمایه های ارزشمند ورزشی کشور بدل کرده اند. سازمانی که خود داعیه نخبه پروری دارد و قرار بود دانشگاه باشد اما افرادی جلوی دوربین هایش ظاهر می شوند که با توهین به جذاب ترین ورزش کشور و بزرگانش قصد خودنمایی دارند، آن هم به هر قیمتی، از منفی کردن چهره تلویزیون بین مردم تا کاهش مخاطبان و ایجاد بی انگیزگی برای حضور چهره ها در برنامه های مختلف. اتفاقی که دیروز هم رقم خورد و سیدجلال حسینی بعد از توهین مجری برنامه صبحگاهی شبکه از حضور در برنامه فوتبال برتر انصراف داد. باشگاه پرسپولیس هم در اعتراض به صحبت های مطرح شده از سوی این مجری بیانیه ای صادر کرد و به رفتار نامناسب تلویزیون و بیان مطالب غیرواقع در صداوسیما که موجب تشویش اذهان عمومی، تنش های اجتماعی و در آینده بروز مشکلات امنیتی در ورزشگاه ها خواهد شد واکنش نشان داد. مدیران پرسپولیس عنوان کرده اند تا زمانی که صدا و سیما نسبت به عذرخواهی رسمی از هواداران پرسپولیس، به دلیل خدشه دار کردن احساسات آن ها و طرح مطالب غیرواقع عذرخواهی ننماید، از ورود کلیه دوربین های تلویزیونی به محل تمرینات تیم و باشگاه پرسپولیس جلوگیری شده و عوامل باشگاه و تیم برای مصاحبه برابر دوربین ها حاضر نمی شوند.

البته مجری طناز! برنامه صبح روز گذشته با انتشار پستی در فضای مجازی اقدام به عذرخواهی عجیبی کرد. عذرخواهی غیررسمی، پر از ابهام با دخیل بودن دست های پنهان برای خدشه دار کردن فضای جامعه. امیراحمدی در برنامه زنده تلویزیونی به وزیر ورزش تهمت می زند که عامل قهرمانی پرسپولیس بوده اما عذرخواهی اش را در فضای مجازی منتشر می کند و پایان بندی اش گرانی دلار و شیطنت برخی برای به جنجال کشاندن است. آقای مجری! ای کاش می دانستید رسانه ملی جای کل کل ورزشی نیست و اگر هست خدشه به شأن سازمان پراهمیتی همچون صداوسیما. شما باید در همان برنامه تلویزیونی از وزیر ورزش، فدراسیون فوتبال، باشگاه پرسپولیس و هوادارانش عذرخواهی کنید. و ای کاش به مانند یکی از مجریان پرسپولیسی تلویزیون که به دلیل صحبت هایی که در یک محفل شخصی نه روی آنتن زنده درباره مربی اسبق استقلال مطرح کرد و یک سال بیکار و معلق شد، شما و برخی مجریان صداوسیما که سبقه طولانی در توهین به تیم های ورزشی و فوتبال در برنامه زنده و فضای مجازی را دارید مدتی از دوربین و اجرای زنده دور می شدید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن