melbet_head

از دبل های متمادی تا پوکر قهرمانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 569 ] - سه شنبه, 7 مرداد 1399

از دبل های متمادی تا پوکر قهرمانی

در فاصله 4 هفته مانده به پایان رقابت های این فصل لیگ برتر، تیم پرسپولیس برای چهارمین سال متوالی قهرمان شد. این  اولین بار است که یک تیم در لیگ های سراسری... 5 out of 5 based on 5 ratings.
از دبل های متمادی تا پوکر قهرمانی

در فاصله 4 هفته مانده به پایان رقابت های این فصل لیگ برتر، تیم پرسپولیس برای چهارمین سال متوالی قهرمان شد. این  اولین بار است که یک تیم در لیگ های سراسری...

ارتش سرخ دات كام :

در فاصله 4 هفته مانده به پایان رقابت های این فصل لیگ برتر، تیم پرسپولیس برای چهارمین سال متوالی قهرمان شد. این  اولین بار است که یک تیم در لیگ های سراسری موفق به ثبت پوکر می شود.
سرخپوشان فصل گذشته در حالی که از نقل و انتقالات محروم بودند با هدایت برانکو سومین قهرمانی متوالی را به دست آورده و به رکورد سپاهان رسیدند. در فصل جاری تا نیم فصل با کالدرون صدرنشین بودند و در ادامه هم با یحیی گل محمدی توانستند  رکورد سریع ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را به نام خود بزنند و  با ثبت  ششمین قهرمانی  تیم سپاهان را کنار زده و به پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر لقب بگیرند. پرسپولیس حالا تنها تیمی است که در فوتبال ایران موفق به پوکر می شود، آن ها به همراه سپاهان سابقه هت تریک را دارند و نیز تنها تیمی هستند که 4 بار موفق شدند در قهرمانی دبل کنند. به بهانه پوکر قهرمانی پرسپولیس  قصد داریم نگاهی به رکوردداران قهرمانی های متوالی در لیگ های سراسری ایران.

دبل قهرمانی پرسپولیس با مربی انگلیسی
اولین تیمی که توانست در فوتبال ایران 2 بار پیاپی به عنوان قهرمانی برسد پرسپولیس بود. سرخپوشان در فاصله سال های 50 تا 52 که تیم ها در مسابقات سراسری شرکت داشتند به مقام قهرمانی دست یافتند. سرخ ها ابتدا با هدایت آلن راجرز در لیگ منطقه ای  از 14 بازی موفق به 13 برد و یک باخت شدند و با 26 امتیاز به قهرمانی دست یافتند. خط حمله پرسپولیس در این سال 46 گل زد و تنها 6 گل دریافت کرد. در اولین دوره جام تخت جمشید سال 52 هم راجرز تیم پرسپولیس را بدون باخت و با کسب 37 امتیاز در 22 بازی قهرمان کرد. شاگردان این مربی در این فصل  گل زده،6 گل دریافت کردند.

درخشش پاس با حبیبی
تیم پاس تهران که در دهه های 50 تا 70 جزو ابرقدرت های فوتبال ایران بود و یک پای ثابت قهرمانی در رقابت با پرسپولیس و استقلال بود در لیگ های چهارم و پنجم تخت جمشید موفق شد در قهرمانی دبل کند. آن ها در سال 55  با کسب 39 امتیاز از 30 بازی قهرمان شدند. در فصل بعد با یک امتیاز بیشتر به نسبت فصل قبل از عنوان قهرمانی خود دفاع کردند. هدایت سبزپوشان را در هر 2 دوره حسن حبیبی بر عهده داشت. از نفرات شاخص آن سال های پاس  می توان به مهدی مناجاتی، حسین فرکی، محمدصادقی و ایرج دانایی فرد اشاره کرد.

شگفتی سازی سایپا در میان بزرگان
تیم فوتبال سایپا که یک تیم گمنام در دهه 70 به شمار می رفت با رهبری  بیژن ذوالفقارنسب توانست دست به کار بزرگی بزند و در سال های 72 و 73 قهرمان شود. نارنجی پوشان در اولین حضور خود در مسابقات لیگ سراسری با کسب 34 امتیاز از 26 بازی بالاتر از تیم های پرسپولیس و استقلال برسکوی نخست ایستادند. جالب اینجاست که آن ها در این فصل فقط 2 بار شکست خوردند و 10 برد داشتند. ذوالفقارنسب  در سال 73 که مسابقات در 2 گروه به صورت رفت و برگشت برگزار شد با 39 امتیاز از 22 بازی در گروه خود اول شدند و در فینال با شکست استقلال قهرمانی را به خانه بردند. از نفرات شاخص پاس در این دوره می توان به حمید علیدوستی جلال بشرزاد، داوود محبوب، فرشاد فلاحت زاده، ، مصطفی قنبرپور، سید علی افتخاری اشاره کرد.

یکه تازی پرسپولیس با استانکو
پرسپولیس بعد از ناکامی در سال های ابتدایی دهه 70 به سراغ مربی کروات تیم ملی رفت و با استانکو در سال 74 قهرمان لیگ شد. سرخپوشان با 15 برد و 3 باخت  و کسب 57 امتیاز از 30 بازی بعد از 20 سال قهرمان لیگ شدند. این مربی کروات فصل بعد در قهرمانی دبل کرد و با 59 امتیاز به قهرمانی رساند. پرسپولیس در این فصل 17 بار برد و 5 بار شکست خورد. احمدرضا عابدزاده، بهروز رهبری فرد، نعیم سعداوی، داوود محبوب، یحیی گل محمدی، رضا شاهرودی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا، فرشاد پیوس ، علی دایی ازجمله نفراتی بودند که پرسپولیس را در این 2 فصل همراهی کردند.

سلطان وارد می شود!
علی پروین بعد از 5 سال دوری از پرسپولیس بازگشت باشکوهی به قلمرو سرخ داشت و توانست این تیم را 2 فصل پیاپی قهرمان کند، آن هم قبل از پایان مسابقات. در سال 77 پرسپولیس  با 19 برد، 8 تساوی، 3 باخت، 56 گل زده، 21 گل خورده و 65 امتیاز در 30 بازی قهرمان لیگ آزادگان شد و رکورد امتیاز را در  لیگ شکست. یک فصل بعد آن ها دبل کرده و با کسب 54 امتیاز در 26 بازی قهرمان شدند.  سرخ ها  در این فصل فقط 2 بار شکست خوردند و  با 45گل زده بهترین خط حمله مسابقات را داشتند. شاید اگر پرسپولیس به خاطر برنامه ریزی غلط فدراسیون از لیگ کنار نمی کشید و قهرمانی را در سال 76 به استقلال واگذار نمی کرد چه بسا در دهه 70 در قهرمانی هت تریک و اولین تیمی لقب می گرفت که این افتخار را کسب کرده است.

ثبت اولین هت تریک برای سپاهان

در دهه 80 خبری از دبل نبود و سپاهانی ها بعد از اینکه در لیگ نهم با قلعه نوعی قهرمان شدند توانستند این عنوان را در فصل بعد هم تکرار کردند. زردپوشان در لیگ 18 تیمی سال 89 موفق به کسب 67 امتیاز شدن. در فصل دهم نیز با 66 امتیاز از عنوان قهرمانی خود دفاع کردند.  کرانچار که در اوایل لیگ یازدهم جانشین لوکا بوناچیچ شده بود این تیم را در پایان فصل قهرمان کرد تا سپاهان اولین تیمی باشد که در فوتبال ایران در قهرمانی هت تریک کرده است. زردپوشان در آن فصل با کسب 19 برد و 5 باخت و کسب 67 امتیاز قهرمان شدند. سید جلال حسینی، محسن بنگر، رحمان احمدی، عماد رضا، امید ابراهیمی ستاره هایی بودند که در این 3 قهرمانی نقش داشتند.

پوکر با یحیی
پرسپولیس بعد 17 سال بار دیگر توانست دبل قهرمانی کند و بعد از اینکه با برانکو در لیگ شانزدهم در فاصله 3 هفته مانده به پایان فصل قهرمان شود، این عنوان را در لیگ هفدهم نیز تکرار کند. در فصل هجدهم نیز که پرسپولیس همچنان محروم از نقل و انتقالات بود برای سومین سال متوالی بر سکوی نخست ایستاد تا اولین هت تریک خود را ثبت کرده باشد. سرخپوشان در فصل نوزدهم نیز در حالی که 2 بار کادر فنی خود را عوض کردند قبل از پایان فصل قهرمان شده و چهارمین قهرمانی متوالی را قبل از پایان فصل جشن گرفتند. پرسپولیسی ها در این 4 سال به ترتیب 66 ، 64، 61 امتیاز کسب کرده و در حال حاضر که 4 هفته به پایان رقابت ها باقی مانده 62 امتیازی هستند و این فرصت را دارند که رکورد امتیاز در تاریخ لیگ برتر که در اختیار سپاهان است را بشکنند.
در پایان بد نیست اشاره کنیم که سید جلال حسینی در هر 4 قهرمانی همراه پرسپولیس بوده و پرافتخارترین بازیکن لیگ محسوب می شود.. او  با 3 تیم توانسته است در لیگ برتر قهرمان شود. سید جلال یک بار با سایپا، 3 بار با سپاهان و 4 بار هم با پرسپولیس قهرمان فوتبال ایران شده  است. مساله مهمی که در ادامه باید گفت نابودی تیم قدرتمند و بزرگ پاس است که به خاطر یک تصمیم نا به جا از سطح اول فوتبال دور شد و غریب ماندن مربیانی چون حسن حبیبی که بازیکنان زیادی را در این فوتبال چهره کردند و خالق قهرمانی های پیاپی برای تیم پاس شدند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر الشارجه کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 6 مهر 1397 / ساعت : 17:10
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 0
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : تاناشف (ازبکستان)
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن