اکسید هد

تولد طلبکاران جدید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 723 ] - چهارشنبه, 8 مرداد 1399

تولد طلبکاران جدید

باشگاه پرسپولیس هر روز با مشکلات تازه ای روبرو می شود. مشکلاتی که گاهی حل می شوند بدون آن که کسی از آن ها خبردار شود. پیش می آید که در گفت وگو با مدیران باشگا... 2 out of 5 based on 3 ratings.
تولد طلبکاران جدید

باشگاه پرسپولیس هر روز با مشکلات تازه ای روبرو می شود. مشکلاتی که گاهی حل می شوند بدون آن که کسی از آن ها خبردار شود. پیش می آید که در گفت وگو با مدیران باشگا...

ارتش سرخ دات كام :

باشگاه پرسپولیس هر روز با مشکلات تازه ای روبرو می شود. مشکلاتی که گاهی حل می شوند بدون آن که کسی از آن ها خبردار شود. پیش می آید که در گفت وگو با مدیران باشگاه آن ها مثلا درباره طلبکارانی خبر می دهند که مساله آن ها با باشگاه حل شده است یا دعواهای حقوقی که حل وفصل شده اند.
یکی از سوالات این است که چرا این ها را اعلام نمی کنید تا هم هواداران و هم رسانه ها بدانند که مشکلات چه قدر جدی هستند. پاسخ ها معمولاً حول 3 محور می چرخد:
1-اگر بگوییم فلان طلبکار طلب خود را گرفته است، یک روز بعد فوج طلبکاران در باشگاه را از پاشنه درمی آورند.
2-این ها امور عادی هستند که اتفاق می افتند.
3-برای اکثر رسانه ها و حتی هواداران، خبر و موضوع مهمی نیست که باشگاه مشکلی را حل کرده باشد مواردی جذاب است که برای باشگاه ایجاد مشکل کند.

واقعیت امر این است که پر بیراه نمی گویند ولی بازهم نظر نگارنده این سطور آن است که به هرحال تا جایی که لطمه به باشگاه نزند باید مسایل را به هواداران گفت.
به عنوان مثال اگر هیچ گاه این مشکل مطرح نمی شد که برند پرسپولیس توسط افرادی تصاحب شده است، هیچ گاه پیگیری ها باعث بازگشت رسمی این نام و برند به باشگاه نمی شد. اگر در ارتباط با قرارداد کارگزار یکسری مسایل مطرح نمی شد و باشگاه موضع نمی گرفت، هیچ گاه فشار عمومی برای اصلاح قرارداد در قالب الحاقیه در همین حد کنونی اتفاق نمی افتاد.

*تولد طلبکاران جدید برای پرسپولیس
آن ها که از نزدیک با پرسپولیس سر و کار دارند خوب می دانند که درون پرسپولیس، خودش را کشته و بیرونش، مردم را.  درست زمانی که باشگاه تصور می کند از تعداد طلبکاران کاسته است، ناگهان طلبکاران جدیدی ظهور می کنند. بعضی از آن ها واقعی هستند و هیچ کس نمی داند که چرا برای سال ها اصلا سراغ طلب هایشان نمی آمدند و بعضی هم طلبکار واقعی نیستند. یعنی همه چیز به نظر درست می آید و درباره آن ها گفته می شود در دوران هایی با توجه به ارتباط هایی که داشته اند برای شان سندسازی شده است. نامه هایی دارند که شماره خورده و همه چیز درست به نظر می رسد. این ها هم که نباشد، پدیده تولد طلبکاران جدید امر تازه ای حداقل برای پرسپولیس نیست.

*تمرکز پرسپولیس روی تسویه مطالبات برانکو
باشگاه پرسپولیس با بزرگ ترین بدهی خود در طول دوران حیاتش روبرو است. در زمان پرداخت مطالبات مانوئل ژوزه، قیمت دلار در حدود یک دهم قیمت فعلی بود. باشگاه حالا باید با دلاری که در بهترین حالت در کانال 20هزار تومان می چرخد این بدهی را تسویه کند و کل درآمد حاصله از انتقال بیرانوند و اندوخته موجود نزد فیفا اصلا جوابگوی آن نیست.
باشگاه قبل از این اعلام کرده بود که خواسته اش توافق با برانکو و بستن این پرونده است. اما به نظر می رسد که فعلاً هیچ توافقی در کار نیست و بستن این پرونده هیچ راهی جز پرداخت تمام پول ندارد. این در حالی است که وکیل برانکو نیز پیش از این اعلام کرده بود که این اتفاق یا تا 16 مرداد روی می دهد یا کمیته انضباطی فیفا با توجه به خواست ما، با باشگاه برخورد خواهد کرد.
البته مساله این است که کارشناسان حقوقی می گویند، پرسپولیس حداقل یک مهلت یک ماهه خواهد داشت تا بتواند این رقم را تهیه کند. به این صورت که جریمه ای را در نظر می گیرد و پس از آن یک ماه مهلت داده می شود.
درباره آخرین پیشنهاد به برانکو ، آخرین خبر همان پرداخت 70 درصدی است ولی تحقق این امر بعید است. بوشیچ قبل از این از غیرقابل قبول بودن پیشنهاد باشگاه خبر داده بود. تنها شانس شاید این باشد که برانکو بپذیرد 30 در صد مابقی را در زمان دیگر بگیرد منوط به این که اگر پول در موعد خودپرداخت نشد خسارت آن را هم دریافت کند و پرونده را به جریان بیندازد. البته این یک احتمال است و خبری درباره چنین پیشنهادی دریافت نشده است.
این در حالی است که باشگاه پرسپولیس باید به فکر مطالبات دستیاران برانکو هم باشد چه برای توافق با او و چه درصورتی که توافقی به دست نیاید. مساله این است که اگر پرونده به دادگاه عالی ورزش نرفته باشد، انگیزه مالی و حقوقی برای توافق با پرسپولیس وجود ندارد. همچنین گفته می شود رفتن پرونده به CAS هزینه ها را می تواند بین 10 تا 15 درصد کل بدهی موجود بالا ببرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن